Search
Close this search box.

درجه کولر گازی در زمستان

درجه کولر گازی در زمستان

درجه کولر گازی در زمستان

بسیاری از افرادی که از کولر گازی برای گرمایش در زمستان استفاده می‌ کنند ممکن است که با تنظیم درجه کولر گازی در زمستان آشنایی نداشته باشند. در واقع اگر شما نتوانید کولر گازی و اسپلیت خود را در فصل زمستان تنظیم کنید ممکن است که سیستم گرمایشی مناسبی از آن دریافت نکنید.

به طور کلی شما باید دقت داشته باشید که تنظیم کردن کولر گازی بر اساس دمای استاندارد اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به این مسئله توجه کافی داشته باشید. برای بسیاری از افراد شاید این پرسش برایشان به وجود آید که دلیل اهمیت دمای بهینه کولر گازی در فصل زمستان چه می باشد.

 شما باید به خوبی بدانید که بهترین دما در فصل زمستان به شما کمک می ‌کند سلامتی داشته باشید و همچنین از مبتلا شدن به بیماری های ویروسی در امان بمانید. به طور کلی اگر می ‌خواهید دمای کولر گازی خود را در فصل زمستان در بهترین درجه قرار دهید باید بدانید که دمای ۲۵ تا ۲۸ درجه سانتیگراد دمای بهینه کولر گازی در فصل زمستان می باشد.

برای اینکه شما با اهمیت درجه کولر گازی در زمستان آشنایی بیشتری داشته باشید اطلاعاتی را در مورد این مسئله بیان می ‌کنیم تا تنظیم درجه کولر گازی در فصل زمستان را بر اساس استانداردهای مشخص شده انجام دهید.

درجه کولر گازی در فصل زمستان

دلایل اهمیت به درجه کولر گازی در فصل زمستان

 برخی از مهم ترین دلایلی که شما باید زمان تنظیم درجه کولر گازی در فصل زمستان با آنها آشنایی داشته باشید عبارت هستند از :

 1. بر اساس مطالعاتی که روی تنظیم درجه کولر گازی انجام شده است به این نتیجه رسیده اند که تنظیم درجه کولر گازی در فصل زمستان روی سلامتی افراد نقش بسیار مهمی دارد.
 2. شما باید به خوبی بدانید که اگر ترموستات کولر گازی کمتر از حد استاندارد قرار بگیرد بدن در معرض سرما قرار خواهد گرفت و همین مسئله بدن شما را مبتلا به بیماری های ویروسی می نماید.
 3. اگر اتاق محل استراحت شما بیش از اندازه گرم و یا سرد باشد موجب بروز اختلال در خواب تان می گردد و چرخه خواب مختل می ‌شود که در نتیجه افراد روز بعد کسل می‌ شوند.
 4. وجود رطوبت در محیطی که شما کولر گازی استفاده می کنید باعث کاهش کیفیت هوا می ‌شود و همچنین موجب پرورش قارچ و کپک در بنا می گردد. تمامی این عوامل زمینه ساز مبتلا شدن به بیماری آسم و مشکلات تنفسی خواهد شد.
 5. بالا بودن بیش از اندازه گرما در طول شب زمستانی می تواند موجب بروز حمله قلبی برای افرادی که سن بالا دارند شود.
 6. یکی دیگر از دلایل اهمیت تنظیم دما آسایش افراد می باشد. در واقع شما باید بدانید که اگر بدن مدت زمان طولانی استرس و فشار باشد و استراحت نکرده باشد سرما دردهای عضلانی برای بدن به وجود می آورد.
 7. یکی دیگر از نکات جالبی که بهتر است بدانید این است که در هوای سرد اشتهای افراد برای غذا خوردن افزایش پیدا می‌ کند. در واقع بدن سعی می‌ کند با پرخوری کردن گرم شود.
 8. اگر دمای هوای محیط سرد باشد توانایی افراد برای تمرکز کردن تا حد زیادی کاهش پیدا خواهد کرد. بر همین اساس دانش‌ آموزان و افرادی که در زمان کار کردن به تمرکز بالا نیاز دارند باید در دمای معتدل قرار بگیرند.
 9. دلیل آخر که برای اهمیت درجه کولر گازی در زمستان می توانیم بیان کنیم مصرف انرژی است که شما با تنظیم کردن درجه اصولی در مصرف انرژی می توانید صرفه جویی کنید.بهترین درجه کولر گازی در زمستان

نکاتی در مورد درجه کولر گازی در زمستان

برخی از نکاتی که در مورد درجه کولر گازی در زمستان وجود دارد و شما باید به آن دقت داشته باشید عبارت است از :

 1. تمامی پنجره ها و درب های ساختمان را ببندید و همچنین پرده ها را برای حفظ کردن گرمای محیط در حالت باز قرار دهید.
 2. در مواقعی که شما در منزل حضور ندارید کولر گازی تان را باید خاموش کنید.
 3. در موقع خواب بهتر است که درجه ترموستات کولر گازی را کاهش دهید و بیشتر از گرمای پتو استفاده نمایید.
 4. در فصل زمستان پوشش مناسب در منزل یکی از مهمترین مواردی باشد که روی کاهش دادن مصرف انرژی نقش بسیار مهمی دارد.
 5. اگر کولر گازی شما از مدل های متنوع داکت می باشد بهتر است که از حالت منطقه بندی دستگاه استفاده کنید. تا بهترین درجه را برای کولر گازی جهت گرما تنظیم نمایید. در این حالت هوای گرم به صورت مستقیم روی محلی که تنظیم کرده‌ اید جریان پیدا می ‌کند.
 6. در صورت استفاده کردن از کولر گازی درجه ترموستات نصب شده در هر یک از اتاق ها را به تناسب نیاز باید تنظیم نمایید. به عنوان مثال برای مکان هایی مانند سرویس بهداشتی و یا انباری باید بدانید که دمای ۱۶ درجه در زمستان کافی می باشد و نباید بیشتر از این درجه را تنظیم کنید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *