در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
درجه کپسول آتش نشانی

درجه کپسول آتش نشانی

لطفا امتیاز دهید

درجه کپسول آتش نشانی

بسیاری از کاربران احتمالاً با اهمیت درجه کپسول آتش نشانی آشنایی نداشته باشند. معمولاً کپسول خاموش کننده پودر و گاز به دلیل اینکه برای خروج گاز در کپسول آتش نشانی از عوامل فشار نیتروژن استفاده می کنند، بعد از پر کردن مقدار پودر گاز نیتروژن برای بالا بردن فشار داخل خاموش کننده از درجه استفاده می کند.

به همین خاطر، وضعیت فشار و درجه کپسول در اینجا مورد بحث قرار می گیرد که ما در ادامه شما را با این موضوع بیشتر آشنا می کنیم. تا پایان مقاله همراه ما باشید.

درجه کپسول آتش نشانی

اجزاء درجه کپسول آتش نشانی

برای شناخت درجه کپسول آتش نشانی شما در ابتدا باید با اجزاء آن آشنا شوید که محفظه دایره ای شکل با صفحه محافظ شفاف، عقربه نشانگر و صفحه وضعیت جزء اجزاء این قطعه در کپسول آتش نشانی به حساب می آید. معمولاً محفظه دایره‌ای شکل با صفحه محافظ شفاف می تواند جهت بازدید وضعیت عقربه و مهمتر از همه پیشگیری از آسیب تجهیزات داخلی درجه مورد توجه قرار گیرد.

همچنین عقربه وضعیت فشار در خاموش کننده را به نمایش می گذارد که معمولاً ۱۸۰ درجه مدار حرکتی نشانگر است که کمترین و بیشترین حالت خود را مشخص میکند. عمدتاً نشانگرها در وضعیت ایده آل خود محل قرارگیری عقربه را در صفحه زیر عقربه با وضعیت جاری و فشار به نمایش می گذارند.

صفحه دایره ای شکل اطلاعاتی را در اختیار کاربر قرار می دهد که این اطلاعات، شامل درجه فشار پایین و فشار بالا به رنگ قرمز و نرمال به رنگ سبز است. در حالت خاموش کننده و در حالت نرمال تنها زمانی که عقربه نمایشگر بر روی رنگ سبز است، مشخص می شود که می توان عملکرد مناسبی را از کپسول انتظار داشت.

نشتی گاز در زمانی که عقربه در قسمت قرمز رنگ در سمت چپ باشد نمود پیدا می کند. احتمال ترکیدن کپسول آتش نشانی نیز زمانی که عقربه در قسمت قرمز رنگ سمت راست قرار بگیرد بسیار بالاست. ترکیدگی یکی از موارد رایج و شایعی است که متأسفانه بسیار دیده شده است.

انواع شکل ظاهری درجه کپسول آتش نشانی

درجه کپسول آتش نشانی با نام‌های گوناگونی مانند مانومتر عقربه و نمایشگر فشار از آن یاد می شود که باعث می شود شما متوجه شوید کپسول مورد نظر دارای شارژ است و می توان از آن استفاده کرد و یا خیر؛ چرا که درجه گاز درون کپسول آتش نشانی را مشخص می کند و اینچنین، وضعیت گاز را مورد بررسی قرار می‌دهید.

 معمولاً زمانی که درجه بر روی صفر است، شما باید نسبت به شارژ گاز هر چه سریعتر اقدام کنید که بهتر است از فرد ماهر و متخصص در این زمینه کمک بگیرید. معمولاً از لحاظ شکل ظاهری مدل های مختلفی را می‌توان برای درجه کپسول آتش نشانی در نظر گرفت که درجه ایبور،  درجه فیک ایبور و درجه برزیلی جزء درجه های پرکاربرد به حساب می آید.

انواع درجه کپسول آتش نشانی

 بهترین نوع درجه در کپسول آتش نشانی که البته قیمت بالایی دارد، درجه ایبور است. اما درجه فیک ایبور کیفیت اصلی درجه ایبور را ندارد و با قیمت ارزان‌تر به فروش میرسد. اما درجه برزیلی که با نام درجه حلزونی به فروش می‌رسد، جزء درجه های ضعیف ولی پر مصرف به حساب می آید. 

معمولاً کپسول های آتش نشانی پودر و گاز در ابتدا دارای درجه بودند، اما امروزه در انواع خاموش کننده های آتش شما با درجه های متفاوتی روبرو می شوید که برای مشخص کردن میزان فشار مایعات، گاز و بخار ها CO2 درجه بوردونی، دیافراگمی و کپسولی مورد استفاده قرار می گیرد.

درجه بوردونی در حال حاضر جزء پرکاربردترین ها محسوب می شود و برای سنجش و نمایش فشار در سیلندر یک گزینه عالی به حساب می آید. فشار های پایین تا بالا را به راحتی نشان می دهد و این درجه در ساختار کپسول های آتش نشانی باعث می شود تا شما با آمادگی بیشتری بتوانید به اطفاء حریق بپردازید.  

درجه کپسول آتش نشانی

قیمت درجه کپسول آتش نشانی

همانگونه که گفته شد درجه کپسول آتش نشانی جزء قطعات مهمی است که کاربر برای اطمینان از سلامت و کارایی کپسول خاموش کننده می تواند از آن استفاده کند و در کپسول های آتش نشانی پودری و گازی کاربرد وسیعی دارد.

معمولاً قیمت درجه برای کپسول آتش نشانی با توجه به نوع فشار سنج، کاملا متفاوت است که درجه بوردونی به خاطر سنجش دقیق فشار در مقادیر مختلف قیمت بالاتری را نسبت به رقبا نیز به خود اختصاص می‌دهد. البته مجموعه اینترنتی تاسیسات دات کام نسبت به دیگر رقبا قیمت قابل قبول تری را پیشنهاد می دهد. برند تولیدی نیز در برآورد قیمت بسیار مهم است. 

مجموعه تأسیسات دات کام https://tasisat.com با فروش اینترنتی درجه کپسول آتش نشانی گزینه ایده آلی به حساب می‌آید که شما می توانید علاوه بر درجه محصولات متنوع دیگری همچون انواع کولر گازی و داکت اسپلیت را با قیمت کمتر از بازار خریداری نمایید؛ چرا که در مقایسه با رقبا این مجموعه همیشه کیفیت و قیمت مناسب را ارائه می دهد. شما قبل از خرید می توانید با مشاوران مجموعه در ارتباط باشید. 

هدف اصلی ما در این مقاله آشنایی شما با درجه کپسول آتش نشانی بود که بتوانیم به واسطه آن مرغوب ترین و با کیفیت ترین درجه را با توجه به نوع کاربرد خریداری کنید که مجموعه تاسیسات دات کام بهترین روش برای خرید اینترنتی محصول به شمار می آید که بدون شک، می تواند در طولانی مدت شما را با یک خرید مقرون به صرفه آشنا کند.

درجه انواع کپسول های آتش نشانی باعث می شود تا شما این اختیار را داشته باشید در طولانی مدت بدون مشکل از این نوع محصولات به نحو احسن استفاده کنید.

شما بازدیدکنندگان گرامی می توانید جهت خرید انواع کپسول ها اتش نشانی از طریق وب سایت https://tasisat.com اقدام نمائید. همچنین بهتر است بدانید که این مجموعه در جهت عرضه و ارائه انواع سیستم های تهویه مطبوع نیز فعالیت دارید. تجهیزاتی مثل کولرگازی، پکیج، داکت اسپلیت و … را نیز عرضه کرده که با اطمینان خاطر می توانید نسبت به سفارش ان اقدام کنید.

نکته بسیار مهمی که باید مد نظر قرار دهید این است که مجموعه تاسیسات دات کام همواره سیستم های تهویه مطبوعی را ارائه می دهد که توسط برترین تولیدکنندگان داخلی و خارجی تولید و ساخته شده اند. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با کارشناسان تاسیسات دات کام در تماس باشید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

برای مشخص کردن میزان فشار مایعات، گاز ها، بخار ها از چه نوع درجه ای استفاده می کنند؟

بوردونی، دیافراگمی و کپسولی

اجزاء درجه کپسول آتش نشانی شامل چه قطعاتی است؟

• صفحه وضعیت • محفظه دایره ای شکل و صفحه محافط شفاف • عقربه نشانگر

برای نمایش شارژ آماده و کامل عقربه باید چه رنگی را مشخص کند؟

عقربه باید بر روی قسمت سبز رنگ درجه قرار بگیرد.

 

مطالب مرتبط

نحوه خاموش کردن آتش

نحوه خاموش کردن آتش

نحوه خاموش کردن آتش آتش گرفتگی در سال های اخیر در جنگل‌ها و همچنین منازل مسکونی و کارگاهی رواج پیدا... ادامه مطلب

نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی

نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی

نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی آشنایی با نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی به شما کمک می کند تا... ادامه مطلب

مواد اطفاء حریق

مواد اطفاء حریق

مواد اطفاء حریق در این مطلب از وبسایت تاسیسات دات کام قصد داریم مواد اطفاء حریق را مورد بررسی قرار... ادامه مطلب

مهار آتش توسط امواج صوتی

مهار آتش توسط امواج صوتی همانگونه که می دانید آتش‌نشانان معمولاً از مواد شیمیایی و همچنین آب برای خاموش کردن... ادامه مطلب

گاز مورد استفاده در کپسول آتش نشانی چیست؟

گاز مورد استفاده در کپسول آتش نشانی چیست؟

گاز مورد استفاده در کپسول آتش نشانی چیست؟ سؤالی که ممکن است، ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول... ادامه مطلب

گاز مورد استفاده در کپسول آتش نشانی چیست؟

گاز کپسول آتش نشانی

گاز کپسول آتش نشانی گاز کپسول آتش نشانی یکی از قسمت های بسیار مهم و غیر قابل چشم پوشی در... ادامه مطلب

کدام پمپ آب بهتر است؟

کدام پمپ آب بهتر است؟

کدام پمپ آب بهتر است؟ کدام پمپ آب بهتر است؟ سوالی است که اکثر افراد در زمان تهیه پمپ با... ادامه مطلب

گاز مورد استفاده در کپسول آتش نشانی چیست؟

کپسول پودری بالن داخل

کپسول پودری بالن داخل در این مطلب از وب سایت تاسیسات دات کام قصد داریم کپسول پودری بالن داخل را... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + چهار =