تفاوت تصفیه هوا و اکسیژن ساز

لطفا امتیاز دهید

در این مطلب از وب سایت تاسیسات دات کام قصد داریم به بررسی تفاوت تصفیه هوا و اکسیژن ساز بپردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم این مطلب را از دست ندهید و تا پایان همراه ما باشید.

آشنایی با دستگاه اکسیژن ساز

قبل از اینکه تفاوت تصفیه هوا و اکسیژن ساز را بیان کنیم لازم است که با این دستگاه آشنا شوید. فرمول غلظت اکسیژن موجود در هوا 20 درصد و غلظت نیتروژن و عناصر دیگر حدود ۸۰ درصد می باشد. در نظر داشته باشید که دستگاه اکسیژن ساز با توجه به اعمال تغییراتی غلظت اکسیژن هوا را در مقیاس کوچک مورد نیاز برای تنفس یک فرد به ۹۰ تا ۹۵ درصد افزایش خواهد داد.

هیچ دستگاه اکسیژن سازی میزان اکسیژن هوا را نمی تواند به صورت کامل در یک محیط بسته در مقیاس فضای مسکونی و … افزایش دهد. از این دستگاه در صنایع مختلفی همچون صنعت جواهرسازی، دامپزشکی، صنعت شیشه سازی، آزمایشگاه ها، تولید مواد اتانول و … مورد استفاده قرار می گیرد.

تفاوت تصفیه هوا و اکسیژن ساز

آشنایی با دستگاه تصفیه هوا

در ادامه مبحث تفاوت تصفیه هوا و اکسیژن ساز باید ذکر کنیم که دستگاه تصفیه هوا جهت بهبود کیفیت هوا مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه تمامی آلاینده های موجود در هوا را از بین برده و به راحتی هوای محیط را پاکسازی می کند.

در نظر داشته باشید که برای حذف آلاینده ها معمولا از روش های مختلفی همچون فیلتر ها استفاده می شود. برخی از فیلترهایی که در این دستگاه استفاده می‌شوند؛ می‌توان به فیلتر هپا و فیلتر کربن اکتیو اشاره کرد.

تفاوت دستگاه تصفیه هوا و اکسیژن ساز در نحوه عملکرد

بهتر است بدانید تفاوت دستگاه تصفیه هوا و اکسیژن ساز از نظر عملکرد آن ها در پاکسازی هوا و اکسیژن رسانی به صورت مجزا خواهد بود. لازم است که به بررسی نحوه کارکرد دستگاه تصفیه هوا بپردازیم.

در نظر داشته باشید که این دستگاه در طی مراحلی ابتدا توسط پیش فیلتر ذرات بزرگ موجود در فضا را جذب کرده و سپس با استفاده از فیلترهای دیگر پاکسازی هوای محیط را انجام می دهد. برخی از فیلتر ها می توان به نوع فیلتر یونیزه کننده، فیلتر کربن فعال و هپا اشاره کرد. هر یک از این دستگاه ها آلاینده های خاصی را در محیط از بین می برد.

درباره نحوه عملکرد دستگاه اکسیژن ساز باید ذکر کنیم که این دستگاه ها توسط فیلترهای مخصوص که بستر مناسب جهت غربالگری معین فراهم می کند؛ نیتروژنی که در فضای اطراف موجود است را حذف خواهد کرد. از طریق اکسیژن نیتروژن به ریه های فرد وارد خواهد شد.

در نظر داشته باشید که اکسیژن ساز ها معمولاً از یک رابط کاربری جهت تنظیم غلظت اکسیژن و همچنین میزان تحویل آن ها به بدن استفاده می شود. در پایان استفاده از این رابطه کاربری اکسیژن را از طریق کانال بینی یا ماسک مخصوص به بدن وارد می کند.

کاربردهای دستگاه اکسیژن ساز

در ادامه مبحث تفاوت تصفیه هوا با اکسیژن ساز باید ذکر کنیم که از دستگاه تصفیه هوا جهت افزایش غلظت اکسیژن هوا در حوزه های مختلف استفاده می شود. به عنوان مثال می‌توان گفت که برای بیماران آسم و تنفسی مورد استفاده قرار می گیرد که مهم ترین کاربرد این دستگاه اکسیژن ساز به شمار می رود.

بیماری با توجه به شرایط خاصی که دارند؛ در شرایط بستری امکان مشکل تنفسی دارند که باید از این دستگاه استفاده کنند. دستگاه اکسیژن ساز هوای محیط را پس از اعمال تغییراتی با اکسیژن خالص تبدیل می کند و به لوله تنفسی وارد کرده که برای استفاده بیماران مناسب می‌شود. همچنین استفاده از اکسیژن ساز در صنعت صید از دیگر کاربردهای آن می باشد.

در صنعت پرورش آبزیان نیز از این دستگاه استفاده خواهد شد که در این حوزه اکسیژن آب را افزایش داده و آن ها با رشد بهتری روبرو می شوند. همچنین در معرض خطر کمتری قرار گرفته و پرورش آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

تفاوت تصفیه هوا و اکسیژن ساز

کاربرد دستگاه تصفیه هوا

در ادامه مبحث تفاوت تصفیه هوا و اکسیژن ساز باید ذکر کنیم که هوا اقدامی برای سلامتی حفظ سلامت خانواده می باشد. در نظر داشته باشید که آلودگی هوا چراغ خاموش و در طی زمان اثرات آن بروز پیدا می‌کند. از جمله بهترین روش های مقابله با خطرات آلاینده ها می توان به دستگاه های تصفیه هوا اشاره کرد.

دستگاه تصفیه هوا با کیفیت تا حدود ۹۹ درصد از آلودگی های محیط را پاکسازی می‌کند و برای سلامت افراد بسیار مناسب می باشد. همچنین برای کنترل بیماری های تنفسی نیز تصفیه هوا بهترین راه می باشد. برخی از بیماری تنفسی که شامل آسم شدید نیز می باشد؛ بسیار پیشرونده می باشد. به مرور زمان خطرات بسیاری را برای افراد مبتلا به بیماری‌های ایجاد خواهد کرد.

همچنین علاوه بر آن از جمله دلایل اصلی تشدید آلرژی تنفس هوای آلوده می باشد. در نظر داشته باشید که این دستگاه های تصفیه هوا این بیماری ها را نمی توانند درمان کنند؛ اما آلاینده‌های محیطی را حذف کرده و جهت بهبود کیفیت هوا موثر است.

همچنین در جهت کنترل و کاهش علائم افراد مبتلا به آسم و آلرژی بسیار موثر خواهد بود. از کاربردهای این دستگاه می توان به استفاده در محیط های دیگری همچون سالن های ورزشی، محیط اداری، ساختمان‌های تازه تاسیس و … اشاره کرد.

خرید دستگاه تصفیه هوا و اکسیژن ساز

شما مخاطبین گرامی برای اینکه بتوانید دستگاه تصفیه هوا و اکسیژن ساز تهیه کنید؛ باید با توجه به کاربرد و مکان مد نظر خود سیستم مناسبی را انتخاب نمایید. در اینجا پیشنهاد می کنیم حتماً با کارشناسان مجموعه تاسیسات دات کام در تماس باشید و مشاوره های لازم را دریافت نمایید. تنها در این صورت است که انتخاب بهتری را تجربه خواهید کرد.

همچنین در نظر داشته باشید که شما مخاطبین گرامی از سراسر ایران می توانید جهت سفارش این سیستم‌های اقدام نمایید مجموعه تاسیسات دات کام سیستم هایی را ارائه می‌دهد که بهترین کیفیت را داشته و همچنین ضمانت و خدمات پس از فروش معتبر ایران نیز ارائه خواهد داد. پس با اطمینان خاطر جهت سفارش این سیستم ها از طریق وبسایت https://tasisat.com/ اقدام نمایید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

 

مطالب مرتبط

۶ نشانه اصلی سطح پایین مبرد در دستگاه تهویه مطبوع

6 نشانه اصلی سطح پایین مبرد در دستگاه تهویه مطبوع

۶ نشانه اصلی سطح پایین مبرد در دستگاه تهویه مطبوع مبرد ماده ای است که سیستم های تهویه مطبوع براساس... ادامه مطلب

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید یکی تجهیزات مورد نیاز برای استخر ها پمپ می باشد. در صورتی که... ادامه مطلب

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟ پمپ آب امروزه در اکثر خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد؛ که... ادامه مطلب

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی 11 روش کاربردی

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی ۱۱ روش کاربردی سیستم تهویه مطبوع از جمله محصولات پرکاربردی است متنوع بوده و... ادامه مطلب

سوپرهیت و سابکول چیست؟

سوپرهیت و سابکول چیست؟ در دستگاه های تهویه مطبوعی که براساس سیکل تبریدی کار می کنند؛ اصطلاحات سوپرهیت و سابکول... ادامه مطلب

سیستم تهویه مطبوع چیست؟

سیستم تهویه مطبوع چیست؟

سیستم تهویه مطبوع چیست؟ سیستم های تهویه مطبوع از تجهیزات اصلی هر ساختمانی محسوب می شوند که استفاده از آن... ادامه مطلب

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟ دستگاه تهویه از سیستم های پرکاربردی است که در انواع مدل های مختلف... ادامه مطلب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب آب یکی از ضروراتی است که به طور روزمره مورد استفاده... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *