Search
Close this search box.

تفاوت کنوکتور و فن کویل

تفاوت کنوکتور و فن کویل

کنوکتور و فن کویل دستگاه سرمایشی گرمایشی هستند که انواع مختلفی دارند. در این مبحث قصد داریم تفاوت کنوکتور و فن کویل را مورد بررسی قرار دهیم. جهت آشنایی بیشتر با این موضوع با ما همراه باشید.

معرفی کنوکتور

بهتر است بدانید کنوکتور یک نوع سیستم گرمایشی است که براساس انبساط هوای گرم اطراف عمل می کند. کنوکتور یک منبع گرمایی دارد که هوای گرم اطراف دستگاه را جا به جا می کند. این جا به جایی تا خاموش کردن دستگاه و رسیدن به دمای گرم کننده کنوکتور ادامه دارد.

تفاوت کنوکتور و فن کویل

معرفی فن کویل

با توجه به مبحث تفاوت کنوکتور و فن کویل باید ذکر کنیم فن کویل یک دستگاه سرمایشی، گرمایشی است که در انواع مختلف در بازار موجود می باشد. در نظر داشته باشید که این سیستم سرعت بالایی داشته و در مدت زمان کمی هوای موردنظر به حد دلخواه و مطلوب می رساند. معمولا در ساختمان هایی با سقف کوتاه مثل ساختمان مسکونی، اداری، تجاری و … مورد استفاده است.

بررسی تفاوت کنوکتور و فن کویل

با توجه به مبحث تفاوت کنوکتور و فن کویل باید ذکر کنیم که این دو سیستم از جهات مختلف با یکدیگر تفاوت دارند. زمانی که بخواهید این سیستم ها را خریداری نمائید؛ باید سعی کنید تا از لحاظ مختلف با یکدیگر مقایسه نمائید. در ادامه تفاوت این سیستم ها را از جهات مختلف بررسی خواهیم کرد.

تفاوت کنوکتور و فن کویل از نظر ورود و تغییر رطوبت

در این‌ مورد تفاوت کنوکتور و فن کویل نکته مهم این است‌ که فن‌کویل برتری محسوسی به نسبت کنوکتور دارد. در فن کویل هوای تازه از طریق فن کویل وارد محیط شده و دمای آن‌ تنظیم و فیلتر می شود.

در فن‌ کویل به علت وجود لوله های آب سرد و برخورد هوا با آن باعث کم شدن رطوبت هوا می شود. ولی کنوکتور وسیله گرمایشی است و در زمستان کارایی داشته و عمل کم کردن رطوبت هوا را انجام نمی دهد.

تفاوت کنوکتور و فن کویل از نظر سرعت و توان

فن کویل به علت وجود فن در آن سرعت بالایی داشته و در کمترین زمان دمای مورد نظر حاصل می شود. ولی کنوکتور چون فن ندارد؛ تبادل هوا به آرامی صورت گرفته و مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا هوا گرم شود.

تفاوت کنوکتور و فن کویل از نظر مصرف برق

در ادامه مبحث تفاوت کنوکتور و فن کویل باید ذکر کنیم؛ در فن کویل به علت دارا بودن فن مصرف برق آن مربوط به الکتروموتور است. ولی در کنوکتور چون فن ندارد؛ برای گرم کردن آب در پکیج یا موتورخانه مصرف انرژی آن توسط سیستم گازسوز است.

تفاوت کنوکتور و فن کویل

تفاوت کنوکتور و فن کویل از نظر سرمای یا گرمایی بودن سیستم

فن کویل دستگاهی است که جهت گرمایش و سرمایش کاربرد دارد. از طرفی کنوکتور یک نوع سیستم گرمایشی است و فقط در فصل تابستان و برای فراهم کردن گرمایش محیط استفاده می شود.

تفاوت کنوکتور و فن کویل از نظر سیستم کنترل

با توجه به مبحث تفاوت کنوکتور و فن کویل باید ذکر کنیم کنوکتور یک شیر کنترل کننده دارد که جریان آب گرم ورودی توسط شیر و به طور دستی کنترل می شود.

ولی فن کویل همزمان دارای سیستم دستی و دیجیتال است. می توان با کنترل، دمای اتاق را به اندازه دلخواه تنظیم کرد. کنترل دیجیتال سرعت آب به لوله ها را کم و زیاد می کند تا هوای خروجی به دمای موردنظر برسد.

تفاوت کنوکتور و فن کویل در محل نصب

در ادامه مبحث تفاوت کنوکتور و فن کویل باید ذکر شود که کنوکتورها به شکل زمینی و قرنیزی طراحی شده اند و در قسمت پایینی دیوار نصب می گردند. ولی فن کویل ها در هر مدل و نوعی که باشند؛ هیچ فضای اضافی را اشغال نمی کنند. در مکان هایی که نباید دستگاه روی زمین نصب گردد؛ استفاوه از فن کویل بهترین گزینه است.

تفاوت کنوکتور و فن کویل از نظر قیمت

یکی دیگر از تفاوت های کنوکتور و فن کویل از نظر اقتصادی و قیمت می باشد. بهتر است بدانید دستگاه های کنوکتور معمولاً نسبت به فن کویل ها از ساختار پیچیده ای برخوردار هستند و قطعات بسیاری دارد.

اما در نظر داشته باشید که فن کویل ها از جمله سیستم های ساده و بدون پیچیدگی می باشد. به همین خاطر از نظر اقتصادی نیز نسبت به دستگاه کنوکتور مناسب و به صرفه می باشد. سیستم های فن کویل امروزه توانسته است مخاطبان بسیاری را جذب نماید.

تفاوت کنوکتور و فن کویل

معرفی فروشگاه تاسیسات دات کام

توجه داشته باشید که امروزه تنوع سیستم های تهویه مطبوع بسیار گسترش پیدا کرده است. همچنین برند های بسیاری نیز جهت تولید و عرضه این سیستم ها فعالیت دارند.

به همین خاطر لازم است که شما عزیزان زمانی که قصد دارید جهت تهیه و سفارش این سیستم ها اقدام کنید؛ حتما با افراد آگاه و آشنا به این سیستم ها مشورت نمایید. البته شایان ذکر است که مجموعه تاسیسات دات کام جهت رفاه شما عزیزان کارشناسان خبره ای را آماده کرده است که به صورت کاملا رایگان می توانید از مشاوره های لازم برخوردار شوید.

شما بازدید کنندگان عزیز از تمام استان های ایران می توانید جهت خرید سیستم های تهویه مطبوع از جمله کنوکتور و فن کویل، پکیج و … از طریق فروشگاه تاسیسات دات کام به وبسایت https://tasisat.com/ اقدام نمایید. تمامی محصولاتی که توسط این مجموعه عرضه می گردند؛ توسط برترین تولیدکنندگان داخلی و خارجی تولید شده اند. این محصولات به صورت اورجینال بوده که با اطمینان خاطر می توانید این سیستم ها را تهیه نمایید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *