Search
Close this search box.

فرق مشعل گازی و گازوئیلی

فرق مشعل گازی و گازوئیلی

در دنیای امروز اشخاص به منظور گرمایش محیط کار و یا منزل خود از سیستم های گرمایشی متعددی از قبیل موتورخانه و… بهره می گیرند. موتورخانه از قسمت های متعددی تشکیل شده است که در این بین برخی از اجزا اهمیت بسیاری دارد. مشعل موتورخانه یکی از این اجزا است که آب در حال گردش درون دیگ را گرم می نماید. در واقع می توان آن را به نامِ قلب موتورخانه معرفی نمود.

از لحاظ عملکرد و سوخت مصرفی در گروه ها متعددی جای می گیرد که از متداول ترین آن می توان به مشعل گازی اشاره نمود. در واقع در سیستم گرمایشی مشعل به کمک هوا، سوخت، جرقه سبب به وجود آمدن احتراق می شود. در نتیجه بر اثر این فرآیند سوخت تبدیل به انرژی گرمایی خواهد شود. با همه ای این تفاسیر می توان بیان کرد که کار مشعل تولید گرما است.

مشعل ها از تجهیزاتی از قبیل شیربرقی، رله کنترل، الکتروفن، پمپ گازوئیل، کلید کنترل فشار گاز و… به وجود آمده است. از مشعل ها در صنایع متعددی همچون صنعت ساختمان سازی بهره گرفته می شود. از اینرو بیشتر سامانه مولد گرمایشی ساختمان ها همچون دیگ های آبگرم، پکیج های گرمایشی، دیگ های بخار و…. مجهز به مشعل هستند.

تاسیسات دات کام به دلیل اهمیت مشعل در سیستم گرمایشی تمایل دارد اطلاعات کاملی در خصوص ((فرق مشعل گازی و گازوئیلی)) را در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

فرق مشعل گازی و گازوئیلی

مهم ترین فرق مشعل گازی و گازوئیلی

اصلی ترین فرق مشعل گازوی و گازوئیلی را می توان در اجزای تجهیزات موتورخانه دانست. طریقه کار به این طریق است که از راه مصرف سوخت و با تلفیق آن با هوا شعله به وجود آمده و از طریق اشتعال حرارتی که نیاز است تأمین می گردد. مشعل ها را از لحاظ مصرف سوخت در سه گروه تک، دو و سه گانه سوز قرار می دهند.

از بهترین قابلیت های مدل چندگانه این است که اگر یکی از سوخت های اصلی وجود نداشته باشد با جایگزینی سوخت دوم می توان حرارت مورد نیاز را تأمین نمود. دو نوع از پرکاربردترین مشعل ها که با برخورداری از قابلیت و ویژگی های مختلف در مصارف گوناگون استفاده می گردد می توان مشعل گازی و گازوئیلی را نام برد. در ادامه برای بیان مهم ترین فرق مشعل گازی و گازوئیلی با ما همراه باشید.

برای بیان فرق مشعل گازی و گازوئیلی نیاز است که شما کارایی  آن ها را وارسی نمایید. از آنجایی که از لحاظ سوخت مصرفی با یک دیگر تفاوت دارند مسلم است که ساختار و نوع قطعات بکار رفته نیز متفاوت خواهد بود. با دقت به تفاوت در ساختمان این دو مشعل، هر یک در مصارف متعدد بکار گرفته می شوند.

ولیکن اصلی ترین فرق مشعل گازی و گازوئیلی در نوع قطعات است که در ساخت هر مشعل بهره گرفته شده است. از آنجایی که کاربرد گسترده ای در صنایع مختلف دارد شرکت های و برند های مختلفی در این حیطه فعالیت می کنند. در نتیجه بدیهی است که این دستگاه را با میزان مصرف و سوخت های مختلفی را در بازار بیابیم. یکی از برند های خوشنام ایران رادیاتور می باشد که مشعل های با کیفیت تولید و روانه بازار نموده است.

تفاوت در نوع سوخت

  • مشعل های گازوئیلی

کارکرد و ساختمان مشعل های گازوئیلی به گونه ای طراحی شده است که برای اشتغال بایست سوخت های مایع و نفتی در دسترس باشد. همچنین همه ای قطعات در یک واحد تعبیه و پیاده شده اند. الکتروموتور که در این مشعل نصب شده است سبب حرکت پمپ گازوئیل و پروانه دمنده خواهد شود.

در درون پمپ یک شیر تنظیم فشار و همچنین یک عدد شیر مغناطیسی با کارکرد سریع بر روی پمپ و یا لوله که در اتصال به نازل است در نظر گرفته شده است. هنگامی که گازوئیل از نازل رد می شود به حالت پودر در می آید. سپس عمل پاشیدن صورت می گیرد. به کمک ترانس و ایجاد جرقه سوخت پودری شعله ور خواهد شود. همین مورد را می توان جزء فرق مشعل گازی و گازوئیلی دانست.

  • مشعل های گازی

کارکرد و ساختمان های مشعل گازی را می توان همانند مشعل های گازوئیلی دانست. اما با این تفاوت که این نوع از مشعل ها توانایی سوزانن سوخت گاز را دارند.  مشعل های گازی زمانی که به لوله گاز طبیعی متصل می شوند گاز به طریق آماده به منظور ایجاد شعله و اشتعال به درون دستگاه هدایت می گردد. شما می توانید مشعل های گازی را در دو مدل فن دار و بدون فر در بازار بیابید.

با این تفاسیر می توان بیان کرد که یکی از فرق مشعل گازی و گازوئیلی در نوع سوخت آن ها می باشد. به این صورت که در مشعل های گازی به طریق مستقیم سوخت مورد نیاز تأمین می گردد. در حالی که در مشعل های گازی نیاز است که منبع را پر نمود.

  • وجود نازل در مشعل گازوئیلی

از دیگر فرق مشعل گازی و گازوئیلی در نازلی که در مشعل های گازوئیلی تعبیه شده است. در این نوع به دلیل اینکه سوخت مصرفی در حالت مایع می باشد بایست از نازل به منظور تبدیل نمودن سوخت مایع به پودر بهره گرفت.

  • نیاز به نگهداری و سرویس دوره ای

یکی دیگر از فرق مشعل گازی و گازوئیلی در رابطه با نگهداری و سرویس دوره ای می باشد. در مشعل های گازوئیلی شاهد رسوب در قطعات و اجزای آن هستیم چرا که ناخالصی های  و مواد معلق در سوخت صرفی یعنی گازوئیل وجود دارد و همین موضوع سبب تشکیل رسوب می گردد. در نتیجه نیاز است که در بازده زمانی مشخص نسبت به تمیز نمودن قطعات مشعل اقدام نمود.

در زمان خرید مشعل گازی و یا گازوئیلی به چه نکاتی بایست توجه نمود

  • به یاد داشته باشید به هنگام خرید مشعل سیستم کنترل اکسیژن نیز تهیه نمایید.
  • توجه به میزان ظرفیت گرمایی مشعل را از یاد نبرید.
  • کیفیت قطعات بکار رفته را مورد وارسی قرار دهید.
  • از فروشگاه های معتبر چه به صورت حضوری و چه به صورت آنلاین نسبت به خرید اقدام نمایید.
  • به گارانتی و خدمات پس از فروش توجه نمایید.

امیدواریم تا به اینجای مقاله فرق مشعل گازی و گازوئیلی برایتان مفید بوده باشد.

فرق مشعل گازی و گازوئیلی

مهم ترین مزیت های مشعل گازی ایران رادیاتور

یکی از بهترین تجهیزات که شما می توانید برای به وجود آوردن احتراق و حرارت در انواع دیگ های بخار و بویلر بهره بگیرید مشعل گازی ایران رادیاتور می باشد. از بهترین شاخصه های که به هنگام تهیه مشعل موتورخانه باید مد نظر قرار داد کم مصرف بودن به همراه ایجاد آلایندگی کم می باشد. چرا که این موضوع نه تنها از ایجاد گاز های سمی و مضر ممانعت خواهد کرد بلکه تأثیر مستقیمی در سلامت مصرف کننده واهد داشت.

مشعل گازی ایران رادیاتور با برخورداری از مزیت های نظیر کم مصرف، قیمت مناسب، تولید آلایندگی کم یکی از بهترین پارامتر های انتخابی برای شما خواهد بود.

کلام پایانی

تاسیسات دات کام با پشتوانه چندین سال در حیطه تجهیزات و لوازم تاسیسات محصولاتی با کیفیت از بهترین برند ها در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد. برخی از محصولات این مجموعه می توان به انواع مشعل، تجهیزات استخر، تجهیزات سرمایشی و گرمایشی اشاره نمود. بدون شک یکی از راهبرد های کارآمد برای خرید بهینه مشعل گازی و گازوئیلی مراجعه به تاسیسات دات کام می باشد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”بهترین مشخصه مشعل گازی ایران رادیاتور چیست؟” answer-0=”سازگاری با طبیعت، راندمان بالا، مصرف بهینه، صدای کم از مهم ترین مشخصه گازی ایران رادیاتور می باشد.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”آیا امکان تهیه مشعل گازی ایران رادیاتور به صورت اینترنتی وجود دارد؟” answer-1=”بله، تاسیسات دات کام بهترین مرجع برای خرید مشعل گازی ایران رادیاتور می باشد.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”مشعل از چه قطعاتی تشکیل شده است؟” answer-2=”در ساختار مشعل قطعاتی همچون بدنه مشعل، فیلتر، رله کنترل و… بکار رفته است.” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”” answer-3=”” image-3=”” headline-4=”h2″ question-4=”” answer-4=”” image-4=”” headline-5=”h2″ question-5=”” answer-5=”” image-5=”” headline-6=”h2″ question-6=”” answer-6=”” image-6=”” headline-7=”h2″ question-7=”” answer-7=”” image-7=”” headline-8=”h2″ question-8=”” answer-8=”” image-8=”” headline-9=”h2″ question-9=”” answer-9=”” image-9=”” headline-10=”h2″ question-10=”” answer-10=”” image-10=”” headline-11=”h2″ question-11=”” answer-11=”” image-11=”” headline-12=”h2″ question-12=”” answer-12=”” image-12=”” headline-13=”h2″ question-13=”” answer-13=”” image-13=”” headline-14=”h2″ question-14=”” answer-14=”” image-14=”” headline-15=”h2″ question-15=”” answer-15=”” image-15=”” headline-16=”h2″ question-16=”” answer-16=”” image-16=”” headline-17=”h2″ question-17=”” answer-17=”” image-17=”” headline-18=”h2″ question-18=”” answer-18=”” image-18=”” headline-19=”h2″ question-19=”” answer-19=”” image-19=”” headline-20=”h2″ question-20=”” answer-20=”” image-20=”” headline-21=”h2″ question-21=”” answer-21=”” image-21=”” headline-22=”h2″ question-22=”” answer-22=”” image-22=”” headline-23=”h2″ question-23=”” answer-23=”” image-23=”” headline-24=”h2″ question-24=”” answer-24=”” image-24=”” headline-25=”h2″ question-25=”” answer-25=”” image-25=”” headline-26=”h2″ question-26=”” answer-26=”” image-26=”” headline-27=”h2″ question-27=”” answer-27=”” image-27=”” headline-28=”h2″ question-28=”” answer-28=”” image-28=”” headline-29=”h2″ question-29=”” answer-29=”” image-29=”” headline-30=”h2″ question-30=”” answer-30=”” image-30=”” headline-31=”h2″ question-31=”” answer-31=”” image-31=”” headline-32=”h2″ question-32=”” answer-32=”” image-32=”” headline-33=”h2″ question-33=”” answer-33=”” image-33=”” headline-34=”h2″ question-34=”” answer-34=”” image-34=”” headline-35=”h2″ question-35=”” answer-35=”” image-35=”” headline-36=”h2″ question-36=”” answer-36=”” image-36=”” headline-37=”h2″ question-37=”” answer-37=”” image-37=”” headline-38=”h2″ question-38=”” answer-38=”” image-38=”” headline-39=”h2″ question-39=”” answer-39=”” image-39=”” headline-40=”h2″ question-40=”” answer-40=”” image-40=”” count=”41″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *