Search
Close this search box.

تفاوت پکیج گرمایشی با آبگرمکن

تفاوت پکیج گرمایشی با آبگرمکن

تفاوت پکیج گرمایشی با آبگرمکن مربوط به کارایی و نوع استفاده این دو دستگاه است. در حال حاضر سیستم های گرمایشی مختلفی در بازار وجود دارد که متداول‌ ترین آن‌ها پکیج و آبگرمکن است و بسیاری از افراد با وجود اینکه دستگاه های بسیار پیشرفته در بازار وجود دارند، همچنان از آبگرمکن استقبال می‌کنند و این محصول را مورد استفاده قرار می دهند.

در این مقاله هدف ما بررسی تفاوت پکیج گرمایشی با آبگرمکن است، با آگاهی از این دو تجهیز و همچنین بررسی تفاوت میان آنها هنگام انتخاب سیستم گرمایشی عملکرد بهتری خواهید داشت و محصول را انتخاب می کنید که بیشترین نیاز شما را برطرف کند. در ادامه مبحث تفاوت پکیج گرمایشی و آبگرمکن خواهشمندیم در این مقاله با ما همراه شوید.

آبگرمکن چیست؟

پیش از آنکه تفاوت پکیج گرمایشی با آبگرمکن را بررسی کنیم، لازم بود تا هر کدام از این تجهیزات را به صورت مجزا تعریف و بررسی کنیم. ابتدا آبگرمکن و چیستی آن را مورد مطالعه قرار خواهیم داد. آبگرمکن ها اولین سیستم های گرمایشی هستند که ساخته شده و وارد بازار شده است.

این محصول همانطور که از نامش پیداست وظیفه‌اش تولید آب گرم است؛ بدین جهت که یک مخزن آب گرم درون آن تعبیه شده و شعله مشعل زیر آن قرار دارد. با روشن شدن مشعل حرارت به بدنه و مخزن آب گرم وارد شده و در نهایت آب گرم تولید خواهد شد.

 آب گرم تولید شده از لوله های خروجی آب گرم به سمت اتصالات خانه و ساختمان هدایت خواهند شد، ورودی آبگرمکن آب سرد و خروجی آن آب گرم است، آبگرمکن ها در دو نوع دیواری و زمینی طراحی شده است، هر کدام از آنها معایب و مزایای خاص خود را دارند، آبگرمکن برای فعالیت خود به سوخت فسیلی یعنی گاز مصرفی و گازوئیل احتیاج دارد که نمونه گازی آن عملکرد بهتری نسبت به گازوئیلی دارد.

ساختمان های بزرگ که چند طبقه هستند؟ برای تامین آب گرم خود نیاز به نصب چندین آبگرمکن خواهد داشت. با وجود این که آبگرمکن در ظرفیت های مختلف و زیادی طراحی شده است، اما همه آنها این توانایی را در تامین نیاز آبگرم یک ساختمان بزرگ ندارد.

همانطور که ذکر شد نیاز به یک سری محصولات مکمل دارد تا بتواند، آبگرم ساختمان را تامین کند و برای دیگر فعالیت های گرمایشی نیاز به دستگاه هایی مانند بخاری و داکت اسپلیت و سیستم های اینچنینی است. در حال حاضر آبگرمکن آریستون یکی از بهترین نمونه های موجود در بازار است.

تفاوت پکیج گرمایشی با آبگرمکن

 پکیچ چیست؟

با ما در بحث تفاوت پکیج گرمایشی با آبگرمکن همراه شوید، برای بررسی این تفاوت آبگرمکن به خوبی تعریف شد، لازم است تا پکیج گرمایشی را به‌خوبی تحلیل و بررسی کنیم.

پکیج گرمایشی عملکردی مانند شوفاژ دارد، علاوه بر اینکه قادر به تولید آب گرم است این محصول می‌تواند گرمای مورد نیاز ساختمان را تامین کند، اساس کار پکیج گرمایشی گرم ننودن آب است، در طراحی این محصول از یکسری اجزا و قطعات مختلف به کار رفته است، آب سرد ورودی و  آب گرم را به عنوان محصول نهایی تولید می شود.

همانگونه که آب گرم درون دستگاه در حال حرکت است، این آب گرم مقداری از آن به بخار تبدیل شده و محیط درون ساختمان را گرم خواهد کرد آبگرم درون لوله ها و اتصالات ساختمان در حرکت است. این حرکت باعث شده تا سرمای موجود در هوای ساختمان در اثر قرار گیری دمای بالای آب موجود در اتصالات، دچار تغییر دما شود.

یکی از ویژگی مثبت آب و هوا این است که مدام در حال تبادل گرما و انرژی هستند گرما میان مولکول های آب و هوا حرکت کرده و اختلاف دما را از بین خواهد برد. به همین دلیل زمانی که هوای سرد محیط در کنار گرمای ایجاد شده ناشی از پکیج قرار می گیرد، سرما از دست رفته و گرم می شود. همچنین یک دمای تعادل ایجاد شده و گزین آن خواهد شد.

با وجود پکیج گرمایشی علاوه بر اینکه آبگرم مورد نیاز یک ساختمان تامین می شود، نیاز به دیگر سیستم‌های گرمایشی مانند؛ بخاری نخواهیم بو.د چرا که گرمای محیط نیسز به خوبی برطرف خواهد شد.

در فصل زمستان و پاییز که هوا سرد است و با افت دما مواجه هستیم، پکیج گرمایشی کارایی فوق العاده ای خواهد داشت از جمله ویژگی‌های مثبت پکیج گرمایشی قدرت آن است، ساختمان های بزرگ و چند طبقه برای تامین سیستم گرمایشی خود می توانند از پکیج گرمایشی قدرتمند و بزرگ استفاده کند، یک پکیج که ظرفیت آن با ساختمان تناسب داشته باشد، به راحتی می‌تواند نیاز این ساختمان را تامین کند.

در نهایت می‌توان گفت که پکیج گرمایشی یکی از بهترین سیستم های گرمایشی است که ساخته شده و در بازار ارائه شده است. پکیج گرمایشی ایران رادیاتور، پکیج گرمایشی تک الکتریک، پکیج گرمایشی بوتان نمونه های ایرانی محصول هستندو پکیج گرمایشی وستن ایر، پکیج گرمایشی گرین، پکیج گرمایشی آریستون و پکیج گرمایشی وست کول نمونه های خارجی این محصول درجه یک هستند، که کیفیت بالایی دارند.

بررسی تفاوت پکیج گرمایشی با آبگرمکن

در مبحث تفاوت پکیج گرمایشی با آبگرمکن به خوبی این دو محصول یعنی پکیج  آبگرمکن را معرفی کردیم. طبق تعاریف بالا می توانید، تفاوت را برای این محصول بیان کرد.

  • پکیج گرمایشی هر دو فعالیت تولید هوای گرم و تولید آب گرم را انجام می دهد، در صورتی که آبگرمکن تنها قادر به تولید آب گرم است.
  • آبگرمکن به تنهایی آب مورد نیاز ساختمان های بزرگ و تامین نکرده و نیاز به نصب چند آبگرمکن هستیم. در صورتی که این موضوع برای پکیج کاملاً برعکس عمل می‌کند، پکیج گرمایشی ساختمان های بزرگ را به خوبی تحت پوشش خود قرار خواهد داد.
  • راندمان پکیج گرمایشی بسیار بالاتر از آبگرمکن است، در نهایت می‌توان اینگونه استنباط کرد که بر اساس راندمان، پکیج گرمایشی سوخت کمتری نسبت به آبگرمکن مصرف خواهد کرد.
  • پکیج برای فعالیت خود به نیروی الکتریسیته و سوخت فسیلی احتیاج دارد، در صورتیکه آبگرمکن تنها با استفاده از سوخت فسیلی فعال خواهد شد.
  • متاسفانه آبگرمکن ها به دلیل مشکلاتی که در طراحی آن ها وجود دارد امکان سوراخ شدن مخزن آب و سرازیر شدن آب از درون آن وجود دارد. در صورتیکه پکیج به دلیل وجود یک سری سنسور های پیشرفته فاقد چنین مشکلی است.
  • آبگرمکن گازوئیلی ساخته شده اما کیفیت چندان زیادی ندارد، آبگرمکن گازوئیلی را می‌ توان در مناطق که گاز کشی وجود ندارد، مورد استفاده قرار داد. اما این موضوع در مورد پکیج وجود نداشته و تنها در یک سری ساختمان های خاص می توان از پکیج استفاده کرد.
  • برای نصب پکیج به یکسری اتصالات در ساختمان احتیاج داریم در صورتی که آبگرمکن را به راحتی می توان تنها با وجود یک دودکش در هر ساختمانی نصب نمود.
  • هنگام قطعی برق پکیج عملاً از کار خواهد افتاد، در صورتیکه آبگرمکن با چنین مشکلی مواجه نبوده و هنگام نبود برق نیز به فعالیت خود ادامه می دهد.

تفاوت پکیج گرمایشی با آبگرمکن

راهنمای خرید پکیج گرمایشی و آبگرمکن

برای خرید پکیج گرمایشی و آبگرمکن بایستی به فروشگاه‌های معتبر بازار مراجعه کنید. عرضه کنندگان زیادی این دو محصول با کیفیت و پرکاربرد را به بازار ارائه می‌کنند، اما تنها بعضی از فروشگاه ها محصولات از اورجینال و با کیفیتی را به دست مصرف کنندگان نمی رسانند. فروشگاه تاسیسات دات کام یکی از بهترین عرضه کنندگان تجهیزات سرمایشی و گرمایشی است.

در این مجموعه پکیج گرمایشی و آبگرمکن در برندهای مختلفی وجود دارد که قیمت آنها فوق العاده مناسب است. به عنوان مثال پکیج گرمایشی تراست، پکیج گرمایشی ایران رادیاتور، پکیج گلدیران، پکیج گرمایشی وستن ایر، پکیج گرمایشی آریستون، پکیج گرمایشی جی پلاس، آبگرمکن آریستون و بسیاری از برندهای دیگر همگی در تاسیسات ها وجود دارند.

قیمت پکیج گرمایشی و همچنین قیمت آبگرمکن در تاسیسات دادگاه به نحوی تعیین شده است که شاهد کمترین میزان افزایش قیمت ناشی از سود عرضه کننده در آنها هستیم و در نهایت قیمت پکیج گرمایشی و قیمت آبگرمکن در تاسیس و دستگاه از فروشگاه ها کمتر است.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”ساختمانی که دارای لوله کشی مناسب جهت نصب پکیج نیست برای تامین سیستم گرمایشی خود نیاز به چه دستگاهی دارد؟ ” answer-0=”معمولاً آبگرمکن های تولید شده می توانند آبگرم مورد نیاز این ساختمان را تامین کند اما برای تولید هوای گرم باید چند دستگاه دیگر خریداری کنم.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”عمر مفید کدام یک از پکیج گرمایشی و آبگرمکن بیشتر است؟ ” answer-1=”برای تعیین عمر مفید شرایط نگهداری از تجهیزات اهمیت زیادی دارند، در صورت یکسان بودن شرایط عمر مفید پکیج گرمایشی بیشتر است.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”هزینه سوخت مصرفی پکیج گرمایشی و آبگرمکن به چه صورت است؟ ” answer-2=”بر اساس راندمان این دو دستگاه می‌توان گفت که هزینه سوخت پکیج کمتر از آبگرمکن است.” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”” answer-3=”” image-3=”” headline-4=”h2″ question-4=”” answer-4=”” image-4=”” headline-5=”h2″ question-5=”” answer-5=”” image-5=”” headline-6=”h2″ question-6=”” answer-6=”” image-6=”” headline-7=”h2″ question-7=”” answer-7=”” image-7=”” headline-8=”h2″ question-8=”” answer-8=”” image-8=”” headline-9=”h2″ question-9=”” answer-9=”” image-9=”” headline-10=”h2″ question-10=”” answer-10=”” image-10=”” headline-11=”h2″ question-11=”” answer-11=”” image-11=”” headline-12=”h2″ question-12=”” answer-12=”” image-12=”” headline-13=”h2″ question-13=”” answer-13=”” image-13=”” headline-14=”h2″ question-14=”” answer-14=”” image-14=”” headline-15=”h2″ question-15=”” answer-15=”” image-15=”” headline-16=”h2″ question-16=”” answer-16=”” image-16=”” headline-17=”h2″ question-17=”” answer-17=”” image-17=”” headline-18=”h2″ question-18=”” answer-18=”” image-18=”” headline-19=”h2″ question-19=”” answer-19=”” image-19=”” headline-20=”h2″ question-20=”” answer-20=”” image-20=”” headline-21=”h2″ question-21=”” answer-21=”” image-21=”” headline-22=”h2″ question-22=”” answer-22=”” image-22=”” headline-23=”h2″ question-23=”” answer-23=”” image-23=”” headline-24=”h2″ question-24=”” answer-24=”” image-24=”” count=”25″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *