Search
Close this search box.

تفاوت کمپرسور T1 و T3 در کولر گازی و اسپلیت

تفاوت کمپرسور T1 و T3 در کولر گازی و اسپلیت

تفاوت کمپرسور T1 و T3 در کولر گازی و اسپلیت

کمپرسور T1 و T3 در کولر گازی و اسپلیت از اجزای مهم کولر گازی و اسپلیت هستند که این محصولات به عنوان سیستم های تهویه مطبوع متداول در بین کاربران می باشند. در فصل زمستان و تابستان از این سیستم ها استفاده می شود؛ البته بیشترین استفاده آن ها در فصل تابستان است. این سیستم ها در انواع مختلف و ظرفیت های متفاوتی در بازار موجود هستند و در محیط های اداری، تجاری، مسکونی، هتل ها، کتابخانه ها و … کاربرد دارند.

در ساخت این سیستم ها از مواد اولیه مرغوب استفاده شده که دوام و استحکام آن را افزایش داده است. کمپرسورهای T1و T3 در این سیستم ها استفاده شده و تفاوت هایی با هم دارند که کاربرد آن را تعیین می کند. در این مقاله از سری مقالات وبسایت تخصصی تاسیسات دات کام قصد داریم به بررسی مبحث تفاوت کمپرسور T1 و T3 در کولر گازی و اسپلیت بپردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

تفاوت کمپرسور T1 و T3 در کولر گازی و اسپلیت

آشنایی بیشتر با کمپرسورهای T1و T3

کمپرسورهای T1و T3 از جمله کمپرسورهایی هستند که در کولر گازی و اسپلیت استفاده می شوند.‌ این قطعه به عنوان قلب سیستم تهویه مطبوع بوده و نقش مهمی در عملکرد آن ایفا می کند. این قطعه فشرده سازی و افزایش درجه حرارت گاز مبرد را انجام داده و آن را به مایع تبدیل می کند.

سپس آن را از طریق کویل به سمت کندانسور هدایت می‌کند. کمپرسور ۱T قابلیت کار در شرایط آب و هوایی معتدل را دارد و می تواند در محیط هایی تا ۴۵ درجه سانتی گراد عملکرد خوبی را داشته باشد. نوع  ۳T نیز در دماهای بالای ۵۷ درجه که برای محیط های بسیار گرم است؛ استفاده می شود.

انواع کمپرسورهای کولر گازی و اسپلیت

با توجه به مبحث تفاوت کمپرسور T1و T3 در کولر گازی و اسپلیت باید ذکر شود کمپرسورها در انواع مختلفی موجود هستند. در زیر هر کدام را به اختصار توضیح می دهیم:

  1. کمپرسور پیستونی: عملکرد این بخش شبیه پیستون و سیلندر خودرو بوده و با هر بار حرکت رفت و برگشت گاز مبردی که در محفظه وجود دارد؛ را به داخل سیلندر می مکد. سپس آن را با فشار متراکم کرده و به سمت درون دستگاه هدایت می کند. کاربرد این کمپرسور در مناطق جنوبی کشور که گرم هستند؛ می باشد.
  2. کمپرسور روتاری: کمپرسور روتاری تیغه به صورت ۳۶۰ درجه چرخیده مکش و کمپرس مبرد را انجام می دهد.‌ در این حالت گاز در حین ورود به دستگاه با چرخش تیغه ها و برخورد با پره ها با فشار زیادی به سمت لوله های خروجی می رود. قدرت سرمایش این سیستم زیاد بوده و در شمال و شمال غربی ایران استفاده می شود.
  3. کمپرسور اسکرول: نوع دیگر کمپرسور اسکرول می باشد که اغلب دارای ظرفیت های بالا است. این بخش متشکل از دو قطعه حلزونی است که یکی ثابت و دیگری متحرک است که به صورت حلزونی در هم فرو رفته اند. گاز بین این دو قطعه حرکت کرده و فشرده می شود و آماده خروج می شود. راندمان این کمپرسور بالا بوده و در مناطق حاره ای کاربرد دارد.‌

آشنایی با تفاوت کمپرسور T1و T3 در کولر گازی و اسپلیت

اولین تفاوت کمپرسور T1و T3 در کولر گازی و اسپلیت در کاربری آن در اقلیم های مختلف آب و هوایی است. نوع کمپرسور T1 در مناطقی چون فلات غربی، شمال غربی و معتدل خزری که آب و هوای معتدلی دارند؛ استفاده می شود.

اما کمپرسور T3 در مناطقی با آب و هوای خشک، گرگ و شرجی مثل شهرهای جنوبی کاربرد دارد. دیگر تفاوت این کمپرسورها در قدرت آن ها است که کمپرسور T1 قدرت بیشتری نسبت به نوع T3 دارد.‌ تحمل درجه دما دیگر تفاوت این سیستم ها است که کمپرسور T1 می تواند تا ۴۷ درجه و T3 تا ۵۷ درجه را تحمل کند.

تفاوت کمپرسور T1 و T3 در کولر گازی و اسپلیت

آشنایی با تاسیسات دات کام

امروزه استفاده از سیستم های سرمایشی و گرمایشی بسیار گسترش پیدا کرده است. به همین دلیل برندهای بسیاری جهت تولید این سیستم ها فعالیت دارند. کولر گازی ایران رادیاتور، اسپلیت و کولر گازی هایسنس، کولر گازی جی پلاس و … از جمله محبوب ترین سیستم های موجود در بازار می باشند. شما خریداران عزیز برای خرید و سفارش این سیستم ها می توانید از طریق وبسایت https://tasisat.com  اقدام کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان فروش این مجموعه در تماس باشید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”کاربرد کمپرسور T۱ و T۳ را بیان کنید؟ ” answer-0=”نوع کمپرسور T1 برای شرایط آب و هوای معتدل و نوع T3 برای آب و هوای گرم استفاده می شود.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”انواع کمپرسورهای کولر گازی و اسپلیت را نام ببرید؟ ” answer-1=”کمپرسور روتاری، اسکرول، پیستونی” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”تفاوت کمپرسور T1 با T3 در کولر گازی و اسپلیت را ذکر کنید؟” answer-2=” تفاوت در شرایط آب و هوایی، قدرت،‌ تحمل درجه دما” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *