Search
Close this search box.

آیا استخر و جکوزی نیاز به بازسازی دارد؟

estakhr3-min

در ارتباط با پاسخ به این پرسش شما که؛ آیا استخر و جکوزی نیاز به بازسازی دارد؟ باید بگوییم که؛ اغلب به صورت دوره‌ای صورت می‌ پذیرد. از آن سوی که زهکشی و آب‌بندی استخر و سلامت کاشی‌ ها اثرات مستقیمی بر کارایی دارد. میبایست به حالت مرتب بازسازی گردیده تا متوجه خسارت‌ هایی سهمگین نگردد.

همچنین به کمک بازسازی استخر می‌توان استخرهایی قدیمی را نوسازی نموده و آن‌ ها را به استخرهای معاصر و مدرن مبدل ساخت. اغلب علّت نیاز به بازسازی استخر ساخت‌وساز غیرمتبحرانه استخرهای قدیمی و یا ایجاد تنوع و گستردگی و نیز عدم توجه به استانداردهای موردنیاز در به هنگامه‌ی ساخت استخر است.

هزینه مربوط به بازسازی استخر و جکوزی!

آیا استخر و جکوزی نیاز به بازسازی دارد؟ هزینه مربوط به بازسازی چقدر است؟ این هزینه با توجه به نوع بازسازی معین خواهد شد. اقسام گوناگون بازسازی استخر در دو گونه تاسیساتی و سازه‌ای وجود دارد. ما در ادامه به هر دو روش نام ‌برده شده خواهیم پرداخت لطفاً با ما همراه باشید. حال آن که لازم است شما در راستای معین ساختن هزینه ی مربوط به بازسازی حق‌الزحمه کارکنان و کارگران را هم در نظر بی‌انگارید‌.

به منظور بازسازی استخر به ویژه در زمینه موتورخانه و کاشی کاری لازم است از متخصصان در این حیطه کمک دریافت شود. بنابراین می توانیم در یک جمع بندی کلّی به این نتیجه دست پیدا کنیم که؛ موضوع بازسازی استخر به نوع استخر، حجم بازسازی استخر و جکوزی، عمق آسیب های وارده معین خواهد شد.

آیا استخر و جکوزی نیاز به بازسازی دارد؟

انواع گوناگون بازسازی استخر!

حال که تا به این قسمت از مطلب ما پاسخِ پرسش‌ آیا استخر و جکوزی نیاز به بازسازی دارد؟ را به شما داده ایم. بهتر است در ارتباط با انواع گوناگون بازسازی استخر با شما سخن بگوییم. در واقع بازسازی دارای انواع متنوعی است. از کوچک ترین آسیب ها تا به کلّی ترین آن ها راه های مختلفی را پیش روی ما قرار خواهد داد.

حال در یک طبقه بندی کلّی بازسازی استخر در دو نوع جای می گیرد.

بازسازی تاسیسات استخر خانگی چگونه است؟

بازسازی استخر در قسمت تاسیسات به همان شکل که از نامش پیدا است؛ به لوله کشی و تجهیزات موتورخانه استخر باز خواهد گشت. گاهاً لوله ها دچار پوسیدگی شده و فرسوده می شوند، پس بازسازی تاسیسات استخر بدان ها اختصاص دارد. علاوه بر این ها سرویس و چک نمودن دوره ای موتورخانه استخر و بررسی آن به گونه ای مداوم از جمله نکات کلیدی در نگهداری و محافظت از استخر و جکوزی به شمار می رود.

در یک جمع بندی کلّی و جامع به وارسی خدمات قابل اجراء در بازسازی تاسیساتی استخر خواهیم پرداخت؛

 • تهیه کردن و نصب نمودن تجهیزات و تاسیسات در بازسازی استخر و جکوزی.
 • به اجراء رساندن لوله کشی استخر با جنس یو‌پی‌وی‌سی و لوله سبز.
 • نصب نمودن رینگ جکوزی با لوله استیل و همچنین لوله سبز.
 • بازسازی استخرهای قدیمی و فرسوده با وسیله ها و تجهیزات استاندارد براساس اصول و مبانی فنی براساس تکنولوژی روز جهان.
 • به اجراء رساندن لوله کشی و نصب نمودن رادیاتور شوفاژ در فضایی سرپوشیده برای بازسازی استخر نیز سونا در راستای پیش گیری از اتلاف هزینه و انرژی.
 • تعویض فیلترشنی قدیمی با فیلترهای جدید که دارای کیفیت بالایی هستند.‌
 • تعویض شن سیلیس درون دستگاه تصفیه آب استخر.
 • نصب نمودن شیر برقی برای مدار مبدل آبگرم کن استخر نیز جکوزی.
 • تعمیر پمپ استخر و عوض نمودن دیگ و نیز تنظیم مشعل در بازسازی استخر.‌

حال که تا به این قسمت از مطلب خود ما به این پرسش شما پاسخ دادیم که آیا استخر و جکوزی نیاز به بازسازی دارد؟ بهتر است در ارتباط با بازسازی سازه‌ای کمی بیشتر و بهتر با یک دیگر سخن بگوییم.

بازسازی سازه‌ای استخر به چه معناست؟

مقصود ما از بازسازی سازه‌ای برطرف نمودن ترک های برروی دیوار، کف استخر و تعویض کاشی ها، برطرف نمودن شیب استخر به هنگام وجود و… است. حال آن که قیمت بازسازی سازه‌ای استخر به نوع کاشی های انتخاب شده، هزینه کارکنان و کارگران و… بستگی دارد.

برای پاسخ به این سوال که آیا استخر و جکوزی نیاز به بازسازی دارد؟ و با خیر؟ علاوه بر نشانه های ظاهری که در قسمت فوقانی نام برده شده، نشانه های دیگری هم وجود دارد که تنها متخصص در این زمینه متوجه آن ها می گردد. پس شما می توانید به جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با متخصصان موجود مشورت حاصل فرمایید.

حال آن که در یک نگاهی کلّی بازسازی سازه‌ای استخر به انواع مختلفی قسم‌بندی می شود که ما آن ها را به اختصار در قسمت ذیل توضیح خواهیم داد.‌

 • بازسازی ترک های موجود در استخر و جکوزی و پیش گیری از نشت آب با بهره گیری از چسب پلی اورتان به همراه تعمیرات تخصصی آب بندی استخر نیز جکوزی.
 • موضوع سرامیک کاری در بازسازی استخر و جکوزی نیز تعمیر و نصب سرامیک هایی که لق شده اند.
 • به اجراء رساندن سنگ چینی و آجری نسوز در درون استخر.
 • تعمیر ارتفاع استخر و استاندارد سازی عمق استخر و جکوزی.
 • اجرای رنگ کاری نیز بازسازی استخر با رنگ آکریلیک پایه آب.
 • سرپوشیده بودن فضای استخر به همراه عایق کاری حرارتی محوطه سونا با بهره گیری از پشم شیشه و سیمان نسوز در راستای پیش گیری از اتلاف انرژی برق و گاز.

آیا استخر و جکوزی نیاز به بازسازی دارد؟

مراحل مربوط به بازسازی استخر

حال بهتر است بعد از پاسخ به پرسش آیا استخر و جکوزی نیاز به بازسازی دارد؟ مراحل مربوط به بازسازی را بررسی کنیم.

 • طی مرحله ابتدایی بازسازی استخر و جکوزی باید شما از پایه ترین اعضای موجود یعنی آن که از لوله ها و تاسیسات کار خود را شروع کنید. به هنگام مشاهده هر نوع عیب و ایراد در این قسمت باید سرامیک ها و کاشی استخر به گونه ای کامل تخریب و سیمان کاری زیرین آن هم تخریب گردد. طی این مرحله دسترسی به لوله های قدیمی و صدمه دیده، امکان خواهد داشت.
 • طی مرحله ی دوّم باید سیستم تصفیه و گرم کن دوباره با لوله های یو‌پی‌وی‌سی و با شیوه ای نوین تست گردد و تحت فشار واقع بشود. بعد از آن سطح بتنی دیواره و قسمت کف استخر به گونه ای کامل وارسی خواهد شد. این گونه تمامی ترک ها و یا ناهمواری سطح، ترمیم می گردد.
 • طی مرحله سوّم از بازسازی می‌باید کاسه بتنی استخر با مواد رزینی و پلیمری آب بندی گردند. پس از انجام آب بندی است که تست انجام می شود تا ایرادات موجود به خوبی مشخص و برطرف گردد.
 • طی مرحله پایانی بازسازی استخر به سمت و سوی پوشش نهایی خواهیم رفت. پوشش پایانی در بازسازی استخر می‌ تواند رنگ های اپوکسی استخری و یا سرامیک کاری باشد. در راستای سرامیک کاری و یا بازسازی کاشی کاری شیوه های متنوعی به چشم می خورد. رنگ ها و طرح ها و شکل های گوناگونی که به همراه کاشی ها می توان برای استخر خود رقم زد. تمامی موارد نام برده شده تنها به سلیقه ی شما در این راستا بستگی خواهد داشت.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *