Search
Close this search box.

همه چیز درباره داکت اسپلیت ال جی + توضیحات جامع

همه چیز درباره داکت اسپلیت ال جی

همه چیز درباره داکت اسپلیت ال جی

همه چیز درباره داکت اسپلیت ال جی : امروزه شرکت ال جی به یکی از بزرگترین و پر فروش ترین سیستم های تهویه مطبوع در دنیا در آمده است .

کالا هایی که تحت پوشش این شرکت است عبارت اند از : کولر گازی ال جی , داکت اسپلیت ال جی, مولتی وی ال جی, چیلر ال جی, مینی چیلر ال جی, تصفیه هوا ال جی و فن کوئل های ال جی .

داکت اسپلیت یکی از مهترین سیستم های سرمایشی در ایران هست که امروزه در بیشترین پروژه ای کشور در حال اجرا می باشد و ال جی نیز از این بازار مستسنا نمی باشد .

شرکت گلدیران نماینده رسمی شرکت ال جی در ایران می باشد که کار خدمات پس از فروش و عرضه محصولات ال جی با نام تجاری LG COMPANY  را در ایران به عهده دارد .

 

داکت ال جی

 

سیستم کنترل داکت اسپلیت ال جی

کنترل کامل دستگاه داکت اسپلیت ال جی به وسیله یک ترموستات انجام می شود که این ترموستات به وسیله یک سیسم از پنل داخلی گرفته شده است .

بهترین جای نصب ترموستات این محصول در ارتفاع ۱۲۰ سانتی متری می باشد از کف می باشد و در محیطی نصب شود که بیشترین تردد در آن قسمت انجام گیرد .

 

ترموستات داکت اسپلیت ال جی

ظرفیت دستگاه داکت اسپلیت ال جی

ظرفیت دستگاه های داکت ال جی عبارت اند از :

  • ۲ تن = ۲۴.۰۰۰ BTU
  • ۳ تن = ۳۶.۰۰۰ BTU
  • ۴ تن = ۴۸.۰۰۰ BTU
  • ۵ تن = ۶۰.۰۰۰ BTU

البته لازم به ذکر است که داکت ال جی به ۲ مدل  ساده با گاز R22  و مدل دیگر که کم مصرف می باشد و معروف به داکت اسپلیت اینورتر ال جی عرضه می گردد , داکت اسپلیت کم مصرف یکی از المان هایی که دارد حتما گاز آن می بایست R410  باشد .

 

طریقه محاسبه داکت

تعیین ظرفیت داکت اسپلیت ها حتما می بایست از طریق مهندسان تاسیسات صورت گیرد به این منظوری که چندین المان می بایست حتما محاسبه گردد.

که می توان به : منطقه جغرافیا , نوع کاربری ( مسکونی , اداری , تجاری ) , میزان تردد افراد , ارتفاع محیط , متراژ محیط , تعداد افراد حاضر در محیط , تعداد وسایل گرمایشی در محیط ( لامپ , دستگاه و … ) , قدیمی و یا جدید بودن ساختمان و … می توان نام برد .

حال ما یک روش ساده برای تعیین ظرفیت برای ساختمان های در حال ساخت معرفی می کنیم که بسیار این روش آماتور می باشد و فقط برای بدست آوردن حدودی ظرفیت برای ساختمان های مسکونی می باشد :

متراژ – ۱۵% * ۳۵۰ = X که X همان ظرفیت دستگاه به BTU  می باشد

می بایست توجه داشته باشید که برای متراژ های بزرگ مانند ۱۳۰ به بالا می بایست از ۲ دستگاه استفاده نمود که ۱ دستگاه مخصوص اتاق خواب ها و دستگاه دیگر برای حال , سالن و پذیرایی .

اکثر داکت اسپلیت ها و کولر گازی های موجود در بازار از سایز ۹۰۰۰ BTU الی ۳۶.۰۰۰ BTU از برق تک فاز و ۴۲.۰۰۰ به بالا از برق ۳ فاز نیز پوشتی بانی می کنند .

خرید انواع مدل های داکت اسپلیت ال جی

اجزای دستگاه داکت اسپلیت ال جی

داکت اسپلیت ها را می توان از دسته کولر گازی ها نامید لذا کولر گازی ها از ۲ پارت یا همان یونیت تشکیل می شوند که عبارت اند از یونیت داخلی ( پنل ) و یونیت خارجی ( کمپرسور ) تشکیل می شوند که بوسیله ۲ لوله و چند رشته سیم به هم متصل می گردند .

کمپرسور را می توان قلب دستگاه و پنل داکت اسپلیت را می توان مغز دستگاه نامید که کلیه هدایت دستگاه از پنل داخلی صورت می گیرد .

  • رشته سیم ها در دستگاه ها داکت اسپلیت با هم متفاوت می باشند چه از نظر برند و چه از نظر گرید انرژی ( کم مصرف و پر مصرف) .
  • لوله های داکت اسپلیت نیز باهم متفاوت می باشند از نظر سایز دستگاه و گاها برند دستگاه

نحوه اجرای داکت

یونیت داخلی داکت ال جی در سقف کاذب قرار می گیرد که بوسیله کانال به فضا مختلف کشیده می شود , کمپرسور نیز می بایست در فضای ازاد قرار بگیرد .

بهترین مکان برای نصب کمپرسور پایین تر از یونیت می باشد ولی چون در معماری ساختمان های ایرانی جوری طراحی شده است که فضای باز برای تاسیسات تهویه مطبوع در پشت بام قرار گیرد .

نکته قابل اهمیتی که می توان گفت هنگامی طول لوله کشی مخصوصا در ارتفاع زیاد شود دستگاه داکت اسپلیت افت راندمان پیدا می کند یعنی گاها برای تکمیل بار برودتی دستگاه هنگام افت ظرفیت در لوله کشی های زیاد می بایست از سایز ظرفیتی بزرگ تر استفاده نمود .

برای کانال کشی در داکت اسپلیت از جنس و اقلام مختلفی استفاده می شود که در قیمت تمام شده نیز تاثیر کزار می باشد . نکته قابل اهمیت این است که حتما کانال کشی را به متخصصان و مهندیس بسپارید تا از زرر های جانبی جلو گیری شود مانند صدای وزش باد دستگاه هنگام روشن شدن , پخش نشدن مناسب هوا در محیط و غیره …

خرید و انتخاب هوشمندانه

انتخاب سیستم تهویه مطبوع برای شما و نیازهای شما یک تصمیم مهم است. شما به عنوان صاحب یک خانه آگاه، می‌خواهید در یک سیستم تهویه مطبوع سرمایه‌گذاری کنید که بهره‌وری انرژی را به حداکثر برساند در حالی که ارزش افزوده به دارایی شما را افزایش می‌دهد.

شما می‌خواهید که آن متناسب با جهت گیری و برنامه زمین تان باشد. برای سبک زندگی و بودجه تان به آن نیاز دارید. این مساله باید بتواند به چالشی تبدیل شود که توسط آب و هوای منحصر به فرد به پایین پرتاب می‌شود.

اینها همه ملاحظات مهم در تصمیم‌گیری برای انتخاب یک داکت اسپلیت ال جی سیستم تهویه مطبوع هستند بنابراین هزینه‌های اجرایی هر سیستم تهویه مطبوع شما نیز در حال بررسی است.

برای یک سیستم کناری از هر گونه نگرانی که ممکن است سیستم شما به طور غیر ضروری گاز را می‌جوید، کاسته خواهد شد. این فقط یک سوال از هزینه اولیه نیست.

آیا از طیف وسیعی از گزینه‌ها گیج شده‌اید؟ می‌خواهید یک داکت اسپلیت ال جی برای نیازهای، بودجه و چیدمان خانه و یا ساختمان‌های تجاری به کار ببرید؟

برای یک توصیه صادق و بی‌طرف و راه‌اندازی و نصب قابل‌اطمینان و پس از فروش، از افراد حرفه‌ای در سطح H & H استفاده کنید.

این سیستم می‌تواند به این معنی باشد که آن‌ها چگونه می‌توانند به شما کمک کنند تصمیم بگیرید کدام سیستم، داکت اسپلیت ال جی برای شما بهترین است.

در اسپیلت کانالی چندین واحد قرار گرفته است. این واحدها گرما را به جای ایجاد آن انتقال می‌دهند، بنابراین یک شکاف کوچک دارای گواهی انرژی می‌تواند تا ۶۰ درصد انرژی کم‌تر از بخاری‌های سنتی استفاده کند.

از آنجا که قطعات خنک سازی بیش از پیش پیچیده هستند و هوا امکان گرم شدن در داخل داکت اسپلیت ال جی را ندارد، هزینه‌های خنک‌کننده می‌تواند تا ۳۰ درصد در یک واحد سنتی کاهش یابد.هر شکاف کوچک، راحتی سفارشی را برای فضایی که به آن خدمت می‌کند فراهم می‌کند.

مناطق دما داکت اسپلیت ال جی در واحد دیوار، با کنترل از راه دور، یا از طریق گوشی هوشمند تنظیم می‌شوند. کنترل منطقه توسط داکت اسپیلت ها یا اسپیلت های کانالی همچنین به شما این امکان را می‌دهد که گرمایش و سرمایش را در مناطقی که در اغلب اوقات پول شما را پس‌انداز نمی‌کنند، قطع کنید.

کولرهای گازی و داکت برند ال جی:

فضای خانه خود را در فصل تابستان خنک کنید. ال‌جی با واحدهای تهویه مطبوع نوآورانه سیستم اسپلیت با پانل‌های قابل تغییر ARTCOOL، سفارشی‌سازی تهویه مطبوع خود را با توجه به دکوراسیون منزل شما آسان می‌کند.

علاوه بر این، این سیستم‌های پیشرفته پرتاب هوای قدرتمند، فیلترهای کاهش آلرژی و کنترل‌های مرحله پاسخگو را ارائه می‌کنند که به شما امکان می‌دهند در صورت نیاز هوا را هدایت کنید. این برند گزینه‌های خنک‌کننده بیشتری دارد، طیف کاملی از سیستم‌های تهویه مطبوع دیواری، سیستم‌های چند اسپلیت و داکت اسپلیت ال جی را در سایت ما نگاه کنید.

چرا داکت اسپلیت ال جی:

راه حل های داکت اسپلیت ال جی به طور یکپارچه با فضای شما ترکیب می شوند – به شما این امکان را می دهند خانه ای شیک و راحت ایجاد کنید. به‌علاوه، با ویژگی‌هایی مانند قفل ایمنی کودک، تنظیمات قابل برنامه‌ریزی و فناوری که به واحد شما اجازه می‌دهد بی‌صدا و کارآمد کار کند.

علاوه بر تهویه مطبوع مجرای نوآورانه خود، ما همچنین سیستم های تهویه مطبوع داکت اسپلیت ال جی با قابلیت نصب آسان، سیستم های تهویه مطبوع اسپلیت شیک با پانل های اختیاری ARTCOOL و سیستم های چند اسپلیت با طراحی های شیک و جدیدترین فناوری را ارائه می دهیم. طیف گسترده ای از گزینه های سایت دات کام را جستجو کنید و راه های جدیدی برای خنک نگه داشتن خانه خود در طول سال پیدا کنید.

 

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”آیا این نوع برند دارای گارانتی است؟” answer-0=”بله شرکت گلدیران این برند را گارانتی کرده است.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”داکت اسپلیت ال جی محصول چه کشوری است؟” answer-1=”کره جنوبی” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”ظرفیت داکت اسپلیت های ال جی چقدر است؟” answer-2=”در ظرفیت های ۲۴۰۰۰، ۳۰۰۰۰، ۴۸۰۰۰ و ۵۰۰۰۰ btu/hr” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *