نقشه کانال کشی داکت اسپلیت

طراحی و تهیه نقشه کانال کشی داکت اسپلیت در انجام عملیات لوله کشی اصولی و صحیح سیستم، کمک شایانی می نماید. بی شک، کانال کشی دستگاه داکت اسپلیت از مهم ترین اصول برای افزایش بازدهی و راندمان و کارکرد مطلوب و بهینه سیستم به شمار می رود.

در این زمینه باید خاطر نشان نمود که با اجرای عملیات کانال کشی، قابلیت توزیع هوای خنک و مطبوع، به صورت یکنواخت و یکپارچه در تمام بخش های محیط، امکان پذیر می گردد.

به عبارت دیگر، استفاده از عملکرد سرمایشی و برودتی اسپلیت های کانالی، به ویژه در فصل گرم سال، مستلزم انجام صحیح و اصولی عملیات کانال کشی و لوله کشی دستگاه می باشد. در این میان، نوع و نحوه جایگذاری کانال های داکت اسپلیت، از درجه اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.

بر همین اساس، مناسب است که لوله کشی داکت اسپلیت زیر نظر افراد متخصص و حرفه ای در این زمینه انجام شود. این امر ضمن کاهش هزینه های احتمالی، در راندمان و عملکرد بهینه سیستم داکت اسپلیت تاثیر مطلوب و بسزایی برجای می گذارد.

اهمیت نقشه کانال کشی داکت اسپلیت

نقشه کانال کشی داکت اسپلیت اجرای عملیات لوله کشی را تسریع و تسهیل می کند. بر این اساس، با کمک نقشه تهیه شده به راحتی و در کوتاه ترین بازه زمانی می توان عملیات لوله کشی دستگاه را اجرایی کرد.

باید خاطر نشان نمود که از عناصر مهم و ضروری در عملیاتی ساختن سیستم تهویه مطبوع، به کانال کشی و لوله کشی دستگاه های داکت اسپلیت اختصاص پیدا می کند.

در این میان، رعایت نکات اجرایی، الزامات و استانداردهای مربوطه، در کنار تعیین مسیرهای رفت و برگشت هوا و ابعاد و اندازه مناسب کانال ها، از عامل های مهم و حائز اهمیت در افزایش کارایی و بهره وری داکت اسپلیت قلمداد می گردد. در نقشه می بایست تمام جزئیات و ریزه کاری عملیات لوله کشی، به دقت تعیین و مشخص گردد. انتخاب نوع و مدل

کانال، مشخص کردن مسیر دقیق لوله کشی، انجام اصولی کانال کشی، عایق بندی کانال و اندازه و ضخامت مناسب کانال، از مهم ترین موارد در نقشه اسپلیت کانالی به حساب می آیند.

ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که برای محاسبه ابعاد و اندازه کانال ها، توجه به فاکتورهایی مانند سرعت جریان هوا، حجم هوادهی و ظرفیت سرمایشی دستگاه، کمک شایانی می نماید.

نقشه کانال کشی داکت اسپلیت

گفتنی است که تهیه و طراحی نقشه کانال کشی داکت اسپلیت با استفاده از نرم افزارهای مختلفی انجام می‌شود. برای اجرایی ساختن عملیات لوله کشی داکت اسپلیت، در ابتدا نیاز به طراحی و نقشه کانالی کشی می باشد. همچنین، با انجام برآوردهای لازم به راحتی می توان اقدامات مناسب و مقتضی را به عمل آورد.

همچنین، بررسی عواملی مانند متراژ و مساحت و نحوه کاربری از فضا، در طراحی مناسب نقشه های کانال کشی داکت اسپلیت بسیار تاثیرگذار و موثر می باشند.

پس از ارزیابی و برآورد نقشه پروژه، نوع و مدل کانال جهت انجام عملیات لوله‌کشی تعیین و مشخص می شود. با مشخص شدن نوع کانال ها، عملیات کانال کشی مطابق با نقشه و طرح تهیه شده آغاز می گردد.

انواع روش های کانال کشی

پس از تهیه نقشه کانال کشی داکت اسپلیت و انجام برآوردهای لازم، نوبت به انتخاب نوع روش اجرای کانال می رسد. بسته به نوع و مدل، روش کانال کشی سیستم های داکت اسپلیت با استفاده از کانال های گالوانیزه، اسپیرال، پلی اورتان و کانال فلکسیبل انجام می شود.

کانال کشی به روش فلکسیبل یا انعطاف پذیر را می توان از بهترین و مناسب ترین گزینه ها برای انجام لوله کشی سیستم های تهویه مطبوع از نوع داکت اسپلیت دانست. این مدل از کانال ها، با روکش های آلومینیومی پوشش داده می شوند.

قابلیت نصب راحت و آسان، کاهش سطح صدای دستگاه در هنگام کارکرد، تسریع و تسهیل عملیات لوله کشی و برخورداری از خاصیت حالت پذیری و انعطاف پذیری، از مشخصات شاخص کانال های فلکسیبل محسوب می گردد.

کانال کشی به روش گالوانیزه، از شیوه های قدیمی و در عین حال پرکاربرد برای انجام عملیات لوله کشی اسپلیت کانالی به شمار می رود. کانال های از نوع گالوانیزه از لحاظ شکل و فرم ظاهری در مدل های چهارگوش و گرد موجود می باشند.

به طور معمول، برای عایق بندی کانال های گالوانیزه از عایق های الاستومری استفاده می گردد. این مدل از کانال ها بدون انعطاف بوده و از ورق های گالوانیزه باکیفیت و مناسب طراحی و تولید می شوند.

در روش کانال کشی اسپیرال از لوله های ساخته شده از جنس گالوانیزه و دارای شکل ظاهری گرد استفاده به عمل می آید. شکیل بودن کانال های اسپیرال، موجب استفاده گسترده این نوع کانال کشی در فضاهایی مانند رستوران‌ها، آرایشگاه ها، کافی شاپ ها و مراکز و مجتمع های تجاری و فروشگاهی شده است.

همچنین، قابلیت استفاده از این روش در واحدهای مسکونی مدرن و جدید، وجود دارد. ضمنا، قابلیت رنگ پذیری، از ویژگی های برجسته کانال‌های اسپیرال به شمار می آید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 1 =