نقشه کانال کشی داکت اسپلیت

نقشه کانال کشی داکت اسپلیت + انواع روش های کانال کشی

لطفا امتیاز دهید

نقشه کانال کشی داکت اسپلیت

طراحی و تهیه نقشه کانال کشی داکت اسپلیت در انجام عملیات لوله کشی اصولی و صحیح سیستم، کمک شایانی می نماید. بی شک، کانال کشی دستگاه داکت اسپلیت از مهم ترین اصول برای افزایش بازدهی و راندمان و کارکرد مطلوب و بهینه سیستم به شمار می رود.

در این زمینه باید خاطر نشان نمود که با اجرای عملیات کانال کشی، قابلیت توزیع هوای خنک و مطبوع، به صورت یکنواخت و یکپارچه در تمام بخش های محیط، امکان پذیر می گردد.

به عبارت دیگر، استفاده از عملکرد سرمایشی و برودتی اسپلیت های کانالی، به ویژه در فصل گرم سال، مستلزم انجام صحیح و اصولی عملیات کانال کشی و لوله کشی دستگاه می باشد. در این میان، نوع و نحوه جایگذاری کانال های داکت اسپلیت، از درجه اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.

بر همین اساس، مناسب است که لوله کشی داکت اسپلیت زیر نظر افراد متخصص و حرفه ای در این زمینه انجام شود. این امر ضمن کاهش هزینه های احتمالی، در راندمان و عملکرد بهینه سیستم داکت اسپلیت تاثیر مطلوب و بسزایی برجای می گذارد.

اهمیت نقشه کانال کشی داکت اسپلیت

نقشه کانال کشی داکت اسپلیت اجرای عملیات لوله کشی را تسریع و تسهیل می کند. بر این اساس، با کمک نقشه تهیه شده به راحتی و در کوتاه ترین بازه زمانی می توان عملیات لوله کشی دستگاه را اجرایی کرد.

باید خاطر نشان نمود که از عناصر مهم و ضروری در عملیاتی ساختن سیستم تهویه مطبوع، به کانال کشی و لوله کشی دستگاه های داکت اسپلیت اختصاص پیدا می کند.

در این میان، رعایت نکات اجرایی، الزامات و استانداردهای مربوطه، در کنار تعیین مسیرهای رفت و برگشت هوا و ابعاد و اندازه مناسب کانال ها، از عامل های مهم و حائز اهمیت در افزایش کارایی و بهره وری داکت اسپلیت قلمداد می گردد. در نقشه می بایست تمام جزئیات و ریزه کاری عملیات لوله کشی، به دقت تعیین و مشخص گردد. انتخاب نوع و مدل

کانال، مشخص کردن مسیر دقیق لوله کشی، انجام اصولی کانال کشی، عایق بندی کانال و اندازه و ضخامت مناسب کانال، از مهم ترین موارد در نقشه اسپلیت کانالی به حساب می آیند.

ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که برای محاسبه ابعاد و اندازه کانال ها، توجه به فاکتورهایی مانند سرعت جریان هوا، حجم هوادهی و ظرفیت سرمایشی دستگاه، کمک شایانی می نماید.

نقشه کانال کشی داکت اسپلیت

گفتنی است که تهیه و طراحی نقشه کانال کشی داکت اسپلیت با استفاده از نرم افزارهای مختلفی انجام می‌شود. برای اجرایی ساختن عملیات لوله کشی داکت اسپلیت، در ابتدا نیاز به طراحی و نقشه کانالی کشی می باشد. همچنین، با انجام برآوردهای لازم به راحتی می توان اقدامات مناسب و مقتضی را به عمل آورد.

همچنین، بررسی عواملی مانند متراژ و مساحت و نحوه کاربری از فضا، در طراحی مناسب نقشه های کانال کشی داکت اسپلیت بسیار تاثیرگذار و موثر می باشند.

پس از ارزیابی و برآورد نقشه پروژه، نوع و مدل کانال جهت انجام عملیات لوله‌کشی تعیین و مشخص می شود. با مشخص شدن نوع کانال ها، عملیات کانال کشی مطابق با نقشه و طرح تهیه شده آغاز می گردد.

انواع روش های کانال کشی

پس از تهیه نقشه کانال کشی داکت اسپلیت و انجام برآوردهای لازم، نوبت به انتخاب نوع روش اجرای کانال می رسد. بسته به نوع و مدل، روش کانال کشی سیستم های داکت اسپلیت با استفاده از کانال های گالوانیزه، اسپیرال، پلی اورتان و کانال فلکسیبل انجام می شود.

کانال کشی به روش فلکسیبل یا انعطاف پذیر را می توان از بهترین و مناسب ترین گزینه ها برای انجام لوله کشی سیستم های تهویه مطبوع از نوع داکت اسپلیت دانست. این مدل از کانال ها، با روکش های آلومینیومی پوشش داده می شوند.

قابلیت نصب راحت و آسان، کاهش سطح صدای دستگاه در هنگام کارکرد، تسریع و تسهیل عملیات لوله کشی و برخورداری از خاصیت حالت پذیری و انعطاف پذیری، از مشخصات شاخص کانال های فلکسیبل محسوب می گردد.

کانال کشی به روش گالوانیزه، از شیوه های قدیمی و در عین حال پرکاربرد برای انجام عملیات لوله کشی اسپلیت کانالی به شمار می رود. کانال های از نوع گالوانیزه از لحاظ شکل و فرم ظاهری در مدل های چهارگوش و گرد موجود می باشند.

به طور معمول، برای عایق بندی کانال های گالوانیزه از عایق های الاستومری استفاده می گردد. این مدل از کانال ها بدون انعطاف بوده و از ورق های گالوانیزه باکیفیت و مناسب طراحی و تولید می شوند.

در روش کانال کشی اسپیرال از لوله های ساخته شده از جنس گالوانیزه و دارای شکل ظاهری گرد استفاده به عمل می آید. شکیل بودن کانال های اسپیرال، موجب استفاده گسترده این نوع کانال کشی در فضاهایی مانند رستوران‌ها، آرایشگاه ها، کافی شاپ ها و مراکز و مجتمع های تجاری و فروشگاهی شده است.

همچنین، قابلیت استفاده از این روش در واحدهای مسکونی مدرن و جدید، وجود دارد. ضمنا، قابلیت رنگ پذیری، از ویژگی های برجسته کانال‌های اسپیرال به شمار می آید.

کاتالوگ داکت اسپلیت

کولر گازی یکی از نیازهای اساسی انسان بوده است و باعث خنکی فضای موجود می شود. برای دستیابی به شرایط مطلوب گرمایش و سرمایش مستقیم و غیرمستقیم (توسط یک حامل رابط) فضا برای دستیابی به این شرایط آسایشی از روش های تبادل حرارت استفاده می شود. سیستم تهویه مطبوع داکت اسپلیت با مکش مستقیم هوای محیط و سرمایش یا گرمایش هوای موجود و انتقال به هوای محیط (توسط فن) یکی از ایمن ترین و سالم ترین روش های تهویه مطبوع می باشد.

تعریف چرخه تبرید:

اولین کلمه این سیستم کلمه cycle است که به معنای رسیدن به نقطه مبدا یعنی مبرد است. تمام هدف این سیستم بازیابی مبرد برای استفاده مجدد در سیستم است. جریان مبرد در اپراتور و مکش هوا و انتقال حرارت هوای مکیده شده از محیط به کویل حاوی مبرد می رود.

بدن انسان قادر به ذخیره این سرما نیست ، انتقال این سرما به فن اطراف کویل باعث می شود که فن اپراتور هوا را به داخل کانال می دمد تا به محیط مورد نظر برسد. ، ماموریت مبرد که ایجاد سرمایش است به پایان در این مرحله به پایان می رسد. از این مرحله به بعد، سیستم بخار خروجی به مبرد اولیه یعنی نقطه شروع سیکل تبرید تبدیل میشود.

کمپرسور تبرید سیکل تبرید با مکیدن بخار از خروجی مبرد اپراتور و متراکم کردن بخار (مانند مالش هر دو دست برای ایجاد گرما) گاز بسیار داغ را به کندانسور می فرستد. گاز در دمای خنک (دمای پشت بام یا بالکن در تابستان !!!!) تبدیل به مبرد می شود.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

کانال کشی داکت اسپلیت از طریق کانال اسپیرال چگونه است؟

در روش کانال کشی داکت اسپلیت با کانال اسپیرال از کانال گرد با جنس گالوانیزه استفاده می شود.کانال اسپیرال از تسمه ورقیِ گالوانیزه که بصورت درزِ مارپیچ در هم تنیده می شود ساخته می شود.در سیستم کانال کشی داکت اسپلیت با کانال اسپیرال،با توجه به قطر کانال اسپیرال از ورق هایی با ضخامت های متناسبِ هر قطر استفاده می شود.

کانال کشی داکت اسپلیت از طریق کانال فلکسیبل چگونه است؟

این روش که در سالیان اخیر با استقبال روزافزونی مواجه شده از جمله روش های کم هزینه و استاندارد به حساب می آید.عموما کانال کشی داکت اسپلیت با استفاده از کانال فلکسیبل در فضاهای سقف کادب یا مواردی از این قبیل کاربرد بسیار بیشتری دارد.

کانال کشی داکت اسپلیت با کانال فلکسیبل کومبی چگونه است؟

در این روش از کانال فلکسیبل کومبی برای کانال کشی داکت اسپلیت بهره جسته می شود.کانال فلکسیبل کومبی رایج ترین و پرکاربردترین لاین هوا رسان در سیستم کانال کشی داکت اسپلیت محسوب می شود.

مطالب مرتبط

۶ نشانه اصلی سطح پایین مبرد در دستگاه تهویه مطبوع

6 نشانه اصلی سطح پایین مبرد در دستگاه تهویه مطبوع

۶ نشانه اصلی سطح پایین مبرد در دستگاه تهویه مطبوع مبرد ماده ای است که سیستم های تهویه مطبوع براساس... ادامه مطلب

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید یکی تجهیزات مورد نیاز برای استخر ها پمپ می باشد. در صورتی که... ادامه مطلب

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟ پمپ آب امروزه در اکثر خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد؛ که... ادامه مطلب

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی 11 روش کاربردی

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی ۱۱ روش کاربردی سیستم تهویه مطبوع از جمله محصولات پرکاربردی است متنوع بوده و... ادامه مطلب

سوپرهیت و سابکول چیست؟

سوپرهیت و سابکول چیست؟ در دستگاه های تهویه مطبوعی که براساس سیکل تبریدی کار می کنند؛ اصطلاحات سوپرهیت و سابکول... ادامه مطلب

سیستم تهویه مطبوع چیست؟

سیستم تهویه مطبوع چیست؟

سیستم تهویه مطبوع چیست؟ سیستم های تهویه مطبوع از تجهیزات اصلی هر ساختمانی محسوب می شوند که استفاده از آن... ادامه مطلب

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟ دستگاه تهویه از سیستم های پرکاربردی است که در انواع مدل های مختلف... ادامه مطلب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب آب یکی از ضروراتی است که به طور روزمره مورد استفاده... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *