در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
نقشه لوله کشی داکت اسپلیت

نقشه لوله کشی داکت اسپلیت + نکات مهم در لوله کشی و مزایای آن

لطفا امتیاز دهید

نقشه لوله کشی داکت اسپلیت

طراحی نقشه لوله کشی داکت اسپلیت از مهم ترین اقدامات در جهت توزیع جریان هوا در محیط داخلی به شمار می رود. به طور معمول، دستگاه های داکت اسپلیت از یک یونیت داخلی و یونیت بیرونی تشکیل شده اند. یونیت خارجی دستگاه در تولید هوای خنک و مطبوع نقش برجسته و بارزی ایفا می نماید.

به عبارت دیگر، سیکل کاری و آغاز فرآیند سرمایش دستگاه از این قسمت شروع می شود. از سوی دیگر، توزیع هوای خنک در محیط مورد استفاده مستلزم انجام عملیات لوله کشی می باشد.

لوله کشی داکت اسپلیت بستر مناسب برای انتقال جریان هوا را به صورت یکپارچه و یکنواخت در محیط داخلی امکان پذیر می سازد.

علاوه بر این، کانال کشی درست و اصولی داکت اسپلیت، در کارکرد و عملکرد بهینه دستگاه بسیار تاثیرگذار و موثر می باشد. همچنین، عملیات لوله کشی دستگاه های داکت اسپلیت برای ساختمان و سازه‌های قدیمی و جدید نیز کاربرد دارد. هر چند میزان هزینه برآورده شده در این سازه ها متفاوت می باشد.

در این زمینه باید خاطر نشان نمود که فرآیند کانال کشی داکت اسپلیت، غالبا با استفاده از لوله های مسی صورت می گیرد. لوله های مسی به نوعی ارتباط دهنده یونیت داخلی و پنل خارجی دستگاه می باشند.

نوع و نحوه اجرای این لوله ها در افزایش یا کاهش جریان هوای توزیع شده در محیط، بسیار تاثیرگذار و موثر است. همچنین، قرار گرفتن این لوله ها در معرض گردوغبار، می تواند سیکل سرماسازی دستگاه را با مشکل مواجه سازد.نقشه لوله کشی داکت اسپلیت

نکات مهم لوله کشی داکت اسپلیت

فرآیند لوله کشی داکت اسپلیت به علت برخورداری از حساسیت بسیار بالا، می بایست توسط نصابان و متخصصان این حوزه انجام گیرد. این امر ضمن کاهش هزینه های اقتصادی، تسریع در روند پیشبرد پروژه را به دنبال دارد.

یکی از مهم ترین موارد در هنگام انجام پروسه لوله کشی دستگاه های داکت اسپلیت، انتخاب سایز و ابعاد لوله مناسب می باشد. انتخاب درست ابعاد لوله مسی، در افزایش بازدهی و بهبود عملکرد دستگاه، تاثیر مطلوب و بسزایی برجای می گذارد.

باید خاطر نشان نمود که ابعاد و سایز لوله باید با ظرفیت برودتی و میزان هوادهی دستگاه تناسب و همخوانی داشته باشد.

از دیگر موارد حائز اهمیت در هنگام لوله کشی اسپلیت کانالی عایق بندی لوله ها می باشد. آلودگی ها، ذرات معلق و گردوغبار موجود در هوا، از عامل های کاهش افت کیفیت و بازدهی لوله های مسی به شمار می روند. پوشش سراسر کانال ها با عایق مناسب، از بهترین راهکارها برای جلوگیری از نفوذ این عوامل به داخل لوله ها می‌باشد.

مضاف بر این، عایق بندی در برابر ضربه و فشار از بدنه و ساختار لوله ها محافظت می کند. همچنین، به منظور محکم قرار گرفتن لوله ها در جایگاه خود، می توان از بست های کمربندی استفاده نمود. توجه به لوله درین و تخلیه آب، از دیگر موارد حائز اهمیت در هنگام لوله کشی دستگاه های داکت اسپلیت محسوب می شود.

لوله خروجی درین، قطرات جمع آوری شده ناشی از کندانس دستگاه را به محیط بیرون انتقال می دهد. در هنگام فرآیند لوله کشی می بایست به سایز و ابعاد این لوله دقت ویژه ای مبذول داشت. علاوه بر این، لوله های مسی مورد استفاده برای یونیت داخلی و خارجی دستگاه باید خارج از سطح دیوار قرار بگیرند.

مناسب است که لوله‌های استفاده شده برای یونیت داخلی حدود ۳۰ الی ۶۰ سانتیمتر از سطح دیوار بیرون باشند. لوله های به کار رفته برای پنل خارجی، می بایست ۱۰۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر، از دیوار بیرون بمانند.

مزایای لوله کشی داکت اسپلیت

انجام فرآیند لوله کشی داکت اسپلیت با مزایای متعددی برای مصرف کننده همراه می باشد. توزیع جریان هوا به صورت یکپارچه و یکنواخت، با نرخ ثابت و متعادل، به انضمام کارکرد بهینه سیستم را می توان از مهم ترین مزایای این فرآیند برشمرد.

توزیع هوا مطبوع و خنک، افزایش سطح رفاه و راحتی مصرف کننده را به دنبال دارد. همچنین، کاهش سطح صدای دستگاه در حین کارکرد، از دیگر مزیت های لوله کشی این مدل از سیستم های تهویه مطبوع به شمار می آید.

نقشه لوله کشی داکت اسپلیت

لوله کشی داکت اسپلیت

افزایش جذابیت بصری و ظاهری پنل داخلی و هارمونی پیدا کردن و متوازن شدن با دکوراسیون فضای داخلی، یکی دیگر از مزیت های کانال کشی دستگاه های داکت اسپلیت تلقی می گردد. کاهش مصرف برق و جلوگیری از اتلاف انرژی، به وسیله کانال کشی سیستم های تهویه مطبوع از نوع داکت اسپلیت، به بهترین نحو صورت می گیرد.

توزیع جریان هوا به صورت یکنواخت، مانع از اتلاف انرژی و متعاقب آن، مصرف بالای برق و انرژی می شود. این امر به صورت مستقیم هزینه های جانبی و اقتصادی مصرف کننده را کاهش می دهد. همچنین، با انجام کانال کشی و لوله کشی، فرآیند خنک سازی محیط داخلی در سریع ترین بازه زمانی اجرایی می شود.

ناگفته نماند که توجه به عدم ترک خوردگی، آسیب دیدگی، شکستگی و کیفیت و دوام مناسب، از مهم ترین موارد در حین انتخاب لوله مناسب برای انجام لوله کشی تلقی می گردد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

مطالب مرتبط

آموزش نصب کانال داکت اسپلیت

آموزش نصب کانال داکت اسپلیت

آموزش نصب کانال داکت اسپلیت داکت اسپلیت یکی از سیستم های سرمایشی و گرمایشی هوا است که میان ساختمان سازان... ادامه مطلب

Install fire box

نصب جعبه آتش نشانی

نصب جعبه آتش نشانی برای تأمین ایمنی و همچنین جلوگیری از انواع حریق صددرصد استفاده و بکارگیری جعبه آتش نشانی... ادامه مطلب

نحوه خاموش کردن آتش

نحوه خاموش کردن آتش

نحوه خاموش کردن آتش آتش گرفتگی در سال های اخیر در جنگل‌ها و همچنین منازل مسکونی و کارگاهی رواج پیدا... ادامه مطلب

نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی

نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی

نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی آشنایی با نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی به شما کمک می کند تا... ادامه مطلب

مواد اطفاء حریق

مواد اطفاء حریق

مواد اطفاء حریق در این مطلب از وبسایت تاسیسات دات کام قصد داریم مواد اطفاء حریق را مورد بررسی قرار... ادامه مطلب

مهار آتش توسط امواج صوتی

مهار آتش توسط امواج صوتی همانگونه که می دانید آتش‌نشانان معمولاً از مواد شیمیایی و همچنین آب برای خاموش کردن... ادامه مطلب

گاز مورد استفاده در کپسول آتش نشانی چیست؟

گاز مورد استفاده در کپسول آتش نشانی چیست؟

گاز مورد استفاده در کپسول آتش نشانی چیست؟ سؤالی که ممکن است، ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول... ادامه مطلب

گاز مورد استفاده در کپسول آتش نشانی چیست؟

گاز کپسول آتش نشانی

گاز کپسول آتش نشانی گاز کپسول آتش نشانی یکی از قسمت های بسیار مهم و غیر قابل چشم پوشی در... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + نه =