کنترل داکت اسپلیت

راهنمای استفاده از ریموت کنترل داکت اسپلیت

لطفا امتیاز دهید

ریموت کنترل داکت اسپلیت

ریموت کنترل داکت اسپلیت از لوازم مهم و حائز اهمیت این دستگاه به شمار می آید. ریموت کنترل دستگاه قابلیت اعمال تنظیمات و حالت ها و عملکردهای داکت اسپلیت را  برای کاربر به سادگی فراهم می آورد.

به منظور بهره بردن و فعال کردن قابلیت ها و امکانات اسپلیت کانالی، آشنایی با طرز کار و نحوه عملکرد ریموت کنترل دستگاه، از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. به طور معمول، بر روی ریموت کنترل سیستم های تهویه مطبوع، از جمله داکت اسپلیت، دکمه های مختلف و گوناگونی طراحی شده است.

در این زمینه باید خاطر نشان نمود که Remote Control سیستم های تهویه مطبوع بسته به نوع و مدل به دو صورت سیار یا بی سیم و ریموت ثابت یا دیواری طراحی می شوند. در این میان، ریموت کنترل اسپلیت های کانالی غالبا به صورت دیواری طراحی و تولید می گردد.

همچنین، ریموت کنترل دستگاه های داکت اسپلیت متناسب با نوع و مدل، با یکدیگر کاملا متفاوت می باشند. از سوی دیگر، نحوه کارکرد و عملکرد ریموت بسیاری از مدل های داکت اسپلیت غالبا به یک شکل صورت می گیرد.

کنترل داکت اسپلیت

آشنایی با جزئیات ریموت کنترل داکت اسپلیت

به طور معمول، ریموت کنترل داکت اسپلیت از دکمه ها و بخش های مختلفی تشکیل شده است. هر کدام از دکمه های دستگاه برای اعمال و تنظیم حالت یا عملکرد خاصی از داکت مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه به بررسی جامع جزئیات ریموت کنترل دستگاه می پردازیم.

1- صفحه نمایش

اغلب قریب به اتفاق کنترل های دیواری از یک صفحه نمایش مخصوص برای نمایش کلیه فعالیت ها و عملکردهای داکت اسپلیت برخوردار می باشند. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که دستگاه های داکت اسپلیت بر روی پنل خود، از هیچگونه پنل و نمایشگری برخوردار نمی باشند.

در واقع ریموت کنترل دیواری داکت اسپلیت همان وظیفه پنل تعبیه شده بر روی کولرهای گازی اسپلیت را انجام می دهد.

2- قسمت TEMP

بر روی ریموت دیواری اکثر داکت اسپلیت ها، قسمتی با نام temp طراحی شده است. از مهم ترین وظایف این دکمه، کاهش یا افزایش درجه دما می باشد. بنابراین، کاربر با کمک این دکمه ها قادر خواهد بود متناسب با شرایط دمایی محیط، درجه دما را کاهش یا افزایش دهد.

بر این اساس، برای افزایش دما می بایست دکمه نشانگر فلش بالا را فشار دهید. در صورتی که کاهش دما مد نظر است، باید دکمه نشانگر فلش پایین را بفشارید.

3- دکمه مخصوص on/off

از دیگر بخش های ریموت کنترل داکت اسپلیت به دکمه طراحی شده برای خاموش و روشن کردن دستگاه مربوط می شود. برای راه اندازی و شروع عملکرد داکت اسپلیت می بایست دکمه ON را فشار داد. با فشار دادن این دکمه فرآیند سرمایش و برودت دستگاه آغاز شده و متعاقب آن، هوای سرد و خنک در کوتاه ترین بازه زمانی، به صورت یکنواخت و یکپارچه در محیط داخلی انتشار پیدا می کند.

از طرف دیگر، برای خاموش کردن و غیر فعال کردن بایستی دکمه off دستگاه را فشار داد. با فشار دادن این دکمه کارکرد و عملکرد سرمایش یا گرمایش داکت اسپلیت به صورت کامل متوقف می گردد.

4- دکمه تغییر حالت (Mode)

دکمه mode از دکمه های حائز اهمیت و در عین حال کاربردی داکت اسپلیت محسوب می شود. با استفاده از این دکمه می توان حالت و وضعیت قبلی دستگاه را فعال یا غیر فعال نمود. بر این اساس، در صورت نیاز به برودت و سرمایش می بایست دکمه cool یا سرما فعال گردد. با اعمال این تنظیمات پس از راه اندازی داکت اسپلیت، هوای خنک و مطبوع در محیط توزیع می گردد.

چنانچه نیاز به گرمایش دستگاه برای تامین هوای گرم و مطبوع، به ویژه در فصل سرد سال نیاز است، می بایست نسبت به فعال کردن دکمه heat اقدام نمود. با فعال سازی این حالت، هوای گرم از طریق فن های دمنده دستگاه در محیط انتقال پیدا می کند.

ریموت کنترل داکت اسپلیت

5- دکمه Timer

دکمه تنظیم زمان یا timer از دیگر قابلیت های ریموت کنترل داکت اسپلیت بوده که به منظور تنظیم نمودن کارکرد دستگاه برای بازه زمانی مشخصی مورد استفاده واقع می گردد.

همچنین، با فشار دادن دکمه، زمان مد نظر کاربر تنظیم شده و با فشار دادن مجدد دکمه تایمر، زمان مشخص شده لغو می گردد. ضمنا، با استفاده از این قابلیت، زمان مورد نظر برای فعال شدن یا غیر فعال شدن دستگاه تنظیم می شود.

6- دکمه Fan

دکمه فن تعبیه شده بر روی ریموت کنترل داکت اسپلیت برای تنظیم سرعت فن دستگاه، بسیار کاربرد دارد. با اعمال این قابلیت امکان تنظیم سرعت فن و حجم و مقدار جریان هوای خروجی اسپلیت کانالی در حالت های مختلف تنظیم می شود.

حالت های در دسترس برای استفاده از قابلیت در چهار وضعیت خودکار، حالت کم، زیاد و متوسط، موجود می باشند. کاربر می تواند متناسب با شرایط دمایی، حالت مناسب برای سرعت فن و میزان جریان هوای توزیع شده توسط داکت را مدیریت و کنترل نماید. حالت دور زیاد، جریان هوا را با تمام سرعت در محیط توزیع می کند.

امکانات ریموت کنترل داکت اسپلیت

  1. صفحه نمایش شفاف و دارای نور پس زمینه با خواندن متن آسان.
  2. زمان سنج برنامه هفتگی ، برای برنامه زمان روشن و خاموش.
  3. عملکرد Home Leave می تواند کولر گازی شما را روشن کند

هنگامی که دمای اتاق به زیر 10 درجه سانتی گراد می رسد به طور خودکار.

  1. حالت خنک کننده سریع / گرمایی ، که به طور موقت خنکی هوا را افزایش می دهد. قدرت تهویه برای رسیدن سریعتر به خواسته شما. دمای کار ، قبل از بازگشت خودکار به عملکرد عادی
  2. تنظیم حالت تغییر دما ، به طور خودکار تغییر می کند از چرخه سرمایش تا گرمایش ، یا چرخه گرمایش تا سرمایش در نقاط از پیش تعیین شده
  3. محدودیت دما ، برای تعیین محدوده دما برای خنک کننده یا چرخه های گرمایش ، به شما کمک می کند تا مصرف انرژی خود را کاهش دهید

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

قیمت ریموت کنترل داکت اسپلیت چقدر است؟

قیمت این نوع ریموت کنترل در بازار متغیر است و می توانید برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت با سایت ما تماس بگیرید.

آیا ریموت کنترل داکت اسپلیت دارای برندهای معروف است؟

بله مثلا برند ال جی، سامسونگ

ریموت کنترل های داکت اسپلیت با هم تفاوت دارند؟

بله، هر برند ریموت کنترل مخصوص به خود و با ویژگی های خاص خود را ارائه می دهد.

مطالب مرتبط

تعمیر برد اینورتر کولر گازی و داکت اسپلیت

تعمیر برد اینورتر کولر گازی و داکت اسپلیت

تعمیر برد اینورتر کولر گازی و داکت اسپلیت در این سال های اخیر استفاده از سیستم های سرمایشی و گرمایشی... ادامه مطلب

بهترین داکت اسپلیت کم مصرف

بهترین داکت اسپلیت کم مصرف داکت اسپلیت از سیستم های رایج تهویه مطبوع است که متشکل از دو بخش داخلی... ادامه مطلب

انواع فن در سیستم های تهویه مطبوع

انواع فن در سیستم های تهویه مطبوع

انواع فن در سیستم های تهویه مطبوع فن در سیستم های تهویه مطبوع دستگاهی است که وظیفه تامین فشار مورد... ادامه مطلب

مقایسه هواساز خانگی با هواساز صنعتی

مقایسه هواساز خانگی با هواساز صنعتی از جمله دستگاه های تهویه مطبوع پرکاربرد می توان به انواع هواساز اشاره کرد.... ادامه مطلب

اجزای هواساز و عملکرد قطعات آن

اجزای هواساز و عملکرد قطعات آن

اجزای هواساز و عملکرد قطعات آن در این مقاله از سری مقالات وب سایت تخصصی تاسیسات دات کام قصد داریم... ادامه مطلب

سختی گیر برج خنک کننده چیست و چه کاربردی دارد؟

سختی گیر برج خنک کننده چیست و چه کاربردی دارد؟ سختی گیر برج خنک کننده دستگاهی است که سختی آب... ادامه مطلب

محاسبه ظرفیت ایرواشر

محاسبه ظرفیت ایرواشر

محاسبه ظرفیت ایرواشر ایرواشر دستگاهی است که دارای دو عملکرد سرمایش و گرمایش می باشد. گرمایش این سیستم از طریق... ادامه مطلب

مقایسه مصرف برق کولر گازی با کولر آبی

مقایسه مصرف برق کولر گازی با کولر آبی

مقایسه مصرف برق کولر گازی با کولر آبی کولر گازی از جمله سیستم هایی است که دو عملکرد سرمایش و... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *