Search
Close this search box.

تاثیر آلودگی هوا بر فیلترهای کولر گازی اسپلیت

تاثیر آلودگی هوا بر فیلترهای کولر گازی اسپلیت

تاثیر آلودگی هوا بر فیلترهای کولر گازی اسپلیت

کولر گازی اسپلیت از اجزای مختلفی تشکیل شده که هر کدام وظیفه ای برعهده دارند. فیلترها از جمله قطعات مهم این سیستم هستند که نقش بسزایی در عملکرد دستگاه دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تاثیر آلودگی هوا بر فیلترهای کولر گازی اسپلیت تا پایان این مقاله با ما همراه شوید.

آشنایی با فیلتر هوای کولر گازی اسپلیت

فیلتر هوای کولر گازی اسپلیت یکی از قطعاتی است که در این سیستم به کار رفته و گرد و غبار و آلودگی های هوا را قبل از ورود به محیط جذب می کند. این فیلترها باید حداقل بین ۱ الی ۳ ماه شسته و تمیز شوند تا کارایی آن افزایش یابد‌. اگر به این فیلترها اهمیت داده نشود؛ تجمع آلودگی در آن علاوه بر اینکه کارایی آن را دچار افت می کند، باعث خراب شدن آن می شود. برای حفظ کیفیت هوای ورودی و سلامت دستگاه باید به طور منظم این فیلترها سرویس و تمیز شوند.

تاثیر آلودگی هوا بر فیلترهای کولر گازی اسپلیت

مزایای استفاده از فیلترهای تمیز

پس از آشنا شدن با تاثیر آلودگی هوا بر فیلترهای کولر گازی اسپلیت بهتر است با مزایای تمیز و تعویض کردن به موقع فیلتر آشنا شوید. وقتی این فیلترها به طور مرتب تمیز شده و در صورت نیاز تعویض سریع عوض شوند؛ عملکرد دستگاه بهتر می شود. فیلتر دستگاه از ورود گرد و غبار به داخل جلوگیری کرده و از دیگر قطعات محافظت می کند و باعث بهبود عملکرد تمامی اجزا می شود. همچنین فیلترهای مسدود شده دمای ناسازگاری در محیط ایجاد کرده و سرعت هوای خروجی از سیستم را کم می کنند.

بنابراین با تمیز کردن این فیلترها علاوه بر بالا بردن سرعت انتشار هوا می توان به ایجاد دمای مطلوب در محیط کمک کرد. با فیلترهای تمیز علاوه بر گرد و خاک بوهای نامطبوع نیز دفع شده و کیفیت هوا بهبود می یابد‌. همچنین با تمیز کردن این فیلترها می توان به سلامت دستگاه کمک کرد؛ زیرا باقی ماندن آلودگی بر روی آن به دیگر قسمت ها نیز انتقال یافته و باعث خرابی بیشتر می شود. همچنین این کار به عمر بالای فیلترها نیز کمک کرده و نیاز آن به تعویض را بسیار کاهش می دهد.

آشنایی با تاثیر آلودگی هوا بر فیلترهای کولر گازی اسپلیت

کولر گازی از جمله سیستم های پرکاربردی است که امروزه به صورت چشمگیری از آن استفاده می شود. این سیستم در مدل ها و ظرفیت های گوناگونی موجود بوده و به دلیل تنوع و بازدهی بالایی که دارد؛ بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. امکان دارد گاهی کیفیت سرمادهی دستگاه افت کرده و آن طور که باید محیط را خنک نکند که در این موقع بایستی به دنبال علت آن بوده و آن را رفع کنید. فیلترهای این سیستم از قطعات مهمی هستند که وظیفه جذب آلودگی و گرد و غبار را بر عهده دارند.

وقتی این آلودگی ها زیاد شود؛ فیلترها مسدود شده و عملکرد سیستم به درستی انجام نمی شود. تاثیر آلودگی هوا بر فیلترهای کولر گازی اسپلیت از چند نظر می باشد که یکی از آن ها اختلال در عملکرد و کاهش بازدهی دستگاه می باشد. در این صورت سیستم نمی تواند به خوبی هوای خنک را وارد محیط کرده و در آن پخش کند. این فیلترهای آلوده و کثیف باعث آسبب دیدن قطعات دیگر شده و در نهایت باید خسارات بالایی را متحمل شوید. آلودگی باعث انسداد این فیلترها در زمان کوتاهی شده و در صورت عدم توجه باید آن را تعویض کنید.

نحوه تعویض فیلتر کولر گازی

آلودگی هوا بر فیلترهای کولر گازی اسپلیت اثر منفی گذاشته و باید آن را تمیز و یا تعویض کرد که در ادامه تعویض کردن آن را شرح می دهیم. اول از خاموش بودن دستگاه خود مطمئن شده سپس از دو سمت پنل گرفته و آن را به طرف جلو باز کنید. پس از آن به پنل اجازه تاب دادن به سمت بالا را داده و بعد از آن فیلترها را پیدا کرده و آن را به طرف خود کشیده و از پنل خارج کنید.

سپس به آرامی و با دقت فیلترهای جدید را در جای خود قرار داده و فشار دهید. مطمئن شوید که علامت front به طرف بوده و صفحه جلویی را ببندید. در گام بعدی برق دستگاه را وصل کرده و کولر را روشن کنید تا از عملکرد درست آن مطمئن شوید.

نحوه شستشوی فیلترهای کولر گازی اسپلیت

برای شستن فیلترهای کولر گازی اسپلیت اول باید قاب پنل را برداشته و سپس به آرامی فیلترها را به سمت جلو و بالا بکشید. پس از آن اگر فیلترها گرد و خاک زیادی داشتند؛ اول با یک جاروبرقی آن را تمیز کرده سپس با شلنگ آب به آرامی آن را بشویید. سپس بگذارید خوب خشک شود و بعد از آن دوباره فیلترها را در جای خود قرار داده و قاب پنل را سر جای خود بگذارید.

تاثیر آلودگی هوا بر فیلترهای کولر گازی اسپلیت

آشنایی با تاسیسات دات کام

فروشگاه تخصصی تاسیسات دات کام ارائه دهنده انواع سیستم های سرمایشی و گرمایشی می باشد. کولرگازی از جمله انواع سیستم های قابل ارائه توسط این مجموعه است. کولر گازی گرین، کولر گازی آکس، کولر گازی اورینت از جمله پرفروش ترین ها می باشد. شما خریداران گرامی برای خرید این دستگاه ها می توانید از طریق وبسایت https://tasisat.com/ اقدام کنید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”بهترین زمان برای تمیز کردن فیلترهای کولر گازی اسپلیت چه موقع است؟ ” answer-0=”بین ۱ الی ۳ ماه” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”تاثیر آلودگی هوا بر فیلترهای کولر گازی اسپلیت چیست؟ ” answer-1=”مسدود شدن فیلترها، اختلال در عملکرد دستگاه و کاهش بازدهی، خراب شدن دیگر قطعات” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”نحوه شستن فیلترهای کولر گازی اسپلیت به چه صورت است؟ ” answer-2=”با جاروبرقی گرد و خاک زیاد را گرفته سپس با شلنگ آب به آرامی شسته و خشک کنید.” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *