Search
Close this search box.

کارایی منبع انبساط پکیج

package1-min

کارایی منبع انبساط پکیج موضوعی است که قصد داریم در این مقاله به آن بپردازیم تا پایان ما را همراهی کنید. از کنار هم قرار گرفتن قطعات مختلف با سایز های متنوع پکیج های گرمایشی شکل می گیرند که یکی از قطعات مهم به کار برده شده منبع انبساط پکیج نام دارد که قصد داریم در ادامه در رابطه با ویژگی ها و عملکرد این قطعه توضیحات مختصری ارائه دهیم.

مهم ترین پکیج های گرمایشی و تجهیزات مرسومی که به تهیه آب گرم مصرفی و مورد نیاز برای مواردی همچون رادیاتور ها مورد استفاده قرار می گیرند همین موارد می باشند که در کل دنیا از آن استفاده می کنند.

چندین سال است که در ساختمان های مسکونی از این تجهیزات به طور وسیعی استفاده می کنند که باعث شده تولید این پکیج ها روند سعودی داشته باشند که شاهد انواع مختلفی از این موارد با کیفیت و کارایی مختلف در بازار هستیم.

پکیج ها نیز همانند سایر دستگاه ها دارای قطعات ریز و درشتی است که با کنار هم قرار گرفتن این قطعات پکیج ها شکل می گیرند منبع انبساط پکیج نیز یکی از این قطعات است که کار اصلی آن کنترل کردن نوسانات حجم و فشار آب است.

منبع انبساط پکیج از دو پوسته فلزی شکل گرفته است که در یکی از این پوسته ها دیافراگم لاستیکی وجود دارد که از یک طرف به آب مدار گرمایشی اتصال برقرار کرده است و از طرف دیگر از گاز نیتروژن پر می شود که با فشار یک پر می شود.

وظیفه اصلی منبع فشار پکیج ایجاد تعادل برای آب موجود در داخل سیستم است، این تعادل این گونه به وجود می آید که اگر فشار وارد شده بیش از حد مجاز بود فشار اضافی به داخل منبع اضافی وارد می شود و زمانی که سیستم دچار کمبود فشار شد از فشار موجود در منبع انبساط کم و کاستی ها جبران می شوند و آب مورد نیاز که برای سیستم ضروری است با فشار استاندارد به چرخه مدار وارد می شود.

منبع انبساط پکیج دو مدل دارد، مدل دایره ای و مستطیلی که ظرفیت این دو تقریبا ۹ لیتر است که می توان از این دو مدل در همه پکیج ها استفاده کرد.

کارایی منبع انبساط پکیج

کنترل و تست خرابی منبع انبساط پکیج

در داخل پکیج شاهد حجم و فشار ثابتی هستیم که در هنگام بالا رفتن دمای آب مسلما شاهد افزایش حجم آب خواهیم بود. این عمل باعث می شود تا فشار موجود در پکیج گرمایشی افزایش بیابید و دستگاه برای کنترل کردن دمای افزایش یافته از منبع انبساط پکیج کمک می گیرد.

اگر با افزایش فشار در دستگاه در زمان کار مواجهه شدید بدانید که منبع انبساط پکیج به درستی کار نمی کند و ممکن است گاز یا هوا از داخل آن خارج شده باشد.

برای این که بتوانید تست خرابی منبع انبساط پکیج را انجام دهید باید در پوش شیر سوزنی را از آن جدا کنید و فشاری به آن وارد کنید اگر با خارج شدن هوا رو به رو شدید نشان دهنده سلامت قطعه است و اگر به جای هوا از قطعه آب خارج شد این مورد نشان دهنده خراب شدن قطعه است.

انواع منبع انبساط پکیج

در منبع انبساط با دو مدل باز و بسته رو به رو هستیم که هر یک از این منبع انبساط ها دارای عملکرد و ویژگی مختص به خود هستند.

منبع انبساط باز

این نوع منبع دارای مخزنی است که با هوای آزاد به ژور مستقیم ارتباط دارد و فشار هوا از بیرون به مایعات که در حال گردش هستند برخورد می کند.

منبع انبساط باز را در بالا ترین نقطه مبدل حرارتی که در ساختمان وجود دارد نصب می شود و به همین علت می تواند بالانس فشار کل سیستم را به عهده بگیرد و از مصرف آب نیز صرفه جویی می شود زیرا از هدر رفت آب جلوگیری می کند.

منبع انبساط بسته

همان طور که از اسمش پیداست این منبع با هوای آزاد هیچ گونه ارتباطی ندارد و فشار مورد نیاز این سیستم توسط بخار هوا و یا گاز های بی اثری مانند ازت و نیتروژن تامین می شود. از این منبع های بسته در پکیج های دیواری استفاده می کنند و انواع مختلفی دارند که شامل دیافراگمی، بادکنکی، بالشتکی می باشند.

مزایا منبع انبساط پکیج

مانند سایر قطعات موجود در دستگاه ها منبع انبساط پکیج نیز دارای مزایای زیادی است که در ادامه به ان ها می پردازیم:

از مهم ترین مزایای این قطعه می توان به تعمیر ساده آن اشاره کرد که اگر مشکل به وجود آمده برای این قطعه ناچیز باشد به راحتی و بدون دردسر تعمیر می شود شرایط نگه داری آسان این قطعه از دیگر مزایای بارز آن است قیمت پایین منبع انبساط نیز از اهمیت بالایی برخوردار است اما در زمان خرید منبع انبساط پکیج باید قبل از توجه به قیمت پایین به کیفیت آن توجه کرد. این قطعه ضریب اطمینان بسیار بالایی در برابر فشار زیاد از خود نشان می دهد.

کارایی منبع انبساط پکیج

خرید منبع انبساط پکیج

تاسیسات دات کام فروشگاهی بزرگ و معتبر است که می تواند در هنگام خرید منبع انبساط پکیج و دیگر محصولات مورد نیازتان بسیار موثر واقع شود. در این مجموعه درباره محصولات موجود اطلاعات و مشخصات انواع منبع در اختیارتان قرار گرفته می شود و در زمان خرید مشاورین و متخصصین با تجربه ای در تاسیسات دات کام وجود دارند که آماده پاسخ گویی به تمامی سوالات شما هستند.

قیمت منبع انبساط پکیج

امروزه یکی از مشخصه های مهم در هنگام خرید قیمت مناسب است. در مجموعه تاسیسات دات کام انواع مختلفی از منبع انبساط وجود دارد که می توانید با مراجعه کردن به وب سایت خریدی مطمئن انجام دهید و قیمت منبع انبساط پکیج در فروشگاه تاسیسات دات کام بسیار مناسب است و تمامی قطعات موجود از کیفیت و استاندارد و همچنین گارانتی برخوردار می باشند.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *