Search
Close this search box.

آیا با موتور برق می‌توان کولر گازی را روشن کرد؟

آیا با موتور برق می‌توان کولر گازی را روشن کرد؟

آیا با موتور برق می‌توان کولر گازی را روشن کرد؟

 به طور کلی موتور برق یا همان مولد الکتریکی یک دستگاهی است که انرژی مکانیکی که به وسیله سوختن گازوئیل یا بنزین تولید می‌شود را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند. باید در نظر داشت که موتور برق به موتور ژنراتور هم شناخته می‌شود و در بازار نیز به موتور ژنراتورهای کوچک هوا خنک و پرتابل معروف هستند.

باید در نظر داشت که کولر گازی مصرف برق زیادی دارد. برای تهیه موتور برق باید موارد مختلفی را در نظر گرفت. در منطقه ای که برق وجود ندارد می‌توان با جایگزین کردن موتور برق که ممکن است با هر سوختی کار کند و برق مورد نیاز ما را تامین می‌کند. در هنگام خرید موتور برق باید دقت کرد چون این وسیله دارای قیمتی بالا است پس در هنگام خرید باید تمام موارد را در نظر گرفت.

موتور برق

نکات مهم درباره خرید موتور برق کولر گازی

 مهم‌ترین نکته که در هنگام خرید موتور برق باید به ان دقت کرد توان دستگاه است. توان دستگاه نیز با نیاز ما با ان رابطه مستقیم دارد پس باید ابتدا نیاز خود به موتور برق را مورد بررسی قرار دهیم.

 بعضی افراد گمان می‌کنند که برای خرید بهترین محصول انتخاب دستگاه با بالاترین توان است که این امر منطقی نیست. در این مرحله به بررسی موتور برق‌ها از نظر سیستم استارت می‌پردازیم. در مدل‌های قدیمی موتور برق این مولدها با هندل کار می‌کردند. پس به این دلیل به ان ها موتور برق هندلی هم گفته می‌شود. با گذشت زمان این موتورها مجهز به سیستم استارت شد.

ولی باز هم در ابتدای به کار گیری این سیستم دور گرفتن دستگاه نیز بر عهده هندل بود. دوباره با پیشرفت تکنولوژی هندل حذف شد و جای خود را به باتری داد. تا این که موتورهای برق امروزی دارای سیستم هوشمند و اتوماتیک است که در هنگام قطع برق این دستگاه به طور اتوماتیک شروع به کار می‌کند و انرژی مورد نیاز را تامین می‌کند. البته این امکان وجود دارد که این حالت خود کار را می‌توان حذف کرد و به صورت دستی دستگاه را روشن کرد.

خرید موتور برق کولر گازی

در این مرحله ما باید میزان مصرف کولر گازی را بدانیم تا بتوانیم یک محصول مطابق با این نیاز پیدا کنیم.

در مورد کولر گازی‌ها باید بدانیم که تناژ کاری یک تن که همان ۱۳۰۰ وات است که توان مورد نیاز ان ۱.۶ کاوا است و طبق روال کولرهای با تناژ ۱.۵ تن همان ۱۹۰۰ وات است که نیاز به توان ۲.۴ دارد

 در اخر کولرهای با تناژ ۲ تن که همان ۲۵۰۰  وات است به ۳ کاوا توان نیاز مند است. پس در هنگام خرید کولر گازی باید این ارقام را در نظر داشت. برای اطمینان بهتر است از موتور برقی با توان بیشتری استفاده کنیم تا به مشکل بر نخوریم.

به طور کلی برای یک کولر گازی ۱۲۰۰۰ و یک یخچال کوچک و چند لامپ روشنایی به توان ۵ کیلو وات نیاز دارد. یک کولر گازی ۳۶۰۰۰ و یخچال کوچک و چند لامپ روشنایی به توان ۷.۵ وات نیاز دارد. کولر گازی ۳۶۰۰۰ و کولر ابی ۷۰۰۰ و چند کامپیوتر و پرینتر و چند روشنایی به توان ۱۰ کیلو وات نیاز دارد.

در هنگام خرید موتور برق علاوه بر توان ان باید موارد دیگری را هم مورد بررسی قرار دهیم. به دلیل مصرف بالای کولر گازی و این که باید به طور دایم در طول روز روشن باشد پس مصرف زیادی دارد. به سبب این امر باید از یک موتور برق با سوخت کمتر استفاده کرد پون هر قدر میزان سوخت موتور برق کمتر باشد به صرفه جویی برای شما کمک می‌کند. باید در نظر داشت که هزینه سوخت تنها گزینه نیست بلکه تامین این سوخت به طور دایم هم یک مشکل است.

در مورد موتور برق‌های بنزینی و دیزلی باید در نظر داشت که قیمت بنزین بیشتر از گازوئیل است. البته در این مورد جابجایی دستگاه مد نظر نیست. برای استفاده موثر برق برای کولر گازی دیگر قابلیت جابجایی و وزن و حجم اهمیت ندارد.

چون که نیاز به جابجایی موتور برق نیست پس لازم نیست که هزینه اضافی صرف این موضوع کنیم. اما صدای ان مد نظر است چون از این وسیله در محیط‌های مسکونی استفاده می‌شود پس بهتر است از نوع‌های کم صدا استفاده شود. استفاده کولز گازی از موتور برق نیازمند جریان بالایی است پس خروجی ۳۰ تا ۵۰ امپر در مدار کار ساده ای نیست.

به طور کلی موتور برق بی صدا وجود ندارد و منظور از بی صدا همان کم صدا است. این نوع موتور برق‌ها در شاسی‌هایی کاملاً پوشیده شده اند که صدا را تا حد امکان خفه می‌کند. این نوع موتور برق‌ها چون در  فضاها بسته قرار می‌گیرند برای کنترل گرما نمی‌تواند از حد اکثر توان خود استفاده کند. البته اگر به گاز شهری دسترسی دارید می‌توانید انتخاب موتور برق گازی بهترین گزینه است.

موتور برق بنزینی در صورت دسترسی به بنزین هم گزینه مناسبی است. باید در نظر داشت که روشن شدن موتور برق با استفاده از هندل یا  استارت برقی موتور بنزینی بسیار اسانتر از موتورهای دیزلی است  مخصوصاً در هوای سرد. البته هزینه تعمیرات موتورهای بنزینی نصف و یا حتی کمتر از  نصف موتورهای گازوئیلی است.

موتور برق کولر گازی

هزینه سوخت موتورهای بنزینی حدود ۳ برابر موتورهای گازوئیلی است و البته قیمت موتور برق‌های دیزلی ۳۰ تا ۵۰ درصد بیشتر از بنزینی است. نکته مهم دیگر در انتخاب موتور برق شرکت سازنده ان است که در قیمت این محصول هم تاثیر دارد.

پس به این نتیجه می‌رسیم که موتور برق‌ها دارای توان‌های مختلفی هستند و هر اندازه موتور قوی‌تر باشد دستگاه توانایی تولید برق بیشتری را دارد. البته باید در نظر داشت که دینام یا همان سیم پیچ که موتور را می‌چرخاند و به تولید برق می‌پردازد باید متناسب با قدرت و برق تولیدی دستگاه باشد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”تفاوت هزینه سوخت موتور برق کولرگازی بنزینی با سوخت چقدر است؟” answer-0=” هزینه سوخت موتورهای بنزینی حدود ۳ برابر موتورهای گازویلی است” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”مهم‌ترین نکته هنگام خرید موتور کولر گازی چیست؟” answer-1=”مهم‌ترین نکته که در هنگام خرید موتور برق کولر گازی باید به ان دقت کرد توان دستگاه است. توان دستگاه نیز با نیاز ما با ان رابطه مستقیم دارد پس باید ابتدا نیاز خود به موتور برق را مورد بررسی قرار دهیم.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”نحوه اطلاع از قیمت های تاسیسات ساختمانی چگونه است؟” answer-2=”تماس با کارشناسان مجرب در تاسیسات دات کام” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *