هر آنچه که در مورد سیستم تخلیه آب کولر گازی باید بدانید

هر آنچه که در مورد سیستم تخلیه آب کولر گازی باید بدانید

لطفا امتیاز دهید

هر آنچه که در مورد سیستم تخلیه آب کولر گازی باید بدانید

هر آنچه که در مورد سیستم تخلیه آب کولر گازی باید بدانید در این مبحث به صورت خلاصه در اختیار شما قرار می گیرد. دغدغه ذهن بسیاری از مشتریان درباره عملکرد اسپلیت ها این است که آب مصرفی سیستم کجا می رود؟ آیا در کولرهای گازی منبعی برای ذخیره آب وجود دارد؟ تمامی این سوالات در این مقاله پاسخ داده می شود.

کولرهای گازی هیچ گونه منبعی برای نگهداری از آب ندارد. در این ابزار آلات الکترونیکی- سرمایشی آب تنها برای تبادل حرارت استفاده می گردد. به همین خاطر پس از انجام فرآیند خنک کنندگی هوا به واسطه ابزارآلات متنوع به بیرون هدایت می شود.

 مکانیسم سیستم داخلیه اسپلیت شگفت انگیز است. با وجود اتصال به شبکه آب ساختمان در یونیت آن هیچ قطره آبی نگهداری نمی شود،  بلکه به صورت مداوم و پیوسته از طریق تجهیزات متنوع خارج پی شود. در ادامه مطلب در مورد سیستم تخلیه آب کولر گازی به صورت مفصل توضیح داده می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر ما را دنبال کنید.

هر آنچه که در مورد سیستم تخلیه آب کولر گازی باید بدانید

معرفی سیستم تخلیه آب کولرگازی ها

در ادامه مطلب هر آنچه که در مورد سیستم تخلیه ی آب کولر گازی باید بدانید؛ به معرفی این تجهیز قدرتمند و کاربردی می پردازیم. اسپلیت ها از شگفتی های صنعت الکترونیک و تاسیسات ساختمانی به حساب می آیند. بر همین علت از نظر عملکرد، ساختمان، سایز، کیفیت و غیره بسیار قدرتمند و بی نقص هستند. از آنجایی که ساختمان اصلی این دستگاه دربردارنده ابزارآلات الکترونیکی و مکانیکی متعددی است، می تواند به صورت مداوم تهویه هوا را در محیط بر عهده بگیرند.

به طوری که در هیچ قسمت از ساختمان دما متفاوت و غیر قابل تحمل نباشد. یکی از برترین تجهیزات داخلی کولر گازی ها، سیستم تخلیه آب می باشد. این تجهیز همانطور که از نامش نیز هویدا است ، وظیفه آن تخلیه آب مصرفی و خارج کردن آلاینده ها می باشد.

آب های تخیلیه شده از دستگاه، دارای ناخالصی های بسیاری است. بر همین اساس نمی توان دوباره آن را به چرخه تهویه هوا فرستاد. این سیستم کاربردی، هوشمند و از کیفیت بالایی بهره مند هستند، لذا مطابق با بروزترین متد های جهانی و بر طبق ساز و کار کولر گازی ها طراحی شده اند. از این رو با قرارگیری در اسپلیت ها علاوه بر خارج کردن آب و ناخالصی های سیستم، موجب افزایش راندمان سرمایشی محصول می شود.

سیستم تخلیه آب کولرگازی نقطه انتهایی چرخه خنک کننده محصول است. این تجهیز ایمنی محیط را تا چندین برابر می کند، چرا که آب های اضافی را خارج کرده و در نتیجه از رطوبت های اضافی جلوگیری می کند‌.

به همین خاطر با وجود تخلیه آب در چرخه خنک کنندگی سیستم، احتمال بروز مشکلاتی همچون خوردگی، رسوب دهی زدگی و… به وجود نمی آید‌. این دستگاه در برابر عوامل مخرب زا بسیار مقاوم و پایدار می باشد. از این روی حتی با وجود ناخالصی در آب ها می توانند پر قدرت به عملکرد خود ادامه دهد. سیستم تخلیه آب کولر گازی ها پیچیده و در عین حال ساده است. آب و رطوبت موجود در ساختمان این محصول، به واسطه درین و شیلنگ خارج می شود.

این قطعه در سیستم پایان فرایند خنک کنندگی نیست، بلکه به صورت مداوم بایسته تا زمانی که کولر گازی روشن است به عملکرد خود ادامه دهد. ساختمان هیچ یک از کولر گازی ها بدون وجود شیلنگ تخلیه استوا نیست، لذا مهمترین نقش را در چرخه یا عملکرد محصول ایفا می کنند.

نقش سیستم تخلیه آب کولرگازی

مبحث هر آنچه که در مورد سیستم تخلیه آب کولر گازی باید بدانید بسیار مفید و جامع است لذا علاوه بر توضیح عملکرد تجهیز، روند سرمایشی سیستم نیز شرح داده می‌ شود. بر همین علت، با مطالعه آن می توانید اطلاعات مفیدی درباره ساز و کار کولر گازی ها به دست بیاورید.

سیستم تخلیه آب کولر گازی شامل یک موتور مکنده و شیلنگ است. از آنجایی که ساختمان  محصول تنها به یک شیلنگ خلاصه نمی شود، نسبت به دیگر تجهیزات مشابه از عملکرد سریع تری برخوردار هستند. این سیستم با بهرهمندی از یک موتور مکنده قوی، می تواند تمامی رطوبت و آب های موجود در یونیت داخلی اسپلیت را جذب کند و سپس از طریق شیلنگ به بیرون هدایت نماید.

مهمترین نقش این سیستم در تجهیزات سرمایشی جدید، پاکسازی قطعات داخلی از هرگونه رطوبت و آبی است، لذا کوچکترین قطره آب می تواند مقاومت ساختمان محصول را تضعیف و در نتیجه بر راندمان سرمایشی آن تاثیر بگذارد.

هر آنچه که در مورد سیستم تخلیه آب کولر گازی باید بدانید

آیا تعمیر سیستم تخلیه آب کولرگازی ممکن است؟

هر آنچه که باید در مورد سیستم تخلیه آب کولر گازی باید بدانید تنها به عملکرد و قدرت تجهیز مربوط نمی شود. شما بایستی حتماً نحوه تعمیر سیستم را نیز بیاموزید، تا بتوانید در مواقعی که تخلیه آب اسپلیت با مشکل روبرو می شود؛ نسبت به سرویس و تعمیر آن اقدام کنید.

 انجام سرویس و تعمیر مداوم این دستگاه الکترونیکی به معنای ضعیف بودن محصول نیست، بلکه این امر موجب شده دستگاه در طولانی مدت بهینه سازی شود. به همین خاطر علاوه بر کاهش استهلاک دستگاه بر عمر مصرف آن نیز افزوده می شود. تعمیر سیستم تخلیه آب کولر گازی راحت است، لذا تشخیص‏ عیوب ان با چشم غیر مسلح نیز امکان پذیر می باشد. این تجهیز در انتهای مکانیسم دستگاه قرار دارد. از این رو با باز کردن یونیت به ایمنی دیگر ابزار آلات آسیب نمی زنید.

اکثراً سیستم تخلیه آب کولر گازی با مشکلاتی همچون گرفتگی شیلنگ و از کار افتادگی موتور مکنده روبرو می شوند. رفع این دو مشکل راحت است. فرد در زمان وقوع این آسیب ها تنها بایستی اتصالات تجهیز را با یونین بررسی کند یا اینکه نسبت به تعویض شیلنگ آن اقدام نماید. در زمان هایی که مجبور به تعویض شیلنگ تخلیه آب کولر گازی هستید، حتماً به نوع مدل دستگاه توجه کنید. هر یک از کولر گازی ها با هر نوع عملکرد یا راندمانی دارای قطعات متفاوتی هستند. بدین علت متناسب با مدل و نوع دستگاه خود به خرید قطعه بپردازید.

سخن پایانی

بهترین مرکز خرید اینترنتی که شما می توانید در آن بهترین تجهیزات تاسیسات ساختمانی را در اجناس اصل بیابید، تاسیس دات کام است. در این وب سایت برتر، تنوع بین محصولات بالا می باشد.

به همین علت مشتریان عزیز می توانند محصول مدنظر خود را تنها با یک سرچ کوتاه بیابند و در کوتاه ترین بازه زمانی سفارش دهند. بنابراین برای خرید ابزارآلات الکترونیکی ساختمان، تاسیسات دات کام را فراموش نکنید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

مطالب مرتبط

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید یکی تجهیزات مورد نیاز برای استخر ها پمپ می باشد. در صورتی که... ادامه مطلب

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟ پمپ آب امروزه در اکثر خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد؛ که... ادامه مطلب

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی 11 روش کاربردی

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی ۱۱ روش کاربردی سیستم تهویه مطبوع از جمله محصولات پرکاربردی است متنوع بوده و... ادامه مطلب

سوپرهیت و سابکول چیست؟

سوپرهیت و سابکول چیست؟ در دستگاه های تهویه مطبوعی که براساس سیکل تبریدی کار می کنند؛ اصطلاحات سوپرهیت و سابکول... ادامه مطلب

سیستم تهویه مطبوع چیست؟

سیستم تهویه مطبوع چیست؟

سیستم تهویه مطبوع چیست؟ سیستم های تهویه مطبوع از تجهیزات اصلی هر ساختمانی محسوب می شوند که استفاده از آن... ادامه مطلب

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟ دستگاه تهویه از سیستم های پرکاربردی است که در انواع مدل های مختلف... ادامه مطلب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب آب یکی از ضروراتی است که به طور روزمره مورد استفاده... ادامه مطلب

معرفی ۳ تا از بهترین فن کویل های ایتالیایی

معرفی 3 تا از بهترین فن کویل های ایتالیایی

معرفی ۳ تا از بهترین فن کویل های ایتالیایی فن کویل از جمله سیستم های تهویه مطبوع است که از... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *