اطفا حریق اتاق سرور

لطفا امتیاز دهید

[small_url_page]

اطفا حریق اتاق سرور

هر سیستم، مجموعه، سازمان و ارگان در زمینه فناوری اطلاعات و امنیت داده ها همیشه امنیت بالایی را مورد توجه قرار می دهد و در این بین، اطفا حریق اتاق سرور جزء مهم‌ترین ها به حساب می آید. همیشه باید مشخصه اصلی برای ایجاد آتش پیدا شود تا بتوان قابل قبول ترین روش های پیشگیری و جلوگیری را مورد کاربرد قرار داد. به همین دلیل، سیستم‌های کشف سریع دود می تواند بهترین گزینه برای این محل ها باشد.

اتاق های سرور و دیتا سنتر در پیش نیاز طراحی خود از سیستم های اعلام حریق نیز استفاده می‌کنند تا در نهایت ایمنی فضا را به بهترین شکل ممکن تامین نمایند. ما در این مقاله شما را با اهمیت و ضرورت اطفاء حریق این اتاق مهم بیشتر آشنا کنیم.

اطفا حریق اتاق سرور

 معیارهای طراحی سیستم اعلام حریق اتاق سرور

کلاس C کلاس کاربردی اطفا حریق اتاق سرور است که شما با استاندارد بالایی در طراحی آن مواجه می‌شوید و در این میان، فاکتورهایی که بر اساس استاندارد این سیستم اعلام حریق در نظر گرفته شده است که با نظر کارشناسان، ایمنی محیط را تامین می کند. البته فاکتور هایی که برای طراحی سیستم اطفا حریق اتاق سرور مورد توجه قرار می گیرد به ابعاد سالن که بر اساس متر مکعب است نیز اشاره می کند.

سقف و کف کاذب و ارتفاع آن ها نیز جزء موارد کلیدی به حساب می آید. همچنین طرز چینش و آرایش رک ها را به هیچ عنوان نباید از یاد برد؛ چرا که در کنار محاسبه سرعت پرتاب باد و همچنین کابل های برق از سقف و کف کاذب در طراحی سیستم اعلام و اطفاء حریق جزء موارد ضروری به شمار می آیند.

همچنین به شهر مورد نظر که اتاق سرور در آن قرار دارد و ارتفاع آن از سطح دریا نیز باید توجه نمود. دمای کاری اتاق بین 20 تا24  درجه سانتیگراد می تواند گزینه مناسبی باشد. همچنین غلظت محیط با استاندارد کلاس C عدد ۷ و ۹ را مشخص می کند. توصیه ما به شما این است که سعی کنید به این معیارها و پارامترها نیز به نحو احسن توجه نمایید.

کابل کشی اتاق سرور برای اطفا حریق

معمولاً در لوله کشی برای اطفا حریق اتاق سرور از لوله های گالوانیزه گرم استفاده می کنند و همچنین کابل های نسوز برق برای داخل لوله ها قابلیت عبور را نیز فراهم می‌آورد. کابل نسوز سیلیکونی می تواند استاندارد این نوع سیستم کابل کشی را رعایت نماید و به عنوان نویزگیر عمل کند.

البته محافظت باید در کنار جنسی نرم و انعطاف پذیر باشد که در زمان بروز حریق با مشکل رو به رو نشود و این چنین حریق گسترش نیابد. علت تجهیزات و سنسور های گوناگون برای اتاق سرور در زمان اطفاء حریق، این است که به کنترل پنل و قسمت های گوناگون مرتبط باشد.

دیتاسنتر یا همان اتاق حریق به خاطر حجم بالای گردش هوا و همچنین سرعت جریان باد از دتکتورهای دودی معمولی استفاده می کند. سیستمی که برای کارکرد دتکتورهای دودی مشخص میشود می تواند برای جلوگیری از حریق یک گزینه عالی و البته کاربردی باشد. 

انواع شستی اطفا حریق اتاق سرور

همچنین برای اطفا حریق اتاق سرور می توان از شستی های گوناگون مانند شستی اعلام، شستی اضطراری تخلیه مواد اطفاء و شستی توقف دستی خروج ماده اطفاء نیز استفاده کرد. البته تجهیزات شنیداری و هشدار دهنده با صدا نیز همانند آژیر اعلام حریق و زنگ هشدار تخلیه ماده اطفا در اطفا حریق اتاق سرور جای می گیرد.

 لوله کشی استاندارد همیشه در طراحی اتاق سرور برای جلوگیری از حریق جزء گزینه های اصلی به حساب می آید. این رو باید بتواند تحمل فشار بالای گاز را برای اطفاء حریق در زمان تخلیه نیز داشته باشد.

به هر حال افزایش دما و انواع اتصال کوتاه در مدار های گوناگون الکترونیکی باعث ایجاد آتش در اتاق سرور می‌شود که به خاطر حساسیت تجهیزات کامپیوتر شما باید سیستم های قابل قبولی را برای اطفا حریق اتاق سرور در نظر بگیرید.

اطفا حریق اتاق سرور

خرید اینترنتی تجهیزات اعلام حریق

شما برای خرید تجهیزات اطفا حریق اتاق سرور می توانید از وب سایت اینترنتی https://tasisat.com کمک بگیرید؛ چرا که این وبسایت مرغوبترین و با کیفیت ترین محصولات را با قیمتی کمتر از بازار و همچنین با کیفیت تر از دیگر رقبا عرضه می کند.

متاسفانه برخی از افراد از مزایای خرید اینترنتی اطلاعی ندارند و به همین دلیل است که نمی توانند با هزینه مقرون به صرفه تجهیزات و وسایل ایمنی و مخصوص آتش نشانی را برای رویارویی با آتش و اطفاء حریق در کمترین زمان ممکن خریداری نمایند.

 این توصیه را به خاطر بسپارید که امروزه با پیشرفت تکنولوژی خرید محصولات و وسایل مختلف همچون تجهیزات آتش نشانی، انواع کولر گازی و داکت اسپلیت کار سختی نیست. تنها باید یک سایت معتبر را در این زمینه شناسایی و از خدمات آن به نحو احسنت استفاده کنید.   

می توانید این محصولات را از هر استان ایران سفارش داده و درب منزل تحویل بگیرید. در هر مرحله که نیاز به راهنمایی داشته باشید نیز می توانید با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام در تماس باشید.

سخن پایانی

ما در این مقاله هر آنچه لازم بود را در مورد اطفا حریق اتاق سرور برای شما بیان کردیم؛ چرا که اتاق سرور از جمله اتاق های مهمی است که می‌تواند در هر مرکز، سازمان و ارگان به بهترین شکل ممکن فناوری و تجهیزات شبکه و کامپیوتر را پوشش دهد و به همین دلیل، استفاده از یک سیستم قدرتمند برای اطفای حریق صددرصد کاربردی و مورد نیاز است.

شما می توانید از وب سایت اینترنتی https://tasisat.com  برخلاف دیگر رقبا محصولات و وسایل سیستم اعلام حریق و اطفاء آن را با قیمت مناسب و کمتر از بازار خریداری نمایید و این چنین، از مزایای خرید آنلاین به راحتی بهره مند شوید به این دلیل که در خرید آنلاین، واسطه حذف می گردد و اینگونه شما قیمت پایان تری را تنها به فروشنده اصلی پرداخت می کنید. پس وب سایت تأسیسات را از یاد نبرید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

09123434398

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”تجهیزات شنیداری و هشدار دهنده با صدا در اتاق سرور برای سیستم اعلام حریق چیست؟” answer-0=”آژیر اعلام حریق و زنگ هشدار و زنگ هشدار تخلیه ماده اطفا” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”از چه نوع شستی هایی برای سیستم اعلام و اطفاء حریق اتاق سرور استفاده می کنند؟” answer-1=”• شستی اعلام • شستی اضطراری تخلیه ماد اطفا • شستی توقف دستی خروج ماده اطفا ” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”کلسه تجهیزات اعلام حریق به کجا مصل است؟” answer-2=”به کنترل پنل مرکزی متصل است.” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”” answer-3=”” image-3=”” headline-4=”h2″ question-4=”” answer-4=”” image-4=”” headline-5=”h2″ question-5=”” answer-5=”” image-5=”” headline-6=”h2″ question-6=”” answer-6=”” image-6=”” headline-7=”h2″ question-7=”” answer-7=”” image-7=”” headline-8=”h2″ question-8=”” answer-8=”” image-8=”” headline-9=”h2″ question-9=”” answer-9=”” image-9=”” count=”10″ html=”true” css_class=””]

مطالب مرتبط

۶ نشانه اصلی سطح پایین مبرد در دستگاه تهویه مطبوع

6 نشانه اصلی سطح پایین مبرد در دستگاه تهویه مطبوع

۶ نشانه اصلی سطح پایین مبرد در دستگاه تهویه مطبوع مبرد ماده ای است که سیستم های تهویه مطبوع براساس آن... ادامه مطلب

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید یکی تجهیزات مورد نیاز برای استخر ها پمپ می باشد. در صورتی که پمپ... ادامه مطلب

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟ پمپ آب امروزه در اکثر خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد؛ که عاملی... ادامه مطلب

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی 11 روش کاربردی

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی ۱۱ روش کاربردی سیستم تهویه مطبوع از جمله محصولات پرکاربردی است متنوع بوده و در... ادامه مطلب

سوپرهیت و سابکول چیست؟

سوپرهیت و سابکول چیست؟ در دستگاه های تهویه مطبوعی که براساس سیکل تبریدی کار می کنند؛ اصطلاحات سوپرهیت و سابکول زیاد... ادامه مطلب

سیستم تهویه مطبوع چیست؟

سیستم تهویه مطبوع چیست؟

سیستم تهویه مطبوع چیست؟ سیستم های تهویه مطبوع از تجهیزات اصلی هر ساختمانی محسوب می شوند که استفاده از آن ها... ادامه مطلب

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟ دستگاه تهویه از سیستم های پرکاربردی است که در انواع مدل های مختلف در... ادامه مطلب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب آب یکی از ضروراتی است که به طور روزمره مورد استفاده قرار... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *