در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
سیستم اطفاء حریق بایگانی و مراکز اسناد

سیستم اطفاء حریق بایگانی و مراکز اسناد

لطفا امتیاز دهید

سیستم اطفاء حریق بایگانی و مراکز اسناد

سیستم اطفاء حریق در مراکز مختلف انواع مختلفی دارد که باید بتوانید نوع مناسب آن را انتخاب کرده و در مواقع لزوم از آن استفاده نمایید. در این مطلب از وب سایت تاسیسات دات کام قصد داریم سیستم اطفای حریق بایگانی و مراکز اسناد را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

همانطور که می دانید سیستم امنیت مراکزی مثل بایگانی ها، مراکز بانکی، موزه ها و مراکز اسناد از ارزش بالایی برخوردار می باشند. به هیچ عنوان نباید آسیبی به اسناد و وسایل این مراکز وارد شود. هزینه سیستم امنیتی در این مکان ها بسیار بالا می باشد که در زمان حریق از سیستم های پیشرفته استفاده می شود.

سیستم اطفاء حریق بایگانی و مراکز اسناد

اطفاء حریق در بایگانی ها

با توجه به سیستم اطفاء حریق بایگانی و مراکز اسناد باید ذکر کنیم که در مکان هایی مثل بایگانی ها همانطور که می دانید اشیای مانند کاغذ، زونکن، کاغذ اسکناس و مسکوکات طلا و … به وفور وجود دارد که تمامی این موارد امکان سوختن دارند.

مهار کامل این موارد امکان ندارد دوباره پس از این که اکسیژن به آن برسد حریق از زیر فعال شده پس ماده باید توانایی پایداری در این محیط را حداقل تا ۱۵ دقیقه داشته باشد. این اطمینان را پیدا کنید که حریق به طور کامل خاموش شده و اطفاء شود.

اعلام حریق مرکز اسناد و بایگانی ها

در سیستم اطفای حریق بایگانی و مرکز اسناد؛ سیستم اعلام حریق وجود دارد که باید حتماً در این سیستم های اعلام حریق از آشکارسازهای دود و حرارت یا ترکیبی استفاده شود می باشد.

همچنین مراحل اطفاء حریق در مراکز اسناد مثل اعلام و اطفاء حریق اتاق سرور می باشد. تنها تفاوتی که دارند این است که این پروژه با توجه به مرکز یا نبودن سیستم ایرسمپلینگ تشخیص دور بهره مند خواهد شد.

به همین خاطر جریان هوا در این مکان ها از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. در صورتی که در این مکان ها دریچه هوا وجود داشته باشد به صورت کامل توسط دمپر های هوا بسته شود. تمامی سیستم اعلام و اطفای حریق بایگانی حریق مراکز اسناد وجود دارد چون معمولاً در طبقات زیر یا سالن‌های در ساختمان مرکزی می باشند.

علائم شنیداری تعداد مشتری مورد استفاده قرار خواهد گرفت. همچنین این سیستم ها اغلب دارای ابعاد بزرگتری نسبت به اتاق‌های سرور می باشند. به همین خاطر در این مراکز تعداد آژیر، فلاشر ها، تابلوهای ال ای دی هشدار دهنده تخلیه گاز و .. بیشتر از حد معمول یک اتاق می باشد. همچنین با ضریب اطمینان بالا نصب شود.      

بهتر است بدانید که در زمینه سیستم اطفاء حریق بایگانی و مراکز اسناد معمولاً راهکارهای مختلفی وجود دارد. در ادامه به آن می پردازیم.

سیستم اطفاء حریق بایگانی آیروسل

سیستم اطفاء حریق بایگانی و مراکز اسناد معمولاً مورد توجه کارفرماها قرار می‌گیرد که از مزایای مختلفی مثل عدم نیاز به لوله کشی و نصب به صورت پکیج دیواری یا داخل اثری بسیار مناسب و خوب باشد. ولی با توجه به اینکه در زمان تخلیه با حرارت ۲۰۰ درجه فارنهایت آزاد می شود باعث سوختن اسناد خواهد شد که این حریق ناکارآمد می باشد.

بهتر است بدانید که این روش به این سیستم به روش‌های دیگری نیز کار می‌کند که در آن اقدام به اطفاء حریق می‌کند که دیگر لزومی به تخلیه تمامی سیلندر آن می باشد. با توجه به اینکه در یک سالن بزرگ اسناد که نمی توانند حریق و آتش در کدام یک از قسمت‌های هستند اتفاق افتاده است امکان دارد باعث شود که دوباره فعال و مشتعل شود.

سیستم اطفاء حریق بایگانی و مراکز اسناد

ویژگی های سیستم آیروسل

با توجه به سیستم اطفاء حریق بایگانی و مراکز اسناد باید ذکر کنیم که سیستم آیروسل در این موارد کاربرد دارد. با شماره ۱ و ۲ و ۴ و ۷ خاموش کننده آیروسل قادر به اطفای حریق در گروه های A به جز مواد عمقی سوز و گروه b به غیر از محل‌هایی که حاوی بخارات و ذرات قابل اشتعال در هوا و گروه c حریق می باشد. اگر باید جهت اطفاء با آیروسل جهت اطفاء حریق اقدام کنید سطح بسیار کم شده و به صفر می رسد.

ذرات جامد معلقی که پس از تخلیه به صورت دانه‌های درشت در می‌آیند مناسب نبوده حضور افراد در آن مکان ها توصیه نمی‌شود. چرا که به درون آن نفوذ کرده و باعث مشکلات تنفسی خواهد شد.

همچنین در صورت لزوم حتما باید افراد آموزش دیده به همراه تجهیزات مناسب و سبک مثل کپسول تنفسی و ادوات پوششی مخصوص استفاده کند سپس به اتاق وارد شود.

سیستم اطفای حریق بایگانی و مراکز اسناد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد. چرا که همانطور که ذکر شد در این موارد از اسناد مهمی نگهداری می کنند. معمولاً در این مراکز سعی می‌کنند دستگاه های با کیفیت و بزرگ قرار دهند.

البته علاوه بر آن سیستم اعلام حریق هدف نیز تعبیه می شود. با توجه به اینکه این مراکز نیازمند کپسول های با ابعاد بزرگ است و معمولاً آن را به صورت چرخدار تولید می کند که در این مراکز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

اگر بخواهید برای همچین مراکزی سیستم اطفاء حریق تهیه کنید باید حتماً توسط مشاورین انتخاب شود. چرا که در این مراکز مثل مناطق دیگر از کپسول های عادی استفاده نمی‌شود و احتمال حریق در این مراکز بسیار بالا خواهد بود. به همین خاطر همیشه آماده بوده و جهت اطفاء حریق تجهیزات لازم را دارد.

بهتر است بدانید مجموعه تاسیسات دات کام از جمله فروشگاه های برتر و شناخته شده در سطح ایران می باشد که جهت فروش و عرضه انواع کپسول های آتش نشانی و تجهیزات آتش نشانی فعالیت دارد. این مجموعه همواره سعی دارد تا محصولاتی را ارائه دهد که توسط بهترین تولید کنندگان داخلی و خارجی تولید و ساخته شده باشد.

در این صورت مصرف کنندگان هیچ دغدغه‌ای بابت کیفیت و ایمن بودن این کپسول ها نخواهند داشت. بسیاری از افراد هستند که از این تجهیزات اطلاعاتی ندارند. به همین خاطر این مجموعه جهت انتخاب بهتر افراد کارشناسان خبره ای دارد که می توانند از راهنمایی ها و مشاوره های لازم به صورت رایگان بهره مند شود.

کافیست از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با کارشناسان تاسیسات دات کام در تماس باشید. نکته دیگری که باید مد نظر قرار دهید این است که این مجموعه جهت رفاه و آسایش مصرف کنندگان و مشتریان عزیز ارسال به سراسر کشور را در نظر گرفته است. شما در هر جای ایران که باشید می توانید جهت سفارش و خرید این محصولات از طریق وب سایت https://tasisat.com  اقدام نمایید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

سیستم اطفاء حریق بایگانی به مراکز اسناد به چه صورت است؟

سیستم اطفاء حریق که در مراکز بایگانی و اسناد استفاده می‌شود دارای سیستم اعلام و اطفاء حریق می باشد چرا که این مراکز معمولاً در ساختمان های بزرگ و به دور از ساختمان مرکزی قرار دارد.

از چه سیستمی برای اطفای حریق بایگانی و مراکز اسناد استفاده می شود؟

معمولاً از سیستم اطفاء حریق بایگانی آیروسل در این موارد استفاده می‌شود.

به چه صورت می توان تجهیزات مورد نیاز برای اطفاء حریق را تهیه و خریداری کرد؟

از طریق فروشگاه اینترنتی https://tasisat.com می توان جهت خرید تجهیزات مورد نیاز برای اطفاء حریق اقدام کرد.

مطالب مرتبط

نصب پکیج دیواری

نصب پکیج دیواری

نصب پکیج دیواری قدیم الایام سیستم گرمایشی منازل و ادارات بسیار ساده بود، اما امروزه با پیشرفت جوامع و تغییر... ادامه مطلب

چگونه می توان صدای پمپ آب را کم کنیم؟

چگونه می توان صدای پمپ آب را کم کنیم؟

چگونه می توان صدای پمپ آب را کم کنیم؟ یکی از دغدغه های رایج در ساختمان ها کم کردن صدای... ادامه مطلب

نصب پکیج در واحد دوبلکس

نصب پکیج در واحد دوبلکس

نصب پکیج در واحد دوبلکس هر چقدر که بیشتر به فصل زمستان نزدیک شویم، مردم بیشتر به فکر خرید و... ادامه مطلب

نصب پکیج در بالکن

نصب پکیج در بالکن

نصب پکیج در بالکن پکیج یک سیستم گرمایشی محبوب در بازار است که امروزه در اکثر خانه ها دیده می... ادامه مطلب

نصب پکیج در آشپزخانه

نصب پکیج در آشپزخانه

نصب پکیج در آشپزخانه با پیشرفت علم مهندسی سیستم گرمایشی پکیج جایگزین موتور خانه های قدیمی شد. این سیستم نسبت... ادامه مطلب

آموزش نصب کانال داکت اسپلیت

آموزش نصب کانال داکت اسپلیت

آموزش نصب کانال داکت اسپلیت داکت اسپلیت یکی از سیستم های سرمایشی و گرمایشی هوا است که میان ساختمان سازان... ادامه مطلب

Install fire box

نصب جعبه آتش نشانی

نصب جعبه آتش نشانی برای تأمین ایمنی و همچنین جلوگیری از انواع حریق صددرصد استفاده و بکارگیری جعبه آتش نشانی... ادامه مطلب

نحوه خاموش کردن آتش

نحوه خاموش کردن آتش

نحوه خاموش کردن آتش آتش گرفتگی در سال های اخیر در جنگل‌ها و همچنین منازل مسکونی و کارگاهی رواج پیدا... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + چهار =