Search
Close this search box.

سیستم آبرسانی جعبه آتش نشانی

سیستم آبرسانی جعبه آتش نشانی

سیستم آبرسانی جعبه آتش نشانی

در این مطلب از وب سایت تاسیسات دات کام قصد داریم سیستم آبرسانی جعبه آتش نشانی را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

توجه داشته باشید که دانستن سیستم ابرسانی جعبه آتش نشانی به شما کمک خواهد کرد تا با جعبه آتش نشانی آشنا شوید. در زمان بروز حادثه از آن استفاده کرده و جلوی حادثه آتش سوزی را بگیرید.

برای جلوگیری از حوادث بسیار مهم و حیاتی در مدیریت بحران می باشد. افراد به شرطی می تواند از پس بحران ها بر بیاید که لوازم مناسب برای این کار را در اختیار داشته باشند. توجه داشته باشد که یکی از حوادثی که امکان دارد برای هر فرد اتفاق بیفتد آتش‌سوزی است.

شما باید با ابزارهای مختلفی جهت مهار آتش اقدام کنید تا بتوانید در هنگام بروز حادثه از آن استفاده نمایید. یکی از ابزارهای مهم در آتش نشانی؛ جعبه آتش نشانی و کپسول آتش نشانی می‌باشد. این دو مورد سیستم هایی برای ایمنی و پیشگیری حوادث آتش نشانی می باشند که سیستم ابرسانی متفاوتی خواهند داشت.

توجه داشته باشید که طراحی لوله کشی و سیستم آبرسانی جعبه آتش نشانی ساختمان به گوونه‌ای از لوله کشی تخصصی انجام شده برای دسترسی به مواد اولیه و آب در راستای اطفای حریق در موارد ضروری است.

توجه داشته باشید که باید بخشی از طراحی لوله کشی ساختمان سیستم اطفای حریق و مستقل داشته باشد که از اهمیت بالایی برخوردار است. استفاده از تجهیزات تخصصی و اجرای اصولی و استاندارد برای هر ساختمان نیاز دارد که باعث می‌شود تا اطفاء و مهارت آتش سوزی به موقع انجام شده و از آسیب جدی جلوگیری شود.

سیستم آبرسانی جعبه آتش نشانی

انواع سیستم آبرسانی جعبه آتش نشانی

  • سیستم ابرسانی جعبه آتش نشانی تر

 در سیستم آبرسانی جعبه آتش نشانی آب مورد نیاز توسط شبکه آب شهری تامین می شود. لوله کشی های این سیستم به سیستم لوله کشی ساختمان متصل است که باعث می‌شود تا همیشه درون لوله های مربوط به آبرسانی فایرباکس آب وجود داشته باشد.

در زمان لازم شیر موجود در جعبه آتش نشانی را باز کرده آب جریان پیدا خواهد کرد. زمانی که از این جعبه آتش‌نشان استفاده نمایید در صورت کشف لنگر پرلون استفاده می کنید.

باید توجه داشته باشید که ابتدا شیلنگ تا آخر به صورت کاملاً صحیح باز شود دقت نمایید که هیچ گونه خوردگی نداشته باشد. فشار آب باعث اختلالات در این شرایط کار نشود.

نکته مهم دیگری که باید مد نظر قرار دهید این است که ورودی آن ها در پایین جعبه آتش نشانی تعبیه می شود. طبق ضوابط استاندارد ورودی پایین جعبه آتش نشانی را به لوله کشی سیستم اختصاص خواهند داد. این ورودی ها معمولاً در دو سایز ۹ و ۱۱ ساعت پیش بینی می شود.

  • سیستم آبرسانی جعبه آتش نشانی خشک

در این گونه از سیستم آبرسانی جعبه آتش نشانی منبع آب مورد نیاز در سیستم لوله کشی و جعبه آتش نشانی به صورت مجزا می باشد یعنی سیستم آب شهری ساختمان هیچ ارتباطی با سیستم آبرسانی این جعبه ندارد. همانطور که از نام این سیستم آبرسانی فایرباکس پیداست تمامی سیستم آبرسانی و شیلنگ ها خشک بوده و آب درون شلنگ‌های جریان ندارد.

 توجه داشته باشید که آب مورد نیاز در این سیستم آبرسانی فایرباکس توسط لوله های ورودی آبی تامین‌می شود. لوله های ورودی آبی در قسمت ورودی ساختمان قرار دارد که به راحتی قابل دسترسی بوده و یا در درون محفظه شیشه ای قرار دارد.

بهتر است بدانید که این لوله های ورودی باید در دسترس باشد تا در زمان آتش سوزی تانکر ها و پمپ ها به راحتی به آن دسترسی داشته باشند. در مواقع ضروری تانکر ها و یا پمپ های آتشنشانی به این ورودی اتصال داده می‌شوند و آب مورد نیاز را بدان سیستم آبرسانی فایرباکس پمپاژ می‌کنند. به این ترتیب آب در هر طبقه در لحظه ضرورت قابل استفاده خواهد بود.

  • سیستم آبرسانی جعبه آتش نشانی مرکب یا ترکیبی

همانطور که از اسم این سیستم پیداست ترکیبی از سیستم آبرسانی تر و خشک است. به صورت همزمان می توانید از هر دو استفاده نمایید. از مزایای این سیستم ابرسانی جعبه آتش نشانی می توان به این مورد اشاره کرد.

شما می‌توانید برای اطفاء حریق آتش سوزی های کوچک از سیستم آبرسانی تر و برای آتش سوزی های بزرگ از سیستم آبرسانی خشک که فشار و دبی آب بالاتری دارد استفاده نمایید. بهتر است بدانید که از این سیستم فایرباکس در ساختمان های بزرگ استفاده می شود.

برای جبران افت فشار که امکان دارد ارتباط به وجود بیاید بهتر است که یک سیستم پمپ خودکار برای سیستم آبرسانی جعبه آتش نشانی در نظر گرفته شود.

سیستم آبرسانی جعبه آتش نشانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است که شما باید این کار را به افراد ماهر و متخصص بسپارید تا بتوانند به صورت اصولی و استاندارد آن را انجام دهند در غیر این صورت امکان دارد کارایی مناسبی نداشته باشد.

سیستم آبرسانی جعبه آتش نشانی

فروش اینترنتی تجهیزات جعبه آتش نشانی

شما بازدید کنندگان گرامی زمانی اگر قصد دارید جهت تهیه تجهیزات آتش نشانی اقدام نمایید؛ باید سعی کنید از فروشگاه های معتبر و شناخته شده اقدام نمایید. چرا که مجموعه ها همواره سعی می‌کنند تا تجهیزاتی را ارائه دهند که با کیفیت و ایمن باشند و شما با اطمینان خاطر می توانید از آن بهره مند شوید.

اما در نظر داشته باشید که فروشگاه هایی هستند که به خاطر سود اندکی سعی می‌کنند تا تقلبی و بی کیفیت وارد بازار کند. پیشنهاد ما به شما فروشگاه تخصصی تاسیسات دات کام می باشد. این مجموعه جزوه سیستم های فروشگاه های معتبر و شناخته شده می باشد که سال هاست جهت ارائه انواع سیستم های آتش نشانی و جعبه آتش‌ نشانی فعالیت دارد.

بهتر است بدانید که شما بازدیدکنندگان گرامی می توانید به صورت اینترنتی از هر جای ایران که باشید جهت سفارش و خرید تجهیزات آتش نشانی اقدام نمایید. در صورتی که شما با این سیستم ها آشنایی تکامل ندارید و در هنگام خرید می توانید از مشاوره های لازم که توسط کارشناسان تاسیسات دات کام ارائه می‌کردند بهره مند شوید.

امروزه فروش اینترنتی بسیار رواج پیدا کرده است به گونه ای که همه کسب و کارها به سمت و سوی اینترنت روی آوردن و شما نیز با اطمینان خاطر می توانید این محصولات را به صورت اینترنتی تهیه کنید. نکته دیگری که باید مد نظر قرار دهد این است که تمامی تجهیزاتی که توسط مجموعه تاسیسات دات کام ارائه می گردد توسط برترین تولید کنندگان داخلی و خارجی تولید و ساخته شده اند.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *