Search
Close this search box.

سوخت پکیج چیست؟

سوخت پکیج چیست؟

سوخت پکیج چیست؟ در زمینه تأمین گرمایش ساختمان ها از دستگاه ها و تجهیزات متعددی استفاده می شود. در چند سال گذشته پکیج به خوبی جایگزین موتور خانه شده است. موتورخانه علاوه بر اینکه هزینه بالای به هنگام تهیه تجهیزات و نصب به همراه دارند.

کارهای مربوط به سرویس و نگهداری آسان نبوده و مشکلاتی را به دنبال دارد. در حالی که پکیج به یک فضای بسیار کمی برای نصب نیاز دارد و از طول عمر بالای برخوردار است. اما به یاد داشته باشید که سرویس و نگهداری آن باید در زمان مناسب صورت گیرد تا راندمان بالای داشته باشد. پکیج را می توان نوعی سیستم گرمایشی به حساب آورد که سبب شده نیازی به موتور خانه نباشد و از سامانه گرمایشی حذف گردد.

پکیج نیز مثل تمامی دستگاه های گرمایشی برای اینکه عمل گرم نمودن آب را انجام دهد و گرمای محیط و یا آب گرم مصرفی را تامین نماید از یک منبع سوختی بهره می گیرد. در ادامه ما امروز در این مقاله از تاسیسات دات کام تمایل داریم تا در رابطه با (( سوخت پکیج چیست؟ )) برای شما عزیزان مطالبی را مطرح کنیم با ما تا انتها همراه باشید.

انواع پکیج

بیشتر اشخاص به دلیل شباهتی که بین پکیج و آبگرمکن دیواری وجود دارد تفاوتی میان این دو قائل نیستند. در واقع می توان بیان کرد که پکیج دستگاهی است که هم عمل آب گرمکن را انجام می دهد و هم عمل موتور خانه را. به این صورت که همانند یک آب گرمکن آب گرم مورد نیاز ساختمان برای کارهای همچون حمام، شستشوی ظروف را تأمین می کند.

همچنین مثل یک موتورخانه می تواند در اتصال به شوفاژ، رادیاتور و فن کوئل و در کل دستگاه گرمایشی باشد و به عمل گرم نمودن خانه کمک نماید. در این بخش از مبحث سوخت پکیج چیست؟ بایست نگاهی به انواع پکیج داشته باشیم.

چرا که بر طبق موقعیت نصب و همچنین نوع سوخت طبقه بندی می شود. در حالت کلی پکیج ها در دو گروه زمینی و دیواری جای می گیرند. همچنین در ادامه مقاله سوخت پکیج چیست؟ به صورت کامل در رابطه با انواع پکیج گفتگو خواهیم کرد.

پکیج های تک مبدل در خانه های با متراژ کم بکار گرفته می شوند. ولیکن در ساختمان های که آب گرم زیادتری مصرف می گردد یا درجه سختی آب زیاد است. نیاز به یک سیستم گرمایشی با قدرت حرارتی بالا نیاز است که از پکیج های دو مبدل استفاده می گردد.

به یاد داشته باشید که اگر پکیج را در داخل خانه نصب می کنید از پکیج های نوع فن دار استفاده کنید. چرا که فن دستگاه بر روی گازهای حاصل از اشتعال تأثیر داشته و این موضوع امنیت را به همراه دارد. ولیکن اگر محل نصب در بالکن و یا هر فضای باز باشد می توانید از پکیج بدون فن استفاده کنید.

از بهترین پکیج های ایرانی که خرید آن را به شما پیشنهاد می دهیم می توان به ایران رادیاتور و بوتان اشاره نمود. این امکان در تاسیسات دات کام برای شما فراهم می باشد که با مقایسه قیمت و مشخصات فنی خرید خود را تکمیل کنید.

البته خاطر نشان کنیم که پکیج های از برند های خارجی همچون پکیج آریستون، وایلانت، بوش نیز در تاسیسات دات کام به فروش می رسد در نتیجه دست شما در تهیه سیستم گرمایشی متناسب با نیاز و سلیقه خود باز است.

سوخت پکیج چیست؟

پکیج زمینی

در توصیف پکیج زمینی می توان بیان کرد که بسیار شبیه موتور خانه است و در واقع نسخه کوچک شده موتورخانه است. در نتیجه مسلم است که قدرت حرارتی بالای را فراهم خواهد کرد. این پکیج موقعیت نصب زمینی دارد و برای نصب به یک فضای بزرگ نیاز دارد. علاوه بر این به دلیل اینکه صدای بالای تولید می کند در بیشتر موارد در مکانی به دور از محل سکونت تعبیه می شوند.

در همین راستا بهترین موقعیت نصب انباری، پارکینگ و زیر پله است. بیان این نکته حائز اهمیت است که نوع برقی آن صدای کمتری دارد. ولیکن به دلیل ابعاد این نوع از پکیج ها توصیه می کنیم که در محیطی به غیر از آشپزخانه نصب گردد تا دکوراسیون آشپزخانه را به هم نریزد.

نوع سوخت پکیج زمینی

این نوع پکیج ها از منظر نوع سوخت مصرفی در گروه های متعددی همچون مدل های برقی، گازوئیلی، دو گانه سوز، سه گانه سوز جای می گیرند. عملکرد پکیج های زمینی بر اساس نوع سوخت مصرفی متفاوت می باشد. به این صورت که در  پکیج های که از سوخت گازی و یا گازوئیل استفاده می شود. در درون پکیج مشعل تعبیه شده است و فرآیند گرمایشی به کمک آن صورت می گیرد.

در حالی که در نوع  برقی فرآیند گرمایش به کمک المنت های تعبیه شده صورت می گیرد. همانگونه که در مقاله سوخت پکیج مشاهده کردید علاوه بر تفاوتی که در قطعات دارند در نوع سوخت مصرفی متفاوت هستند.

پکیج دیواری

پکیج دیواری را می توان به عنوان پرکاربردترین نوع پکیج عنوان کرد که امروزه در بیشتر خانه ها نصب می گردد. از مزیت این نوع از پکیج ها می توان به ابعاد مناسب و همچنین صدای کم آن اشاره کرد.

این نوع پکیج ها به گونه ای طراحی شده اند که در داخل کابینت تعبیه می شوند و در کنار آن امنیت بالای را به همراه دارد که دلیل آن دودکش دوجداره و همچنین اگر میزان اکسیژن کم شود جریان گاز ورودی به صورت اتوماتیک قطع می گردد است.

این نوع از پکیج ها در دو مدل تک مبدل و دو مبدل تولید و روانه بازار می گردند. این نوع از پکیج ها مصرف کم انرژی، قیمت کم و علاوه بر این راحتی در راه اندازی و نگهداری را به همراه دارد. نوع سوخت پکیج های دیواری در اغلب موارد گاز سوز است.

با این وجود از سوخت های دیگری نیز برای راه اندازی این سیستم گرمایشی بهره گرفته می شود که در زیر به شرح آن خواهیم پرداخت.

انواع پکیج از نظر سوخت مصرفی

به احتمال بسیار تا به اینجای مقاله سوخت پکیج چیست پی برده اید که این سیستم گرمایشی از نظر سوخت در انواع متعددی تولید و روانه بازار می گردند. در حالت کلی در گروه های زیر طبقه بندی می گردند..

  • پکیج گاز سوز که در نوع زمینی و دیواری در بازار موجود است.
  • پکیج گازوئیل سوز که در نوع زمینی تولید می گردند.
  • پکیج دوگانه سوز که در نوع زمینی تولید و روانه بازار می گردند.
  • پکیج برقی که در دو مدل زمینی و دیواری در بازار موجود است.
  • پکیج سه گانه سوز که تنها در مدل زمینی در بازار موجود می باشد.

مهم ترین مزیتهای پکیج

بدون شک برخورداری از مزیت های مهم و اساسی سبب شده است که یک جایگزین عالی برای سیستم های گرمایشی همچون شومینه، بخاری، آبگرمکن باشد. به گونه ای که حتی رد پای از آن را می توان در ساختمان های اداری، تجاری و صنعتی یافت.

  • ابعاد بسیار مناسب

چنانچه که کمی با موتورخانه اطلاعاتی داشته باشید می دانید که نیاز به یک مکان بزرگ برای پیاده سازی و تعبیه تجهیزات دارد. در حالی که پکیج به گونه ای طراحی شده است که ابعاد بسیار مناسبی داشته و فضای زیادی را نمی گیرد.

  • مدیریت بهتر انرژی مصرفی

به کمک پکیچ هر کدام از واحد های یک ساختمان مسکونی خواهند توانست سوخت و ساز سیستم حرارتی خود را مدیریت و کنترل نمایند که این موضوع هزینه سوخت را به طرز قابل توجهی کاهش می دهد. این در صورتی که کنترل و تنظیم حرارت موتور خانه کار راحتی نبود و به وسیله تجهیزات پیشرفته انجام می گیرد.

  • تأمین آب گرم در کمترین زمان ممکن

اگر از پکیج در خانه و یا ساختمان های اداری بهره گرفته باشید همزمان با باز کردن شیر، آب گرم در اختیار شما قرار می گیرد.

امیدواریم تا به اینجای مقاله سوخت پکیج چیست؟ برای شما عزیزان مفید بوده باشد.

سوخت پکیج چیست؟

قیمت پکیچ

قیمت پکیج با توجه به تنوع آن متفاوت است با این حال از اصلی ترین مواردی که قیمت را تحت تأثیر قرار می دهد می توان به نوع مبدل، فن، ظرفیت، سیستم و همچنین نوع سوخت پکیج اشاره کرد. در نتیجه در گام اول نیاز است که بودجه خود را مشخص کنید و سپس اقدام به خرید پکیج متناسب با ظرفیت محل کنید.

نکات مهم به هنگام خرید پکیج از لحاظ سوخت مصرفی

در ادامه میحث سوخت پکیج چیست به سراغ نکات مهم در زمان خرید خواهیم رفت. در زمان تهیه پکیج زمینی لازم است که شما دستگاهی را تهیه کنید که تمامی اصول استاندارد در آن رعایت شده و از قطعات با کیفیت در دستگاه تعبیه شده است.

پکیج های زمینی همانگونه که اشاره شد در ابعاد بزرگ تولید می گردند و سر و صدای بسیاری را ایجاد می کنند در نتیجه در واحدهای آپارتمانی بزرگ، سالن های ورزشی، بیمارستان نصب می گردند. به یاد داشته باشید بر اساس موقعیت ساختمان بایست دست به انتخاب بهترین پکیج از لحاظ سوخت بزنید.

برای نمونه اگر لوله کاشی گاز صورت نگرفته است شما نباید از مدل گاز سوز استفاده کنید. در چنین موقعیتی بهترین انتخاب نوع زمینی دوگانه سوز و یا گازوئیلی خواهد بود. علاوه بر این به دلیل اینکه هزینه مصرف برق در کشور ما زیاد است. در صورتی از نوع برقی استفاده کنید که امکان استفاده از پکیج با سوخت های گازوئیلی یا گازی وجود نداشته باشد. با این تفاسیر در زمان خرید پکیج بهتر است که به سراغ برند های معتبر بروید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *