Search
Close this search box.

مشکلات کولر گازی گری

koler2-min

مشکلات کولر گازی گری

یکی از معتبرترین و بهترین برندهای کولر گازی، کولر گازی گری می باشد که امروزه نزد بسیاری از افراد محبوبیت زیادی دارد. شما برای اینکه بتوانید از این کولرگازی استفاده بهینه داشته باشید باید به خوبی در مورد مشکلات کولر گازی گری اطلاعات لازم را به دست بیاورید.

در صورتی که شما مشکلات این کولر گازی را بشناسید می‌ توانید استفاده اصولی از آن انجام دهید تا کولر گازی دچار مشکل و ایراد نشود. البته که باید بدانید اگر کولر گازی شما دچار ایراد و مشکل شود به راحتی می توانید در کمترین بازه زمانی آن را تعمیر کنید و به نمایندگی کولرگازی مراجعه نمایید.

برخی از مهم ترین مشکلات کولر گازی گری را اگر بشناسید قادر خواهید بود جهت تعمیر و رفع آن اقدام کنید. از جمله مهمترین مشکلاتی که در کولر گازی گری به وجود می‌ آید را در ادامه معرفی می کنیم تا شما این مشکلات را به خوبی بشناسید و برای رفع کردن آن به صورت اصولی اقدام کنید.

مشکلات کولر گازی گری

معرفی مشکلات کولر گازی گری

برخی از مهمترین و اصلی ترین مشکلات کولر گازی گری که شما باید به خوبی با آنها آشنایی داشته باشید عبارت هستند از :

  1. روشن نشدن کولر گازی :

در برخی از موارد امکان دارد که کولر گازی شما روشن نشود در این صورت نیازی نیست که سریعاً با یک تعمیرکار تخصصی کولر گازی تماس بگیرید چرا که ممکن است کولر گازی یک مشکل ساده داشته باشد و در کمترین زمان بتوانید آن را برطرف کنید.

ابتدا دو شاخه کولر گازی را بررسی نمایید تا اطمینان خاطر پیدا کنید که برق کولر گازی وصل می باشد. اگر مشکلی در دو شاخه وجود نداشت بهتر است که فازمتر آن را بررسی نمایید. در صورتی که عیب یابی کولر گازی شما با مشکلاتی که بیان کردیم حل نشد بهتر است که با تعمیرکار تخصصی مشورت کنید.

  1. گرم بودن باد کولر گازی :

اگر شما باد گرم از کولر گازی دریافت کردید باید در چند بخش مهم مشکل آن را بررسی نمایید. ابتدا فیلتر کولر گازی را بررسی کنید که اگر کثیف بود آن را شستشو داده و یا تعویض نمایید. یکی دیگر از دلایل باد گرم کولر گازی این است که گاز مبرد درون کولر گازی کم شده باشد. در این حالت باید گاز کولر گازی را بررسی کنید و اگر شدت آن کاهش پیدا کرده بود آن را شارژ نمایید. خرابی کمپرسور هم از دیگر دلایل باد گرم کولر گازی می باشد.

  1. برفک زدن کولر گازی :

یکی دیگر از مشکلات کولر گازی گری برفک زدن آن می باشد. یکی از دلایل برفک زدن کولر گازی این است که فن کولر گازی ممکن است دچار مشکل شده باشد و هوای خنک به بیرون انتقال ندهد. در این صورت هوای خنک در درون کولر گازی می‌ ماند و موجب یخ زدگی می شود.

از دیگر دلایل برفک زدن کولر گازی کاهش گاز مبرد می باشد که باید با شارژ کردن گاز کولر گازی میزان آن را افزایش دهید. همچنین امکان دارد که سوراخ شدن مخزن گاز مبرد و لوله ها از دیگر دلایل برفک زدن کولر گازی باشد.

  1. صدای زیاد کولر گازی :

امکان دارد که شما در کولر گازی خود متوجه سر و صدای بسیار زیادی شوید که در این حالت باید عیب کولر گازی خودتان را جستجو کنید. سر و صدای زیاد کولر گازی ناشی از شکستن قطعات درونی کولر گازی می ‌تواند باشد که باید هر یک از آنها را بررسی کنید و هر یک را که مشکل دارند تعویض نمایید.

از دیگر دلایل سر و صدای کولر گازی بروز اختلال در عملکرد فن کولر گازی می‌ تواند باشد. در واقع امکان دارد که یکی از قطعات کولر گازی به پره فن گیر کند و با هر بار تکان خوردن سر و صدای زیادی ایجاد نماید. همچنین می ‌توان بیان کرد که شل شدن سینی پشت هواساز از دیگر دلایل سر و صدای زیاد کولر گازی می باشد. در برخی از موارد سر و صدای کولر گازی به قدری زیاد است که باید با تعمیرکار متخصص مشورت کنید.

  1. نشت آب از کولر گازی :

 یکی دیگر از مشکلات کولر گازی گری نشت آب می باشد. نشت آب درون کولر گازی دلایل متنوعی دارد که موجب خرابی و کاهش طول عمر کولر گازی می ‌شود. جهت عیب یابی و تعمیر کردن کولر گازی که مربوط به نشت آب می باشد باید تمامی بخش های کولر گازی را مورد بررسی قرار دهید.

به طور کلی باید بیان کرد که یخ زدگی یکی از اصلی ترین دلایل نشت آب از درون کولر گازی می‌ باشد. از دیگر دلایل آبریزش کولر گازی شکستن لوله ها و یا سینی ناودان است. شما باید به خوبی بدانید که با گرفتن رطوبت محیط توسط کولر گازی امکان دارد که این رطوبت از ناودان خارج شود و به صورت آبریزش آن را مشاهده کنید که نیاز است با تعویض سینی ناودان این مشکل را برطرف نمایید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *