در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
گرمایش بدون گاز

سیستم گرمایش بدون گاز

لطفا امتیاز دهید

سیستم گرمایش بدون گاز

گرم کردن فضای داخلی و خارجی امری مهم در فصل زمستان محسوب می‌شود. عده ای فقط تصور می‌کنند که گرم کردن فضای داخلی فقط با استفاده از گاز امکان پذیر است. با ما همراه باشید تا با روش‌های سیستم گرمایش بدون گاز آشنا شوید.

انواع سیستم گرمایش بدون گاز

برعکس نظر مردم گزینه‌های متعددی برای گرمایش منازل بدون گاز وجود دارد. مانند بویلر روغن و همچنین سیستم‌های تجدید گرمایشی موجود هستند. از دیگر سیستم‌های قابل استفاده در منازل بدون گاز می‌توان از بویلر نفت و بویلر گاز مایع و بویلرالکتریکی و پنل‌های مادون قرمز و بویلرهای زیست توده و پمپ‌های حرارتی و صفحات خورشیدی نام برد.

البته از سوخت‌هایی مانند نفت و گازمایع هم می‌توان به جای گاز شهری استفاده کرد. باید درنظر داشت که انرژی مورد نیاز بویلر الکتریکی و پنل‌های مادون قرمز برق است. همان طور که میدانیم  سیستم‌هایی مانند زیست توده که همان زباله‌های قابل سوزاندن هستند و پمپ‌های حرارتی و صفحات خورشیدی در دسته منابع تجدید پذیر قرار دارند.

سیستم گرمایش بدون گاز با استفاده از بویلرها

سیستم گرمایش بدون گاز با بویلر روشی نوین است. نحوه عملکرد بویلرهای نفتی مثل موتور خانه‌ها است. این بویلرها توسط سوزاندن نفت اب را برای تامین گرمایش گرم می‌کند. در این سیستم‌ها ابتدا باید یک منبع در خارج از منزل برای نگهداری سوخت خود که همان نفت است داشته باشد و همچنین باید یک سیستم انتقال هم داشته باشد تا این سوخت مورد نظر را به دستگاه برساند.

از مزایای بویلرهای نفتی می‌توان به راحتی و در دسترس افراد مناطقی است که شبکه گاز رسانی ندارند. و دوما خرید ان راحت است. مناسب‌ترین جایگزن گاز به حساب میاید. البته این نوع سیستم‌ها هم مانند هر سیستم دیگر معایبی دارد. ازجمله آن ها افزایش قیمت نفت است و نکته دیگر اینه باید در منزل مکان مناسبی برای ذخیره نفت در نظر گرفته شود.

 باید در نظر داشت که با سوزاندن این سوخت فسیلی کربن زیادی در فضا پراکنده می‌شود که باعث تغییرات اب و هوایی می‌شود. مهمتر اینکه این منابع رو به اتمام هستند و ممکن است تا حدود ۴۰ سال دیگر تمام شوند.

سیستم گرمایش بدون گاز با استفاده از بویلرها
از نظر هزینه این بویلرهای نفتی قیمتی شبیه موتور خانه دارندکه با توجه به شرکت سازنده ان و مدل ان متغییر است. البته به جز هزینه خود بویلر باید هزینه نصب و راه اندازی ان هم در نظر گرفته شود که در مقابل موتور خانه این بویلرها هزینه بیشتری لازم دارند.

 دلیل ان هم همان مخزن نگه دارند نفت است. البته جای خوشحالی است که بویلرهای جدید تولید شده بازدهی بیشتری نسبت به مدل‌های قبلی دارند و تقریباً تا ۹۰ درصد از سوخت را به گرما تبدیل می‌کنند. و اتلاف انرژی در این مدل‌ها بسیار  کم است.

سیستم گرمایش بدون گاز با استفاده از بویلرهای گاز مایع

 از دیگر سیستم‌ها بویلرهای گاز مایع هستند. که این هم یک نوع سوخت گازی به شمار می‌رود. البته این نوع از گاز را برخلاف گاز شهری می‌توان ذخیره کرد. این نوع بویلرها هم دارای مدل‌های معمولی و ترکیبی و وسیستمی هستند و قابل سفارش در سایزهای مختلف هستند و کاربرد آن ها هم در فضاهای کوچک است و در فضاهای بزرگ قابل استفاده هستند.

از جمله مزایای این بویلرهای گاز مایع می‌توان به به صرفه تر بودن نسبت به بویلرهای نفتی و قابل اجرا در ابعاد مختلف و قابل استفاده به عنوان گاز یا فر اشاره کرد. البته این مدل هم دارای معایبی هم هست. اولاً از نظر قیمت گاز مایع از نفت و گاز طبیعی گران‌تر است. حتماً باید سطح گاز مایع مخزن چک شود.

ساخت مخزن نگه داری ان هزینه زیادی لازم دارد. این سیستم‌ها هم از نظر هزینه ساخت تقریباً مشابه موتورخانه هستند. ولی با توجه به شرکت سازنده و سایز مورد نیاز این قیمت‌ها قابل تغیر هستند. البته مخزن ذخیره گاز باید به طور جداگانه خریداری شود و هزینه ان جدا است.

این نوع گاز هم همانند نفت یک سوخت فسیلی است  تفاوت که میزان کربن تولید کننده این سیستم ۱۵ تا ۲۰ درصد کمتر از نفت است و آسیب کمتری به محیط زیست وارد می‌کند.

سیستم گرمایش بدون گاز با استفاده از بویلر الکتریکی

 نوع دیگر این بویلرها از نوع الکتریکی هستند که برای اپارتمان های کوچک مناسب‌تر است و این به این معناست که قادر به گرم کردن ساختمآن های بزرگ نیستند. در این نوع بویلر برخلاف بویلرهای نفتی و گاز مایع نیازی به دودکش ندارند و در سایزهای کوچک هستند و فضای کمی اشغال می‌کنند.

از جمله مزایای این بویلرهای الکتریکی بی سرو صدا بودن آن ها در زمان کار و همچنین گاز مخرب گلخانه ای تولید نمی‌کنند و وسایل و قطعات کمتری در ساخت آن ها به کار رفته و در نتیجه احتمال خرابی ان ها کمتر است. مستلزم سرویس کاری دوره ای ندارند. بسیار سبک و کم حجم هستند.

البته این نوع سیستم هم مانند دیگر سیستم‌ها دارای معایبی است. ابتدا هزینه برق مصرفی است که خیلی بیشتر از نفت و گاز مایع است. همچنین در صورت قطع برق دستگاه از کار می‌افتد و نکته دیگر اینکه قابلیت گرم کردن اب در حجم بالا را ندارد. البته باید در نظر داشت که هزینه این نوع سیستم‌ها نسبت به سایر مدل‌ها بیشتر است ولی عملکرد آن ها نسبت به مدل‌های نفتی و گاز مایع ساده‌تر است.

 البته بویلرهای برقی بازدهی بیشتری دارند ولی هزینه مصرفی آن ها بیشتر است. البته استفاده از برق هم تاثیری بر محیط زیست دارد که از دو رویکرد متفاوت به ان نگاه می‌توان کرد. یک اینکه با استفاده از برق هیچ الایندگی برای محیط ندارد.

 ولی برای تولید برق نیاز به یک فرایند کربن زا است که برای محیط ضرر دارد. البته برای تولید برق نیاز به سوزاندن سوخت‌های فسیلی است. البته در این سال‌ها با پیشرفت تکنولوژی روش‌های دیگر جایگزین این روش سنتی شده است. پنل‌های مادون قرمز هم که دیگر سیستم‌های مستقل از گاز هست.

سیستم گرمایش بدون گاز با استفاده از بویلر الکتریکی

به شکل مستقیم افراد و اجسام را در داخل منزل با تابش مادون قرمز گرم می‌کند. این سیستم‌ها با پکیج و شوفاژ متفاوت است. این پنل‌های مادون قرمز یک سیستم گرم کننده ساده است و در این سیستم‌ها مانند بویلرها نباید به سیستم مرکزی وصل باشند. این پنل‌ها با اتصال به برق و به طور مستقل کار می‌کنند.

 از جمله مزایای این پنل‌ها در روش تولید گرمایش در آن هاست که سیستم گرمایش بدون گاز باعث کم شدن هزینه‌ها می‌شود. با توجه به قابلیت اجسام که توان نگهداری گرما را در خود دارند و باعث گرم شدن منزل می‌شود. این پنل‌ها در مدت ۳۰ ثانیه گرما تولید می‌کند.

کار کرد این دستگاه بسیار کم صدا است. در مقایسه با پکیج و شوفاژ گردش هوا در این سیستم کمتر است و از رطوبت و کپک زدن محیط جلوگیری می‌کند. این سیستم گرما و غبار را هوا پخش نمی‌کند و برای افراد مبتلا به اسم مناسب است البته مدل‌های جدیدی تولید شده که مانند اینه عمل می‌کند.

البته این نوع از گرم کنند ها هم معایبی دارند. برای عملکرد صحیح این صفحات باید بسیار تمیز باشند و هزینه این سیستم‌ها از دیگر سیستم‌ها بسیار بیشتر است.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

انواع روش سیستم گرمایش بدون گاز را نام ببرید؟

بویلر نفت و بویلر گاز مایع و بویلرالکتریکی و پنل‌های مادون قرمز و بویلرهای زیست توده و پمپ‌های حرارتی و صفحات خورشیدی نام برد.

برای انتخاب بهترین روش سیستم گرمایش بدون گاز باید چه کاری انجام دهید؟

شما با مشاوره گرفتن از سایت تأسیسات دات کام به راحتی می‌توانید بهترین روش سیستم گرمایش بدون گاز با توجه به فضای ویلای خود انتخاب کنید.

مزایای بویلرهای الکتریکی را نام ببرید؟

• بی سرو صدا بودن • گاز مخرب گلخانه ای تولید نمی‌کنند • احتمال خرابی ان ها کم است • بسیار سبک و کم حجم هستند.

مطالب مرتبط

چرا پمپ؛ آب نمیکشد؟

چرا پمپ؛ آب نمیکشد؟

چرا پمپ؛ آب نمیکشد؟ پمپ آب وسیله‌ای است در مناطقی که افت فشار آب وجود دارد جهت تامین فشار لازم... ادامه مطلب

چرا پمپ آب یکسره کار میکند؟

چرا پمپ آب یکسره کار میکند؟ پمپ آب وسیله ای می باشد که برای رساندن آب به هر سطح و... ادامه مطلب

چرا پمپ آب هوا میگیرد ؟

چرا پمپ آب هوا میگیرد ؟

چرا پمپ آب هوا میگیرد ؟ پمپ آب از جمله تجهیزات و لوازم مورد نیاز می باشد که امروزه با... ادامه مطلب

چرا پمپ آب کار نمی کند؟

چرا پمپ آب کار نمی کند؟

چرا پمپ آب کار نمی کند؟ همانطور که می دانید امروزه با افزایش جمعیت؛ ساخت و ساز نیز افزایش پیدا... ادامه مطلب

چرا پمپ آب قطع و وصل میشه؟

چرا پمپ آب قطع و وصل میشه؟

چرا پمپ آب قطع و وصل میشه؟ چرا پمپ آب قطع و وصل میشه؟ سوالی است که بسیاری از افرادی... ادامه مطلب

چرا پمپ آب روشن خاموش میشود؟

چرا پمپ آب روشن خاموش میشود؟

چرا پمپ آب روشن خاموش میشود؟ پمپ ها یکی از تجهیزات و کاربردی می باشد که در تامین آسایش و... ادامه مطلب

چرا پمپ آب داغ می کند؟

چرا پمپ آب داغ می کند؟

چرا پمپ آب داغ می کند؟  داغ شدن وسایل برقی و الکترونیکی امری کاملا طبیعی می باشد. اما اگر این... ادامه مطلب

تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد

تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد

تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد شما با یادگیری تکنیک های اطفا حریق پرکاربرد می توانید نسبت به مهار حریق در... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =