Search
Close this search box.

ارورهای کولر گازی جنرال گلد و نحوه برطرف کردن آن ها

مزایا و معایب نصب کولر گازی در محل کار

ارورهای کولر گازی جنرال گلد و نحوه برطرف کردن آن ها

کولر گازی ها در برندهای مختلفی در بازار مشاهده می شوند که دارای ویژگی های زیادی هستند. این سیستم ها گاهی دچار مشکلاتی می شوند که باید آن ها را رفع کرد؛ تا عملکرد دستگاه دچار مشکل نشود‌‌. در این مبحث می خواهیم به بررسی مبحث ارورهای کولر گازی جنرال گلد و نحوه برطرف کردن آن ها بپردازیم‌. چنانچه این سیستم را داشته و یا قصد دارید آن را تهیه کنید؛ برای آشنایی بیشتر با آن تا پایان ما را همراهی کنید.

کولر گازی از سیستم های تهویه مطبوع است که اکثر آن ها دارای دو عملکرد سرمایش و گرمایش می باشند. به دلیل مصرف بالای برق این سیستم اکثرا برای سرمایش از آن استفاده شده و برای گرمایش از سیستم های دیگر استفاده می کنند. این دستگاه دارای دو یونیت داخلی و خارجی بوده و در انواع مختلفی ساخته می شود. برندهای زیادی در زمینه تولید این سیستم پر مصرف فعالیت دارند که یکی از آن ها جنرال گلد است. کولر گازی جنرال گلد را می توان به عنوان سیستم های برتر بازار معرفی کرد.

ارورهای کولر گازی جنرال گلد و نحوه برطرف کردن آن ها

آشنایی با کولر گازی جنرال گلد

جنرال گلد از تولید کنندگان برتر کولر گازی است که محصولات خود را با تنوع بالایی به بازار عرضه می کند. این برند در کشور چین اقدام به تولید محصولات خود با بالاترین کیفیت و تحت استانداردهای روز کرده است. این سیستم با برق ۲۲۰ ولت کار کرده و به دلیل ویژگی ها و قیمت پایینی که دارد؛ کاربران زیادی به استفاده از آن روی آورده اند. کولر گازی جنرال گلد امکان دارد گاهی دچار ایراداتی شود که بهتر است به صورت اصولی به رفع  این مشکل ها بپردازید.

آشنایی با ارورهای کولر گازی جنرال گلد

کولر گازی جنرال گلد امکان دارد بعضی مواقع دچار ایراداتی شود که از طریق کدهای خطا بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود. در زیر به برخی از ارورهای کولر گازی جنرال گلد می پردازیم:

 1. ارور :CF این کد خطا زمانی که وقت تعویض و یا تمیز کردن فیلترهای یونیت داخلی برسد؛ نشان داده می شود. در این هنگام باید فیلترهای یونیت داخلی را تعویض و یا تمیز کرد.
 2. ارور :EL01 این ارور به دلیل آسیب اجزای داخل برد الکترونیکی ناشی از نوسانات برق است. برای برطرف کردن این ارور کولرگازی جنرال گلد باید یک بار برق دستگاه را قطع و وصل کرد.
 3. ارور :E9 این ارور به دلیل مشکل در ارتباط بین کندانسور و پنل رخ می دهد. برای برطرف کردن این خطا باید تعمیرکار علت را بررسی و رفع کند.
 4. ارور ۰۱: این ارور به دلیل عدم دریافت سیگنال از واحد خارجی به واحد داخلی دستگاه پیش می آید. برای حل این خطا می بایست مشکل را توسط یک تعمیرکار بررسی کرده و نسبت به رفع آن اقدام کرد.
 5. ارور ۰۴: وقتی در سنسور دمای مبدل حرارتی داخلی اتصال باز وجود داشته و یا فرکانس منبع تغذیه غیر طبیعی باشد این ارور رخ می دهد. برای برطرف کردن که این ایراد باید اتصالات باز غیر طبیعی بودن منبع تغذیه را برطرف کرد.
 6. ارور ۰۸: از دیگر ارورهای کولر گازی دایکین ارور ۰۸ است که به دلیل نقص در اتصال منبع برق پیش می آید. برای حل این خطا باید درستی اتصالات منبع تغذیه برق را بررسی کرد.
 7. ارور ۰:A  این کد خطا به معنای خطای سنسور دمای یونیت خارجی و یا ترمیستور مبدل حرارتی واحد داخلی است. باید مشکل سنسور دمای یونیت خارجی و ترمیستور مبدل حرارتی یونیت را برطرف کرد تا این مشکل حل شود.
 8. ارور ۰ :bعلت نشان دادن این کد بر روی نمایشگر خطای ترمیستور مبدل حرارتی واحد داخلی است. برای رفع این مشکل باید ایراد ترمیستور مبدل حرارتی یونیت داخلی را رفع کرد.
 9. ارور ۰C : مفهوم این کد ایراد در سنسور دمای لوله تخلیه یا ترمیستور مبدل حرارتی یونیت داخلی کولر است. راه حل این مشکل برطرف کردن نقص ترمیستور و سنسور دمای لوله تخلیه می باشد.
 10. ارور ۰:d  به عنوان یکی دیگر از ارورهای کولر گازی دایکین می توان به ارور 0d  اشاره کرد. این کد به دلیل مشکل در ترمیستور دمای دمنده می باشد. برای رفع این خطا باید نقص آن توسط تعمیرکار برطرف گردد.
 11. ارور ۱۱: این کد به دلایلی چون غیر عادی بودن EEPROM یونیت داخلی، خطای سیگنال ارتباط در پنل بیرونی و تخلیه غیر عادی پیش می آید. راه حل این مشکل بررسی عملکرد درست سیستم تخلیه و درستی عملکرد EEPROM در یونیت داخلی می باشد. همچنین باید اختلال سیگنال ارتباطی در پنل خارجی بررسی و رفع شود‌.
 12. ارور ۱۲: این ارور به دلیل خرابی ترمیستور دمای کمپرسور و یا فن داخلی رخ می دهد. برای حل این ارور باید ایراد ترمیستور و فن برطرف شود.
 13. ارور ۱۳: از دیگر ارورهای کولر گازی جنرال گلد ارور ۱۳ است که علل ظهور آن ایراد فن یونیت داخلی، خطای سوئیچ و اینکه واحد خارجی دستگاه واحد داخلی را دریافت نمی کند. برای حل این کد ارور باید فلوسوئیچ خراب را تعمیر و یا تعویض کرده و مشکل فن یونیت داخلی را برطرف کرد. همچنین عدم دریافت سیگنال نیز باید برطرف گردد.
 14. ارور :A1 این ارور به معنی مشکل در موتور فن یونیت خارجی است. راه حل مناسب برای این مشکل مراجعه به تکنسین متخصص می باشد‌.
 15. ارور :A3 در صورتی که این کد بر روی دستگاه ظاهر شود؛ یعنی سنسور دمای کمپرسور دچار خطا شده است‌. در این زمان باید ایراد کمپرسور رفع شود.
 16. ارور :A5 این کد خطا نشان دهنده فشار غیر عادی در دستگاه بوده و باید عامل ایجاد کننده این فشار رفع شود.
 17. ارور ۱:d  این خطا به دلیل مشکل در سنسور شیر دو طرفه بوده و باید آن را تعویض کرد تا مشکل برطرف شود.
 18. ارور ۱:E  مفهوم ارور ۱E  اشکال در شیر انبساط بوده و در این صورت باید این شیر را تعویض و یا تعمیر کرد.
 19. ارور ۱b  : علت ظهور این کد بر روی صفحه نمایش دستگاه خطای فن پنل خارجی می باشد. برای حل این مشکل باید نسبت به تعمیر و یا تعویض فن پنل خراب اقدام کرد.
 20. ارور ۱۴: از دیگر ارورهای کولر گازی جنرال گلد ارور ۱۴ بوده و به دلیل فشار زیاد از حد در یونیت خارجی می باشد. باید عامل ایجاد فشار بیش از حد را رفع کرد تا مشکل برطرف گردد.
 21. ارور ۱۶: زمانی که این ارور نشان داده می شود؛ یعنی سنسور دمای کمپرسور دچار مشکل شده است.‌ برای رفع این مشکل باید از تعمیرکار متخصص کمک گرفت.

ارورهای کولر گازی جنرال گلد و نحوه برطرف کردن آن ها

آشنایی با مجموعه تخصصی تاسیسات دات کام

فروشگاه تخصصی تاسیسات دات کام ارائه دهنده انواع سیستم های گرمایشی و سرمایشی در مدل ها و ظرفیت های متنوع می باشد. برای خرید این سیستم ها نیازی نیست که به صورت حضوری مراجعه کنید. از سراسر ایران کافیست به صورت اینترنتی از طریق وبسایت https://tasisat.com/ سیستم های مورد نیاز را سفارش دهید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”کولر گازی جنرال گلد محصول کدام کشور است؟” answer-0=” این سیستم در چین تولید می شود.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”ارور EL01 به چه دلیلی رخ داده و چگونه باید آن را رفع کرد؟ ” answer-1=”این خطا به دلیل آسیب اجزای داخل برد الکترونیکی ناشی از نوسانات برق رخ داده و برای رفع آن باید یک بار برق دستگاه قطع و وصل شود.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”علت ارور ۱E را ذکر کرده و راه حل رفع آن را بیان کنید؟ ” answer-2=”وقتی شیر انبساط دچار مشکل شود؛ این خطا اتفاق افتاده و باید آن را تعویض یا تعمیر کرد.” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *