Search
Close this search box.

کولر گازی گری ساخت کجاست؟ + جدیدترین نکات و راهنمایی برای خرید

GREE-standing-air-conditioner

کولر گازی گری ساخت کجاست؟

کولر گازی گری GREE ساخت کدام کشور است ؟ کولر گازی گری GREE به دلیل کیفیت و تکنولوژی بسیار بالا اصالتا به کشور آمریکا متعلق بوده اما به دلیل هزینه بالای نیروی کار در این کشور به کشور چین واگذار شده است.

این شرکت در تولیدات سیستم های تهویه بسیار عملکرد خوبی دارد و تنوع ساخت محصولاتش بالا است. در حال حاضر این شرکت به بیش از ۲۰۰ کشور دنیا صادرات دارد و جزو بهترین کارخانه ها در زمینه تولید سیستم های تهویه محسوب می شود. بهترین محصولات شرکت گری در حوزه کولرهای گازی است که در انواع متفاوتی مثل کولر گازی دیواری، ایستاده، داکت و … طراحی و تولید می شود. در این مقاله قصد داریم تا کولرهای گازی شرکت گری را مورد بررسی قرار دهیم.

در ابتدا به یک تعریف ساده از کولر گازی می پردازیم که شما عزیزان با ان اشنایی نسبتا کاملی دارید . این محصول مانند هر وسیله سرمایشی دیگر  که از نام آن هم  مشخص است وظیفه خنک کننده گی  محیط را بر عهده دارد. کولر گازی گری ساخت کجاست؟

کولر گازی GREE به چند دسته تقسیم می شوند؟

می توان دسته بندی کولر های گازی را این گونه عنوان کرد:

  • کولر گازی پنجره ای
  • کولر گازی اسپلیت

در واقع کولر های گازی هوای گرم محیط را می گیرند و آن را به هوای سرد تبدیل می کنند .

که هر کدام از این کارها بر عهده یک قطعه از کولر است که در ادامه در مورد کولر گازی گری GREE بحث می کنیم .

اجزا تشکیل دهنده کولر گازی GREE

  • کمپرسور
  •  اواپراتور
  • کندانسور

که کمپرسور وظیفه فراهم آوردن گاز مبرد و کندانسور وظیفه خنک کردن مبرد را بر عهده دارد .

خرید انواع کولر گازی گری

مبرد کولر گازی گری GREE چست ؟

مبرد کولر گازی گری GREE چست ؟ در کولر گازی گری GREE یک نوع گاز به نام مبرد وجود دارد که این گاز به وسیله کمپرسور فشرده می شود و بعد گرمایی را که گرفته پس می دهد و به مایع تبدیل می شود و سپس توسط کندانسور خنک می شود و باعث سرمای محیط می شود .در واقع کار تبدیل مایع به گاز تا زمانی ادامه پیدا می کند که این گاز فاسد شود و باید تعمیر شود.

مبرد به معنی سرمازا است که در بیشتر وسایل سرمایشی مورد استفاده قرار گرفته و از  مهمترین بخش های کولر است .

کمپرسور کولر گازی گری GREE چه وظیفه ای دارد؟

کمپرسور کولر گازی گری GREE چه وظیفه ای دارد؟ کمپرسور به قلب کولر گازی معروف است  در واقع کمپرسور نقش اصلی را در کولر گازی بر عهده دارد . کمپرسورها در قسمت خارجی کولر قرار دارند .

هنگام خرید کولرگازی، مرغوبیت کمپرسور ( موتور) بستگی به هزینه ای که می کنید دارد. کمپرسور ها انواع مختلفی دارند مانند : کمپرسورهای پیستونی ، کمپرسورهای  اسکرال و کمپرسورهای  روتاری . هر کدام از این کمپرسورها ویژگی های خاص خود را داشته  و البته تعمیرات متفاوتی نیز دارند و این دلیلی است بر اینکه با توجه به نوع خاص آب و هوا در شمال و جنوب کشور هر کدام خواهان یک نوع خاص آن باشند.

کمپرسورهای پیستونی مناسب مناطق گرمسیری هستند و مزایایی از جمله قیمت بسیار مناسب ، وجود تعمیرکاران متخصص و اینکه بسیار رایج هستند . کمپرسورهای اسکرال دارای مزایای بسیاری است که می توان به عمده ی آن ها اشاره نمود: از نظر میزان برق مصرفی بسیار مورد توجه هستند چرا که بسیار کم  مصرف و همچنین کم صدا می باشند و همین طور دارای طول عمر بالا.

کمپرسورهای روتاری نوعی دیگر از کمپرسورها هستند که بصورت چرخشی کار می کنند. کمپرسورهای روتاری مناسب مناطق نسبتا سردسیر هستند و نسبت به کمپرسورهای پیستونی صدای کمتری دارند و همچنین مصرف بهینه بالاتر.

در واقع تغییرات کولرها بستگی به نوع کمپرسور آنها  دارد که اگر کمپرسور کولر به درستی کار نکند کولر خراب می شود از جمله این مشکلات می تواند به دلیل تمیز  نبودن کندانسور ، نامرغوب بودن ، تمام شدن گاز و …… باشد.

گاز فریون کولر گازی گری GREE چه ویژگی دارد؟

گاز فریون کولر گازی گری GREE چه ویژگی دارد؟ این گاز نیز مانند گاز مبرد وظیفه خنک کنندگی محیط را بر عهده دارد  و همچنین لازم به ذکر است که این گاز سنگین تر از هوا و یک ماده شیمیایی است

در تابستان ها مخصوصا در مناطق گرمسیر جنوب کشور سه منبع اصلی گرما وجود دارد که به طور ناخواسته محیط را گرم می کنند . یکی از این منبع های گرمای هوا دیوارها و سقف هستند که هوای گرم را وارد محیط می کنند، یکی دیگر از این منبع ها می تواند وسایل روشنایی مانند لامپ ها و پنجره ها باشد که نور خورشید را به داخل هدایت می کند. برای این منظور جهت خنک تر شدن هوا باید از لامپ های کمتر و پرده برای پنجره ها استفاده کنید.

کولر گازی گری GREE

در گذشته مردم از کولرهای آبی استفاده می کردند و چون کارکرد این کولر ها با آب بود به آنها کولر های آبی می گفتند اما امروزه به دلیل پیشرفت علم در کشور چین شاهد تولید کولر گازی گری GREE هستیم که محیطی با دمای مناسب را در اختیار شما قرار می دهد .

در درون این محصول صفحات فلزی وجود دارد که مایع سرد (مبرد) در داخل فلزات حرکت می کند .

کولر سازی گرین

درباره خرید کولر گازی گری GREEباید چه  نکاتی را بدانیم ؟

درباره خرید کولر گازی گری GREE باید چه  نکاتی را بدانیم ؟ این برند از کولر دارای کیفیت عالی است که ویژگی ها و مشخصات خاص خود را دارد. در واقع از جمله این مشخصات میزان صدای کولر است که کولر گازی گری به دلیل قطعات مرغوب صدای بسیار کمی دارد، مشخصات دیگر می تواند شامل توان مصرفی برق باشد که این برند به دلیل تکنولوژی روز دنیا این امکان را می دهد که در هنگام استفاده از کولر میزان برق مصرفی شما  بسیار پایین و مقرون به صرفه  خواهد بود.

در تولید اغلب کولرهای گازی گری سعی شده تا حداکثر از گرید انرژی A++ یا A+++ بهره برده شود. بنابراین خیال مصرف کننده از لحاظ مصرف انرژی راحت خواهد بود. مصرف انرژی کمتر در سیستم های تهویه از لحاظ هزینه های تمام شده نیز بسیار اهیمت دارند که کولر های گازی گری این مشکل را حل کرده اند. علاوه بر این ها، مصرف انرژی کمتر در کولرهای گازی، به شکل مستقیم روی عملکرد بهتری آنها تاثیر خواهد گذاشت.

نکته حائز اهمیت دیگر این است که در هنگام خرید این دستگاه در ابتدا مکان مورد نظر برای قرار دادن کولر را در نظر بگیرید به عنوان مثال  اگر محیطی که انتخاب کرده اید بزرگ باشد اما کولر گازی که شما انتخاب کرده اید موتور متوسط داشته باشد همیشه مجبور می شوید کولر گازی را در حالت زیاد بگذارید که در این صورت فشار زیادی به موتور کولر وارده شده و باعث خرابی آن می شود.

تمامی کولرهای گازی شرکت گری دارای گارانتی ۵ ساله برای کمپرسور و گارانتی ۱۸ ماهه برای سایر قطعات داخلی آن دارد.

انواع مدل های کولر گازی گری GREE

کولر گازی اسپلیت GREE

کلمه اسپلیت به معنای تهویه کننده هوا است . کولرهای گازی اسپلیت  از دو قسمت اصلی تشکیل شده اند که یکی از این اجزا داخلی و دیگری خارجی است در واقع این کولر ها همان کار تبدیل مایع به گاز را که قبلا در مورد آن صحبت کردیم انجام می دهند که باعث خنک شدن محیط می شود.

با پیشرفت علم، در زمینه کولر گازی گری GREE شاهد بهترین کولر ها با بالاترین کیفیت ها هستیم به دلیل ترموستاتی که در کولرهای گازی اسپلیت گری به کار رفته این کولرها به طور اتوماتیک روی درجه دلخواه تنظیم و محیط را خنک می کنند . در واقع کولرهای گازی اسپلیت گری هم دارای سیستم سرمایشی هستند و هم گرمایشی .

کولر گازی دیواری GREE

کولر گازی دیواری  : GREE  این نوع کولر ظاهر بسیار عالی  و شیک دارد که می تواند با قرار گرفتن در محیط مناسب یک مکان دنج و زیبا را برای شما فراهم کند. این محصول دارای فیلتر تهویه هوا بوده که بسیار با کیفیت است و از بوی نامطبوع به محیط جلوگیری می کند . در واقع این نوع کولر گازی  به گونه ای است که شما در هر نوع محیط می توانید از آن استفاده کنید .

در واقع یکی از سوالات متداول این است که کولر گازی چند هزار بخریم ؟ این یکی از سوالاتی است که در هنگام خرید کولر باید به آن توجه ویژه کنیم همه در ابتدا به دنبال یک کولر گازی با ظرفیت خنک کنندگی بالا هستند . ظرفیت کولر های گازی بر حسب BTU است که این واحد ضرب ۱۰۰۰ می شود . بیشتر افراد به اشتباه می گویند هر چه این ظرفیت بالاتر باشد بهتر است اما درست این است که ما باید با توجه به محیطی که قرار است کولر در آن قرار بگیرد  کولر گازی گری GREEرا خریداری کنیم .

جدول توضیحات کولر گازی گری GREE

کولرگازی ایستاده GREE

کولرگازی ایستاده GREE :  این کولر به دلیل ظرفیت بالای موتور و منحصر به فرد بودن مشتریان زیادی دارد در واقع در مکان های بزرگ و شلوغ مانند ترمینالها و مراکز خرید و ….. بدون هیچ گونه کم و کاستی پاسخگو است . موتور کولر های گازی ایستاده گری از نوع روتاری و اسکرال است . و در همه نوع آب و هوایی مورد استفاده قرار می گیرد و گاز آن از نوع مرغوب است .

در هنگام استفاده از کولر در مدت زمان کم  متوجه هوای خنک و مطبوع آن خواهید شد. این دستگاه با کمترین میزان مصرف انرژی بهترین بازدهی را به شما می دهد . همانطور که قبلا اشاره کردیم کولر های این برند می توانند به راحتی هوای سرد و گرم را در اختیار شما قرار بدهند . برق مصرفی کولر می تواند از نوع تک فاز و یا سه فاز باشد .

کولر گازی پرتابل GREE

کولر گازی پرتابل GREE : در واقع همه ی محصولات تولید شده از برند گری دارای زیبایی خیره کننده ای هستند که از جمله آنها کولر گازی پرتابل گری است .  این کولر گازی به دلیل وزن کمی که دارد ظرفیت آن هم به نسبت بقیه کولر ها پایین تر است و همچنین مانند سایر محصولات گری در زمینه سرمایشی دارای تصفیه هوا است . کولر گازی گری  GREE به دلیل اینکه صدای بسیار کمی دارد بسیار مورد توجه کسانی است که در آپارتمانها زندگی می کنند زیرا مزاحمتی برای سایر افراد ایجاد نمی کند .

تشخیص و شناسایی اصل و تقلبی بودن کولرگازی گری GREE

تشخیص و شناسایی اصل و تقلبی بودن دستگاه :  GREE همانطور که گفتیم این برند به دلیل کیفیت بسیار بالا و محبوبیت ویژه در بازار حرف اول را می زند . متاسفانه بدل و تقلبی آن با قیمتی کمتر در بازار به فروش می رسد . یکی از روشهای تهیه  کولر گازی اصل این است که از فروشگاه های معتبر آن را خریداری کنید.

سیستم اینورتر در این محصول به گونه ای است که موجب می شود دور موتور کولر کاهش یابد ولی اصلا خاموش نمی شود. در برخی  از کولر با برندهای دیگر بعد از اینکه دمای محیط به حد مناسب خود رسید کولر خاموش می شود و دوباره روشن می شود که علت بالا رفتن میزان  مصرف برق همین روشن و خاموش شدن های پی در پی است .

به طور خلاصه کولر گازی گری همه ی توقعاتی است که شما از یک کولر گازی می توانید داشته باشید .  با اینکه برق کمتری مصرف می کند اما قدرت سرد کنندگی بسیار عالی و رضایت بخشی دارد .

در مناطق گرمسیر تعداد کولر های گازی بیشتری در محیط ها لازم است برند گری باشد به دلیل کیفیت بالایی که دارد محبوبیت خود را حفظ کرده و فقط با بودن یک نوع آن در محیط هوای مطلوب حاصل می شود در واقع این کولر های گازی هوا را به چهار طرف پخش می کنند و همچنین داری برچسب مصرف انرژی بسیار پایین بوده و یک الگوی کاملا مناسب از مصرف گاز را نشان می دهد .

کولر گازی گری ساخت کجاست؟

تفاوت کولر گازی گری GREE با اسپلیت در چیست ؟

تفاوت کولر گازی گری GREE با  اسپلیت در چیست ؟ در واقع اگر بخواهیم آنها را با هم مقایسه کنیم به این می رسیم که اسپلیت ها همان کولرهای گازی هستند و کارهای متفاوتی انجام نمی دهند . تنها تفاوت آنها در این است که کولر های اسپلیت شکل ظاهری متفاوتی دارند . قیمت کولر گازی گری GREE و اسپلیت بستگی به نوع کارایی آن ها دارد.

در واقع  موضوع مهم دیگر این است که کولر گازی گری GREE و اسپلیت نسل نو برق کمتری مصرف می کنند که به راحتی می توانیم هزینه های خود را در زمینه برق مصرفی کاهش دهیم .

برای خرید و آشنایی با  انواع اسپلیت و کولر گازی میتوانید به سایت تاسیسات دات کام سر بزنید.

اسپلیت و کولر گازی

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”کیفیت کولر گازی گری چطور است؟” answer-0=”این کولرهای گازی با استفاده از کمپرسورهای با کیفیت و دارا بودن گرید A++ یکی از بهترین کولرهای گازی در بازار هستند.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”کولر گازی گرسی در چه کشوری تولید می شود؟” answer-1=”با استفاده از تکنولوژی آمریکا در چین تولید می شود” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”راه تشخیص کولرهای گازی تقلبی شرکت گری چیست؟” answer-2=”این محصول توسط چین ساخته می شود در نتیجه تمامی محصولات گری که با نام آمریکا به فروش می رود تقلبی است.” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *