Search
Close this search box.

ارورهای کولر گازی گرین و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی گرین و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی گرین و نحوه برطرف کردن آن ها

کولر گازی از سیستم های متنوعی است که به عنوان یکی از مدل های پرکاربرد آن می توان به کولر گازی گرین اشاره کرد. این محصول ممکن است دچار مشکلاتی شود که باید در اسرع وقت نسبت به رفع آن اقدام کرد. در این مبحث می خواهیم به بررسی موضوع ارورهای کولر گازی گرین و نحوه برطرف کردن آن ها بپردازیم. پیشنهاد می شود؛ برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه این مطلب را مطالعه نمائید.

تجهیزات سرمایشی و گرمایشی از موارد مهم و اصلی در هر ساختمانی هستند؛ که تنوع زیادی دارند. کولر گازی از جمله این محصولات است که به دلیل ویژگی ها و متنوع بودن توانسته جایگاه ویژه ای در بازار کسب کند. این سیستم در اندازه ها، مدل ها، برندها و ظرفیت های گوناگونی تولید می شود که هر کدام از ویژگی هایی برخوردار هستند. کولر گازی گرین یکی از مدل های پرکاربردی است که به صورت گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد.

آشنایی با کولر گازی گرین

کولر گازی گرین از دستگاه هایی است که با تکیه بر دانش روز اروپا و زیر نظر متخصصین با تجربه تولید می شود‌. تجهیزات استفاده شده در تولید این محصول به صورت تمام اتوماتیک بوده و براساس بالاترین استانداردهای کیفیت اروپا و در چین تولید می شود.‌ این برند یکی از معتبرترین برندهایی است که با توجه به کیفیت بالا و تنوعی که دارد؛ نظر مشتریان زیادی را به خود جلب کرده است. این محصول در انواع مختلف دیواری، پرتابل و ایستاده ساخته شده و در محیط های اداری، مسکونی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

این سیستم با گاز Ra410 کار کرده و با محیط زیست سازگار بوده و آسیبی به لایه ازون نمی زند. این سیستم دو منظوره بوده و برای سرمایش و گرمایش می توان از آن استفاده کرد. دارا بودن فیلتر تصفیه هوا یکی از ویژگی های این سیستم است؛ که ذرات معلق و غبار محیط را حذف کرده و هوای مطبوعی را تولید می کند.

گاهی ممکن است کولر گازی گرین دچار ارورهایی شود که این ارورها در زمان ایجاد مشکل در دستگاه بر روی صفحه نمایش نشان داده می شوند. در این مواقع باید از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید تا مشکل حل شود.

ارورهای کولر گازی گرین و نحوه برطرف کردن آن ها

آشنایی با ارورهای کولر گازی گرین

ممکن است گاهی عملکرد کولر گازی دچار اختلالاتی شود که به صورت ارور بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود. در زیر به انواع ارورهای کولر گازی گرین می پردازیم:

ارور ۱: وقتی سنسور دمای محیط واحد داخلی دستگاه مشکل پیدا کند؛ این خطا رخ می دهد. برای حل این ارور باید تعمیرکار مشکل سنسور دمای محیط واحد داخلی دستگاه را برطرف کند.

ارور ۲: به دلیل نقص سنسور دمای اواپراتور در این محصول ارور ۲ رخ می دهد‌. برای برطرف کردن این مشکل باید نقص سنسور دمای اواپراتور توسط تعمیرکار تشخیص داده شده و رفع گردد.

ارور :A5 یکی دیگر از ارورهای کولر گازی گرین نمایش ارور A5 است که وقتی پمپ آب پنل داخلی خراب شده و آب تخلیه نشود؛ اتفاق می افتد. راه حل این مشکل به دست تعمیرکار متخصص بوده و باید خرابی آن را رفع نماید.

ارور :A8 در صورت نشان دادن این کد خطا بر روی دستگاه یعنی برد یونیت داخلی و EEPROM با مشکل مواجه شده است. در این صورت باید خرابی آن را توسط متخصص آن برطرف کرد.

 ارور :A9 این کد خطا به دلیل مختل شدن ارتباط بین یونیت داخلی و بیرونی می باشد. برای حل این اختلال باید از یک تعمیرکار حرفه ای کمک گرفت.

ارور :C1 از جمله دیگر ارورهای کولر گازی گرین می توان به ارور C1 اشاره کرد. علت این ارور خراب شدن سنسور دمای محیط یونیت خارجی دستگاه است. برای رفع آن باید این قطعه را تعمیر و یا تعویض کرد.‌

ارور :C2 علت این کد خطا مشکل پیدا کردن سنسور دمای سیستم یخ زدایی کولر است. برای برطرف کردن این مشکل باید سنسور تعمیر و یا تعویض شود.

ارور :C6 این خطا به دلیل این است که عملکرد سنسور لوله مکش کمپرسور دچار مشکل شده است. نحوه برطرف کردن آن بدین گونه می باشد که باید آن را بررسی کرده و در صورت لزوم آن را تعویض کرد.

ارور :C8 به عنوان یکی دیگر از ارورهای کولر گازی گرین می توان به ارور C8 اشاره کرد. علت ظاهر شدن این مشکل خرابی سنسور دمای کویل است. برای رفع این مشکل باید از تعمیرکار متخصص کمک گرفت.

ارور :E0 هنگامی که این کد بر روری نمایشگر دستگاه نشان داده می شود؛ یعنی مبرد نشت کرده و سیستم با کمبود مبرد مواجه شده است‌. برای حل این مشکل باید محل نشتی را تشخیص داده و آن را برطرف کرد. بعد از آن باید مبرد دستگاه شارژ شود.

ارور: E1  علت نشان دادن این ارور نقص در سنسور دمای کویل یونیت خارجی است. برای برطرف کردن این خطا باید از تعمیرکار کمک گرفت.

ارور : E3وقتی دمای خروجی غیر عادی و سنسور دمای کویل یونیت داخلی نقص داشته باشد؛ این کد خطا نشان داده می شود. راه حل رفع آن خاموش کردن فوری دستگاه و حل آن است.

ارور :E4 این کد خطا به دلایلی چون نقص برد و عدم تخلیه آب دستگاه اتفاق می افتد. برای حل این مشکل باید از متخصص با تجربه کمک بگیرید.

ارور :E6 علت این خطا نوسان ولتاژ برق است که باید عامل نوسان را رفع کرده و ولتاژ را متعادل کرد.

ارور :E8 نقص در سنسور دمای خروجی کمپرسور و سنسور دمای کویل سبب بروز این خطا می شود. برای حل این مشکل می بایست از یک تکنسین متخصص کمک گرفت.

ارور EA: وقتی دمای لوله خارجی بالا رفته و در سنسور دمای خروجی کمپرسور نقص رخ دهد؛ این کد خطا بر روی سیستم نشان داده می شود. راه حل برطرف کردن این مشکل کمک گرفتن از یک تعمیرکار است تا عوامل ایجاد این مشکل را رفع کند.

ارور F1 یا :J2 یکی دیگر از ارورهای کولر گازی گرین ارور F1 یا J2 می باشد. این مشکل زمانی ظاهر می شود؛ که ارتباط یونیت داخلی و خارجی دستگاه دچار اختلال شود. برای رفع این خطا باید از یک تعمیرکار کمک گرفت تا مورد اختلال شناسایی و رفع گردد.

ارور :F4 علت این ارور نقص فنی در یونیت داخلی بوده و باید به یک تعمیرکار مراجعه کرد.

ارور :H1 زمانی که در سوئیچ فشار بالا نقص ایجاد شود؛ این کد خطا بر روی صفحه نمایش دستگاه نشان داده می شود. جهت برطرف کردن این مورد باید سوئیج را تعمیر و یا تعویض کرد.

ارور :H4 این کد خطا یکی دیگر از ارورهای کولر گازی گرین است که وقتی سوئیچ فشار پایین دچار نقص شود؛ رخ می دهد. برای رفع این نقص باید به تکنسین متخصص در این زمینه مراجعه کرد.

ارور :J7 این خطا به دلیل حفاظت از EE0ROM می باشد که برای برطرف کردن آن باید عامل آسیب به آن را شناسایی و برطرف کرد.

ارور ۳۱: هنگام نوسان ولتاژ این اتفاق رخ داده و برای حل آن باید ولتاژ را بررسی و آن را متعادل کرد.

ارور ۳۴: این کد خطا نشان دهنده مشکل در اتصال کمپرسور است که برای حل آن باید نقص آن را برطرف کرد.

ارور ۳۵: از دیگر ارورهای کولر گازی گرین ارور ۳۵ است که به معنی محافظت از جریان زیاد از حد در کمپرسور است. راه حل این مشکل برطرف کردن جریان بیش از حد در کمپرسور می باشد.

ارور ۳:E  این ارور نشان دهنده خرابی کمپرسور اینورتر بوده و برای رفع این خرابی باید به متخصص مراجعه کنید.

ارورهای کولر گازی گرین و نحوه برطرف کردن آن ها

آشنایی با تاسیسات دات کام

مجموععه تخصصی تاسیسات دات کام ارائه دهنده انواع سیستم های سرمایشی و گرمایشی از جمله کولر گازی گرین می باشد. شما مخاطبین گرامی برای تهیه و خرید این سیستم ها می توانید از طریق وبسایت https://tasisat.com/ به صورت اینترنتی اقدام کنید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”انواع کولر گازی گرین را ذکر کنید؟ ” answer-0=”دیواری، ایستاده و پرتابل” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”علت و نحوه برطرف کردن ارور C1 را بیان کنید؟ ” answer-1=”علت این ارور خراب شدن سنسور دمای یونیت داخلی بوده و باید قطعه تعمیر و یا تعویض گردد.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”علت ارور E6 چیست؟” answer-2=” این کد خطا به دلیل نوسان ولتاژ برق رخ می دهد.” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *