در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
گرمایش گلخانه بدون گاز

گرمایش گلخانه بدون گاز

لطفا امتیاز دهید

گرمایش گلخانه بدون گاز

در فصل زمستان در منطقه ای که دسترسی به گاز شهری نیست باید از یک روش جایگزین و مقرون به صرفه دیگر برای تولید گرما برای گلخانه‌ها کرد. با ما همراه باشید تا با روش‌های گرمایش گلخانه بدون گاز به طور کامل آشنا شوید.

انواع روش‌های گرمایش گلخانه بدون گاز

 با توجه به منطقه جغرافیایی مانند کویری و کوهستانی و گرم و خشک و مرطوب می‌توان با استفاده از وسایل کنترل گرما و رطوبت به کاشت میوه وسبزی پرداخت. برای تامین رطوبت مورد نیاز گلخانه‌ها می‌توان از رطوبت سازهای پروانه ای که با استفاده از انرژی الکتریکی کار می‌کنند استفاده کرد.

باید دقت داشت که در مناطق مرطوب دیگر نیازی به این وسیله نیست. اما نکته قابل توجه دیگر در مورد گلخانه تامین گرما در فصل سرما است تا مانع از مرگ گیاهان شود و در عوض به رشد بهتر ان ها کمک کند.

گرمایش گلخانه بدون گاز از روش عایق بندی

اولین مورد که باید برای گرمایش گلخانه بدون گاز به آن توجه کرد عایق بندی گلخانه است که از هدر رفتن گرما جلوگیری می‌کند. همیشه قبل از رسیدن فصل زمستان باید عایق بندی انجام شود و به این نکات توجه شود.

پوشش گلخانه را باید حتماً از شیشه  و یا صفحه‌های پلی کربنات دو جداره انتخاب کرد تا از بین رفتن گرما به کمترین میزان ممکن کاهش یابد. باید دقت داشت که استفاده از نایلون بیشترین تبادل دمایی را دارد. باید دریچه‌ها و منافذ موجود در دیوار و یا سقف‌ها به خوبی پوشیده شوند.

گرمایش گلخانه بدون گاز با انعکاس نور خورشید

 بهتر است از فن‌های مدل دمپردار استفاده شود تا حتی در موقع خاموش بودن از ورود هوای سرد به داخل جلوگیری کند. بهتر است از در های دو جداره استفاده شود و حتماً بعد از ورود و خروج بسته شوند چون بیشترین میزان گرما از طریق درها هدر می‌روند.

بهتر است در تمام قسمت‌ها ی داخلی گلخانه از نایلون‌های حباب دار استفاده شود تا در عین شفاف بودن هم مانع عبور نور نیست و هم از خروج گرما جلوگیری می‌کند. با انجام این کارها در روزهای افتابی گلخانه گرم می‌شود و ممکن است به بخاری نیازی نداشته باشد ولی در هنگام شب و روزهای ابری نیاز به گرم کننده دارد.

گرمایش گلخانه بدون گاز با استفاده از جت هیترهای برقی

 ازجمله وسایل بی نیاز از گاز به این شرح هستند. گرمایش گلخانه بدون گاز با استفاده از جت هیترهای برقی است. که با استفاده از جریان برق شهری کار می‌کنند و در صورت استفاده از برق رایگان می‌توان از سلول‌های خورشیدی استفاده کرد. در صورت پرداخت هزینه اولیه برای راه اندازی می‌توان از برق رایگان ان استفاده کرد.

گرمایش گلخانه با بخاری هیزمی

 البته اگر دارای گلخانه کوچکی هستید با برق شهری و پرداخت هزینه کم می‌توان ان را گرم کرد. روش دیگر استفاده از بخاری هیزمی است که در این روش که مناسب گلخانه‌های کوچک است می‌توان با استفاده از چوب در شب گلخانه را گرم کرد و در طول روز هم از گرمای افتاب استفاده کرد.

انواع روش‌های گرمایش گلخانه بدون گاز

 البته باید برای اضافه کردن چوب به این بخاری در طول شب به ان سرکشی کرد. روش دیگر استفاده از هیترهای اتش درون است. این نوع گرم کننده‌ها گرمای تمیزی تولید می‌کنند که بسیار مناسب گلخانه است.

این نوع هیترها با استفاده از گازوئیل کار می‌کنند. و باید منبع ان پر شود تا برای چندین روز مورد استفاده قرار گیرد. البته باید توجه داشت که باید اکسیژن به هر کدام از این گرم کننده‌ها برسد تا بدرستی کار کنند و هوای الوده نیز از محیط خازج شود و نیاز به یک تهویه است تا به طور مداوم در فصل سرما کار کند.

البته باید دقت داشت که توسط این تهویه‌ها گرما از گلخانه خارج نشود. برای این کار بهتر است از این روش‌ها استفاده کرد. بهتر است از هیترهای مخصوص گلخانه استفاده کرد. استفاده از هیتر ارارات و سوپر پی اف مخصوص گلخانه هستند که قابلیت گرم کردن هوای ورودی را دارند.

گرمایش گلخانه بدون گاز به این شکل است که هیتر در قسمت خارجی سالن جای گذاری می‌شود و با استفاده از کانال‌های تعبیعه شده گرما به سالن وارد می‌شود که باعث تولید گرمای مطلوب می‌شود.

روش دیگر استفاده از فن اگزاست فیلتر دار است. به این صورت که در فصل سرما این امکان را دارد که هوای داخل را تصفیه و دوباره مورد استفاده قرار دهد. که برای این کار باید فن‌های مخصوصی در سالن تعبیه شود که دارای فیلتر باشند و آلودگی موجود در فضا گرفته و هوایی تمیز را به سالن وارد کند.

گرمایش گلخانه بدون گاز با انعکاس نور خورشید

روش دیگر برای گرمایش گلخانه بدون گاز انعکاس نور خورشید به داخل سالن هاست که یکی از کم هزینه ترین و راحت‌ترین روش‌ها برای گرم کردن سالن به شمار می‌رود.  برای این منظور باید دیوارهای قسمت جنوبی گلخانه را با رنگ سفید و یا به کار بردن مواد مواد منعکس کننده با کیفیت پوشش داد.

با این عمل با درخشش نور خورشید باعث رفلکس شدن پرتوهای خورشید به درون گلخانه شده و باعث بالا رفتن دمای داخلی سالن می‌شود. البته برای تاثیر بیشتر این روش بهتر است دیوارهای بخش شمالی را به طور کامل عایق بندی کنید تا گرمای ایجاد شده درون سالن بماند و هدر نرود. همچنین سرمای بیرون هم به داخل راه پیدا نکند.

برای عایق بندی قسمت شمالی گلخانه با توجه به ازمایشات انجام شده باید به طور اصولی انجام شود تا از هدر رفتن گرما جلوگیری شود چرا که بیشترین اتلاف گرما از این طریق است. و این امر باعث می‌شود شما با مشکلات کمتری برای تولید گرما و رطوبت روبرو شوید و در زمان کوتاهتری گلخانه را به دمای یکسان برسانید که این امر در رشد گیاهان تاثیر بسزایی دارد.

گرمایش گلخانه بدون گاز با انعکاس نور خورشید

باید در نظر داشت که در طبیعت در زمان فصل سرد سال قسمت‌های پایینی زمین در مقایسه با سطح رویی گرم‌تر هستند از این رو هر پله به عمق زمین نزدیک‌تر باشیم دما بالاتر می‌رود. از این رو بهتر است که سطح گلخانه را کمی پایین‌تر در نظر بگیریم که مناسب فصل سرما باشد. که این یکی از کم هزینه ترین روش‌ها به حساب میاید.

البته باید در نظر داشت که به طور طبیعی در طول شب کم کم از گرمای هوا کاسته می‌شود یک روش چیدن وسایلی است که در طول روز گرما را به خود جذب کند ودر طول شب این گرما را دوباره به محیط اطراف برگرداند. باعث ایجاد تعدل در دمای گلخانه شود. از جمله این وسایل می‌توان به ظرف‌های اب پلاستیکی و دیوارهای اجری و بشکه‌های سیاه و… اشاره کرد.

پس در هنگام گلخانه باید به نکاتی توجه داشت از جمله موقعیت جغرافیای منطقه مورد نظر است که در تامین گرما برای گلخانه تاثیر زیادی دارد. دیگر اینکه سالن باید حتماً مسطح و زهکشی باشد و نقاطی که در بلندی قرار دارند برای تامین گرما و رطوبت دارای مشکلاتی هستند.

بهترین منبع گرما برای گلخانه‌ها استفاده از نور خورشید است به سبب این امر بهتر است در مناطقی که نور خورشید بیشتر است احداث شوند.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

مقرون به صرفه ترین روش گرمایش گلخانه بدون گاز چیست؟

روش دیگر برای گرمایش گلخانه بدون گاز انعکاس نور خورشید به داخل سالن هاست که یکی از کم هزینه ترین و راحت‌ترین روش‌ها برای گرم کردن سالن به شمار می‌رود.

روش‌های گرمایش گلخانه بدون گاز را نام ببرید؟

• عایق بندی • جت هیترهای برقی • بخاری هیزمی • انعکاس نور خورشید

برای انتخاب بهترین روش گرمایش گلخانه بدون گاز باید چه کاری انجام دهید؟

شما با مشاوره گرفتن از سایت تأسیسات دات کام به راحتی می‌توانید بهترین روش گرمایش گلخانه بدون گاز با توجه به فضای گلخانه خود انتخاب کنید.

مطالب مرتبط

دمای عملکرد اسپرینکلر

دمای عملکرد اسپرینکلر ما در مقاله قبلی در مورد اسپرینکلر که جزء سیستم‌های پاششی اطفاء حریق آتش است، با شما... ادامه مطلب

دستگاه تنفسی آتش نشانی

دستگاه تنفسی آتش نشانی همانطور که می دانید همه برای ادامه زندگی به اکسیژن احتیاج داریم. اکسیژن در هوا می... ادامه مطلب

درجه کپسول آتش نشانی

درجه کپسول آتش نشانی

درجه کپسول آتش نشانی بسیاری از کاربران احتمالاً با اهمیت درجه کپسول آتش نشانی آشنایی نداشته باشند. معمولاً کپسول خاموش... ادامه مطلب

چگونه پمپ آب وصل کنیم؟

چگونه پمپ آب وصل کنیم؟

چگونه پمپ آب وصل کنیم؟ بهتر است بدانید از پمپ آب که مخصوص آپارتمان های مسکونی می باشد زمانی که... ادامه مطلب

چگونه پمپ آب را تعمیر کنیم؟

چگونه پمپ آب را تعمیر کنیم؟

چگونه پمپ آب را تعمیر کنیم؟  امروزه پمپ های آب در خانه و ساختمان از جمله وسایل ضروری و مهم... ادامه مطلب

چرا پمپ؛ آب نمیکشد؟

چرا پمپ؛ آب نمیکشد؟

چرا پمپ؛ آب نمیکشد؟ پمپ آب وسیله‌ای است در مناطقی که افت فشار آب وجود دارد جهت تامین فشار لازم... ادامه مطلب

چرا پمپ آب یکسره کار میکند؟

چرا پمپ آب یکسره کار میکند؟ پمپ آب وسیله ای می باشد که برای رساندن آب به هر سطح و... ادامه مطلب

چرا پمپ آب هوا میگیرد ؟

چرا پمپ آب هوا میگیرد ؟

چرا پمپ آب هوا میگیرد ؟ پمپ آب از جمله تجهیزات و لوازم مورد نیاز می باشد که امروزه با... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + سه =