Search
Close this search box.

راهنمای انتخاب تاسیسات استخر

راهنمای انتخاب تاسیسات استخر

استفاده از تاسیسات در کارکرد یک استخر بسیار اهمیت دارد و باید با دقت بالایی انجام شود. در این مطلب قصد داریم راهنمای انتخاب تاسیسات استخر را مورد بررسی قرار دهیم. برای آشنایی بیشتر و کسب اطلاعات در این زمینه با ما همراه باشید.

به تمامی تجهیزاتی که در استخر استفاده می شود؛ تاسیسات استخر می گویند. در صورتی که تاسیسات با کیفیت بوده و به درستی نصب شوند کارایی استخر بالا می رود. در انتخاب تاسیسات و اجرای آن حتما باید از فرد متخصص استفاده شود تا کار به درستی انجام شود.

انتخاب تاسیسات استخر

با توجه به مبحث راهنمای انتخاب تاسیسات استخر باید ذکر کنیم نوع و مدل استخر تاثیر مستقیمی بر انتخاب تاسیسات مناسب برای استخر دارد. برای انتخاب تاسیسات و تجهیزات استخر اول باید سایز استخر را محاسبه کرده و براساس آن تاسیسات انتخاب شود. به طور کلی تاسیسات استخر براساس امکانات درخواستی متنوع است. براساس نوع استخر انواع تاسیسات در مدل های مختلف موجود می باشد.

راهنمای انتخاب تاسیسات استخر

انواع تاسیسات استخر

در ادامه مبحث راهنمای انتخاب تاسیسات استخر باید ذکر کنیم تاسیسات استخر شامل موارد زیر می باشد:

واحد تصفیه تاسیسات استخر

 از مهم ترین بخش موتورخانه واحد تصفیه است که به دو قسمت تصفیه آب شیمیایی و تصفیه آب فیزیکی تقسیم می شود. تصفیه فیزیکی آب همچون فیلترشنی، پمپ تصفیه و فیلتر تصفیه می باشد.

آبنماها و فواره ها

در ادامه مبحث راهنمای انتخاب تاسیسات استخر می توان گفت از اصلی ترین اجزای تاسیسات استخر آبنماها و فواره ها می باشد. هر کدام از آن ها تجهیزاتی دارند که به صورت جداگانه آب را تصفیه می کند.

سیستم گردش آب

سیستم گردش آب از قطعات و تجهیزات مختلفی تشکیل شده است. این سیستم علاوه بر به گردش درآوردن آب وظیفه تصفیه آب استخر را برعهده دارد. سیستم گردش آب شامل قطعات و بخش هایی است که عبارتند از: پمپ، انواع شیرآلات، یک فیلتر بزرگ تصفیه کننده، لوله هایی که بین سیستم گردش آب و استخر کشیده شده است.

سیستم گرمایشی یا هیتر

با توجه به مبحث راهنمای انتخاب تاسیسات استخر می توان گفت یکی از سیستم های گرمایشی استفاده شده در استخر پمپ حرارتی و دیگری یک نوع هیترگازی است.

پمپ حرارتی عملکرد بهتری نسبت به هیتر دارد و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. وظیفه تنظیم میزان گاز وارد شده به هیتر برعهده یک رگولاتور می باشد.

سیستم کنترل تاسیسات استخر

 این سیستم به صورت اتوماتیک بوده و می توان تمام بخش ها و قطعات به کار رفته در آن مثل پمپ، چراغ ها، کنترل کننده مواد شیمیایی و… را بدون‌ مشکل و به راحتی مدیریت کرد.

سیستم خودکار کنترل مواد شیمیایی استخر

 در ادامه مبحث راهنمای انتخاب تاسیسات استخر باید ذکر کنیم سیستم کنترل مواد شیمیایی به راحتی غلظت و میزان کلر و ph آب استخر را به طور اتوماتیک اندازه گیری و کنترل می کند.

این سیستم خودکار از سه مورد تجهیزات استفاده شده در تاسیسات استخر استفاده می کند که به شرح زیر است: یک دستگاه مخصوص کلرزنی از نوع نمکی، سیستمی که به صورت خودکار مقدار مواد شیمیایی را اندازه گیری می کند، مخزن اسید همراه با یک پمپ

چاهک: برای جلوگیری از فشار معکوس فیلتر در زمان پسشویی از چاهک استفاده می شود. در زمان استفاده از چاهک باید دقت بالایی به کار برد. یکی از بهترین انتخابها بوده و به صورت حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد.

سیستم روشنایی استخر

در ادامه مبحث راهنمای انتخاب تاسیسات استخر باید ذکر کنیم تمامی لامپ های داخل و اطراف استخر که برای کنترل بهتر نور و روشنایی استفاده می شود را سیستم روشنایی می گویند. تمامی چراغ ها و لامپ ها به یک پنل مرکزی وصل شده و در دسترس می باشد. سیستم روشنایی در بخش های زیر کار گذاشته می شود: فواره ها، آبنماها، بخش داخلی استخر روی دیوار و کف و گوشه ها، سکوهای مختلف

تاسیسات فاضلاب

 با توجه به مبحث راهنمای انتخاب تاسیسات استخر باید ذکر شود؛ از مهم ترین تاسیسات استخر است که برای جمع آوری فاضلاب استخر و هدایت آن به فاضلاب شهری ایجاد می شود.

تاسیسات آتش نشانی

 هر ساختمان شامل تاسیسات آتش نشانی می باشد که برای اطفاء حریق اجرا می شود. تاسیسات آتش نشانی شامل پمپ آتش نشانی، لوله مخصوص آتش نشانی و ذخیره آب می باشد.

راهنمای انتخاب تاسیسات استخر

کنترل رطوبت

در ادامه مبحث راهنمای انتخاب تاسیسات استخر باید ذکر شود؛ تجهیزات کنترل رطوبت در مدل های مختلفی پوجو می باشد که از رطوبت زیاد آب جلوگیری می کند. اجرای این سیستم باید با دقت انجام شود.

تخلیه هوا: با توجه به مبحث راهنمای انتخاب تاسیسات استخر باید ذکر شود استفاده از این دریچه ها در استخر از اهمیت بالایی برخوردار است. این دریچه ها باید در نزدیک استخر استفاده شود. همچنین قابل ذکر است که این دریچه های تخلیه هوا کیفیت بالایی دارند. این دریچه ها کیفیت هوا را بالا برده و اجازه ورود آلاینده ها به محیط را نمی دهد.

فیلتر شنی: از قطعات کاربردی و مهم می توان به فیلترشنی ایمکس اشاره کرد. این قطعه می تواند آلودگی ها را از آب جدا کرده و تصفیه آب را به بهترین شکل انجام دهد. فیلترشنی دارای سرعت بالایی بوده و در انواع مختلف موجود می باشد.

شما مخاطبان گرامی با توجه به این مواردی در مبحث راهنمای انتخاب تاسیسات استخر ذکر شد می توانید نوع تاسیسات مناسبی را برای استخر انتخاب نمائید. در صورتی که برای تهویه هوای استخر نیاز به سیستم های تهویه داشته باشید؛ می توانید جهت دریافت مشاوره با کارشناسان مجموعه تاسیسات دات کام در تماس باشید.

معرفی فروشگاه تخصصی تاسیسات دات کام

سیستم های تهویه مطبوع از جمله ملزومات مورد نیاز در استخرها می باشد. شما مخاطبان گرامی می توانید سیستم های تهویه مطبوع را از طریق وب سایت https://tasisat.com/ تهیه و خریداری نمائید. تمامی این سیستم ها از کیفیت فوق العاده ای برخوردار می باشد. جهت دریافت مشاوره رایگان کافیست از طریق شماره های ذکر شده با کارشناسان خبره این مجموعه در تماس باشید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *