Search
Close this search box.

راهنمای خرید کپسول آتش نشانی

کپسول آتش نشانی گاز کربنیک

راهنمای خرید کپسول آتش نشانی

خرید کپسول آتش نشانی را شما باید با معیارها و موارد خاصی مد نظر داشته باشید که ما قصد داریم در این مقاله، شما را با راهنمای خرید کپسول آتش نشانی به صورت مختصر و مفید آشنا کنیم.

استاندارد و شناسایی نوع خاموش کننده و بسیاری از موارد دیگر هر کدام جزء معیارهای اصلی در هنگام خرید یک کپسول آتش‌نشانی مرغوب و با کیفیت، خصوصاً به صورت اینترنتی است. تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

راهنمای خرید کپسول آتش نشانی

توجه به حروف درج شده بر روی بدنه کپسول آتش نشانی

معمولاً بر روی بدنه کپسول نوشته هایی وجود دارد که شما را می‌تواند در راهنمای خرید کپسول آتش نشانی یاری کند. این حروف درج شده، نشان می‌دهد A برای اطفاء حریق جامدات مثل کاغذ، چوب و پارچه مناسب است. حروف a و b به مواردی مثل مایعات همچون نفت و گاز مرتبط است.

نوع چند منظوره یعنی ABC برای وسایل الکتریکی، آتش سوزی جامدات و مایعات گزینه قابل قبولی است که بهتر است از خاموش کننده پودری در این شرایط استفاده کنید.

حروف B-C برای مایعات و وسایل الکتریکی بکار گرفته می شوند و شما اگر به حروف درج شده بر روی کپسول آتش نشانی توجه نداشته باشید، صددرصد در هنگام استفاده با مشکلات زیادی روبه رو می شوید و چه بسا به جای اطفا حریق به گسترده شدن آتش و خسارت بیشتر نزدیک شوید.

البته حروف a b c می‌تواند یک خاموش کننده عالی در منازل باشد که برخی از افراد با این موضوع آشنایی ندارند. معمولاً کپسول آتش نشانی گاز CO2 به صورت یک تکه بدون هیچ گونه درزی با شکل استوانه ای به فروش میرسد. اما اگر کپسول مورد نظر با نازلی همراه با قطر کم مشاهده گردد، خاموش کننده، محتوای آب است.

 اما نازل با سوراخ های هواکش به محتوای کف مکانیکی و نازل معمولی به محتوای پودر اشاره دارد. معمولاً امروزه کپسول آتش نشانی پودری با نازل معمولی در کنار گاز CO2 فروش بیشتری را به خود در وب سایت https://tasisat.com  اختصاص داده است.  

ظرفیت کپسول آتش نشانی

راهنمای خرید کپسول آتش نشانی ظرفیت کپسول را نیز یک معیار مهم در نظر می گیرد. مساحت ساختمان و نوع مصالح به کار رفته و همچنین تعداد وسایل برقی و گازی همه می‌توانند بر روی ظرفیت و وزن کپسول تاثیر واضح خود را بگذارند.

عمدتاً به جای استفاده از یک کپسول آتش نشانی سنگین و بزرگ می‌توان از چند کپسول سبک‌تر با فاصله نزدیک تر استفاده کرد. البته در برخی از شرایط چاره‌ای جز استفاده از یک کپسول با ظرفیت بالا نیست که شما باید به نوع کاربری و استفاده از کپسول آتشنشانی توجه داشته باشید. ظرفیت کپسول از معیارهای اصلی در هنگام خرید و استفاده از کپسول آتش نشانی است.

شکل ظاهری و مکانیزم عملکرد کپسول آتش نشانی

موارد ذکر شده در کنار محل نصب و شکل ظاهری را نیز در راهنمای خرید کپسول آتش نشانی باید مورد توجه قرار دهید. شکل ظاهری که امروزه بسیار مشاهده می شود استوانه ای است با توجه به ظرفیت و نوع کپسول به فروش می رسد.

همچنین بسیاری از کپسول ها قابلیت نصب بر روی دیوار را دارند که البته کپسول های سنگین اگر مشاهده کرده باشید به صورت ایستاده نگهداری می‌شوند و این کپسول‌ها چرخ دار و بدون چرخ با قابلیت جابجایی همراه هستند. کپسول های سنگین و چرخدار جابجایی راحت تری داشته که در مکانهای بدون پله می توان از این کپسول ها استفاده کرد.

چنانچه به راهنمایی خرید کپسول آتش‌ نشانی دقت کنید، مکانیزم عملکرد نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. تحت فشار و بالن دار بودن عملکرد کپسول باعث می شود تا شما ۲ حق انتخاب داشته باشید که معمولاً در نوع بالدار شما یک کپسول کمکی کوچک تر را در کنار بدنه اصلی مشاهده می کنید و حاوی گاز تحت فشار است که می تواند مخزن اصلی را همیشه پر شارژ نگه دارد.

اما امروزه از کپسول تحت فشار استفاده می شود و بالن دار چندان مورد کاربرد قرار نمی گیرد. شما می توانید با قیمت مناسب و کمتر از بازار از وب سایت https://tasisat.com به خرید کپسول آتش نشانی تحت فشار در برندهای گوناگون بپردازید.  

راهنمای خرید کپسول آتش نشانی

تضمین کیفیت کپسول آتش نشانی در طولانی مدت

طول پرتاب کپسول های آتش نشانی چیزی بین ۲ تا ۷ متر است که البته با حجم محتویات داخل مخزن فشار و زمان تخلیه کپسول نیز برآورد می شود و در اینجا به جزء موارد گفته شده طول شلنگ نیز مورد بررسی قرار می گیرد. اما در کنار طول پرتاب و زمان تخلیه، دمای کاری نیز جزء پارامترهای اصلی در هنگام توجه به راهنمای خرید کپسول آتش نشانی است.

شما می توانید بین -۲۰ و ۶۰ درجه سلسیوس محدوده دمایی کپسول را در نظر بگیرید. اما جنس بدنه و فشار تست بدنه صددرصد کیفیت محصول را تضمین می‌کند. توجه داشته باشد که شاید سال ها طول بکشد و شما حتی یک بار از کپسول آتش نشانی استفاده نکنید.

 اما کپسول باید همیشه آماده باشد. به همین دلیل باید به کیفیت ساخت بالا و جوشکاری مناسب کپسول آتش‌نشانی نیز توجه کنید. به همین دلیل است که راهنمای خرید کپسول آتش نشانی را شما باید به نوع گارانتی و مدت ارتباط دهید.  

اهمیت رنگ بدنه کپسول آتش نشانی

رنگ بدنه به نظر بسیاری از افراد شاید موضوع چندان مهمی نباشد. اما در اینجا ما این این نکته را به شما یادآوری می کنیم. کپسول های آب و گاز معمولاً آبی رنگ و کپسول آتش نشانی پودر و گاز قرمز رنگ هستند که هر رنگ استاندارد خاصی را مشخص میکند.

با توجه به نوع مواد خاموش کننده رنگ بدنه نیز تعیین می گردد. همچنین تمامی اطلاعاتی که به صورت برچسب بر روی بدنه درج می‌شود مانند نام شرکت و خاموش کننده، نوع حریق، وزن، ظرفیت، علامت استاندارد، تاریخ انقضا، شارژ و نحوه استفاده از کپسول باعث می شود تا شما بتوانید آن را با توجه به نوع کاربرد خود در کنار راهنمای خرید کپسول آتش نشانی به نحو احسن خریداری کنید.

چنانچه به راهنمای خرید کپسول آتش نشانی دقت کنید، می توانید بهترین کپسول را با گارانتی بالا از مجموعه اینترنتی https://tasisat.com با قیمت‌ مناسب که شاید رقبا این قیمت را به شما پیشنهاد ندهند، تهیه و خریداری کنید.

بسیاری از کاربران تنها با یک بار خرید از این مجموعه آن را به عنوان منبع اصلی خرید خود برای محصولات دیگری همچون کولر گازی، داکت اسپلیت و بسیاری از محصولات دیگر در برندهای گوناگون قرار داده اند.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *