راهنمای کار با تاسیسات استخر

لطفا امتیاز دهید

طی چند سال اخیر، با افزایش چشمگیر استخرها و مجموعه های ورزشی داخل مجتمع های مسکونی، تعداد آن ها بسیار زیاد شده است. این فضاها می توانند تجربیات فوق‌العاده ای را برای ساکنان مهیا سازند.

امّا از آنجای که نگهداری و راهبری استخر و مجموعه ورزشی ساختمان علاوه بر آرامش با سلامت آدمی در ارتباط است، لازم است در کار با آن ها هم نهایت دقّت عمل وجود داشته باشد. ما در این جا هستیم تا راهنمای کار با تاسیسات استخر برای شما باشیم. پیشنهاد می کنیم در ادامه مطلب با ما در تاسیسات دات کام همراه باشید.

راهنمای کار با تاسیسات استخر را با جاروزنی کف استخر شروع می کنیم!

جارو زدن آب یک عملیات فیزیکی خواهد بود که شما به واسطه ی یک پمپ مکنده هر نوع ذرات و زباله های کف استخر را جمع می نمایید. حال آن که این کار می تواند به دو شیوه دستی و یا اتوماتیک به واسطه ی یک شخص و یا جاروی رباتیک صورت گیرد.

راهنمای کار با تاسیسات استخر

کنترل دمای آب استخر چگونه امکان پذیر است؟

یک استخر منحصر به فرد باید در طول روزهای سال دارای دمای استاندارد در راستای شنا کردن باشد. چه زمانی که بیرون از خانه دو متر برف برروی زمین نشسته باشد و دمای هوا منفی باشد.

چه هنگامی که آفتاب سوزان موهای سر را ریخته و آدمی را از شدّت تابش کچل کند؛ بنابراین در کار با تاسیسات استخر دمای آب باید همیشه در شرایط ایده آل بوده و شناگر را اذیت نکند. دمای استاندارد آب استخر لازم است میان ۲۹ الی ۳۲ درجه سانتیگراد باشد. با تکیه بر سلیقه شناگر دمای آب باید میان مقدار مشخص شده باشد‌.

شست و شوی فیلترهای تصفیه آب استخر!

در راهنمای کار با تاسیسات استخر بهتر است به سمت و سوی شست و شوی فیلتر برویم. در واقع فیلتر تصفیه آب بعد از مدّت زمانی از کارکرد، راندمان خود را به دلیل تصفیه فیزیکی و شیمیایی آب از دست خواهد داد.

عملیات شست و شو و یا همان بک واش، تمیز نمودن فیلتر و شست و شوی شن ها و سیلیس های داخل فیلتر می باشد. عملیات بک واش می‌باید لااقل هفته ای یک مرتبه انجام بشود. به عبارتی در کار با تاسیسات استخر بهتر است این موضوع را به هیچ عنوان فراموش نکنید.

چک نمودن و بازدید از موتورخانه در نگهداری از تاسیسات استخر؛

پیمانکاری که با تاسیسات استخر کار می کند مسئولیت خواهد داشت که هر هفته از تجهیزات موتورخانه استخر بازدید کند و آن ها را چک بنماید. حائز اهمیت ترین اقدامات سرکشی از موتورخانه عبارت می باشد از!

  • نظافت صافی پمپ.
  • کالیبره بودن ترموستات.
  • کارکرد درست تایمر پمپ تصفیه.
  • عدم وجود نشتی از منابع سرریز و دیگر اتصالات.

شیوه ی اندازه گیری پی اچ و کلر آب استخر در راهنمای کار با تاسیسات استخر؛

بهتر است در گستره ی راهنمای کار با تاسیسات استخر بیان داریم که کلر و پی اچ باید به خوبی و اصولی اندازه گیری شود. تست می تواند توسط محلول و گاهاً قرص صورت گیرد. بیشتر پیمان کاران و ساختمان ها از محلول بهره می گیرند.

ما برای اندازه گیری به یک کیت تست نیازمند خواهیم بود. تست لازم است از قسمت عمیق و سی سانتیمتر پایین تر از سطح آب انجام بشود. بعد از برداشتن نمونه آب با استناد به توضیحات بیان شده برروی کیت عمل اندازه گیری را به انجام رسانید.‌

  • شارژ کلر چگونه است؟

شارژ کلر در واقع به چند روش می تواند صورت گیرد؛

  • کلر زن خطی.‌
  • کلر زن به صورت اتوماتیک.
  • کلر زن به صورت سفینه ای شناور آب.

سایز پمپ استخر مهم است؟

در راهنمای کار با تاسیسات استخر بهتر است بگوییم که به هر میزان که پمپ استخر شما بزرگتر باشد هزینه مربوط به پمپاژ و نگهداری آن هم بیشتر خواهد شد. به همین دلیل ما به شما توصیه می کنیم کوچک ترین ابعاد ممکن را برای استخر خود انتخاب بنمایید. شما در راستای انتخاب درست سایز پمپ می توانید یک راهنما کمک دریافت کنید‌.

مطالعات چنین نشان می دهد که یک پمپ با نیروی ۷۵/۰ اسب بخار و یا کوچک تر از آن برای استخر واحدهای مسکونی مناسب خواهد بود. چنانچه که شما با انجام موارد زیر گردش استحکام هیدرولیکی سیستم استخر را کاهش بدهید، می توانید از پمپ های کوچک تر که برای شما هزینه کمتری به همراه خواهد داشت، بهره گیرید.

تعمیر و نگهداری کاسه استخر چگونه امکان پذیر است؟

ما در راهنمای کار با تاسیسات استخر بهتر است بگوییم که مشکلاتی همانند نشتی و ترک، صدمات ناشی از ماسه استخر می باشد. حال شما باید بعد از بررسی آسیب در راستای تعمیر و بازسازی آن گام بگذارید.

راهنمای کار با تاسیسات استخر

نازک کاری استخر یعنی چه؟

از میان رفتن بندکشی و شکستگی سرامیک ها از جمله موارد نازک کاری استخر خواهد بود. بنابراین در چک و کار با تاسیسات استخر بهتر است نسبت به این قسمت بی‌توجهی نکنید.

اقسام گوناگون دستگاه کلرزنی استخر در راستای کار با تاسیسات استخر!

استخر شنا در واقع یکی از بهترین و مفرح ترین انواع تفریح و سرگرمی موجود در گستره ی جهان است. حال آن که از سویی آب می تواند منجر به رشد و توسعه میکروارگانیسم بیماری زا گردد. پس مراقبت و کسب علم نسبت به راهنمای کار با تاسیسات استخر می تواند بسیار مهم باشد. یکی از این روش ها می تواند در استفاده از دستگاه کلرزنی خلاصه شود.

دستگاه کلرزنی به عبارتی از جمله تاسیسات بسیار کاربردی در نگهداری از استخر است. حال جالب است بدانید که کلرزنی ها در دو گونه دستی و اتوماتیک وجود دارد. ما انواع دستگاه کلرزنی را می توانیم در موارد بیان شده در قسمت ذیل جای بدهیم!

انواع گوناگون فیلتر‌های استخر عبارت است از!

در راهنمای کار با تاسیسات استخر بهتر است بگوییم که فیلترها نقش بسیار پررنگی را برعهده خود دارند. انواع گوناگون فیلتر‌های استخر دربرگیرنده دیاتومه و کارتریجی و فیلترشنی است. در واقع تمیزی و شفافیت آب استخر نکته بسیار مهمی خواهد بود، اگر که این موضوع برای شما بسیار مهم است می توانید از فیلتر دیاتومه‌ بهره گیرید.

علاوه بر این ها اگر که شما مایل هستید در مقدار مصرف انرژی خود صرفه جویی نمایید، پیشنهاد ما به شما بهره گیری از فیلتر کارتریجی خواهد بود. حال بهتر است بگوییم که کار نمودن با دو فیلتر نام برده شده بسیار سخت خواهد بود. بنابراین شما می توانید از فیلتر شنی که کار کردن با آن بسیار راحت است بهره گیرید. شما می توانید با بک واش کردن این فیلتر ها را تمیز کنید. البته که می توانید از شست و شوی معکوس هم بهره گیرید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

09123434398

 

مطالب مرتبط

ارورهای کولر گازی دایکین و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی دایکین و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی دایکین و نحوه برطرف کردن آن ها کولر گازی از سیستم های تهویه مطبوع است که در... ادامه مطلب

مزایا و معایب نصب کولر گازی در محل کار

ارورهای کولر گازی جنرال گلد و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی جنرال گلد و نحوه برطرف کردن آن ها کولر گازی ها در برندهای مختلفی در بازار مشاهده... ادامه مطلب

ارورهای کولر گازی میدیا و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی میدیا و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی میدیا و نحوه برطرف کردن آن ها تجهیزات و لوازمی برقی به دلایل مختلفی اعم از عدم... ادامه مطلب

ارورهای کولر گازی تی سی ال و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی تی سی ال و نحوه برطرف کردن آن ها کمپانی تی سی ال یک برند معتبر در... ادامه مطلب

مقایسه پکیج بوتان و آریستون

مقایسه پکیج بوتان و آریستون

پکیج یکی از سیستم های گرمایشی پر مصرف است که در انواع مختلف موجود می باشد. برندهای زیادی در... ادامه مطلب

معرفی انواع رادیاتور و کاربردهای آن

معرفی انواع رادیاتور و کاربردهای آن

تاسیسات سرمایشی و گرمایشی از اجزای مهم هر ساختمانی است که مدل ها و انواع مختلفی دارد. یکی از... ادامه مطلب

مزایا و معایب حوله خشک کن

مزایا و معایب حوله خشک کن

رادیاتور یکی از سیستم های گرمایشی است که انواع مختلفی دارد که برای کاربردهای مختلفی استفاده می شوند. یکی... ادامه مطلب

مزایا و معایب پکیج برقی

مزایا و معایب پکیج برقی

پکیج سیستمی گرمایشی است که در دو مدل برقی و گازی موجود است‌. هر کدام از انواع این سیستم... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *