در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
گرمایش با پکیج

گرمایش با پکیج

لطفا امتیاز دهید

گرمایش با پکیج

به طور کلی وجود اب گرم برای استحمام و شستشو و برای وسایل گرمایشی در فصل زمستان از نیاز های اولیه بشر است که با پیشرفت تکنولوژی راه های تازه ای برای رسیدن به گرمایش مطبوع  و اب گرم بهداشتی به وجود امده است که یکی از این روش ها گرمایش پکیج است که این دستگاه ها پکیج های دیواری هستند که به جای موتور خانه شوفاژها آمده اند.

این پکیج ها با تولید اب گرم فضای اطراف را نیز گرم می‌کند و همچنین آب گرم و بهداشتی نیز تولید می‌کند. البته باید در نظر داشت که این پکیج ها در تعمیرات و سرویس کاری کم هزینه هستند از این رو طرفداران زیادی دارند.

 البته این امر باید به وسیله یک فرد متخصص انجام شود. به طور کلی استفاده از این پکیج ها برای گرم کردن یکی از رایج ترین روش ها در سراسر دنیا به حساب می اید. از جمله مزایای این سیستم ها ایمنی بسیار بالا و اشغال فضای کم  و استقلال کامل برا هر واحد و رضایت مشتریان از عملکرد این سیستم است

سیستم های گرمایشی با پکیج

 از همه مهمتر بازدهی بالای این سیستم در مقابل مصرف بهینه انرژی است که باعث شده استفاده ان زیاد باشد. البته قبل از انتخاب و خرید این نوع سیستمهای گرمایشی باید به نکاتی توجه کرد.

اولین نکته مهم در پکیج های دیواری مسئله دودکش آن هاست. در این مورد باید ساختمان دودکش مورد نیاز این پیکج را داشته باشد ولی اگر ساختمان مجهز به چنین دودکشی نباشد این پکیج ها در دو نوع طراحی شده اند ابتدا  مدل دود کش دار و نوع دیگر مدل فن دار است که طراحی و به مشتریان ارائه می‌شود.

نکاتی درباره گرمایش با پکیج

نکته قابل توجه دیگر در گرمایش با پکیج این است که میزان توان دستگاه باید متناسب با فضای مورد نیاز باشد. به این صورت است که برای هر متر مکعب از فضا باید یک کیلو وات توان دستگاه باید در نظر گرفته شود. محل نصب این دستگاه باید به واسطه یک دریچه به فضای بیرون راه داشته باشد.

 در هنگام نصب این دستگاه حتما باید از افراد متخصص استفاده کرد تا هم ایمنی کار حفظ شود و هم دستگاه با تنضیمات لازم بیشترین بازده  را داشته باشد. معمولا پکیج ها در دو نوع دیواری و زمینی هستند البته هر دو مدل دارای معایبی هم هستند.

نکته دیگر در گرمایش با پکیج این است که پکیج های زمینی بیشتر در ویلا و ساختمان های بزرگ استفاده می‌شود که پکیج دیوار ی این ظرفیت را ندارد. پکیج های دیواری هم بیشتر ئر اپارتمان ها و ادارات  که نیاز به حرارت ۱۸ تا ۳۲ کیلو وات است مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای نگهداری از پکیج های دیواری باید به بعضی نکات توجه کرد. سرویس این پکیج ها باید به صورت منظم انجام شود تا از مشکلات از جلوگیری شود که اگر این سرویس ها انجام نشود ممکن است قطعات ان دچار مشکل شود که این امر هزینه بیشتری را در پی دارد.

نکته قابل توجه دیگر در گرمایش با پکیج این است که در مناطقی که کیفیت اب پایین تری دارند باید هرچند وقت یک بار رسوب زدایی شود چون تجمع بیش از اندازه رسوب در دستگاه باهث اختلال در عملکرد دستگاه می‌شود. البته تمام این موارد باید به دست یک استاد کار ماهر انجام شود. به طور کلی وظیفه مهم پکیج های دیواری در زمستان تامین اب گرم است.

 در این پکیج ها با باز شدن شیر آب گرم  و با عبور جریان اب از سنسور فشارسویچ مرتبط با این سنسور فعال می‌شود و فرمان را از برد الکترونیکی به شیر سه طرفه برقی ارسال می‌کند. در این زمان اب مدار گرم کننده به سوی مبدل حرارتی ثانویه پوسته حرکت می‌کند. و در پایان این عملات انی اب گرم فورا به سمت شیر باز شده میرود. و با بسته شدن شیر این جریان به طور اتوماتیک به سوی رادیاتور هدایت می‌شود.

مزایای استفاده از پکیج

مزایای استفاده از پکیج

 • از مهمترین مزیت های گرمایش با پکیج این است که پکیج های دیواری میتوان به این موارد اشاره کرد. استقلال کامل در تولید اب گرم برای هر واحد
 • استقلال در گرمایش
 • نصب اسان برای هر واحد
 • کنترل اسان سیستم گرمایش با پکیج
 • نصب و راه اندازی اسان
 • بازدهی بیشتر نسبت موتور خانه های قدیمی
 • دارای سنسور برای اب گرم
 • ایمنی بالا
 • امکان تنطیم دمای مناسب
 • از مهم ترین مزایای ان این است که فقط در هنگام باز شده شیر دستگاه روشن می‌شود و در غیر این صورت خاموش است.
 • پکیج های دیواری مناسب فضای ساختمان هایی تا متراژ ۳۵۰ متر است. بدون هیچ سر وصدایی روشن می‌شود. بازده حرارتی ان زیاد نسبت به مصرفش زیاد است.
 • در مدل های دیواری مسیر انتقال لوله اب کم است که از تلف شدن انرژی جلوگیری می‌کند.
 • البته بعضی مدل های پکیج گرمایش از کف هستند. که این مدل مزایای زیادی نسبت به سایز سیستم های حرارتی دارد.
 • در این مدل ها با ایجاد حرارت در کف ساختمان گرمای مناسبی در منزل ایجاد می‌شود و محیط را گرم می‌کند.

انواع گرمایش با پکیج از کف

این نوع گرمایش از کف به دو شکل برقی و ابی در ساختمان ها تعبیه می‌شود. البته مدل های ابی با استفاده از لوله های چند لایه و دیگر هزینه ها باز هم از مدل های برقی ان مناسب تر است.

منبع حرارت برای سیستم های گرمایش ازکف از چند روش ممکن است تولید شود هم از طریق موتورخانه و پکیج معمولی و یا پکیج چگالشی میتوان  حرارت مورد نیاز را تولید کرد. البته با توجه به نیاز ساختمان میتوان از منبع ترکیبی استفاده کرد. برای راه اندازی سیستم گرمایش از کف با اجرای لوله کشی های لازم در کف و باید لوله های رفت و برگشت را روی کلکتور گرمایش از کف را به پکیج وصل کرد.

از این رو اب گرمی که سیستم نیاز دارداز طریق پکیج تولید می‌شود و با کمک کلکتور به لوله های موردنظر منتقل می‌شود. و در این مرحله وقتی اب با چرخش در سیستم گرمای خود را از دست داد با استفاده از کلکتور به پکیج برمیگردد تا بازهم گرم شود و به سیستم برگردد.

البته برای ساختمان های بزرگ و یا دوبلکس با متراژعای بالای ۲۰۰ متر بهتر است از موتورخانه برای گرم کردن اب استفاده کرد.

ولی برای گرم کردن اب با کمک پکیج باید به چند نکته توجه کنیم. ابتدا میزان بازدهی پکیج را باید در نظر گرفت. چون در این سیستم های ابی با کمک لوله های اب در متراژ های زیاد استفاده می‌شود. سطح تماس حرارتی در این سیستم ها نسبت به دیگر سیستم ها بیشتر است.

انواع گرمایش با پکیج از کف

برای گرمایش با پکیج اگر از پکیج با ظرفیت کم در این سیستم استفاده شود. لوپ هایی که در فاصله بیشتری با پکیج قرار دارند گرم نمی‌شوند و این اب گرمای خود را خیلی زود در مسیر از دست میدهد. پس باید از پکیجی با توان بیشتر استفاده کرد. مسئله دیگر سایز پکیج است. سایز پکیج با توان حرارتی ان نسبت مسقیم دارد.

هرچه متراز بالا تر باشد باید سایز پکیج هم باید بزرگ تر باشد و نکته دیگر قابلیت نصب ترموستات بر روی پکیج است.از نکات مهمی که باید به ان دقت کرد قابلیت نصب ترموستات روی پکیج است. به این دلیل که دمای کف نباید از یک حد مشخص شده ای بیشتر شود .هر چند توان پکیج زیاد است ولی لوله ها نباید بیش از اندازه داغ شوند. در این صورت ممکن است مشکلاتی مثل ترک خوردن مصالح و یا حتی تغییر رنگ کف پوش ها و سوختن پا نیز شود.

با نصب ترموستات روی این سیستم نمگذارد دما زیاد بالا رود. البته پکیج های دیجیتالی موجود در بازار دارای ترموستات هستند و این امر به طور اتوماتیک انجام می‌شود. و لی یک مدل از پکیج که تمامی این ویژگی ها را دارد پکیج چگالشی است که شامل یک مبدل حرارتی برا تولید حرارت است که این امر باعث بالا رفتن ظرفیت و توان تولیدی این پکیج نسبت به دیگر مدل ها است. و در این مدل های چگالشی با وجود این ترموستات در دستگاه کنترل دما خیلی راحتر است و مصرف ان هم کمتر است.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

برای انتخاب بهترین پکیج از کجا باید بپرسید و مشاوره بگیرید؟

شما با مشاوره گرفتن از سایت تاسیسات دات کام برای گرمایش با پکیج به راحتی می‌توانید بهترین مدل پکیج را با توجه به منزل و فضای داخلیتان انتخاب کنید.

انواع گرمایش با پکیج در کف را نام ببرید؟

این نوع گرمایش از کف به دو شکل برقی و ابی در ساختمان ها تعبیه می‌شود

مهمترین مزیت های گرمایش با پکیج را نام ببرید؟

استقلال کامل در تولید اب گرم برای هر واحد

مطالب مرتبط

دستگاه تنفسی آتش نشانی

دستگاه تنفسی آتش نشانی همانطور که می دانید همه برای ادامه زندگی به اکسیژن احتیاج داریم. اکسیژن در هوا می... ادامه مطلب

درجه کپسول آتش نشانی

درجه کپسول آتش نشانی

درجه کپسول آتش نشانی بسیاری از کاربران احتمالاً با اهمیت درجه کپسول آتش نشانی آشنایی نداشته باشند. معمولاً کپسول خاموش... ادامه مطلب

چگونه پمپ آب وصل کنیم؟

چگونه پمپ آب وصل کنیم؟

چگونه پمپ آب وصل کنیم؟ بهتر است بدانید از پمپ آب که مخصوص آپارتمان های مسکونی می باشد زمانی که... ادامه مطلب

چگونه پمپ آب را تعمیر کنیم؟

چگونه پمپ آب را تعمیر کنیم؟

چگونه پمپ آب را تعمیر کنیم؟  امروزه پمپ های آب در خانه و ساختمان از جمله وسایل ضروری و مهم... ادامه مطلب

چرا پمپ؛ آب نمیکشد؟

چرا پمپ؛ آب نمیکشد؟

چرا پمپ؛ آب نمیکشد؟ پمپ آب وسیله‌ای است در مناطقی که افت فشار آب وجود دارد جهت تامین فشار لازم... ادامه مطلب

چرا پمپ آب یکسره کار میکند؟

چرا پمپ آب یکسره کار میکند؟ پمپ آب وسیله ای می باشد که برای رساندن آب به هر سطح و... ادامه مطلب

چرا پمپ آب هوا میگیرد ؟

چرا پمپ آب هوا میگیرد ؟

چرا پمپ آب هوا میگیرد ؟ پمپ آب از جمله تجهیزات و لوازم مورد نیاز می باشد که امروزه با... ادامه مطلب

چرا پمپ آب کار نمی کند؟

چرا پمپ آب کار نمی کند؟

چرا پمپ آب کار نمی کند؟ همانطور که می دانید امروزه با افزایش جمعیت؛ ساخت و ساز نیز افزایش پیدا... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =