گرمایش باغ

گرمایش باغ

لطفا امتیاز دهید

گرمایش باغ

گرمایش باغ ویلا‌ها یکی از مسائلی است که در فصل زمستان ذهن صاحبان آن‌ها را به خود درگیر کرده است. با ما همراه باشید تا شما را با انواع روش‌های گردم کردن باغ و ویلا آشنا کنیم.

انواع گرمایش باغ

انواع گرمایش باغ و ویلا به شرح زیر است:

گرمایش باغ با استفاده از فایر فیت

اولین مورد مناسب برای گرم کردن محیط باغ استفاده از‌ اتشدان یا همان فایر پیت است که در دسته پرمصرف‌ها قرار دارد که در فضا‌های باز مورد استفاده قرار میگیرد. البته استفاده از این نوع گرم کن مزیت‌های دیگری هم دارد.

اینکه قابل جابجایی است و دیگر این است که مقرون به صرفه است و استفاده از ان راحت است. انرژی مورد نیاز برای این گرم کن هم از گاز طبیعی است و هم از چوب می‌توان استفاده کرد.

دارای مدل‌های سنتی و مدل‌های فانتزی است. این نوع گرم کن فضای محیط را دلنشین و دوستانه کرده و نمای ویژه‌ای به فضا می‌دهد.

گرمایش باغ با استفاده از شومینه

دومین روش برای گرمایش باغ و گرم کردن فضای باز استفاده از شومینه‌های سفارشی است. استفاده از شومینه در فضا‌های باز باعث به وجود امدن منظره دل‌انگیز شده و می‌توان با گرمای ان احساس ارامش کرد. البته شمامیتوانید مطابق فضای ویلای خود یک شومینه سفارش دهید. البته واضح است که با چیدن مبلمان مناسب و یا ست ناهار خوری زیبایی این فضا چند برابر می‌شود.

البته می‌توان جنس شومینه را از سنگ یا اجر و یا فلز هم انتخاب کرد. و انرژی لازم برای مصرف شومینه هم از گاز است و هم می‌تواند از برق باشد.

انواع گرمایش باغ

گرمایش باغ با استفاده از شومینه‌های قابل حمل

سومین گزینه برای گرم کردن فضای باز باغ استفاده از شومینه‌های قابل حمل است. این نوع شومینه‌ها از قبل ساخته شده‌اند و گزینه مناسبی برای فضا‌های کوچک است که این موضوع باعث شده که در جابجایی کار راحت انجام شود. نکته دیگر اینکه این نوع شومینه‌ها دا رای دود کش نیز هستند که جلوه زیبای در فضای باغ ایجاد می‌کند.

گرمایش باغ با استفاده وان آب گرم

مورد بعدی استفاده از وان اب گرم است با تعبیه کردن یک وان اب گرم در فضای باغ بسیار جالب است. با وجود این وان‌ها هم از گرمای ان می‌توان استفاده کرد و هم از اب گرم ان لذت برد. انرژی مورد نیاز برای گرم کردن این وان‌ها غالبا برقی است و دمای ان نسبتاً بالا می‌رود.

گرمایش باغ با استفاده گرمایش از کف

روش دیگر گرم گرمایش باغ به کارگیری گرمایش از کف است. باین روش می‌توان محیطی مناسب و گرم برای بازی بچه‌ها فراهم کرد و البته یک فضا‌ی گرم برای همه تا با قدم زدن روی ان لذت ببرند. باید توجه داشت که استفاده از این روش به اب شدن برف‌ها در زمستان هم کمک می‌کند و هم باعث خشک شدن رطوبت زمین می‌شود.

استفاده از آشپزخانه

روش دیگر که برای گرم کردن فضای باز باغ مناسب است استفاده از اشپزخانه در این فضا است. بدلیل استفاده از اجاق در اشپزخانه همزمان هم غذا اماده می‌شود و هم می‌توان از گرما ان استفاده کرد و باعث لذت برد از بوی خوش غذا می‌شود.

مزیت دیگر ان این است که علاوه برانجام کار‌های لازم برای تهیه غذا شما می‌توانید ازمجاورت با خانواده نیز لذت ببرید.

استفاده از آشپزخانه

گرمایش باغ با استفاده سیستم‌های گرمایشی تابشی

یک روش پیشرفته دیگر برای ایجاد گرما در فضای باغ استفاده از سیستم‌های گرمایشی تابشی است. استفاده از این نوع سیستم‌ها مقرون به صرفه هستند و کم جا و سبک هستند و البته جابجایی ان هم راحت است. و با توجه به مصرف کم فضای زیادی را گرم می‌کند.

از روش‌های کم هزینه و قدیمی می‌توان به استفاده از فرش و پتو‌های ضخیم اشاره کرد که با پهن کردن این‌ها روی زمین می‌توان تا حدودی جلوی سرما را گرفت. و حتی می‌توان در فضای باغ پتو‌ها را دور خودتان بپیچید.

گرمایش باغ با استفاده بخاری

یکی دیگر از روش‌های گرم کردن فضای باغ استفاده از بخاری فضای باز است که با نام‌های دیگری چون هیتر و بخاری قارچی و یا بخاری چتری هم می‌شناسند که به عنوان بخاری حیاط شناخته شده است.

به هر حال تمام این عناوین مربوط به یک دستگاه گرمایشی در فضای بیرون اطلاق می‌شود. همان طور که در قبل اشاره کردیم برای گرم کردن فضای باز باغ و الاچیق از انواع این نوع گرم‌کننده‌ها که خصوص این مکان‌ها ست و به بخاری قارچی نیز معروف است استفاده می‌کنیم.

دلیل این نام‌گذاری به خاطر شکل ظاهری انهاست که شبیه قارچ است به ان‌ها بخاری یا هیتر قارچی گفته می‌شود. برای استفاده بهینه از این دستگاه‌های گرمایشی ان‌ها به شکل‌های متفاوتی طراحی می‌شوند. بعضی از مدل‌های این نوع بخاری‌ها قابل جابجایی است و اما بعصی مدل‌های دیگر این مزیت را ندارند و باید در محل مشخصی نصب شوند.

این نوع سیستم‌های گرمایشی به سه دسته زیر  تقسیم می‌شوند:

  • بخاری قارچی استاده
  • بخاری قارچی رو میزی
  • بخاری قارچی اویزی

از بین این سه مدل دو نوع‌ایستاده و رو میزی بیشترین موارد مصرف را در بین مصرف‌کنندگان دارد.

در محیط‌های خارجی و در فضای باز باغ و ویلا و بالکن و روف گاردن… مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته در انتخاب این بخاری‌ها مسأله‌ای دیگر را هم باید در نظر گرفت و ان هم سوخت مصرفی این بخاری هاست. که در دو نوع بخاری گازی فضای باز گازی و بخاری فضای باز برقی هستند. البته بخاری‌های گازی از دو نوع گاز شهری و منبع گاز پروپان تغذیه می‌کنند و بخاری‌های برقی هم که مشخص است از برق شهری تغذیه می‌کنند.

کارکرد این نوع بخاری‌ها هم به این نحو است که با سوزاندن گاز یا استفاده از برق گرمای مطلوب تو لید می‌کند. البته تفاوت بخاری ها‌ی قارچی با بخار‌های معمولی در این است که هیتر قارچی گرما را از طریق تابش منتقل می‌کند. ولی بخاری‌های معمولی مولکول‌های هوا را گرم کرده و باعث گرم شدن محیط می‌شود.

استفاده از گرمایش ایستاده

نکته مهمی که در هنگام خرید این بخاری‌ها باید در نظر داشت این است که با توجه به فضای مورد نظر باید بخاری انتخاب کنیم که قدرت گرما دهی مناسبی داشته باشد تا این دستگاه بتواند فضای مورد نظر را گرم کند. واحد اندازگیری قدرت و میزان گرمایش این نوع بخاری‌ها را با بی‌تی یو اندازه‌گیری می‌کنند. هر چه میزان این مشخصه بیشتر باشد قدرت گرما دهی بخاری هم بیشتر است.

نوع‌ایستاده این بخاری‌ها برای فضا‌های خیلی بزرگ مناسب‌تر است. و مدل رو میزی ان بیشتر برای بالکن و جا‌های کوچکتر مناسب است. و البته مدل اویز ان را بیشتر در سردر فروشگاه‌ها نصب می‌کنند.

البته در هنگام استفاده از هر نوع از این بخاری‌ها باید نکات ایمنی زیر را رعایت کرد:

۱. قبل از نصب بخاری دفتر چه راهنمای ان را با دقت بخوانید.

۲. در اطراف بخاری فضای باز کافی در نطر بگیرید.

۳.  بخاری را در مجاورت مواد قابل اشتعال قرار ندهید.

۴. قبل از نصب از سالم بودن اتصالات گاز و در مدل‌های برقی از اتصال برق ان مطمئن شوید.

۵. این نوع گرم کنند‌ها را دوراز دسترس کودکان قرار دهید.

۶. در نهایت برای نصب این وسیله از افراد متخصص کمک بگیرید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

09123434398

دلایل استفاده از فایر فیت برای گرمایش باغ چیست؟

قابل حمل و جابجایی است و مزیت دیگر این است که دارای هزینه مقرون به صرفه است و استفاده از ان راحت است.

دلایل استفاده سیستم‌های گرمایشی تابشی برای گرمایش باغ چیست؟

استفاده از این نوع سیستم‌ها مقرون به صرفه هستند و کم جا و سبک هستند و البته جابجایی ان هم راحت است. و با توجه به مصرف کم فضای زیادی را گرم می‌کند.

برای انتخاب بهترین روش گرم کردن باغ و ویلا باید چه کاری انجام دهید؟

شما با مشاوره گرفتن از سایت تأسیسات دات کام به راحتی می‌توانید بهترین روش گرمایش باغ با توجه به فضای ویلای خود انتخاب کنید.

مطالب مرتبط

بهترین داکت اسپلیت کم مصرف

بهترین داکت اسپلیت کم مصرف داکت اسپلیت از سیستم های رایج تهویه مطبوع است که متشکل از دو بخش داخلی... ادامه مطلب

انواع فن در سیستم های تهویه مطبوع

انواع فن در سیستم های تهویه مطبوع

انواع فن در سیستم های تهویه مطبوع فن در سیستم های تهویه مطبوع دستگاهی است که وظیفه تامین فشار مورد... ادامه مطلب

مقایسه هواساز خانگی با هواساز صنعتی

مقایسه هواساز خانگی با هواساز صنعتی از جمله دستگاه های تهویه مطبوع پرکاربرد می توان به انواع هواساز اشاره کرد.... ادامه مطلب

اجزای هواساز و عملکرد قطعات آن

اجزای هواساز و عملکرد قطعات آن

اجزای هواساز و عملکرد قطعات آن در این مقاله از سری مقالات وب سایت تخصصی تاسیسات دات کام قصد داریم... ادامه مطلب

سختی گیر برج خنک کننده چیست و چه کاربردی دارد؟

سختی گیر برج خنک کننده چیست و چه کاربردی دارد؟ سختی گیر برج خنک کننده دستگاهی است که سختی آب... ادامه مطلب

محاسبه ظرفیت ایرواشر

محاسبه ظرفیت ایرواشر

محاسبه ظرفیت ایرواشر ایرواشر دستگاهی است که دارای دو عملکرد سرمایش و گرمایش می باشد. گرمایش این سیستم از طریق... ادامه مطلب

مقایسه مصرف برق کولر گازی با کولر آبی

مقایسه مصرف برق کولر گازی با کولر آبی

مقایسه مصرف برق کولر گازی با کولر آبی کولر گازی از جمله سیستم هایی است که دو عملکرد سرمایش و... ادامه مطلب

تفاوت فیلتر شنی عمودی و افقی

تفاوت فیلتر شنی عمودی و افقی فیلتر شنی یکی از تجهیزاتی است که برای حذف ذرات معلق و آلاینده های... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *