پکیج بویلر دیواری چگالشی ظرفیت بالا

پکیج بویلر دیواری چگالشی ظرفیت بالا + توضیحات جامع و کامل

لطفا امتیاز دهید

پکیج بویلر دیواری چگالشی ظرفیت بالا

در این مقاله قصد داریم پکیج بویلر دیواری چگالشی ظرفیت بالا را مورد بررسی قرار دهیم. پکیج بویلر دیواری چگالشی یکی از انواع پکیج ها می باشد که محکم و قوی بوده که آب گرم یک منزل کوچک را فراهم و در هزینه ها بسیار به صرفه می باشد.

پکیج بویلر نیاز به مخرن برای ذخیره اب گرم ندارد و به طور اتوماتیک آب گرم مرکزی و مصرفی را تامین می کند در بویلر اب گرم موقع نیاز از سیستم فنی گرم می شود و دلیل بالا بودن راندمان سیستم پکیج بویلر استفاده از گرمای گازهای دودکش است.

در این مقاله به سوالات ذیل پاسخ می دهیم:

 • پکیج بویلر دیواری چگالشی ظرفیت بالا دارای چه مشخصات فنی می باشد؟
 • برای بهینه سازی در استفاده از تجهیزات کنترلی در عملکرد بویلرهای دیواری چگالشی چه اقداماتی می توان انجام داد؟
 • علل استفاده از پکیج بویلر دیواری چگالشی کدامند؟
 • کارکرد پکیج بویلر دیواری چگالشی به چه صورت است؟

خرید انواع پکیج

پکیج بویلر دیواری چگالشی ظرفیت بالا دارای چه مشخصات فنی می باشد؟

این پکیج از لحاظ شکل ظاهری زیبا و شیک بوده و بهره وری سیستم ان بالای 90 درصد می باشد. این پکیج توانایی متصل شدن به ترموستات اتاقی را دارد و قطعاتی به کار رفته در پکیج دیواری بویلر ظرفیت بالای 1500 استاندارد بالایی داشته و این قطعات از اروپا وارد می شود . پکیج بویلر دارای دو تبدیل کننده حرارتی و نیز آب گرم مصرفی می باشد که این تبدیل کننده صفحه ای بوده و و کمتیرن میزان رسوب گیری را دارد.

پمپی که در این سیستم به کار رفته از نوع سیرکولاتور پرقدرت 3 سرعته بوده و کنترل های آن به صورت خودکار کار می کنند. دارای سیستم بای پس خودکار و  همچنین مشعل اتمسفریک در پکیج بویلر ظرفیت بالای 1500 با قابلیت سیستم جرقه زن اتوماتیک می باشد.

شیر به کار رفته در پکیج بویلر به صورت سه شاخه می باشد و شعله آن تحت حفاظت سیستم آیونایز است و نیز سیستم ایمنی برای خروج گازهای زائد تولید شده بر اثر احتراق در این پکیج به کار رفته است. در صورتی که در این پکیج دچار مشکل فنی شود این قادبلیت را دارد که به صورت هوشمند عیب و مشکل فنی را بیابد.

پکیج بویلر دیواری چگالشی ظرفیت بالای 1500 دارای صفحه نمایش دیجیتال بوده که می توان به راحتی با آن کار کرد. در این پکیج ملزم به راه اندازی سیستم یخ زدگی نمی باشید بلکه این سیستم به صورت اتوماتیک کار می کند. در این پکیج بویلر نوعی سیستم به کار رفته که در صورتی که فشار آب کم باشد بتوان همچنان از اب گرم استفاده کرده و نیز سیستم دیگری در این پکیج تعبیه شده که در صورتی ، فشار اب گرم افزایش پیدا کند به صورت اتوماتیک درجه حرارت را کاهش دهد .

این سیستم گرمایشی دارای سیستم هوشمند جهت تغییر دمای آب مصرفی می باشد و هواگیری را نیز به صورت خودکار انجام می دهد. قابلیت برنامه ریزی جهت استفاده روزانه را دارد. این پکیج را می توان در ساختمانی با مساحت 210 متر مربع الی 280 مترمربع با توجه به منطقه جغرافیایی و ویژگی های  آب و هوایی مورد استفاده قرار داد. پمپ گرانفوس ان با هد 6 متر در 24 کیلو وات و 7 متر در 28 کیلو وات کاربرد دارد . اکثریت سیستم های انتقال حرارت مانند رادیاتور ، فن کویل ، گرمایشی از کف و … را پشتیبانی می کند.

این محصول دارای 10 قابلیت ایمنی برای دستگاه می باشد و 13 کد خطا را در هنگام بروز هر گونه اشکال فنی به صورت دیجیتال نمایش می دهد. و همچنین مجهز به سیستم هوشمند عیب یابی می باشد .دارای متنوع ترین اقسام رادیاتور از جمله مدهای قوس دار است .

پکیج بویلر مطابق با طیف عظیمی از سلیقه ها و دکوراسیون منازل می باشد . این دستگاه با تکنولوژی پیشرفته و تمام اتواماتیک دایسکت و دایکست استرود تولید می شود . در برابر زنگ زدن ناشی از خوردگی اب مقاوم است و مونتاژ رباتیک به کار رفته در آن از هر گونه نشتی بین پره ها جلوگیری می کند.

راندمان حرارتی در این محصول بالا بوده که این امر  موجب می شود پره های کمتری مورد استفاده قرار گیرد. می توان ان را بر روی انواع سیستم های گرمایش نصب و مورد استفاده قرار داد . این پکبج با فشار استاندارد 10 بار مورد ازمایش قرار گرفته است .

از دیگر ویژگی های بارز پکیج بویلر دیواری این است توانای کار با گاز مایع را دارند ونیز توانایی استفاده از هوای محیط بیرونی را با نصب نمودن دودکش های دو جداره دارند.

همچنین پکیج بویلر دیواری در زمان کار و رووشن نمودن آلودگی صوتی ایجاد نکرده و دارای حداقل صدای ممکن است و همچنین توانایی استفاده از هوای تازه ساختمان را نیز دارد.

پوشش بدنه این محصول ظرفیت بالای 1500 دارای رنگ الکترواستاتیک به طریقه DIP بوده که در 6 مرتبه شستشو و چربی زدایی شده و 2 مرتبه نیز رنگ و مکانیسم سختگیرانه کنترل رنگ بر روی ان انجام شده است.

برای بهینه سازی در استفاده از تجهیزات کنترلی در عملکرد بویلرهای دیواری چگالشی چه اقداماتی می توان انجام داد؟

 • پیش گرم کردن هوای ورودی بویلر

پیش گرم کردن هوای ورودی بویلر از طریق منتقل کردن گرمای که از گازهای خروجی تولید می شود از طریق دودکش به هوای ورودی بویلر.  با این شیوه اسباب احتراق مناسب شده و عملکرد کلی بویلر در مقابل هر 40 درجه سانتیگراد بالا رفتن دما هوای ورودی معادل 3درصد بالا می رود . با این عمل اگر دمای گازهای خروجی به مقدار زیادی کم شود این امکان وجود دارد که در گاز های خروجی میعان ایجاد شده که باعث می شود در دودکش خوردگی ایجاد شود.

 • بهره گیری از اکونومایزر

اکونومایزر سیستمی است که از ان برای منتقل کردن گرما از گازهای خروجی دودکش به سمت اب ورودی استفاده می شود و با این عمل می توان انرژی که برای گرم کردنم آب ورودی بویلر لازم است را کاهش داده و نتیجه کلی این که عملکرد بویلر را افزایش می دهد.

به طور تقریبی برای هر 5 درجه سانتی گراد بالا رفتن دمای آب گرم ورودی به بویلر 1 درصد مصرف سوخت کاهش یافته که این امر موجب صرفه جویی در سوخت می شود. در اکونومایزرها مانند سیستم های پیش گرم کردن هوا بحران ایجاد میعان و خوردگی را دارند.

 • استفاده از توربولاتورها

توربولاتور ها در داخل لوله های آتشی به صورت تیغه و مانع در ناحیه ابتدایی مسیر گازهای خروجی در بویلرهای اتشی مورد استفاده هستند..

وظیفه توربولاتورها تولید اغتشاش در مسیر جریان گاز و بالا رفتن انتقال حرارت به سطح لوله است با استفاده از این شیوه عملکرد کلی بویلر بالا می رود.

 • کنترل احتراق

هوای اضافه ای که در بویلرها وجو دارد باعث می شود NOx منتشر شود و همچنین دبی جرمی هوا بالارفته که این موارد موجب بالارفتن تلفات حرارتی از  گذرگاه گازهای خروجی از دودکش می شود.

برای التیام و درست شدن این موضوع از سیستم کنترل احتراق بویلر و کنترل میزان هوای تازه استفاده می شود در واقع به ازای هر یک درصد کم شدن میزان O2 به اندازه 52 دهم درصد افزایش پیدا می کند.

 • بهبود عایق کاری بدنه بویلر

ضایع کردن گرمای حرارتی از بدنه بویلر و ضایعات تشعشعی از دیگر پارامترهای است که موجب پایین امدن عملکرد بویلر می شود.

با کم شدن توان بویلر اندازه ضایعات تشعشعی تا حدود 7 درصد را می توان افزایش داد . پس می توان نتیجه گرفت که عایق بندی مناسب بدنه موجب کم شدن اتلاف گرمای حرارتی و ضایعات تشعشی از دیگ شود و به این طریق می توان عملکرد بویلر را بالا برد.

علل استفاده از پکیج بویلر دیواری چگالشی کدامند؟

 • به دلیل مجهز بودن به سیستم ترموستات از سرد شدن ناگهانی آب به خصوص زمانی که در حمام هستید ممانعت می کند.
 • پکیج بویلر فضای کمی اشغال می کند و می توان به راحتی ان را در اشپزخانه نصب ککنید.
 • این نوع از پکیج قابلیت به روز رسانی را دارد.

چنانچه درجه حرارت منزل بیش از اندازه کاهش پیدا کند ترموستات پکیج سیگنالی را به دیگ می فرستد تا آب را برای بخش حرارت مرکزی و رادیاتور گرم کند و بالعکی هر موقع که دمای اتاق افزایش یافته فورا دستور خاموش شدن به دیگ فرستاده می شود.

در زمان استفاده از اب گرم نیز به این طریق است که چنانچه کسی شیر آب گرم را باز کرد آب داخل بویلر داغ می شود و به سمت شیر مربوطه ارسال می شود. شیرهای کنترلی برخلاف برعکس جهت هم کار می کنند به این صورت که آب گرم به سیستم حرارت مرکزی و یا شیر اب گرم وارد می شود و لی دو عملیات به صورت همزمان انجام نخواهد گرفت . پکیج بویلرها باید فشار کافی را برای انتقال اب در اختیار داشته باشند و لی در پکیچ بویلرهای دیواری چگالشی ظرفیت بالا چنانچه فشار آب کم باشد نیز قابلیت انتقال اب گرم را دارند.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و با پکیج بویلر دیواری آشنایی کامل پیدا کرده باشید .شما می توانید برای مشاهده این دسته از محصولات به تاسیسات دات کام مراجعه کنید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

09123434398

مطالب مرتبط

مزایا و معایب نصب کولر گازی در محل کار

ارورهای کولر گازی جنرال گلد و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی جنرال گلد و نحوه برطرف کردن آن ها کولر گازی ها در برندهای مختلفی در بازار مشاهده... ادامه مطلب

ارورهای کولر گازی میدیا و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی میدیا و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی میدیا و نحوه برطرف کردن آن ها تجهیزات و لوازمی برقی به دلایل مختلفی اعم از عدم... ادامه مطلب

ارورهای کولر گازی تی سی ال و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی تی سی ال و نحوه برطرف کردن آن ها کمپانی تی سی ال یک برند معتبر در... ادامه مطلب

مقایسه پکیج بوتان و آریستون

مقایسه پکیج بوتان و آریستون

پکیج یکی از سیستم های گرمایشی پر مصرف است که در انواع مختلف موجود می باشد. برندهای زیادی در... ادامه مطلب

معرفی انواع رادیاتور و کاربردهای آن

معرفی انواع رادیاتور و کاربردهای آن

تاسیسات سرمایشی و گرمایشی از اجزای مهم هر ساختمانی است که مدل ها و انواع مختلفی دارد. یکی از... ادامه مطلب

مزایا و معایب حوله خشک کن

مزایا و معایب حوله خشک کن

رادیاتور یکی از سیستم های گرمایشی است که انواع مختلفی دارد که برای کاربردهای مختلفی استفاده می شوند. یکی... ادامه مطلب

مزایا و معایب پکیج برقی

مزایا و معایب پکیج برقی

پکیج سیستمی گرمایشی است که در دو مدل برقی و گازی موجود است‌. هر کدام از انواع این سیستم... ادامه مطلب

پکیج دیواری بهتر است یا زمینی؟

پکیج دیواری بهتر است یا زمینی؟

پکیج یکی از سیستم های گرمایشی است که در مدل ها و انواع مختلفی در بازار موجود است. برای... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *