در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
پکیج بویلر دیواری چگالشی ظرفیت بالا

پکیج بویلر دیواری چگالشی ظرفیت بالا + توضیحات جامع و کامل

لطفا امتیاز دهید

پکیج بویلر دیواری چگالشی ظرفیت بالا

در این مقاله قصد داریم پکیج بویلر دیواری چگالشی ظرفیت بالا را مورد بررسی قرار دهیم. پکیج بویلر دیواری چگالشی یکی از انواع پکیج ها می باشد که محکم و قوی بوده که آب گرم یک منزل کوچک را فراهم و در هزینه ها بسیار به صرفه می باشد.

پکیج بویلر نیاز به مخرن برای ذخیره اب گرم ندارد و به طور اتوماتیک آب گرم مرکزی و مصرفی را تامین می کند در بویلر اب گرم موقع نیاز از سیستم فنی گرم می شود و دلیل بالا بودن راندمان سیستم پکیج بویلر استفاده از گرمای گازهای دودکش است.

در این مقاله به سوالات ذیل پاسخ می دهیم:

 • پکیج بویلر دیواری چگالشی ظرفیت بالا دارای چه مشخصات فنی می باشد؟
 • برای بهینه سازی در استفاده از تجهیزات کنترلی در عملکرد بویلرهای دیواری چگالشی چه اقداماتی می توان انجام داد؟
 • علل استفاده از پکیج بویلر دیواری چگالشی کدامند؟
 • کارکرد پکیج بویلر دیواری چگالشی به چه صورت است؟

خرید انواع پکیج

پکیج بویلر دیواری چگالشی ظرفیت بالا دارای چه مشخصات فنی می باشد؟

این پکیج از لحاظ شکل ظاهری زیبا و شیک بوده و بهره وری سیستم ان بالای ۹۰ درصد می باشد. این پکیج توانایی متصل شدن به ترموستات اتاقی را دارد و قطعاتی به کار رفته در پکیج دیواری بویلر ظرفیت بالای ۱۵۰۰ استاندارد بالایی داشته و این قطعات از اروپا وارد می شود . پکیج بویلر دارای دو تبدیل کننده حرارتی و نیز آب گرم مصرفی می باشد که این تبدیل کننده صفحه ای بوده و و کمتیرن میزان رسوب گیری را دارد.

پمپی که در این سیستم به کار رفته از نوع سیرکولاتور پرقدرت ۳ سرعته بوده و کنترل های آن به صورت خودکار کار می کنند. دارای سیستم بای پس خودکار و  همچنین مشعل اتمسفریک در پکیج بویلر ظرفیت بالای ۱۵۰۰ با قابلیت سیستم جرقه زن اتوماتیک می باشد.

شیر به کار رفته در پکیج بویلر به صورت سه شاخه می باشد و شعله آن تحت حفاظت سیستم آیونایز است و نیز سیستم ایمنی برای خروج گازهای زائد تولید شده بر اثر احتراق در این پکیج به کار رفته است. در صورتی که در این پکیج دچار مشکل فنی شود این قادبلیت را دارد که به صورت هوشمند عیب و مشکل فنی را بیابد.

پکیج بویلر دیواری چگالشی ظرفیت بالای ۱۵۰۰ دارای صفحه نمایش دیجیتال بوده که می توان به راحتی با آن کار کرد. در این پکیج ملزم به راه اندازی سیستم یخ زدگی نمی باشید بلکه این سیستم به صورت اتوماتیک کار می کند. در این پکیج بویلر نوعی سیستم به کار رفته که در صورتی که فشار آب کم باشد بتوان همچنان از اب گرم استفاده کرده و نیز سیستم دیگری در این پکیج تعبیه شده که در صورتی ، فشار اب گرم افزایش پیدا کند به صورت اتوماتیک درجه حرارت را کاهش دهد .

این سیستم گرمایشی دارای سیستم هوشمند جهت تغییر دمای آب مصرفی می باشد و هواگیری را نیز به صورت خودکار انجام می دهد. قابلیت برنامه ریزی جهت استفاده روزانه را دارد. این پکیج را می توان در ساختمانی با مساحت ۲۱۰ متر مربع الی ۲۸۰ مترمربع با توجه به منطقه جغرافیایی و ویژگی های  آب و هوایی مورد استفاده قرار داد. پمپ گرانفوس ان با هد ۶ متر در ۲۴ کیلو وات و ۷ متر در ۲۸ کیلو وات کاربرد دارد . اکثریت سیستم های انتقال حرارت مانند رادیاتور ، فن کویل ، گرمایشی از کف و … را پشتیبانی می کند.

این محصول دارای ۱۰ قابلیت ایمنی برای دستگاه می باشد و ۱۳ کد خطا را در هنگام بروز هر گونه اشکال فنی به صورت دیجیتال نمایش می دهد. و همچنین مجهز به سیستم هوشمند عیب یابی می باشد .دارای متنوع ترین اقسام رادیاتور از جمله مدهای قوس دار است .

پکیج بویلر مطابق با طیف عظیمی از سلیقه ها و دکوراسیون منازل می باشد . این دستگاه با تکنولوژی پیشرفته و تمام اتواماتیک دایسکت و دایکست استرود تولید می شود . در برابر زنگ زدن ناشی از خوردگی اب مقاوم است و مونتاژ رباتیک به کار رفته در آن از هر گونه نشتی بین پره ها جلوگیری می کند.

راندمان حرارتی در این محصول بالا بوده که این امر  موجب می شود پره های کمتری مورد استفاده قرار گیرد. می توان ان را بر روی انواع سیستم های گرمایش نصب و مورد استفاده قرار داد . این پکبج با فشار استاندارد ۱۰ بار مورد ازمایش قرار گرفته است .

از دیگر ویژگی های بارز پکیج بویلر دیواری این است توانای کار با گاز مایع را دارند ونیز توانایی استفاده از هوای محیط بیرونی را با نصب نمودن دودکش های دو جداره دارند.

همچنین پکیج بویلر دیواری در زمان کار و رووشن نمودن آلودگی صوتی ایجاد نکرده و دارای حداقل صدای ممکن است و همچنین توانایی استفاده از هوای تازه ساختمان را نیز دارد.

پوشش بدنه این محصول ظرفیت بالای ۱۵۰۰ دارای رنگ الکترواستاتیک به طریقه DIP بوده که در ۶ مرتبه شستشو و چربی زدایی شده و ۲ مرتبه نیز رنگ و مکانیسم سختگیرانه کنترل رنگ بر روی ان انجام شده است.

برای بهینه سازی در استفاده از تجهیزات کنترلی در عملکرد بویلرهای دیواری چگالشی چه اقداماتی می توان انجام داد؟

 • پیش گرم کردن هوای ورودی بویلر

پیش گرم کردن هوای ورودی بویلر از طریق منتقل کردن گرمای که از گازهای خروجی تولید می شود از طریق دودکش به هوای ورودی بویلر.  با این شیوه اسباب احتراق مناسب شده و عملکرد کلی بویلر در مقابل هر ۴۰ درجه سانتیگراد بالا رفتن دما هوای ورودی معادل ۳درصد بالا می رود . با این عمل اگر دمای گازهای خروجی به مقدار زیادی کم شود این امکان وجود دارد که در گاز های خروجی میعان ایجاد شده که باعث می شود در دودکش خوردگی ایجاد شود.

 • بهره گیری از اکونومایزر

اکونومایزر سیستمی است که از ان برای منتقل کردن گرما از گازهای خروجی دودکش به سمت اب ورودی استفاده می شود و با این عمل می توان انرژی که برای گرم کردنم آب ورودی بویلر لازم است را کاهش داده و نتیجه کلی این که عملکرد بویلر را افزایش می دهد.

به طور تقریبی برای هر ۵ درجه سانتی گراد بالا رفتن دمای آب گرم ورودی به بویلر ۱ درصد مصرف سوخت کاهش یافته که این امر موجب صرفه جویی در سوخت می شود. در اکونومایزرها مانند سیستم های پیش گرم کردن هوا بحران ایجاد میعان و خوردگی را دارند.

 • استفاده از توربولاتورها

توربولاتور ها در داخل لوله های آتشی به صورت تیغه و مانع در ناحیه ابتدایی مسیر گازهای خروجی در بویلرهای اتشی مورد استفاده هستند..

وظیفه توربولاتورها تولید اغتشاش در مسیر جریان گاز و بالا رفتن انتقال حرارت به سطح لوله است با استفاده از این شیوه عملکرد کلی بویلر بالا می رود.

 • کنترل احتراق

هوای اضافه ای که در بویلرها وجو دارد باعث می شود NOx منتشر شود و همچنین دبی جرمی هوا بالارفته که این موارد موجب بالارفتن تلفات حرارتی از  گذرگاه گازهای خروجی از دودکش می شود.

برای التیام و درست شدن این موضوع از سیستم کنترل احتراق بویلر و کنترل میزان هوای تازه استفاده می شود در واقع به ازای هر یک درصد کم شدن میزان O2 به اندازه ۵۲ دهم درصد افزایش پیدا می کند.

 • بهبود عایق کاری بدنه بویلر

ضایع کردن گرمای حرارتی از بدنه بویلر و ضایعات تشعشعی از دیگر پارامترهای است که موجب پایین امدن عملکرد بویلر می شود.

با کم شدن توان بویلر اندازه ضایعات تشعشعی تا حدود ۷ درصد را می توان افزایش داد . پس می توان نتیجه گرفت که عایق بندی مناسب بدنه موجب کم شدن اتلاف گرمای حرارتی و ضایعات تشعشی از دیگ شود و به این طریق می توان عملکرد بویلر را بالا برد.

علل استفاده از پکیج بویلر دیواری چگالشی کدامند؟

 • به دلیل مجهز بودن به سیستم ترموستات از سرد شدن ناگهانی آب به خصوص زمانی که در حمام هستید ممانعت می کند.
 • پکیج بویلر فضای کمی اشغال می کند و می توان به راحتی ان را در اشپزخانه نصب ککنید.
 • این نوع از پکیج قابلیت به روز رسانی را دارد.

چنانچه درجه حرارت منزل بیش از اندازه کاهش پیدا کند ترموستات پکیج سیگنالی را به دیگ می فرستد تا آب را برای بخش حرارت مرکزی و رادیاتور گرم کند و بالعکی هر موقع که دمای اتاق افزایش یافته فورا دستور خاموش شدن به دیگ فرستاده می شود.

در زمان استفاده از اب گرم نیز به این طریق است که چنانچه کسی شیر آب گرم را باز کرد آب داخل بویلر داغ می شود و به سمت شیر مربوطه ارسال می شود. شیرهای کنترلی برخلاف برعکس جهت هم کار می کنند به این صورت که آب گرم به سیستم حرارت مرکزی و یا شیر اب گرم وارد می شود و لی دو عملیات به صورت همزمان انجام نخواهد گرفت . پکیج بویلرها باید فشار کافی را برای انتقال اب در اختیار داشته باشند و لی در پکیچ بویلرهای دیواری چگالشی ظرفیت بالا چنانچه فشار آب کم باشد نیز قابلیت انتقال اب گرم را دارند.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و با پکیج بویلر دیواری آشنایی کامل پیدا کرده باشید .شما می توانید برای مشاهده این دسته از محصولات به تاسیسات دات کام مراجعه کنید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

مطالب مرتبط

نصب کولر گازی در ارتفاع

نصب کولر گازی در ارتفاع

نصب کولر گازی در ارتفاع امروزه کولر های گازی یکی از وسایل کاربردی و مهم خانه ها و ادارات محسوب... ادامه مطلب

نصب ترموستات داکت اسپلیت

نصب ترموستات داکت اسپلیت ترموستات داکت اسپلیت وسیله ای است که به کمک آن می توان داکت اسپلیت را کنترل... ادامه مطلب

نصب پکیج دیواری

نصب پکیج دیواری

نصب پکیج دیواری قدیم الایام سیستم گرمایشی منازل و ادارات بسیار ساده بود، اما امروزه با پیشرفت جوامع و تغییر... ادامه مطلب

چگونه می توان صدای پمپ آب را کم کنیم؟

چگونه می توان صدای پمپ آب را کم کنیم؟

چگونه می توان صدای پمپ آب را کم کنیم؟ یکی از دغدغه های رایج در ساختمان ها کم کردن صدای... ادامه مطلب

نصب پکیج در واحد دوبلکس

نصب پکیج در واحد دوبلکس

نصب پکیج در واحد دوبلکس هر چقدر که بیشتر به فصل زمستان نزدیک شویم، مردم بیشتر به فکر خرید و... ادامه مطلب

نصب پکیج در بالکن

نصب پکیج در بالکن

نصب پکیج در بالکن پکیج یک سیستم گرمایشی محبوب در بازار است که امروزه در اکثر خانه ها دیده می... ادامه مطلب

نصب پکیج در آشپزخانه

نصب پکیج در آشپزخانه

نصب پکیج در آشپزخانه با پیشرفت علم مهندسی سیستم گرمایشی پکیج جایگزین موتور خانه های قدیمی شد. این سیستم نسبت... ادامه مطلب

آموزش نصب کانال داکت اسپلیت

آموزش نصب کانال داکت اسپلیت

آموزش نصب کانال داکت اسپلیت داکت اسپلیت یکی از سیستم های سرمایشی و گرمایشی هوا است که میان ساختمان سازان... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =