Search
Close this search box.

تجهیزات استخر خانگی

راهنمای کار با تاسیسات استخر

در یک تعریف کلّی لوازم و تجهیزات استخر خانگی و سونا و جکوزی طیف وسیعی از اقسام لوازم تاسیسات را دربر می گیرد. این لوازم و تجهیزات استخر مجموعه دستگاه های تصفیه و ضد عفونی کننده آب، فیلترشنی، تأمین فشار و گردش آب، گرمایش و رطوبت گیر سالن استخر، تا به لوازم جانبی چون؛ چراغ استخری، تخت، سایبان و… را دربر می گیرد. 

به عنوان نمونه؛ در زمینه دستگاه های تصفیه و ضد عفونی کننده آب از مجموعه تجهیزات استخر خانگی، می‌ توانیم به اقسام گوناگون فیلتر‌های تصفیه، انواع پکیج های تصفیه، کلرزن، جاروی استخر و… اشاره نماییم. همچنین در ارتباط با تجهیزات تأمین فشار و گردش آب در سیستم از مجموعه لوازم استخر خانگی می ‌توانیم به پمپ تصفیه، جت پمپ جکوزی اشاره کنیم.

تجهیزات استخر خانگی

پمپ تصفیه استخر یکی از مهم ترین تجهیزات استخر خانگی!

قلب سیستم تصفیه آب استخر، پمپ آن می باشد پمپ تصفیه استخر، آب خروجی از سیستم تخلیه را از فیلتر عبور می دهد و دوباره به کاسه استخر برمی گرداند. پیش از پمپ، یک عدد صافی فلزی واقع شده است تا برگ و زباله های احتمالی برجای مانده که امکان دارد منجر به از کار افتادن و یا آسیب دیدگی پمپ گردد را جمع می نماید.

پمپ تصفیه آب استخر را ما می توانیم از جمله مهم ترین تجهیزات استخر خانگی معرفی کنیم. بدون تردید خرید و نصب این تجهیزات استخر می‌باید در اولویت طراحان و سازندگان واقع شود. زیرا وجود مابقی لوازم استخر تحت الشعاع نصب و اجرای این قبیل از دستگاه ها واقع می شود. آب استخر لازم است در یک سیستم تصفیه سیرکوله گردد تا کثیفی و آلودگی از میان رود.

در یک نمونه طراحی مرسوم، آب از دو و یا چند خروجی کف استخر و چند اسکیمر که دور تا دور بالای استخر طراحی شده است، به واسطه ی مکش پمپ تصفیه استخر گردآوری شده و به سمت پمپ و پس از آن فیلتر تصفیه آب استخر رهسپار می شود.

پکیچ تصفیه آب استخر در بینابین تجهیزات استخر خانگی چه نقشی بر عهده‌ی خود دارد؟

با بهره گیری از پکیج تصفیه آب استخر علاوه بر به گردش وادار کردن آب راکد استخر می توان ذرات معلق و محلول موجود درون آب استخر را به خوبی جدا نمود. به گونه ای کلّی پکیج آب استخر اغلب در سه نوع؛ Tpaks , Top Filter و پکیج دفنی طراحی و ساخته می شوند که هریک از موارد نام برده شده دارای کاربری های مخصوص به خود هستند.

  • پکیج تصفیه استخر Tpaks؛

پکیج تصفیه آب استخر Tpaks متشکل از پمپ به همراه فیلترشنی برروی یک عدد شاسی ثابت و کیت اتصالات و لوله های رابط می باشد که اغلب در راستای فیلتر نمودن آب استخر کوچک و جکوزی گاهاً حوضچه آب سرد و استخرهای موقت بادی طراحی و تولید می شوند.

  • پکیج تصفیه استخر Top Filter؛

این قبیل از پکیج تصفیه آب استخر، تجهیزات استخر خانگی مخصوصِ آن قسم از استخرهایی می‌باشد که هیچ نوع لوله کشی و مدار تصفیه در کف و سطح آن ها در نظر انگاشته نشده است. به عبارتی چون حوض های بزرگی می باشند که شناگران از آن بهره می گیرند.

  • پکیج تصفیه استخر دفنی؛

پکیج تصفیه استخر دفنی، جانشین بسیار مطلوبی برای موتور خانه استخرهای روباز و سرپوشیده تا به حجم صد متر مکعب است. البته که این پکیج ها براساس ظرفیت استخرها در مدل ها و ظرفیت های گوناگونی طراحی و ساخته می شود.

فیلتر تصفیه استخر را فراموش نکنید!

بله، درست است، بهتر است در بینابین تجهیزات استخر خانگی فیلتر تصفیه استخر را از خاطر نبرید. فیلتر تصفیه استخر غالباً از گونه فیلترشنی با مخزن های بزرگ می باشند که از فایبرگلاس و فلز طراحی شده و دربرگیرنده یک بستر ضخیم از شن مخصوص است. آب در واقع از بالای مخزن وارد فیلتر می شود و توسط نیروی جاذبه زمین، به سمت پایین حرکت و از روی شن ها عبور می نماید.

ذرات بسیار کوچک شن، املاح و آلودگی ها را به خود جذب نموده و در قسمت انتهایی مخزن، آب تصفیه گردیده جمع آوری شده و خارج می شود. به مرور زمان و با تکیه بر گرفتگی منافذ داخل فیلترشنی، شدّت جریان آب در فیلتر کم خواهد شد. ما می‌ توانیم از روی گیج های فشار ورودی و خروجی فیلتر و دیدن اختلاف فشار مقدار کاهش جریان را کنترل کنیم. سپس در صورت نیاز فیلتر را شست و شوی معکوس بنماییم.

فیلتر تصفیه آب استخر خانگی به سه قسم طبقه بندی می شود؛

ضدعفونی کننده استخر از جمله دیگر تجهیزات استخر خانگی!

علاوه بر فیلتر نمودن ذرات معلق موجود درون آب، باید برای توازن و تعادل شیمیایی آب، مواد شیمایی را بدان تزریق کرد. عوامل بیماری زا بسیاری چون باکتری درون آب وجود دارد. استخر مکان بسیار خوبی در راستای انتقال میکروارگانیسم های بیماری زا از یک شخص به شخصی دیگر است.

همین آب با تعادل شیمیایی نادرست می تواند به بخش های گوناگون استخر صدمه رساند. علاوه بر این ها توازن شیمیایی نادرست آب می تواند منجر به تحریک چشمان و پوست شما گردد.

بنابراین می‌باید یک سیستم ضدعفونی برای از میان بردن این عوامل بیماری زا وجود داشته باشد.‌ به عبارتی بهتر و دقیق تر ما می توانیم از جمله تجهیزات استخر خانگی را در سیستم ضدعفونی کننده جای دهیم. ضدعفونی کننده رایج استخرها، کلر است که به حالت ترکیبات شیمیایی «هیپوکلریت کلسیم (جامد)» و «هیپوکلریت سدیم (مایع)» در گستره ی بازار وجود دارد.

زمانی که ماده جدید و یا آلودگی وارد آب شود، کلر چون ترکیبات شیمیایی گوناگون از جمله «اسید هیپوکلرو» با آن ها واکنش پیدا می کند. حال آن که اسید هیپوکلرو و باکتری ها و عوامل بیماری زا به واسطه ی تخریب ساختار آنزیم های آن ها از میان می رود.

تجهیزات استخر خانگی

چراغ استخری را فراموش نکنید!

چراغ استخری در دو نمونه روکار «بدون کاسه» و توکار «با کاسه» و با لامپ های هالوژنی که اغلب تک رنگ هستند و نیز لامپ های LED و SMD که در دو گونه تک رنگ و رنگی است، تولید و روانه بازار می شود. مزایای چراغ های نام برده شده نسبت به نوع هالوژنی این می باشد که در ابتدا حرارت بسیاری از خود تولید نمی نمایند.

پس اگر که استخر بدون آب باشد این نوع از چراغ های استخری آسیب نمی بینند و دوماً عمر عملکرد بالاتری را به خود اختصاص داده اند. علاوه بر این ها چراغ های LED , SMD حاوی رنگ های متنوعی می باشند. ما به شما توصیه می کنیم به هنگام تهیه تجهیزات استخر خانگی چراغ های استخری را از خاطر نبرید.

رطوبت گیر استخر چه کارهایی انجام می دهد؟

هوای محیط پیرامون به دلیل وجود نم و رطوبت می تواند منجر به ایجاد جلبک های سمی و نیز تخریب شدید مصالح و متریال ساختمانی در فضای استخر شود. «به خصوص زمانی که استخر شما به صورت سرپوشیده و گرم است.» یک استخر سرپوشیده می تواند لحظات شاد و دلنشینی را برای ما به دنبال آورد. ولی تبخیر از سطح آب احتمال دارد منجر به ایجاد مشکلات ساختاری بشود.

در معرض رطوبت بسیار واقع شدن دیوارها، دکوراسیون و نیز کف و سطح زمین منجر می شود مصالح استفاده شده به سرعت در معرض تخریب قرار بگیرد. به همین دلیل است که باید رطوبت گیر را هم در زمره ی تجهیزات استخر خانگی جای داده اند.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”آیا تهیه پکیج تصفیه آب استخر امری الزامی است؟ ” answer-0=”در بینابین تجهیزات استخر خانگی پکیج تصفیه آب استخر، منجر به گردش آب شده و ذرات معلق به خوبی از آب جدا خواهد شد. ” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”چراغ استخری در کدام نوع برای استخر خانگی مناسب تر است؟ ” answer-1=”چراغ های اِل‌اِی‌دی و اِس‌اِم‌دی بهترین نوع چراغ استخری هستند. ” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”آیا امکان خرید تجهیزات استخر خانگی به صورت اینترنتی وجود دارد؟ ” answer-2=”بله شما می توانید تجهیزات استخر خانگی خود را به صورت اینترنتی از طریق وب‌سایت تاسیسات دات کام تهیه کنید. ” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”” answer-3=”” image-3=”” headline-4=”h2″ question-4=”” answer-4=”” image-4=”” headline-5=”h2″ question-5=”” answer-5=”” image-5=”” headline-6=”h2″ question-6=”” answer-6=”” image-6=”” headline-7=”h2″ question-7=”” answer-7=”” image-7=”” headline-8=”h2″ question-8=”” answer-8=”” image-8=”” headline-9=”h2″ question-9=”” answer-9=”” image-9=”” headline-10=”h2″ question-10=”” answer-10=”” image-10=”” headline-11=”h2″ question-11=”” answer-11=”” image-11=”” headline-12=”h2″ question-12=”” answer-12=”” image-12=”” headline-13=”h2″ question-13=”” answer-13=”” image-13=”” headline-14=”h2″ question-14=”” answer-14=”” image-14=”” headline-15=”h2″ question-15=”” answer-15=”” image-15=”” headline-16=”h2″ question-16=”” answer-16=”” image-16=”” headline-17=”h2″ question-17=”” answer-17=”” image-17=”” headline-18=”h2″ question-18=”” answer-18=”” image-18=”” count=”19″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *