Search
Close this search box.

تاسیسات استخر خانگی

ESKIMER4-min

چنانچه که اگر خانه شما حوض داشته باشد و یا در زمان مراجعه به برخی مکان ها که برای دیزاین بخش بیرونی از حوض استفاده نموده اند کمی دقت کرده باشید. به خوبی پی برده اید که با گذشت زمان آب داخل حوض شفافیت قبل را ندارد و کدر می شود. دلیل این مسئله را می توان انگل و در کل آلودگی های موجود در آب دانست.

شما در چنین زمان های چاره ای ندارید جزء اینکه آب حوض را تخلیه نمایید و بعد از شستشوی و نظافت آن را دوباره پر کنید. ولیکن نمی توان  این راهکار برای استخر ها که ابعاد بزرگتری دارند بکار برد چرا که نظافت آن ها کار دشواری خواهد برد که نیازمند صرف زمان و انرژی بسیار می باشد.

بکارگیری تاسیسات استخر شنا خانگی در کنار همدیگر که موجب شکل گیری سامانه ای یکپارچه ای می گردد موجب تمیز و سالم نگه داشتن استخر شنا خانگی خواهد شد. برای افرادی که دوست دارند برای خانه ویلای خود استخر بسازند انتخاب درست تاسیسات استخر خانگی بسیار اهمیت دارد. چرا که علاوه بر اینکه بهداشت و نظافت را به همراه دارد موجب مصرف بهینه آب و به تبع کاهش هزینه ها خواهد شد.

در نتیجه می توان مشاهده کرد که بکارگیری تاسیسات استخر خانگی مجموعه ای از مزیت ها را برای شما فراهم خواهد کرد. در واقع اگر می خواهید از استخر خود استفاده نمایید و تفریح لذت بخشی داشته باشید بایت به فکر خرید تاسیسات استخر خانگی باشید.

در این مطلب از تاسیسات دات کام به صورت کامل و جامع به تشریح تاسیسات استخر خانگی خواهیم پرداخت. بر اساس اهمیت تجهیزات را در این مقاله مرتب نموده اید در نتیجه بهتر است بودجه خود را بر طبق اولویت بندی مشخص شده تخصیص دهید.

تاسیسات استخر خانگی

مهم ترین پارامتر ها در خرید تاسیسات استخر خانگی

پمپ

زمانی که آب راکد باقی می ماند محیط برای رشد میکروب و جلبک فراهم می گردد. یکی از اصلی ترین تاسیسات استخر خانگی که وظیفه گردش آب را بر دوش دارد پمپ می باشد. این قطعه علاوه بر مزیتی که عنوان نمودیم سبب کارایی درست دیگر ادوات می گردد. ابعاد استخر عامل مهمی در تهیه پمپ می باشد. یکی از مهم ترین مواردی که بایست به هنگام خرید این ابزار مورد توجه قرار دهید توان آن می باشد.

فیلتر ها تحت عنوان ابزاری برای ممانعت از آلودگی

پمپ ها نمی توانند آلودگی ها و میکروب های درون آب را از میان ببرند. چرا که فقط مانع از سکون آب می گردد. در نتیجه هیچ گونه تأثیری در حذف آلودگی و میکروب ندارند. در این جا است که اهمیت بکارگیری از فیلتر خود را نشان می دهد.

فیلتر را می توان به صافی تشبیه نمود که موجب می گردد آب تمیز و صاف به درون استخر هدایت گردد. فیلتر ها در تعدادی لایه تولید می گردند که رایج ترین نوع آن فیلتر شنی می باشد. این فیلتر برای گرفتن ذرات بزرگ بکار گرفته می شود.

اسکیمر ها

اسکیمر ها را می توان در تاسیسات استخر خانگی نوعی صافی دانست که ذرات معلق را به سمت بیرون انتقال می دهد. محل نصب آن با توجه به نوع طراحی و ارتفاع استخر در دیوار و یا کف تعبیه می گردد. علاوه بر این بایست محلی را برای خروج آلودگی ها اجرا نمود تا از بازگشت دوباره آلودگی ها به آب تمیز جلوگیری نمود. برای اینکار در اغلب موارد از سامانه لوله کشی استفاده می نمایند. 

توجه نمایید که برای داشتن عملکرد بهینه اسکیمر ها بایست آن ها را بازده مشخص تمیز نمود. شاید این سوال برای شما پیش آید که اسکیمر و فیلتر چه تفاوت های دارند. اسکیمر ها در تاسیسات استخر خانگی وظیفه دارند در استخر های روباز که همواره با آلودگی های همچون وجود برگ، پلاستیک و.. روبرو هستند را جمع آوری نمایند.

در حالی که فیلتر ها آلودگی ریز را پاکسازی می کنند تا از انتقال بیماری  ممانعت نمایند. هر دو این تجهیزات در تاسیسات استخر خانگی موجب داشتن محیطی تمیز و پاک می گردند. در زمان تهیه اسکیمر توجه به مواردی از قبیل ابعاد، حجم، و همچنین ویژگی های پمپ بسیار اهمیت دارد. 

تصفیه کننده ها

تصفیه کننده های همچون قرص های کلر، و نمک در گروه تصفیه کننده ها قرار می گیرند. برای از بین بردن میکروب ها الزامی است که از این موارد استفاده نمود. شما برای انجام این کار می توانید از تاسیسات استخر خانگی همچون دستگاه ها کلر زن، پمپ های تزریق کلر، و یا اشعه UV بهره ببرید. بکارگیری این موارد منجر می گردد رشد میکروب و قارچ متوقف گردد.

سیستم گرمایش

شما بایست در گروه تاسیسات استخر خانگی به دنبال یک وسیله برای گرم نمودن آب و متعادل سازی آن باشید. برای این کار می توانید از آب گرمکن های برقی، پکیج های گرمایشی و… بهره ببرید. این مسئله برای افرادی که دچار بیماری های خاصی هستند بسیار اهمیت دارد.

روشنای

در نهایت شما می توانید برای زیبایی بیشتر محیط استخر خانگی خود از تزئیناتی همچون روشنایی برای کف، دیوار و کنار های استخر بهره ببرید. با این کار فضای جذاب و زیبا در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

تاسیسات استخر خانگی

هزینه تاسیسات استخر خانگی

اگر تمایل دارید که یک استخر خانگی مجهز در اختیار داشته باشید در این صورت هزینه های که پرداخت خواهید نمود با توجه به تاسیسات استخر خانگی متفاوت خواهد بود. برای مثال اگر تجهیزات ساده ای را انتخاب کنید هزینه های شما کم خواهد شد. در مقابل اگر از بهترین برند که سطح کیفی بالای دارند را انتخاب کنید هزینه های شما افزایش خواهد یافت.

در واقع می توان بیان نمود که سلیقه شما در هزینه تاسیسات استخر خانگی تأثیر دارد. در کنار آن روباز و یا سرپوشیده بودن استخر خانگی که تجهیزات جانبی خواهند داشت باز هزینه ها را کم و زیاد خواهد نمود.

کلام پایانی

در این مطلب از تاسیسات دات کام تلاش خود را نمودیم اطلاعات مفیدی در خصوص تاسیسات استخر خانگی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. تاسیسات دات کام یکی از بهترین فروشگاه های اینترنتی می باشد که با کارشناسان مجربی که دارد می تواند بهترین مشاوره را در خصوص تاسیسات استخر خانگی در اختیار شما قرار دهد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *