Search
Close this search box.

خرید، فروش و قیمت چیلر در هرمزگان

خرید، فروش و قیمت چیلر در هرمزگان

قیمت چیلر در هرمزگان

توجه داشته باشید از دستگاه چیلر به عنوان سیستم سرمایشی و گرمایشی استفاده می شود. با توجه به مزایا و ویژگی های بسیاری که دارد از محبوبیت بالایی برخوردار شده است. در این مطلب قصد داریم خرید، فروش و قیمت چیلر را مورد بررسی قرار دهیم. جهت آشنایی بیشتر با دستگاه چیلر با ما همراه باشید.

چیلر چیست؟

چیلر از جمله سیستم‌های تهویه مطبوع می باشد که به سردکن نیز معروف هستند. این چلیرها به دو دسته چیلرهای تراکمی و چیلرهای جذبی تقسیم‌بندی خواهند شد. این دستگاه‌ها معمولاً حرارت را از مایع طبق سیکل تبرید تراکمی و جذبی دریافت خواهد کرد. این مایع که در اکثر موارد آب می باشد برای خنک کردن هوا یا دستگاه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

درون یک مبدل حرارتی به صورت سیکل جریان دارد. زمانی که هوا گرم شود نیاز به سیستم سرمایش افزایش پیدا خواهد کرد. چیلرها، هواساز، کولر گازی و … از جمله سیستم‌های سرمایشی می باشند که در موارد مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. امروزه دستگاه‌های چیلر از جمله سیستم های پرکاربرد هستند که از محبوبیت بالا برخوردار شده اند.

خرید چیلر در هرمزگان

اساس کار چیلر

توجه داشته باشید اساس کار چیلر خانگی و چیلر صنعتی بر مبنای تبخیر می باشد. به همین خاطر دستگاه باید گرمای محیط را دریافت کرده و سپس گرما را به سرما تبدیل کند.

در چیلر ها معمولاً با کاهش فشار عملیات تخلیه در دماهای پایین انجام خواهد شد. ماده مبرد در چیلر های جذبی که معمولاً آب می باشد در داخل اواپراتور که دارای فشار خلا است در دماهای پایین تبخیر خواهد شد که باعث می شود تا محیط اطراف اواپراتور سرد شود.

کاربرد چیلر

چیلر ها در انواع مختلفی وجود دارند. برخی از کاربردهای انواع چیلر عبارتند از:

 1. چیلرهای خانگی را در تراس حیاط یا پشت بام می توان نصب کرد.
 2. از چیلر های خانگی برای متراژهای بیش از ۱۵۰ متر می‌توان بهره مند شد.
 3. دمای مطلوب برای سرمایش و گرمایش اتاق ها به صورت جداگانه توسط چیلر تنظیم خواهد شد.
 4. در هر اتاق می توان یک فن کویل را نصب کرده و آن را به چیلر مرکزی اتصال دهید.
 5. در صورتی که فضای بزرگ با متراژ بیشتر دارید می توانید از چیلر های خانگی جهت تهویه مطبوع استفاده نمایید که بهترین گزینه خواهد بود.

انواع چیلر

انواع چیلر عبارتند از:

 • چیلرهای تراکمی
 • چیلرهای جذبی

انواع چیلر تراکمی و کاربرد آن

چیلر تراکمی دستگاهی است که برای سرد کردن آب مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این آب معمولاً برای سرمایش هوای ساختمان و همچنین سرد کردن ماشین آلات و محصولات صنعتی استفاده خواهد شد.

توجه داشته باشید برای چیلر تراکمی به دستگاه کمپرسور نیاز است که این کمپرسورها از برق تغذیه خواهند کرد که به چیلر برقی نیز شناخته می شوند. از چهار قسمت اصلی اواپراتور، کندانسور، کمپرسور، شیر انبساط و منبع تغذیه و برق تشکیل می شود.

در چرخه تبرید هواساز تراکمی معمولاً از گازهای HCFC و CFC جهت تبرید مورد استفاده قرار می گیرد. معمولاً کمپرسور به عنوان نیروی محرکه این چرخه عمل خواهد کرد. تراکم انرژی استفاده کرده تا آب سرد ایجاد شود این آب در اواپراتور چیلر خنک و سرد خواهد شذ. کندانسور مورد استفاده در چیلر های تراکمی معمولاً از نوع مبرد مبدل حرارتی پوسته و لوله می باشد.

انواع چیلر تراکمی

 1. چیلر تراکمی اسکرو
 2. چیلر تراکمی با سانتریفیوژ
 3. چیلر تراکمی رفت و برگشتی
 4. چیلرهای تراکمی با اسکرال

انواع چیلر جذبی و کاربرد آن

در این نوع چیلر ها معمولاً از جذب کننده و مولد حرارتی استفاده می‌شود که از کمپرسور در آن استفاده نخواهد شد. معمولاً خنک کننده که در چیلر جذبی دو اثره مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ لیتیوم بروماید می باشد. سیستم چیلر جذبی درقسمت جذب کننده بخار آب سرد شده و در قسمت مولد حرارتی داغ خواهد شد.  آب بر اثر حرارت تبدیل به بخار می شود.

بخار آب در کندانسور هواساز به حالت مایع در می‌آید. سپس در خنک کننده به بخار تبدیل خواهد شد. برای اینکه آب تبخیر شود گرمای نهان خود را از محیط خنک کننده دریافت کرده که باعث می‌شود تا برودت ایجاد شود. سپس بخار آب ایجاد شده در خنک کننده به جذب کننده انتقال پیدا می‌کند و این چرخه دوباره تکرار خواهد شد.

تفاوت انواع چیلر

چیلرهای جذبی برای ایجاد چرخه تبرید از گرما استفاده می شود. همچنین بخار آب گرم یا احتراق نفت و گاز و انرژی مورد نیاز می باشد که در چیلرهای تراکمی معمول از کمپرسور جهت چرخه تبرید استفاده خواهد شد.

تفاوت دیگر این دو چیلرها تنوع بر اساس کمپرسور سیلندر پیستونی اسکراب، تراکمی اسکرو و سانتریفیوژ می باشد. در صورتی که در چیلرهای جذبی از چرخه تبرید جذبی استفاده می‌شود. در این چیلر از یک ماده جاذبه استفاده می‌شود که در بیشتر موارد آب یا نمک لیتیوم بروماید است.

قیمت چیلر در هرمزگان

فروش چیلر در هرمزگان

یکی از خدمات مجموعه تاسیسات دات کام فروش انواع سیستم های تهویه مطبوع از جمله چیلر می باشد. می‌توانید از این دستگاه جهت سرمایش و گرمایش مورد نیاز در فصول مختلف سال استفاده نمایید. امروزه با توجه به تنوع بالا این محصولات فروشگاه های بسیاری هستند که نسبت به فروش این دستگاه ها اقدام کرده اند.

سعی کنید قبل از تهیه این دستگاه سابقه شرکت عرضه کننده را مورد بررسی قرار دهید. پیشنهاد ما به شما فروشگاه آنلاین https://tasisat.com/ می باشد. شما می توانید با اطمینان خاطر جهت تهیه انواع سیستم‌های تهویه مطبوع از جمله چیلر اقدام نمایید.

قیمت چیلر در هرمزگان

یکی از فاکتورهای بسیار مهمی که همه افراد زمانی که جهت تهیه و سفارش سیستم های تهویه مطبوع از جمله چیلر مورد بررسی قرار می‌دهند؛ قیمت چیلر می باشد. بهتر است بدانید با توجه به اینکه اکثر این دستگاه‌ها وارداتی می باشند نوسانات ارز و دلار بسیار موثر است.

همچنین عوامل دیگری مثل ظرفیت هوادهی، نوع کندانسور، نوع کمپرسوری و … بسیار موثر می باشد. سعی کنید هنگام تهیه این دستگاه ها تمام این موارد را مورد بررسی قرار دهید. جهت استعلام‌ قیمت می توانید به وب سایت https://tasisat.com/ مراجعه نمایید. یا از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با کارشناسان در تماس باشید.

خرید چیلر در هرمزگان

همانطور که می دانید امروزه تنوع سیستم های تهویه مطبوع گسترش پیدا کرده است. سیستم های بسیاری در بازار موجود دارند که هر یک کاربرد و شرایط خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. پیشنهاد می کنیم زمانی که برای تهیه این سیستم ها مراجعه می کنید با افراد با تجربه و خبره مشورت نمایید.

شرایط اقتصادی و محل زندگی و … را مد نظر قرار دهید تا بتوانید محصول مناسبی را تهیه کرده و از عملکرد بهتر آن بهره مند شوید. توجه داشته باشید در هنگام سفارش باید نکاتی مثل ظرفیت، محل نصب  و … را مد نظر قرار دهید تا بتوانید از آن بهره مند شوید.

جهت خرید چیلر به وبسایت https://tasisat.com/ مراجعه نمایید. در صورت نیاز به راهنمایی نیز با کارشناسان در تماس باشید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h3″ question-0=”کدام نوع چیلر بیشترین راندمان را دارد؟” answer-0=”چیلر تراکمی آب خنک با توجه به اینکه از کمپرسور سانتریفیوژ و اواپراتور های فلود استفاده می‌کنند بیشترین راندمان را دارند.” image-0=”” headline-1=”h3″ question-1=”آیا از چیلر جهت گرمایش نیز استفاده می شود؟” answer-1=”همانطور که از نام این دستگاه پیداست صرفاً برای تولید آب سرد مورد استفاده قرار می گیرد.” image-1=”” headline-2=”h3″ question-2=”مزایای چیلر های جذبی نسبت به چیلر های تراکمی کدامند؟” answer-2=”ضریب اطمینان بالا، بدون لرزش و سر و صدا، عدم نیاز به فضای نصب زیاد، استهلاک پایین.” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *