Search
Close this search box.

معرفی هواساز بیمارستانی و ویژگی های آن

معرفی هواساز بیمارستانی و ویژگی های آن

معرفی هواساز بیمارستانی و ویژگی های آن

هواساز بیمارستانی یکی از سیستم های پرکاربرد است که در بیمارستان ها و مراکز درمانی مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم هوای مناسبی را در محیط فراهم می کند که عاری از هر گونه آلودگی و آلاینده است. این سیستم دو عمل سرمایش و گرمایش محیط را انجام داده و رطوبت و اکسیژن محیط را نیز تنظیم می کند. با این سیستم می توان کیفیت خدمات بیمارستان ها را ارتقا داده و برای افرادی که در آنجا حضور دارند؛ هوای مطلوب و تازه ای را فراهم کرد.

این دستگاه وظیفه دارد دی اکسید کربن را حذف کرده و اکسیژن را به حد مناسب فراهم کند.‌ جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره این سیستم و ویژگی های آن تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

معرفی هواساز بیمارستانی و ویژگی های آن

معرفی هواساز بیمارستانی

هواساز بیمارستانی یا هایژنیک از تجهیزات مهم در بیمارستان ها است که نقش زیادی در تولید هوای با کیفیت و سالم دارد.‌ هواساز میدیا و هواساز بیومن از جمله انواع هواساز های با کیفیت و با امکانات ویژه می باشند. فن های موجود در این دستگاه معمولت از نوع پلاگ است که از طریق نیروی گریز از مرکز هوا را به گردش در می آورند. بدنه این سیستم تمام استیل و دارای ساختاری دو جداره بوده و مشخصات مکانیکی آن براساس استاندارد E  ۱۸۸۶ می باشد.

پنل های دو جداره استفاده شده در بدنه این سیستم دارای ضخامتی بین ۵ الی ۶ سانتی متر بوده و برای جداره بیرونی اغلب از ورق گالوانیزه و جداره داخلی از ورق فولاد ضد زنگ استفاده می شود. همچنین این سیستم مجهز به کویل هایی است که از جنس مس بوده و دارای فین های آلومینیومی است. چهارچوب این هواساز ساخته شده از مقاطع آلومینیومی است که با نوارهای پلی آمید درزگیری می شود.

مزایای هواساز بیمارستانی

این سیستم هوای سالمی را برای کادر درمان و بیماران فراهم می کند. همچنین این محصول عفونت را کنترل کرده و از گسترش آن در محیط های گوناگون بیمارستان جلوگیری می کند.‌ مصرف انرژی این سیستم کم بوده و هزینه ها را نیز کاهش می دهد.‌ با این سیستم می توان سرمایش و گرمایش محیط را بدون صدا و ایجاد مزاحمت برای افراد انجام داد. قابلیت کارکرد به صورت ۲۴ ساعته از دیگر مزایای هواساز بیمارستانی است.

همچنین این دستگاه هوایی تازه و بدون آلودگی را در محیط فراهم می کند. قدرت و توانایی این سیستم در کنترل دما و رطوبت محیط بالا است. می توان دمای هوا را در هر محیطی تنظیم کرده و فشار هوای مثبت ایجاد کرد.‌

معرفی هواساز بیمارستانی و ویژگی های آنروش کارکرد هواساز بیمارستانی

در هواساز بیمارستانی از دریچه ورودی هوا وارد سیستم شده و از فیلترهای درون دستگاه عبور می کند. در اینجا فیلترها گرد و غبار و آلودگی های موجود در هوا را گرفته و آن را پاکسازی و تمیز می کنند. سپس این هوا با کویل های آب سرد با گرم برخورد داشته و سرما یا گرمای آن را گرفته و دمای آن افزایش یا کاهش می یابد.

در زمان عملکرد سرمایشی کویل ها سرد بوده و در حین عملکرد گرمایشی کویل ها گرم هستند. سپس بسته به تنظیمات رطوبت هوا متعادل شده و سپس توسط فن و موتور با سرعت و شتاب بالا به بیرون پرتاب می شود.‌

نکات مهم در انتخاب هواساز بیمارستانی

هواساز بیمارستانی باید به طور مرتب و هر چند وقت یک بار سرویس شود؛ بنابراین دسترسی آسان به قطعات امری ضروری است. همچنین سیستم انتخابی باید از متریالی سازگار با محیط زیست ساخته شده باشد. بهینه بودن سطح مصرف انرژی از دیگر نکاتی است که در زمان انتخاب این سیستم بایستی به آن توجه کرد.

 

استانداردهای لازم برای هواساز بیمارستانی

هواساز بیمارستانی باید مطابق با استانداردهایی تولید شود که بسیار اهمیت دارند. در زیر به مهم ترین استانداردها در ساخت این محصول اشاره می کنیم:

استاندارد EN 1886: این استاندارد مربوط به خصوصیات مکانیکی سیستم های تهویه مطبوع برای طراحی و ساخت است. همچنین دستورالعمل های نگهداری و نصب این سیستم ها را مشخص می کند.

استاندارد VDI 3803: این استاندارد برای تعیین شرایط ساختاری و فنی سیستم های تهویه مطبوع است. به طور مثال می توان گفت مشخصات انواع فیلترها را تعیین می کند.

استاندارد VDI 6022: شرایط هایژنیک بودن یک سیستم از طریق این استاندارد مشخص می شود. مثلا مسطح بودن تمام سطوح، ساخت پنل های پایینی دستگاه از ورق های استیل، طراحی درب ها، گرد بودن گوشه ها و طراحی بخش های مختلف سیستم با قابلیت مونتاژ آسان برای پاکسازی اجزای داخلی

استاندارد EN 13053: این استاندارد پارامترهایی چون انرژی مصرفی، سرعت جریان هوا و انرژی بازیافتی را مشخص می کند.

معرفی هواساز بیمارستانی و ویژگی های آن

خرید هواساز بیمارستانی

خرید هواساز بیمارستانی از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چرا که نیازمند اطلاعات بیشتر درباره این سیستم ها می باشد. به همین دلیل کارشناسان فروش مجموعه تخصصی تاسیسات دات کام همواره در تلاش هستند تا اطلاعات لازم را در اختیار شما کاربران عزیز قرار داده و در انتخاب بهتر شما عزیزان را راهنمایی کنند. برای سفارش این سیستم به وبسایت https://tasisat.com/ سری بزنید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

هواساز بیمارستانی چیست؟

این دستگاه از سیستم های تهویه مطبوع بوده و نقش زیادی در تولید هوای سالم و با کیفیت دارد.

مزایای هواساز بیمارستانی را ذکر کنید؟

کارکرد به صورت ۲۴ ساعته، قدرت و توانایی بالا در کنترل دما و رطوبت، مصرف انرژی کم، جلوگیری از گسترش عفونت در محیط های مختلف

استانداردهای لازم برای هواساز بیمارستانی کدامند؟

استاندارد EN 1886، VDI 3803، VDI 6022، EN 13053

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *