چگونه گرمایش از کف را هواگیری کنیم؟

چگونه گرمایش از کف را هواگیری کنیم؟

لطفا امتیاز دهید

چگونه گرمایش از کف را هواگیری کنیم؟

یکی از تاسیسات گرمایشی که امروزه از محبوبیت بالایی برخوردار شده است؛ سیستم گرمایش از کف ساختمان می باشد. اگر شما نیز از آن دسته افراد هستید که از این تاسیسات گرمایشی استفاده می کنید ممکن است پس از مدتی سیستم‌گرمایشی بازدهی روز اول را نداشته باشد.

این مشکل به خاطره هوا گرفتن در لوله ها ایجاد خواهد شد. برای اینکه این مشکل را برطرف کنید باید به صورت دوره ای و حداقل سالی یک بار سیستم گرمایش از کف را هواگیری نمایید. در ادامه مطلب قصد داریم به بررسی سوال چگونه گرمایش از کف را هواگیری کنیم؟ بپردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

چگونه گرمایش از کف را هواگیری کنیم؟

نکات بسیار مهم قبل از هواگیری سیستم گرمایش از کف

در ادامه پاسخ به سوال چگونه گرمایش از کف را هواگیری کنیم؟ بهتر است بدانید قبل از اینکه هواگیری سیستم گرمایش از کف را انجام دهید باید نکاتی را مد نظر قرار دهید. برخی از این نکات عبارتند از :

فشار هوا

بهتر است بدانید یکی از مهم ترین دلایلی که باعث گرم شدن سیستم گرمایش از کف خواهد شد افزایش یا کاهش فشار در سیستم می باشد. برای اینکه شما این مشکل را برطرف کنید باید به صورت دوره‌ای فشار هوا سیستم گرمایشی را تست و مورد بررسی قرار دهید.

کاهش فشار سیستم گرمایشی به خاطر کم شدن حجم آب در لوله های سیستم گرمایشی می باشد. برای بالا بردن فشار هوا باید توسط شیر آب به لوله ها آب اضافه نمایید و سپس دوباره فشاره هوا را بررسی نمایید.

شیرهای هواگیری

پس از چک کردن فشار هوا، هواگیری توسط شیرهای هواگیری انجام خواهد شد. با توجه به اینکه سیستم گرمایشی شما از چه مدلی باشد امکان دارد شیرهای هواگیری در دما‌های مختلفی قرار داشته باشد.

اگر سیستم گرمایشی از جنس لوله های استیل ساخته شده باشند معمولا شیر هواگیر در بالای لوله های تعبیه می شود. ولی اگر سیستم از لوله های استیل ضد زنگ ساخته باشند شیرها در سمت راست لوله ها قرار خواهند گرفت.

چگونه گرمایش از کف را هواگیری کنیم؟

در ادامه مبحث چگونه گرمایش از کف را هواگیری کنیم؟ باید گفت در صورتی که شما فشار هوا را بررسی کردید و همچنین شیر هواگیری را بررسی کرده اید! می توانید تشخیص دهید که سیستم گرمایش از کف شما نیاز به هواگیری دارد یا خیر؟  اگر سیستم نیاز به هواگیری داشته باشد طبق مراحل زیر انجام دهید:

در مرحله اول محل قرارگیری لوله ها و شیرهای هواگیری را در اتاق پیدا کنید. سپس سالم بودن شلنگ و لوله های سیستم گرمایشی را بررسی کنید. سعی کنید شیر آب را به مدت ۱۰ دقیقه باز نگه دارید تا تمامی لوله ها از آب پر شود.

از قسمت شیرهای پایین لوله ها هواگیری سیستم را انجام دهید. در نظر داشته باشید شیر هواگیری را تا زمانی که کامل هوا خارج شود باز بگذارید. پس از گذشت ۱۵ دقیقه هواگیری لوله ها انجام خواهد شد که باید شیر هواگیری را ببندید.

نکات لازم بعد از هواگیری سیستم گرمایش از کف

بعد از این که شما هواگیری سیستم گرمایش از کف را انجام دادید چند لحظه صبر کنید و دوباره فشار هوای سیستم گرمایشی را بررسی کنید. اگر فشار سیستم افزایش پیدا کرده باشد سیستم گرمایش از کف به خوبی عمل کرده و فضای اتاق پس از گذشت چند دقیقه گرم خواهد شد. اگر فشار سیستم کم باشد احتمال دارد مشکلات جدی تری در لوله ها فرسودگی عایق های سیستم و … داشته باشد.

سعی کنید به سیستم دست نزده و آن را به افراد ماهر و خبره بسپارید. در صورتی که خود شما دست به تعمیر آن بزنید امکان دارد هزینه های بیشتری را به همراه داشته باشد. توجه داشته باشید در بیشتر سیستم های گرمایش از کف که با گردش آب کار می‌کند مشکل وجود هوا در سیستم می باشد.

در سیستم های گرمایش از کف گاهی گرمای محسوسی ایجاد نخواهد شد و این امکان دارد به خاطر وجود هوا در سیستم باشد. همچنین می توانید شیرهای هواگیری را باز کرده و جریان آب را وصل نمایید تا زمانی که لوله های رابط هواگیری شود باید صبر کنید و سپس شیر را دوباره ببندید.

چگونه گرمایش از کف را هواگیری کنیم؟

نکات مهم در نگهداری از سیستم گرمایش از کف

اگر شما نیز از سیستم گرمایش از کف استفاده می کنید و تمایل دارید تا بهترین نتیجه را از این سیستم داشته باشید سعی کنید به صورت مرتب و دوره ای سرویس نمائید. به طور کلی می توان گفت سیستم های گرمایش از کف تعمیر و نگهداری زیادی احتیاجی ندارند و به طور منظم با مشکلات روبرو نخواهد شد. اما بهتر است شما به صورت مرتب فشار را چک کرده و مطمئن شوید که به اندازه مورد نظر می باشد.

اگر فشار کم باشد آب بیشتری به سیستم اضافه کنید. اگر مشکل شما حل نشد و همچنان فشار سیستم کم باشد امکان دارد لوله کشی گرمایش از کف به درستی انجام نشده باشد. همچنین امکان دارد مشکل فشار از جنس بد لوله های کیفیت پایین عایق کاری باشد. شما با بررسی این موارد می توانید سیستم گرمایش از کف را با عملکرد مناسبی داشته باشید.

هواگیری گرمایش از کف جز اقداماتی می باشد که در زمان شروع فصل سرما به صورت منظم باید انجام دهید. یعنی شما تنها یک بار در سال باید هواگیری را انجام دهید. این هواگیری باعث می‌شود تا گرما به صورت موثر و یکنواخت پخش شود و احساس نکنید نقطه ای سرد و نقطه‌ای دیگر گرم است. به هر حال اگر هر بار که فشار چک می کنید احساس کردید که نقاطی سرد یا گرم است پیشنهاد می کنیم از افرادی که در این زمینه مهارت دارند کمک بگیرید.

جهت تهیه انواع سیستم های گرمایشی و سرمایشی از جمله سیستم گرمایش از کف می توانید از طریق فروشگاه اینترنتی https://tasisat.com/ اقدام نمایید. با توجه به تنوع بالای این سیستم ها پیشنهاد می کنیم حتماً قبل از تهیه این محصولات با کارشناسان تاسیسات دات کام در تماس باشید و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

در این صورت می توانید با توجه به شرایط محل زندگی و موقعیت جغرافیایی محصول مناسبی را انتخاب کرده و از آن بهره مند شوید. نکته دیگری که باید مد نظر قرار دهید این است که می توانید در هر جای ایران که باشید نسبت به سفارش این سیستم ها اقدام نمایید. چرا که مجموعه تاسیسات دات کام ارسال به سراسر ایران دارد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

09123434398

چه زمان از سال باید هواگیری سیستم گرمایش از کف را انجام داد؟

با شروع فصل سرد سال باید هواگیری سیستم گرمایش از کف را انجام دهید.

در طی سال چند بار هواگیری سیستم گرمایش از کف انجام می شود؟

در طی سال معمولاً یک بار هواگیری برای سیستم گرمایش از کف کافی می باشد.

چگونه می توان سیستم های سرمایشی و گرمایشی با کیفیتی را تهیه و خریداری کرد؟

از طریق فروشگاه آنلاین https://tasisat.com/ می توانید انواع سیستم های گرمایشی و سرمایشی را تهیه و خریداری نمایید.

مطالب مرتبط

۶ نشانه اصلی سطح پایین مبرد در دستگاه تهویه مطبوع

6 نشانه اصلی سطح پایین مبرد در دستگاه تهویه مطبوع

۶ نشانه اصلی سطح پایین مبرد در دستگاه تهویه مطبوع مبرد ماده ای است که سیستم های تهویه مطبوع براساس... ادامه مطلب

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید یکی تجهیزات مورد نیاز برای استخر ها پمپ می باشد. در صورتی که... ادامه مطلب

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟ پمپ آب امروزه در اکثر خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد؛ که... ادامه مطلب

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی 11 روش کاربردی

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی ۱۱ روش کاربردی سیستم تهویه مطبوع از جمله محصولات پرکاربردی است متنوع بوده و... ادامه مطلب

سوپرهیت و سابکول چیست؟

سوپرهیت و سابکول چیست؟ در دستگاه های تهویه مطبوعی که براساس سیکل تبریدی کار می کنند؛ اصطلاحات سوپرهیت و سابکول... ادامه مطلب

سیستم تهویه مطبوع چیست؟

سیستم تهویه مطبوع چیست؟

سیستم تهویه مطبوع چیست؟ سیستم های تهویه مطبوع از تجهیزات اصلی هر ساختمانی محسوب می شوند که استفاده از آن... ادامه مطلب

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟ دستگاه تهویه از سیستم های پرکاربردی است که در انواع مدل های مختلف... ادامه مطلب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب آب یکی از ضروراتی است که به طور روزمره مورد استفاده... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *