چگونه کولر گازی اصل را از تقلبی تشخیص دهیم ؟

چگونه کولر گازی اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟ به طور کلی، خرید سیستم های تهویه به منظور تامین هوای تازه و مطلوب و به تبع آن، فراهم آوردن زمینه آرامش و آسایش مصرف کننده صورت می گیرد. در حال حاضر، شرکت های مختلف و گوناگونی در عرصه طراحی، تولید و عرضه سیستم های تهویه مطبوع در اقصی نقاط دنیا فعالیت دارند. بر همین اساس، سالانه میلیون‌ها دستگاه از این تجهیزات سرمایشی و گرمایشی تولید و در اختیار خریداران و مصرف کنندگان قرار می گیرد.

با توجه به تنوع بسیار بالای مدل های کولر گازی و وجود برندهای مختلف، انتخاب یک سیستم کاربردی و کارآمد و در عین حال باکیفیت، برای خریداران سخت و دشوار می شود. برای رقم زدن و تجربه یک خرید مقرون به صرفه و بهینه، سطح کیفی ساخت و اصل و اورجینال بودن کولرهای گازی، از درجه اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد.

در این میان، وجود کولرهای گازی بی کیفیت و تقلبی، به یک چالش و دغدغه برای خریداران مبدل شده است. چراکه هیچ خریداری راضی به خرید تجهیزات غیر استاندارد، بی کیفیت و تقلبی نمی باشد.

در این موضوع که چگونه کولر گازی اصل را از تقلبی تشخیص دهیم، توجه به نکات و مواردی بیش از پیش اهمیت و ضرورت پیدا می کند. برخورداری از گارانتی معتبر، مدل و سریال، برچسب مخصوص اطلاعات دستگاه، لوگو شرکت سازنده و نام و برند، برخی از نکات مهم در این زمینه محسوب می شوند. به همین جهت، در این مقاله به بررسی و نحوه تشخیص و شناسایی کولرهای گازی اصل از تقلبی می پردازیم.

نحوه تشخیص کولر گازی اصل از تقلبی

نحوه تشخیص کولر گازی اصل از تقلبی

1- برچسب و مشخصات فنی دستگاه

در پاسخ به این سوال که چگونه کولر گازی اصل را از تقلبی تشخیص دهیم یکی از بهترین راهکارها، توجه به اطلاعات و مشخصات و برچسب و لیبل حک شده بر روی محصول می باشد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که بر روی قسمت پنل یا بسته بندی تمامی مدل های کولر گازی، یک برچسب مخصوص حک شده است.

بر روی برچسب دستگاه اطلاعات فنی سیستم مانند کشور سازنده، برند تولیدکننده، نوع و مدل کمپرسور، نوع گاز مبرد، نوع و مدل دستگاه، میزان برق و انرژی مصرفی و مشخصات قطعات و متعلقات فنی کولر گازی درج شده است.

برای اطمینان حاصل کردن از اصلی و اورجینال بودن سیستم تهویه مطبوع خریداری شده می توان مدل و سریال حک شده بر روی برچسب را از طریق سایت اصلی کولر گازی جستجو نمود. همچنین، از دیگر راهکارهای تشخیص کولر گازی اصلی از تقلبی توجه به برچسب مدل و نوع دستگاه می باشد.

به طور معمول، کولرهای گازی در مدل های معمولی و اینورتر طراحی و تولید می شوند. برای تشخیص اصل و اینورتر یا معمولی بودن دستگاه می توان به مشخصاتی مانند نوع گاز مبرد و جریان آمپر مصرفی و دمای کارکرد و نوع کمپرسور سیستم توجه کرد. جریان آمپر مصرفی در کولرهای گازی معمولی برابر با 12 آمپر می باشد. این در حالی است که اسپلیت و کولر گازی اینورتر یا کم مصرف در حدود 2/3 آمپر است.

علاوه براین، فرآیند خنک سازی و سرمادهی کولرهای گازی کم مصرف با گاز مبرد r410a صورت می گیرد. سیکل تبرید کولرهای گازی معمولی با گاز خنک کننده r22 اجرایی می گردد.

در زمینه چگونه کولر گازی اصل را از تقلبی تشخیص دهیم، باید خاطر نشان نمود که مصرف و هزینه برق کولرهای گازی اینورتر در مقایسه با کولرهای گازی معمولی، بسیار کمتر و بهینه تر می باشد. مدل کمپرسور کولرهای گازی اینورتر نیز با مدل های معمولی تفاوت دارد. راندمان و کارایی و قدرت و توان کمپرسور اسپلیت های اینورتر به مراتب بیشتر از مدل های معمولی می باشد.

تشخیص کولر گازی اصل از تقلبی

2- مدل و سریال دستگاه

در ادامه مبحث اینکه چگونه کولر گازی اصل را از تقلبی تشخیص دهیم مدنظر قرار دادن سریال و مدل سیستم نیز بسیار کمک کننده می باشد. همه شرکت های تولیدکننده، سیستم های تهویه مطبوع تولیدی خود را با شماره سریال و مدل مشخصی طراحی و به مصرف کننده ارائه می نمایند.

با بررسی سریال، کد و مدل دستگاه از طریق سایت اصلی شرکت تولیدکننده، به راحتی می توان از اصل یا تقلبی بودن کولر گازی اطمینان حاصل نمود. کولرهای گازی تقلبی در قسمت سریال و کد خود اعداد یا حروف کمتر یا بیشتر در مقایسه با مدل های اصل دارند. همین تفاوت جزئی به تشخیص کولر گازی مدل اصل از تقلبی کمک شایانی می کند.

3- نحوه کارکرد

نحوه کارایی و بازدهی دستگاه هم در زمینه چگونه کولر گازی اصل را از تقلبی تشخیص دهیم، تاثیرگذار و مؤثر است. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که کولرهای گازی اصل و اورجینال بر اساس آخرین استانداردها و اصول تکنولوژی و فناوری طراحی و تولید می شوند.

برهمین اساس، در طول زمان دچار افت کیفیت و کاهش عملکرد نمی شوند. در سوی مقابل، عملکرد و کارکرد و بازدهی مدل های تقلبی در طول زمان کاهش چشمگیری پیدا می کند. همچنین، اجزا و قطعات اسپلیت های تقلبی در کوتاه مدت دچار استهلاک و خرابی می شوند.

4- گارانتی اصلی

در این موضوع که چگونه کولر گازی اصل را از تقلبی تشخیص دهیم ، معتبر و اصلی بودن گارانتی و ضمانت نامه دستگاه نیز راهگشا می باشد.

برخورداری از گارانتی رسمی و کتبی و خدمات پس از فروش گسترده، حکایت از اصل و اورجینال بودن سیستم دارد. به طور معمول، کولرهای گازی اصلی به وسیله شرکت های معتبر و از طریق مجاری قانونی به کشور وارد می شوند. علاوه بر این، در بسیاری مواقع سیستم های تهویه مطبوع اصل و باکیفیت از نصب رایگان، گارانتی 2 ساله اجزا و قطعات داخلی و گارانتی 5 ساله کمپرسور بهره مند می باشند.

بر این اساس، پس از بروز ایراد فنی در ساختار و قطعات داخلی سیستم، مصرف کننده می تواند با استفاده از گارانتی و خدمات پس از فروش، نسبت به رفع مشکل ایجاد شده اقدام کند. این در حالی است که گارانتی و ضمانت نامه کولرهای گازی تقلبی ضمن بی اعتبار بودن، در مواقع بروز ایراد، با پاسخ مناسب و قانع کننده ای از طرف شرکت ارائه دهنده همراه نخواهد بود.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

09123434398

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 9 =