چگونه کولر گازی اصل را از تقلبی تشخیص دهیم

چگونه کولر گازی اصل را از تقلبی تشخیص دهیم ؟

لطفا امتیاز دهید

چگونه کولر گازی اصل را از تقلبی تشخیص دهیم ؟

چگونه کولر گازی اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟ به طور کلی، خرید سیستم های تهویه به منظور تامین هوای تازه و مطلوب و به تبع آن، فراهم آوردن زمینه آرامش و آسایش مصرف کننده صورت می گیرد. در حال حاضر، شرکت های مختلف و گوناگونی در عرصه طراحی، تولید و عرضه سیستم های تهویه مطبوع در اقصی نقاط دنیا فعالیت دارند. بر همین اساس، سالانه میلیون‌ها دستگاه از این تجهیزات سرمایشی و گرمایشی تولید و در اختیار خریداران و مصرف کنندگان قرار می گیرد.

با توجه به تنوع بسیار بالای مدل های کولر گازی و وجود برندهای مختلف، انتخاب یک سیستم کاربردی و کارآمد و در عین حال باکیفیت، برای خریداران سخت و دشوار می شود. برای رقم زدن و تجربه یک خرید مقرون به صرفه و بهینه، سطح کیفی ساخت و اصل و اورجینال بودن کولرهای گازی، از درجه اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد.

در این میان، وجود کولرهای گازی بی کیفیت و تقلبی، به یک چالش و دغدغه برای خریداران مبدل شده است. چراکه هیچ خریداری راضی به خرید تجهیزات غیر استاندارد، بی کیفیت و تقلبی نمی باشد.

در این موضوع که چگونه کولر گازی اصل را از تقلبی تشخیص دهیم، توجه به نکات و مواردی بیش از پیش اهمیت و ضرورت پیدا می کند. برخورداری از گارانتی معتبر، مدل و سریال، برچسب مخصوص اطلاعات دستگاه، لوگو شرکت سازنده و نام و برند، برخی از نکات مهم در این زمینه محسوب می شوند. به همین جهت، در این مقاله به بررسی و نحوه تشخیص و شناسایی کولرهای گازی اصل از تقلبی می پردازیم.

نحوه تشخیص کولر گازی اصل از تقلبی

نحوه تشخیص کولر گازی اصل از تقلبی

1- برچسب و مشخصات فنی دستگاه

در پاسخ به این سوال که چگونه کولر گازی اصل را از تقلبی تشخیص دهیم یکی از بهترین راهکارها، توجه به اطلاعات و مشخصات و برچسب و لیبل حک شده بر روی محصول می باشد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که بر روی قسمت پنل یا بسته بندی تمامی مدل های کولر گازی، یک برچسب مخصوص حک شده است.

بر روی برچسب دستگاه اطلاعات فنی سیستم مانند کشور سازنده، برند تولیدکننده، نوع و مدل کمپرسور، نوع گاز مبرد، نوع و مدل دستگاه، میزان برق و انرژی مصرفی و مشخصات قطعات و متعلقات فنی کولر گازی درج شده است.

برای اطمینان حاصل کردن از اصلی و اورجینال بودن سیستم تهویه مطبوع خریداری شده می توان مدل و سریال حک شده بر روی برچسب را از طریق سایت اصلی کولر گازی جستجو نمود. همچنین، از دیگر راهکارهای تشخیص کولر گازی اصلی از تقلبی توجه به برچسب مدل و نوع دستگاه می باشد.

به طور معمول، کولرهای گازی در مدل های معمولی و اینورتر طراحی و تولید می شوند. برای تشخیص اصل و اینورتر یا معمولی بودن دستگاه می توان به مشخصاتی مانند نوع گاز مبرد و جریان آمپر مصرفی و دمای کارکرد و نوع کمپرسور سیستم توجه کرد. جریان آمپر مصرفی در کولرهای گازی معمولی برابر با 12 آمپر می باشد. این در حالی است که اسپلیت و کولر گازی اینورتر یا کم مصرف در حدود 2/3 آمپر است.

علاوه براین، فرآیند خنک سازی و سرمادهی کولرهای گازی کم مصرف با گاز مبرد r410a صورت می گیرد. سیکل تبرید کولرهای گازی معمولی با گاز خنک کننده r22 اجرایی می گردد.

در زمینه چگونه کولر گازی اصل را از تقلبی تشخیص دهیم، باید خاطر نشان نمود که مصرف و هزینه برق کولرهای گازی اینورتر در مقایسه با کولرهای گازی معمولی، بسیار کمتر و بهینه تر می باشد. مدل کمپرسور کولرهای گازی اینورتر نیز با مدل های معمولی تفاوت دارد. راندمان و کارایی و قدرت و توان کمپرسور اسپلیت های اینورتر به مراتب بیشتر از مدل های معمولی می باشد.

تشخیص کولر گازی اصل از تقلبی

2- مدل و سریال دستگاه

در ادامه مبحث اینکه چگونه کولر گازی اصل را از تقلبی تشخیص دهیم مدنظر قرار دادن سریال و مدل سیستم نیز بسیار کمک کننده می باشد. همه شرکت های تولیدکننده، سیستم های تهویه مطبوع تولیدی خود را با شماره سریال و مدل مشخصی طراحی و به مصرف کننده ارائه می نمایند.

با بررسی سریال، کد و مدل دستگاه از طریق سایت اصلی شرکت تولیدکننده، به راحتی می توان از اصل یا تقلبی بودن کولر گازی اطمینان حاصل نمود. کولرهای گازی تقلبی در قسمت سریال و کد خود اعداد یا حروف کمتر یا بیشتر در مقایسه با مدل های اصل دارند. همین تفاوت جزئی به تشخیص کولر گازی مدل اصل از تقلبی کمک شایانی می کند.

3- نحوه کارکرد

نحوه کارایی و بازدهی دستگاه هم در زمینه چگونه کولر گازی اصل را از تقلبی تشخیص دهیم، تاثیرگذار و مؤثر است. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که کولرهای گازی اصل و اورجینال بر اساس آخرین استانداردها و اصول تکنولوژی و فناوری طراحی و تولید می شوند.

برهمین اساس، در طول زمان دچار افت کیفیت و کاهش عملکرد نمی شوند. در سوی مقابل، عملکرد و کارکرد و بازدهی مدل های تقلبی در طول زمان کاهش چشمگیری پیدا می کند. همچنین، اجزا و قطعات اسپلیت های تقلبی در کوتاه مدت دچار استهلاک و خرابی می شوند.

4- گارانتی اصلی

در این موضوع که چگونه کولر گازی اصل را از تقلبی تشخیص دهیم ، معتبر و اصلی بودن گارانتی و ضمانت نامه دستگاه نیز راهگشا می باشد.

برخورداری از گارانتی رسمی و کتبی و خدمات پس از فروش گسترده، حکایت از اصل و اورجینال بودن سیستم دارد. به طور معمول، کولرهای گازی اصلی به وسیله شرکت های معتبر و از طریق مجاری قانونی به کشور وارد می شوند. علاوه بر این، در بسیاری مواقع سیستم های تهویه مطبوع اصل و باکیفیت از نصب رایگان، گارانتی 2 ساله اجزا و قطعات داخلی و گارانتی 5 ساله کمپرسور بهره مند می باشند.

بر این اساس، پس از بروز ایراد فنی در ساختار و قطعات داخلی سیستم، مصرف کننده می تواند با استفاده از گارانتی و خدمات پس از فروش، نسبت به رفع مشکل ایجاد شده اقدام کند. این در حالی است که گارانتی و ضمانت نامه کولرهای گازی تقلبی ضمن بی اعتبار بودن، در مواقع بروز ایراد، با پاسخ مناسب و قانع کننده ای از طرف شرکت ارائه دهنده همراه نخواهد بود.

5- پلاک را بررسی کنید

کولر گازی شما یک پلاک فلزی روی آن دارد که معمولاً به بخش بیرونی در قسمت پشتی متصل می شود. برو به آن نگاه کن و اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنید. دنبال چه می گردی؟ تاریخ ساخت است گاهی اوقات به عنوان تاریخ MFG نوشته می شود. اگر بتوانید آن تاریخ را پیدا کنید، می دانید که کولر چند ساله است.

اگر تاریخ سازنده ای را نمی بینید، همچنان می توانید از سن سیستم مطلع شوید. از پلاک عکس بگیرید و سپس شماره مدل و شماره سریال را یادداشت کنید. اینها ممکن است به نظر شما معنی دار نباشند، اما اطلاعات مربوط به تاریخ تولید در آنها تعبیه شده است. لازم نیست تاریخ را رمزگشایی کنید: آنلاین شوید و اعداد را همراه با نام تجاری AC قرار دهید و باید تاریخ ساخت را پیدا کنید.

همچنین می‌توانید با ما تماس بگیرید: ما خوشحال می‌شویم از ابزارهایی که در اختیار داریم برای کشف سن کولر گازی شما استفاده کنیم. نکته دیگر، مبردی است که سیستم استفاده می کند. پلاک نام این اطلاعات را خواهد داشت. اگر می گوید کولر گازی از R-22 استفاده می کند، قطعاً باید یک کولر گازی جدید خریداری و نصب کنید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

09123434398

آیا کولرهایی که از بانه می آیند اصل هستند؟

کیفیت محصولات بانه ای به خصوص کولرهای گازی به هیچ عنوان قابل مقایسه با محصولات اصلی و اوریجینال نیست. یعنی مطمئنا شما محصولاتی با طول عمر بالا و به صرفه ای را خریداری نخواهید کرد.

آیا با نوع مبرد اصل و کپی بودن کولرگازی تشخیص داده می شود؟

بله. گاز دستگاه می بایست R410 باشد که در کولرهای تقلبی از این گاز استفاده نمی شود.

یکی از مهمترین تشخیص ها در این کولر گازی اصل و تقلبی چیست؟

روش دیگر متصل کردن آمپرمتر به دستگاه است.

مطالب مرتبط

ارورهای کولر گازی تی سی ال و نحوه برطرف کردن آن ها

ارورهای کولر گازی تی سی ال و نحوه برطرف کردن آن ها کمپانی تی سی ال یک برند معتبر در... ادامه مطلب

مقایسه پکیج بوتان و آریستون

مقایسه پکیج بوتان و آریستون

پکیج یکی از سیستم های گرمایشی پر مصرف است که در انواع مختلف موجود می باشد. برندهای زیادی در... ادامه مطلب

معرفی انواع رادیاتور و کاربردهای آن

معرفی انواع رادیاتور و کاربردهای آن

تاسیسات سرمایشی و گرمایشی از اجزای مهم هر ساختمانی است که مدل ها و انواع مختلفی دارد. یکی از... ادامه مطلب

مزایا و معایب حوله خشک کن

مزایا و معایب حوله خشک کن

رادیاتور یکی از سیستم های گرمایشی است که انواع مختلفی دارد که برای کاربردهای مختلفی استفاده می شوند. یکی... ادامه مطلب

مزایا و معایب پکیج برقی

مزایا و معایب پکیج برقی

پکیج سیستمی گرمایشی است که در دو مدل برقی و گازی موجود است‌. هر کدام از انواع این سیستم... ادامه مطلب

پکیج دیواری بهتر است یا زمینی؟

پکیج دیواری بهتر است یا زمینی؟

پکیج یکی از سیستم های گرمایشی است که در مدل ها و انواع مختلفی در بازار موجود است. برای... ادامه مطلب

مزایا و معایب پکیج برقی

بهترین پکیج دیواری بی صدا در بازار ایران برای کدام برند است؟

پکیج از جمله دستگاه های پرکاربردی است که در مدل ها و برندهای مختلفی در بازار دیده می شود.... ادامه مطلب

بهترین پکیج دیواری بی صدا در بازار ایران برای کدام برند است؟

بهترین برندهای ایرانی پکیج گازی و برقی

پکیج از سیستم هایی است که در مدل های مختلفی موجود بوده و هر کدام ویژگی های خاصی دارند.... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *