در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
کولر گازی باید چند ساعت روشن باشد

کولر گازی باید چند ساعت روشن باشد ؟ + بررسی مزایا و معایب روشن بودن دائمی

لطفا امتیاز دهید

کولر گازی باید چند ساعت روشن باشد ؟

کولر گازی باید چند ساعت روشن باشد ؟ این سوال مهمی است که در هنگام استفاده از اسپلیت و کولر گازی در ذهن کاربران تداعی می شود. کولرهای گازی به علت برخورداری از عملکرد گرمایشی و سرمایشی، در تمام فصول سال، هوای سرد و خنک یا گرم را برای مصرف کننده تامین می سازند. در این میان، نحوه نگهداری و استفاده بهینه و اصولی از دستگاه، از مؤلفه های مهم و حائز اهمیت تلقی می گردد.

در مقوله کولر گازی باید چند ساعت روشن باشد باید خاطر نشان نمود که این دستگاه بر اساس اصول استاندارد و فناوری های پیشرفته برای استفاده در اقلیم ها و شرایط آب و هوایی مختلف، طراحی و به مرحله تولید رسیده است.

استفاده از اجزا و قطعات فنی بادوام و باکیفیت، موجب افزایش طول عمر و کارکرد بهینه این مدل سیستم تهویه مطبوع شده است. بر همین اساس، در بسیاری از مواقع کولرهای گازی قابلیت کارکرد مداوم و بدون وقفه را دارند. در مناطق گرمسیری و به منظور تامین هوای خنک و مطبوع در محیط، نیاز به عملکرد بی وقفه و مداوم کولرهای گازی می باشد.

طراحی منحصر به فرد و برخورداری از قابلیت ها و امکانات متمایز، قابلیت کارکردن کولر گازی را در طی چندین روز و به صورت شبانه روزی امکان پذیر می سازد. با این حال و به منظور جلوگیری از بروز هرگونه عیب و ایراد در ساختار سیستم، مدت زمان کار کردن کولر گازی از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

کولر گازی باید چند ساعت روشن باشد

آیا امکان کارکردن مداوم کولر گازی وجود دارد؟

در پاسخ به سوال کولر گازی باید چند ساعت روشن باشد می بایست چندین عامل و فاکتور مؤثر در این زمینه را مد نظر قرار داد.

سطح کیفی ساخت قطعات دستگاه، انجام سرویس منظم و به موقع سیستم و جریان برق مصرفی، از مهم ترین پارامترهای تعیین کننده در میزان روشن بودن و کارکرد کولر گازی محسوب می شوند

برخورداری دستگاه از دوام و کیفیت بالا، کارکرد بهینه و بدون وقفه کولر گازی را تضمین می نماید. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که سطح کیفی ساخت و مرغوبیت اجزا و قطعات، با طول عمر بالا و کارکرد بهینه کولر گازی ارتباط مستقیم و تنگاتنگ دارد. نوع و برند کمپرسور به کار رفته در ساختار دستگاه، قابلیت کارکردن بدون وقفه و مستمر کولر گازی را میسر می سازد.

در موضوع کولر گازی روزانه چند ساعت روشن باشد جریان برق مصرفی نیز بسیار تاثیرگذار و مؤثر است. جریان الکتریکی بدون نوسان و بدون بار اضافه، زمینه مناسب برای کارکردن اسپلیت و کولر گازی را در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز، به سادگی فراهم می آورد.

بر این اساس، به صورت دائم می توان از این مدل سیستم تهویه مطبوع نهایت استفاده را برد. در صورت وجود نوسان در جریان برق، کارکرد و عملکرد بهینه دستگاه با مشکلات مختلفی روبرو می شود. خرابی و معیوب شدن و حتی سوختن قطعات اصلی مانند کمپرسور، از رایج ترین مشکلات ایجاد شده در اثر نوسان جریان برق می باشد.

مضاف بر این، سرویس منظم و مستمر کولر گازی در کارکرد بدون وقفه و افزایش کارایی و راندمان دستگاه بسیار تاثیرگذار و مؤثر می باشد. بنابراین، بررسی و ارزیابی و اطمینان حاصل کردن از سلامت و سالم بودن اجزا و قطعات اصلی دستگاه، موجب کارکرد مداوم و بدون وقفه سیستم می شود. از دیگر موارد حائز اهمیت در این زمینه، تناسب داشتن ظرفیت دستگاه با ابعاد و اندازه فضای مورد استفاده می باشد.

مزایای روشن بودن دائمی کولر گازی

در ادامه مبحث کولر گازی باید چند ساعت روشن باشد باید خاطر نشان نمود که متناسب با ابعاد و اندازه فضا و نوع و مدل دستگاه و در شرایط عادی، مدت زمان روشن بودن سیستم بین ۱۵ الی ۲۰ دقیقه می باشد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که بازه استاندارد برای روشن بودن کولر گازی در حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه برآورد شده است.

با این حال، برخی از پارامترها نظیر شرایط آب و هوایی منطقه، تعداد طبقات و پنجره ها، متراژ محیط و میزان عایق بودن سازه، در کاهش یا افزایش بازه کاری کولر گازی تاثیرگذار می باشند. بسته بودن فضاهای باز و درزهای ساختمان در کاهش بازه کارکرد کولر گازی تاثیر مطلوب و بسزایی برجای می گذارند.

عوامل مؤثر در افزایش بازه زمانی روشن بودن دستگاه

در مقوله کولر گازی باید چند ساعت روشن باشد باید به این نکته اشاره نمود که فرآیند و کارکرد این دستگاه به صورت خودکار و اتوماتیک صورت می گیرد. بر این اساس، پس از بازه زمانی مشخص ( حدود ۲۰ دقیقه)، کمپرسور دستگاه غیر فعال شده و کولر به حالت استراحت تغییر وضعیت می دهد. با این وجود، در مواقعی این فرآیند بیشتر از حد معمول و برای مدت زمانی بیشتری انجام می گیرد.

بالا بودن دمای محیط، از مهم ترین عامل‌ها در جهت افزایش مدت زمان کارکرد اسپلیت و کولر گازی می باشد. در این شرایط کارکرد کمپرسور افزایش پیدا کرده و فشار زیادی به این قطعه وارد می شود. در نتیجه احتمال خرابی و معیوب شدن کمپرسور افزایش پیدا می‌کند.

تنظیم درجه ترموستات دستگاه بیشتر از نیاز دمایی محیط، موجب افزایش یافتن مدت زمان روشن بودن کولر گازی و فشار وارد شدن به اجزا و قطعات اصلی دستگاه می شود. بروز ایراد و نقص فنی در قطعات، وجود نوسان الکتریکی، بالا بودن میزان هدر رفت و اتلاف انرژی و عدم تناسب و همخوانی نداشتن ابعاد محیط با ظرفیت دستگاه، افزایش بازه زمانی کارکرد کولر گازی را رقم می زنند.

ناگفته نماند که روشن بودن دستگاه برای بازه زمانی طولانی و دائمی، می تواند سبب آسیب دیدن قطعات و متعلقات کولر گازی شود. همچنین، کارکرد بیش از حد سیستم، داغ شدن بیش از حد و حتی سوختن دستگاه را در پی دارد.

وجود نوسان در جریان برق مصرفی و عدم توجه به این موضوع، موجب افزایش بار ورودی به دستگاه و به تبع آن، داغ شدن و خرابی قطعات داخلی سیستم می شود. علاوه بر این، روشن بودن دستگاه برای مدت زمان طولانی، موجب وارد شدن فشار زیاد به کولر شده که این امر مختل شدن کارکرد و عملکرد درست و صحیح سیستم را در بر دارد. ضمنا، کارکرد کولر گازی بیشتر از توان خود، موجب افزایش چشمگیر مصرف برق و انرژی می شود.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

مطالب مرتبط

چگونه پمپ آب را تعمیر کنیم؟

چگونه پمپ آب را تعمیر کنیم؟

چگونه پمپ آب را تعمیر کنیم؟  امروزه پمپ های آب در خانه و ساختمان از جمله وسایل ضروری و مهم... ادامه مطلب

چرا پمپ؛ آب نمیکشد؟

چرا پمپ؛ آب نمیکشد؟

چرا پمپ؛ آب نمیکشد؟ پمپ آب وسیله‌ای است در مناطقی که افت فشار آب وجود دارد جهت تامین فشار لازم... ادامه مطلب

چرا پمپ آب یکسره کار میکند؟

چرا پمپ آب یکسره کار میکند؟ پمپ آب وسیله ای می باشد که برای رساندن آب به هر سطح و... ادامه مطلب

چرا پمپ آب هوا میگیرد ؟

چرا پمپ آب هوا میگیرد ؟

چرا پمپ آب هوا میگیرد ؟ پمپ آب از جمله تجهیزات و لوازم مورد نیاز می باشد که امروزه با... ادامه مطلب

چرا پمپ آب کار نمی کند؟

چرا پمپ آب کار نمی کند؟

چرا پمپ آب کار نمی کند؟ همانطور که می دانید امروزه با افزایش جمعیت؛ ساخت و ساز نیز افزایش پیدا... ادامه مطلب

چرا پمپ آب قطع و وصل میشه؟

چرا پمپ آب قطع و وصل میشه؟

چرا پمپ آب قطع و وصل میشه؟ چرا پمپ آب قطع و وصل میشه؟ سوالی است که بسیاری از افرادی... ادامه مطلب

چرا پمپ آب روشن خاموش میشود؟

چرا پمپ آب روشن خاموش میشود؟

چرا پمپ آب روشن خاموش میشود؟ پمپ ها یکی از تجهیزات و کاربردی می باشد که در تامین آسایش و... ادامه مطلب

چرا پمپ آب داغ می کند؟

چرا پمپ آب داغ می کند؟

چرا پمپ آب داغ می کند؟  داغ شدن وسایل برقی و الکترونیکی امری کاملا طبیعی می باشد. اما اگر این... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 8 =