Search
Close this search box.

کولر گازی باید چند ساعت روشن باشد ؟

کولر گازی باید چند ساعت روشن باشد

کولر گازی باید چند ساعت روشن باشد ؟

کولر گازی باید چند ساعت روشن باشد؟ این سوال مهمی است که در هنگام استفاده از اسپلیت و کولر گازی در ذهن کاربران تداعی می شود. کولرهای گازی به علت برخورداری از عملکرد گرمایشی و سرمایشی، در تمام فصول سال، هوای سرد و خنک یا گرم را برای مصرف کننده تامین می سازند. در این میان، نحوه نگهداری و استفاده بهینه و اصولی از دستگاه، از مؤلفه های مهم و حائز اهمیت تلقی می گردد.

در مقوله کولر گازی باید چند ساعت روشن باشد باید خاطر نشان نمود که این دستگاه بر اساس اصول استاندارد و فناوری های پیشرفته برای استفاده در اقلیم ها و شرایط آب و هوایی مختلف، طراحی و به مرحله تولید رسیده است. استفاده از اجزا و قطعات فنی بادوام و باکیفیت، موجب افزایش طول عمر و کارکرد بهینه این مدل سیستم تهویه مطبوع شده است. بر همین اساس، در بسیاری از مواقع کولرهای گازی قابلیت کارکرد مداوم و بدون وقفه را دارند. در مناطق گرمسیری و به منظور تامین هوای خنک و مطبوع در محیط، نیاز به عملکرد بی وقفه و مداوم کولرهای گازی می باشد.

طراحی منحصر به فرد و برخورداری از قابلیت ها و امکانات متمایز، قابلیت کارکردن کولر گازی را در طی چندین روز و به صورت شبانه روزی امکان پذیر می سازد. با این حال و به منظور جلوگیری از بروز هرگونه عیب و ایراد در ساختار سیستم، مدت زمان کار کردن کولر گازی از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

کولر گازی باید چند ساعت روشن باشد

آیا امکان کارکردن مداوم کولر گازی وجود دارد؟

از آنجایی که کولرهای گازی با رعایت استانداردها و تکنولوژی های پیشرفته و توجه به شرایط آب و هوایی طراحی و ساخته می شوند، لازم است در هنگام خرید کولرهای گازی فاکتورهایی مانند ابعاد و متراژ فضا، شرایط آب و هوایی توجه شود تا با انتخاب بهترین مدل کولر گازی،  موجب افزایش عمر و راندمان دستگاه شد.

البته لازم است انواع مدل های کولر گازی به طور دوره  ای سرویس شوند تا توانایی و کارکرد صحیح خود را از دست ندهند و بتوانند بدون وقفه کار کنند. بنابراین در پاسخ به سوال کولر گازی باید چند ساعت روشن باشد می بایست چندین عامل و فاکتور مؤثر را مد نظر قرار داد. گفتنی است برخورداری دستگاه از دوام و کیفیت بالا، کارکرد بهینه و بدون وقفه کولر گازی را تضمین می نماید.

سطح کیفی ساخت قطعات دستگاه، انجام سرویس منظم و به موقع سیستم و جریان برق مصرفی، از مهم ترین پارامترهای تعیین کننده در مدت زمان روشن بودن کولر گازی و کارکرد محسوب می شوند.

در این زمینه باید خاطر نشان نمود که سطح کیفی ساخت و مرغوبیت اجزا و قطعات، با طول عمر بالا و کارکرد بهینه کولر گازی ارتباط مستقیم و تنگاتنگ دارد. نوع و برند کمپرسور به کار رفته در ساختار دستگاه، قابلیت کارکردن بدون وقفه و مستمر کولر گازی را میسر می سازد.

در موضوع کولر گازی باید چند ساعت روشن باشد جریان برق مصرفی نیز بسیار تاثیرگذار و مؤثر است. جریان الکتریکی بدون نوسان و بدون بار اضافه، زمینه مناسب برای کارکردن اسپلیت و کولر گازی را در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز، به سادگی فراهم می آورد. بر این اساس، به صورت دائم می توان از این مدل سیستم تهویه مطبوع نهایت استفاده را برد.

در صورت وجود نوسان در جریان برق، کارکرد و عملکرد بهینه دستگاه با مشکلات مختلفی روبرو می شود. خرابی و معیوب شدن و حتی سوختن قطعات اصلی مانند کمپرسور، از رایج ترین مشکلات ایجاد شده در اثر نوسان جریان برق می باشد.

مضاف بر این، سرویس منظم و مستمر کولر گازی در کارکرد بدون وقفه و افزایش کارایی و راندمان دستگاه بسیار تاثیرگذار و مؤثر می باشد. بنابراین، بررسی و ارزیابی و اطمینان حاصل کردن از سلامت و سالم بودن اجزا و قطعات اصلی دستگاه، موجب کارکرد مداوم و بدون وقفه سیستم می شود. از دیگر موارد حائز اهمیت در این زمینه، تناسب داشتن ظرفیت دستگاه با ابعاد و اندازه فضای مورد استفاده می باشد.

مدت زمان روشن بودن کولر گازی

مزایای روشن بودن دائمی کولر گازی

در ادامه مبحث کولر گازی باید چند ساعت روشن باشد باید خاطر نشان نمود که متناسب با ابعاد و اندازه فضا و نوع و مدل دستگاه و در شرایط عادی، مدت زمان روشن بودن سیستم بین ۱۵ الی ۲۰ دقیقه می باشد.

بازه استاندارد و مدت زمان روشن بودن کولر گازی در حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه برآورد شده است. با این حال، برخی از پارامترها نظیر شرایط آب و هوایی منطقه، تعداد طبقات و پنجره ها، متراژ محیط و میزان عایق بودن سازه، در کاهش یا افزایش بازه کاری کولر گازی تاثیرگذار می باشند. بسته بودن فضاهای باز و درزهای ساختمان در کاهش بازه کارکرد کولر گازی تاثیر مطلوب و بسزایی برجای می گذارند.

عوامل مؤثر در افزایش بازه زمانی روشن بودن دستگاه

در مقوله کولر گازی باید چند ساعت روشن باشد باید به این نکته اشاره نمود که فرآیند و کارکرد این دستگاه به صورت خودکار و اتوماتیک صورت می گیرد. بر این اساس، پس از بازه زمانی مشخص ( حدود ۲۰ دقیقه)، کمپرسور دستگاه غیر فعال شده و کولر به حالت استراحت تغییر وضعیت می دهد. با این وجود، در مواقعی این فرآیند بیشتر از حد معمول و برای مدت زمانی بیشتری انجام می گیرد.

بالا بودن دمای محیط، از مهم ترین عامل‌ها در جهت افزایش مدت زمان کارکرد اسپلیت و کولر گازی می باشد. در این شرایط کارکرد کمپرسور افزایش پیدا کرده و فشار زیادی به این قطعه وارد می شود. در نتیجه احتمال خرابی و معیوب شدن کمپرسور افزایش پیدا می‌کند.

تنظیم درجه ترموستات دستگاه بیشتر از نیاز دمایی محیط، موجب افزایش یافتن مدت زمان روشن بودن کولر گازی و فشار وارد شدن به اجزا و قطعات اصلی دستگاه می شود. بروز ایراد و نقص فنی در قطعات، وجود نوسان الکتریکی، بالا بودن میزان هدر رفت و اتلاف انرژی و عدم تناسب و همخوانی نداشتن ابعاد محیط با ظرفیت دستگاه، افزایش بازه زمانی کارکرد کولر گازی را رقم می زنند.

ناگفته نماند که روشن بودن دستگاه برای بازه زمانی طولانی و دائمی، می تواند سبب آسیب دیدن قطعات و متعلقات کولر گازی شود. همچنین، کارکرد بیش از حد سیستم، داغ شدن بیش از حد و حتی سوختن دستگاه را در پی دارد. وجود نوسان در جریان برق مصرفی و عدم توجه به این موضوع، موجب افزایش بار ورودی به دستگاه و به تبع آن، داغ شدن و خرابی قطعات داخلی سیستم می شود.

علاوه بر این، روشن بودن دستگاه برای مدت زمان طولانی، موجب وارد شدن فشار زیاد به کولر شده که این امر مختل شدن کارکرد و عملکرد درست و صحیح سیستم را در بر دارد. ضمنا، کارکرد کولر گازی بیشتر از توان خود، موجب افزایش چشمگیر مصرف برق و انرژی می شود.

نتیجه گیری

برای داشتن بهترین کارکرد از کولرهای گازی لازم است از برق ورودی با قدرت کافی استفاده گردد. اگر دستگاه در حالتی کار کند که برق ورودی در حال نوسان باشد و یا هوا خیلی گرم باشد و نیاز به میزان هوای خنک بیشتری احساس شود، قطعا در چنین شرایطی دستگاه کولر گازی به برق بیشتری بری روشن ماندن نیاز دارد. در صورتی که برق ورودی به طور متناسب در حال کم و زیاد شدن باشد قطعا دستگاه داغ می کند و خطر آتش سوزی وجود دارد. علت آتش سوزی، اتصالی کردن برق به دلیل افزایش بار ورودی برق به وسیله است.

در صورتی که برق ورودی چنین مشکلی نداشته باشد و دستگاه کولر گازی نیز با توجه به شرایط آب و هوایی و متراژ فضا تهیه شود روشن ماندن آن به طور شبانه روزی  مشکلی ایجاد نمی کند و در میزان برق مصرفی تاثیری ندارد چرا که کمپرسور دستگاه کولر گازی مجهز به سیستم قطع کن است و دارای قابلیت تنظیم سرعت کارکرد دستگاه با توجه به دمای ترموستات می باشد.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”چرا برخی از کولر گازی یخ می زنند؟” answer-0=”معمولا نقص در عملکرد هر یک از قطعات سازنده انواع کولرهای گازی موجب اختلال در عملکرد آن ها می شوند ، از این رو تنها با مراجعه به نمایندگی و ریشه یابی مساله موجب بهبود عملکرد کولرهای گازی می شوند.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”چرا کولر گازی مثل سابق خنک نمی کند؟” answer-1=”دلایلی مانند کمبود گاز، کثیفی کنداسور یا پنل چنین مشکلاتی را موجب می شود. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مشاوران مجموعه ما تماس حاصل کنید.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”دمای کنترل کولر گازی اسپیلت چقدر باید باشد؟” answer-2=”بهترین دمای کنترل کولر گازی اسپیلت بین ۲۱ تا ۲۵ درجه است.” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”هزینه سرویس کولر گازی چقدر است؟” answer-3=”هزینه سرویس کولر گازی به نوع و شدت مشکل بستگی دارد و مقدار مشخصی ندارد. ” image-3=”” headline-4=”h2″ question-4=”هزینه نصب کولرگازی چقدر است؟” answer-4=”هزینه نصب کولر گازی به مواردی مانند مقدار لوله، نوع نصب و وسایل اضافی بستگی دارد. ” image-4=”” headline-5=”h2″ question-5=”آیا کولر گازی را می توان به صورت دستی بجای کنترل خاموش یا روشن کرد؟” answer-5=”بله. امکان خاموش کردن دستگاه به صورت دستی وجود دارد.” image-5=”” count=”6″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *