Search
Close this search box.

چگونه پکیج را روشن کنیم

چگونه پکیج را روشن کنیم

چگونه پکیج را روشن کنیم

از جمله سوال های که در مورد پکیج پرسیده می شود این است که ، چگونه پکیج بوتان را روشن کنیم یا چگونه پکیج ایران رادیاتور را روشن کنیم. زمانی که پکیج را خریداری می کنید با این سوال مواجه می شوید که چگونه پکیج را روشن کنیم. روشن کردن پکیج لازمه داشتن اطلاعات کافی می باشد. در این مطلب قصد داریم تا به سوال شما که چگونه پکیج را روشن کنیم جواب دهیم.

یکی از مراحل راه اندازی پکیج روشن کردن است و همانطور که اشاره کردیم نیازمند داشتن اطلاعات کافی می باشد و اگر توانایی کافی در انجام این کار را ندارید می توانید از یک فرد متخصص کمک بگیرید. البته آموزش گام به گام در مورد روشن کردن پکیج به شما کمک می کند تا بتوانید خودتان پکیج را روشن کنید.

چگونه پکیج را روشن کنیم

نحوه روشن کردن پکیج

 • مرحله اول هواگیری است.

در مرحله اول برای روشن کردن پکیج باید اقدام به هواگیری پکیج و رادیاتور شوفاژ کنید. چرا که ممکن است در صورت هوا گرفتن پس از راه اندازی علت سرد و گرم شدن آب باشد.

 • مرحله دوم دکمه خاموش و روشن دستگاه است.

برای روشن کردن پکیج باید به سراغ دکمه خاموش و روشن تعبیه شده بر روی پکیج بروید توجه داشته باشید که دکمه خاموش و روشن دارای دو حالت است. حالت اول صفر و  حالت دوم یک می باشد. حالت اول نشان دهنده روشن بودن دستگاه و حالت دوم یعنی صفر نشان دهنده خاموش بودن دستگاه است.

 • مرحله سوم باز کردن شیر رفت و برگشت رادیاتور

در مرحله سوم باید به سراغ شیرهای رفت و برگشت رادیاتور بروید و آنها را باز کنید.

 • بررسی فشار دستگاه

در مرحله چهارم برای روشن کردن پکیج شما باید به وسیله عقربه ای که روی دستگاه وجود دارد فشار دستگاه را بررسی کنید اگر فشار دستگاه کمتر از یک و نیم بود بلافاصله شیر پرکن را باز کنید. اگر مکان شیر پرکن را نمی دانید بهتر است با استفاده از دفترچه راهنمایی که در درون پکیج قرار داشت آن را بر روی دستگاه پیدا کنید.

بررسی فشار دستگاه

 • بررسی ترموستات پکیج

در مرحله پنجم باید به سراغ ترموستات رفته و آن را بررسی کنید. نحوه بررسی ترموستات به این صورت است که اگر ترموستات بر روی حالت سفت بود، نشان دهنده حالت تابستانه است یعنی پکیج شما بر روی آراد تابستان قرار دارد ولی اگر بر روی حالت ماکزیمم قرار داشت برخلاف تابستانه بر روی حالت زمستانه قرار دارد.

توجه داشته باشید در هنگامی که قصد روشن کردن پکیج دارید این نکته را به ظن بسپارید که قرار دادن پکیج برای همیشه بر روی حالت ماکزیمم موجب آسیب دیدن آن می شود و در این صورت نیاز به عیب یابی و تعمیر پکیج دارید. به همین علت توجه داشته باشید که پکیج را بر روی ماکزیمم قرار ندهید.

در ادامه کار با توجه به دمای دلخواه خود ترموستات بر روی همان دما تنظیم کنیم و هنگامی که چراغ ترموستات سبز شد به مرحله بعدی بروید البته برای سبز شدن چراغ ترمز باید کمی منتظر بمانید.

 • مرحله ششم باز کردن شیر گاز ورودی به پکیج است

در این مرحله باید شیر گاز ورودی پکیج را باز کنید. بر روی پکیج چراغ های نارنجی رنگ وجود دارد و هنگام روشن شدن پکیج آنها روشن می  شود و روشن شدن چراغ های پکیج به معنی تشکیل شعله است.

 • مرحله هفتم روشن شدن چراغ سبز تعبیه شده بر روی پکیج است

در حقیقت این مرحله آخر هست و هنگامی که پکیج  دیواری شما روشن شود چراغ های تعبیه شده که مربوط به دمای دستگاه است روشن می شود و دستگاه با توجه به اینکه دمای خود را در چه حالت تنظیم کرده اید تنظیم خواهد شد. ما در این مطلب نحوه روشن کردن پکیج را به صورت گام به گام برای شما توضیح دادیم.

نکاتی قبل از روشن کردن پکیج دیواری

در قسمت قبل به سوال چگونه پکیج را روشن کنیم یا چگونه پکیج بوتان را روشن کنیم جواب دادیم در این قسمت در مورد نکاتی که باید قبل از روشن کردن پکیج به آن ها عمل کنید را مورد بررسی قرار می دهیم. عدم رعایت نکات گفته شده ممکن است مشکلات جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد. در ادامه چند نکته ی مهم را توضیح می دهیم.

 • احتمال نشت گاز ورودی

قبل از روشن کردن پکیج باید پکیج را بررسی کنید تا نشت نداشته باشد. برای بررسی کافی است تا لوله های گاز را چک کنید.

 • نشت دود کش

شما برای کاهش بروز چنین احتمالی می توانید از دودکش های H استفاده کنید. از جمله قسمت های مهم پکیج دود کش است، از جمله نکات مهم بررسی دود کش ها قبل از نصب و راه اندازی پکیج ها است. در این هنگام توجه داشته باشید که باید از مسدود نبودن پکیج اطمینان خاطر حاصل کنید، همچنین توجه داشته باشید که به درستی متصل شده باشد.

 • منبع آب پکیج را بررسی کنید.

توجه داشته باشید که اگر منبع آب بدون آب باشد موجب خراب شدن آن می شود. برای فهمیدن این که آیا منبع آب ، آب دارد یا نه باید به درجه ی فشار آب نانومتر توجه داشته باشید. اگر درجه آب نانومتر ⅕ یا ۱ بود یعنی منبع شما پر است. در غیر این صورت منبع خالی یا کم آب است و باید اقدام به پر کردن آن کنید.

روشن کردن پکیج دیواری

 • در این قسمت توجه داشته باشید که باید شیر ورودی را باز کنید. در ادامه کار می توانید پکیج را در حالت زمستانه بگذارید و سپس برای روشن شدن پکیج آن را در دمای بالا تنظیم کنید.
 • بعد از این که پکیج را روشن کردید کم کم اولین شوفاژ روشن می شود و به دنبال آن بقیه ی شوفاژ ها روشن می شوند. بعد از روشن و گرم شدن شوفاژ ها باید آن ها را هواگیری کنید.
 • در قسمت آخر اقدام به تنظیم کردن فشار مانند اولین مرحله کنید.

توجه داشته باشد که رعایت این نکات بسیار مهم است و قبل و بعد از روشن کردن پکیج باید به نکات مهم پابند باشید. البته روشن کردن پکیج در تابستان و زمستان با یکدیگر تفاوت هایی دارد و قبل از روشن کردن بهتر است در مورد آن اطلاعات کسب کنید.

سخن پایانی

از جمله سوال های که برای بیشتر مصرف کنندگان بعد از خرید پکیج پیش می آید این سوال ها می باشد که ، چگونه پکیج را روشن کنیم یا چگونه پکیج ایران رادیاتور را روشن کنیم. به عنوان مثال برای روشن کردن پکیج باید اقدام به هواگیری کردن پکیج کنید در مرحله ی بعد نیز باید دکمه ی روشن و خاموش را بررسی کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت tasisat.com مراجعه کنید.

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”نکات مهم قبل از نصب شوفاژ چیست ؟” answer-0=”از جمله نکات مهم می توان به بررسی منبع آب پکیج اشاره کرد. ” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”پکیج را چگونه روشن کنیم ؟ ” answer-1=”برای روشن کردن پکیج باید مراحلی را طی کنید. ” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”بهترین نوع دودکش برای پکیج چیست ؟” answer-2=”بهترین نوع دودکش ، دودکش H است. ” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *