در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
چگونه رادیاتور را هواگیری کنیم

چگونه رادیاتور را هواگیری کنیم

لطفا امتیاز دهید

چگونه رادیاتور شوفاژ را هواگیری کنیم سوالی است که بسیاری از کاربران به دنبال پاسخ آن هستند. همانگونه که می دانید امروزه یکی از پرکاربردترین سیستم های گرمایشی در کشور شوفاژ است.

این سیستم برای تامین آب گرم مصرفی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. نادیده گرفتن عیب و ایرادهای جزئی شما را با خرابی های بسیار طولانی روبرو خواهد کرد. هزینه‌های بالایی که در برخی از شرایط به وجود می آید به خاطر عدم توجه به مشکلات رادیاتور شوفاژ است.

در برخی از شرایط شاید رادیاتور نیاز به تعویض داشته باشد و در برخی شرایط دیگر تعویض راه حل منطقی به حساب می‌آید. در این بین هواگیری شوفاژ یکی از مهمترین فعالیتهایی است که نباید آن را به هیچ عنوان نادیده گرفت. به همین دلیل ما در این مقاله قصد داریم به این موضوع بیشتر بپردازیم. در ادامه همراه ما باشید.  

چگونه رادیاتور را هواگیری کنیم

اهمیت هواگیری رادیاتور شوفاژ

برای این که بدانیم چگونه رادیاتور شوفاژ را هواگیری کنیم باید هواگیری رادیاتور شوفاژ را سالانه حداقل یکبار باید انجام داد. در برخی از شرایط به خاطر مشکلاتی که در موتورخانه به وجود می آید باید نسبت به هواگیری رادیاتور هر چه سریعتر اقدام نمود. ما در مقاله قبلی به این موضوع اشاره کرده ایم که آب دادن رادیاتور باعث سوراخی آن می‌شود که شما برای رفع نشتی باید هر چه سریعتر اقدام نمایید.

هواگیری رادیاتور شوفاژ خود جزء موضوعات بسیار ضروری به حساب می‌آید که شما قبل از راه اندازی پکیج به صورت مجدد باید نسبت به هواگیری آن بپردازید. این مسئله بسیار دیده شده است که با روشن بودن سیستم گرمایش، شوفاژ نتوانسته عملیات گرمایش را به نحو احسن به ثمر برساند.

حتی ممکن است قسمتی از شوفاژ گرم و قسمت دیگر کاملا سرد باشد. این مشکلات به خاطر وجود هوا درون رادیاتور شوفاژ به وجود می آید. البته مشکل چندان مشکل بسیار حادی نیست. اما باید هرچه سریعتر به آن پرداخته شود و به همین دلیل، شما با این موضوع که چگونه رادیاتور شوفاژ را هواگیری کنیم  به صورت کامل آشنا شوید.

نحوه هواگیری رادیاتور شوفاژ

هواگیری شوفاژ از جمله فعالیت‌هایی است که از هوا را از درون مسیر اصلی رادیاتور خارج می کند تا این چنین شوفاژ بتوانند به نحو احسن کارکرد خود را به نمایش بگذارد.

توجه داشته باشید که هواگیری باعث گرم شدن یکنواخت رادیاتور به دور از هرگونه سروصدا خواهد شد.به همین دلیل نباید هواگیری رادیاتور شوفاژ را نادیده گرفت. زمانی را برای خنک شدن شوفاژ باید در نظر بگیرید.

اگر دقت کنید کنار رادیاتور با یک عدد شیر هواگیری اتوماتیک رو به رو خواهید شد. با استفاده از پیچ گوشتی باید نسبت به باز کردن این شیر هواگیری اتوماتیک نیز هرچه سریعتر اقدام نمایید. شما همچنین صدای خارج شدن هوا را باید حتماً بشنوید.

چند قطره آب نیز در هنگام خروج هوا ممکن است رؤیت شود و بهتر است از یک سطل و یا کاسه در زیر شیر خروجی رادیاتور استفاده کنید. شما با تکرار این مرحله می توانید نسبت به هواگیری به صورت کامل مطمئن باشید.

همچنین سپس با پیچ مخصوصی که در اختیار دارید، شیر را به صورت کامل محکم کنید. بعد از هواگیری می توانید رادیاتور پکیج را روشن کرده که در این زمان فشار دستگاه نیز بسیار پایین است و  شیر تنظیم فشار را باید مورد استفاده قرار دهید.

دلیل هوا گرفتن رادیاتور شوفاژ

دلایلی زیاد می‌تواند باعث هوا گرفتن رادیاتور شوفاژ باشد که شما را با این مسئله که چگونه رادیاتور شوفاژ را هواگیری کنیم رو به رو میکند. سوراخ هایی که در مسیر لوله کشی وجود دارد، ممکن است منبع اصلی برای ورود هوا باشد.

این یکی از رایج ترین راه های ورود هوا به درون رادیاتور شوفاژ است. ناگفته نماند که خوردگی آلومینیوم به تولید هیدروژن می پردازد که شما باید هرچه سریعتر نسبت به شستشوی رادیاتور اقدام نمایید.

به یاد داشته باشید که قطعات غیر آلومینیومی نیز به خوردگی رادیاتور کمک می کند که همین امر باعث عدم کارکرد طولانی رادیاتور شوفاژ خواهد شد.(متأسفانه به این موضوع توجه زیادی نشان نمی دهند.) اما اگر پاسخ به این سوال که چگونه رادیاتور شوفاژ را هواگیری کنیم برای شما مهم است.

همان طور که در این مقاله به این موضوع پرداختیم می توانید هرچه سریعتر نسبت به هواگیری شوفاژ اقدام نمایید. اگر کماکان شوفاژ سرد است، احتمال رسوب گرفتن مبدل یا خراب شدن سنسور گرمایش و یا حتی کم شدن فشار گاز نیز وجود دارد.

چگونه رادیاتور را هواگیری کنیم

خسارات عدم هواگیری رادیاتور

خاطرنشان می کنم که اگر نسبت به هواگیری به موقع رادیاتور اقدام نکنید، این احتمال وجود دارد که شما با خسارات ریز و درشت زیادی روبرو شوید که از جمله خسارات می توان به ایجاد سر و صدا در لوله و اتصالات شوفاژ اشاره کرد. این یکی از مشکلات و یکی دیگر از خسارت ها شاید نارسایی دما باشد.

البته خوردگی رادیاتور را نباید موضوع کم و بی اهمیتی در نظر گرفت. شما باید نسبت به هواگیری رادیاتور شوفاژ از متخصصین و تعمیرکاران ماهر کمک بگیرید. به صورت سرخود اگه بخواهید هواگیری کنید قطعاً به مشکل برخود خواهید کرد. امروزه استفاده از خدمات آنلاین خصوصاً در حوزه تعمیرات بسیار مورد توجه قرار گرفته است. به همین دلیل باید در کمترین زمان ممکن اقدام نمایید.

خرید اینترنتی رادیاتور

فروشگاه تخصصی تاسیسات دات کام از جمله مهمترین و معتبر ترین فروشگاه های خرید و فروش انواع رادیاتور در کشور است. ارسال سریع به تمام نقاط کشور از مزایای اصلی خرید اینترنتی از این مجموعه محسوب می شود که نباید این ویژگی را به هیچ عنوان نادیده گرفت.

امروزه با پیشرفت صفحات وب دیگر کمتر کسی از خدمات اینچنینی غافل است. با استقبال مردم از سیستمرادیاتور طبیعتاً باید بدانیم که چگونه رادیاتور شوفاژ را هواگیری کنیم.

شما بازدیدکنندگان عزیز از سراسر ایران می توانید جهت خرید رادیاتور و دیگر سیستم های تهویه مطبوع از طریق وب سایت https://tasisat.com/ اقدام نمائید. در نظر داشته باشید که قبل از سفارش حتما با کارشناسان فروش این مجموعه در تماس باشید تا بتوانید مناسب ترین و بهترین دستگاه را با توجه به شرایط مد نظر خود تهیه و انتخاب نمائید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

چه دلایلی می تواند به سرد بودن شوفاژ بعد از هواگیری مرتبط باشد؟

• کم شدن فشار گاز • رسوب در مبدل • خرابی سنسور گرما • مشکل در ورودی گاز

هواگیری رادیاتور چه زمانی مناسب است؟

معمولاً سالی یکبار انجام می پذیرد اما در صورت نشتی و یا سردی رادیاتور باید هرچه سریعتر اقدام نمود.

وجود هوا درون رادیاتور چه پیامدهایی دارد؟

به انسداد مسیر پنل رادیاتور اشاره می کند. انسداد مسیر پنل قطعاً به سرد شدن شوفاژ ختم می شود.

مطالب مرتبط

کدام رادیاتور پنلی بهتر است

کدام رادیاتور پنلی بهتر است

کدام رادیاتور پنلی بهتر است شاید سؤال شما هم باشد. رادیاتور پنلی یکی از رایج ترین انوا رادیاتور به... ادامه مطلب

کدام رادیاتور بهتر است

کیفیت کدام رادیاتور بهتر است سؤال بسیاری از متقاضیان در زمان خرید رادیاتور است. رادیاتور های پره ای و... ادامه مطلب

رادیاتور چی بخرم

رادیاتور چی بخرم

رادیاتور چی بخرم ؟ این سؤالی است که بسیاری از خریداران قبل از خرید به آن توجه می کنند.... ادامه مطلب

چگونه رادیاتور را روشن کنیم

چگونه رادیاتور را روشن کنیم

چگونه رادیاتور را روشن کنیم شاید برای برخی از افراد سؤال مهمی باشد. معمولاً با شروع فصل پاییز راه... ادامه مطلب

چه زمانی آب رادیاتور را عوض کنیم

چه زمانی آب رادیاتور را عوض کنیم

چه زمانی آب رادیاتور را عوض کنیم سوالی شاید در ظاهر ساده، ولی بسیار مهم است؛ چرا که عملکرد... ادامه مطلب

چگونه رادیاتور را هواگیری کنیم

چگونه رادیاتور را هواگیری کنیم

چگونه رادیاتور شوفاژ را هواگیری کنیم سوالی است که بسیاری از کاربران به دنبال پاسخ آن هستند. همانگونه که... ادامه مطلب

چگونه رادیاتور را تمیز کنیم

چگونه رادیاتور را تمیز کنیم

چگونه رادیاتور پکیج را تمیز کنیم با شیوه خاصی انجام پذیر است و عملکرد خاصی را می طلبد تا... ادامه مطلب

چرا رادیاتور نصفش سرد است

چرا رادیاتور نصفش سرد است

چرا رادیاتور نصفش سرد است یک سؤال عجیب اما بسیار ضروری است. این سؤال باعث میشود شما نسبت به... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − هفت =