چگونه پمپ آب وصل کنیم؟

چگونه پمپ آب وصل کنیم؟

لطفا امتیاز دهید

چگونه پمپ آب وصل کنیم؟

بهتر است بدانید از پمپ آب که مخصوص آپارتمان های مسکونی می باشد زمانی که فشار آب برای طبقات بالاتر کم باشد مورد استفاده قرار می گیرد و مشکل آن را برطرف خواهد کرد. اما توجه داشته باشید که شما باید سعی کنید به صورت اصولی و استاندارد جهت نصب پمپ اقدام نمایید تا کارآیی و عملکرد مناسبی داشته باشد.

چگونه پمپ آب وصل کنیم؟

چگونه پمپ آب وصل کنیم؟

در ادامه مبحث چگونه پمپ آب وصل کنیم؟ باید بیان کنیم که شما باید پمپ آب را در مکانی سرپوشیده نصب کنید. تا جایی که امکان دارد پمپ و مخزن را نزدیک به یکدیگر نصب نمایید.

محلی که برای نصب مخزن انتخاب کرده اید باید فضای کافی بین پمپ و مخزن داشته باشد. همچنین امکان لوله کشی از ورودی آب ساختمان به این قسمت به اتصال خود این تاسیسات بدون لوله کشی ساختمان وجود داشته باشد و باید به صورت صاف باشد.

این محل از نظر سازه باید به گونه‌ای باشد که توانایی تحمل وزن مخزن پر آب را داشته باشد. خروجی سرریز آب از مخزن باید با استفاده از لوله کشی که محلی مطمئن هدایت شده و از تأسیسات برقی به دور باشد.

در فصل سرما باید به محافظت پمپ و جلوگیری از یخ زدگی آن توجه نمایید. نکته ای که باید مد نظر قرار دهید این است که قطر لوله که بین مخزن و پمپ را بهتر است با خود ورودی پمپ برابر و یا بیشتر از آن باشد.

همانطور که می دانید پمپ آب در هنگام کار کردن دچار لرزش می شود که این لرزش می‌تواند توسط لوله ها به اتصال خروجی انتقال پیدا کرده و باعث خارج شدن آب اضافه شود. به همین خاطر باید در مسیر لوله‌های بین مخزن و پمپ از لرزه گیر بهره مند شوید. با توجه به میزان آب مورد نیاز و مصرفی ساختمان اقدام به انتخاب مخزن ذخیره فرمایید. به عنوان مثال برای هر واحد باید ۲۵۰ لیتر در نظر بگیرید.

توجه داشته باشید یک روز کاری لازم است که تا نصب پمپ و لوله کشی تاسیسات آن انجام شود. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که وصل کردن مستقیم پمپ به شبکه آب شهری غیر قانونی می باشد.

علاوه بر این انجام دادن این کار باعث پرداخت چند برابر شدن میزان آب بها خواهد شد. چرا که در زمان اوج مصرف آب به میزان کافی در لوله ها وجود ندارد و پمپ آب و هوای داخل لوله را مکش کرده که باعث اختلال در عملکرد پمپ و خرابی پروانه آن شده و همچنین باعث می‌شود تا آب های ساختمان چند برابر شود.

لوازم و تجهیزات مورد نیاز برای نصب پمپ آب

در ادامه مبحث چگونه پمپ آب وصل کنیم؟ باید ذکر کنیم که شما برای نصب پمپ به لوازم و تجهیزات مختلفی نیاز دارید. برخی از تجهیزات عبارتند از:

  • آچر شلاقی
  • نوارتفلون
  • انبردست
  • آچار فرانسه
  • دو شلنگ به عنوان رابط که یکسره رزوه بیرونی و سر دیگر مهره از جنس برنج و …

چگونه پمپ آب را نصب کنیم؟

برای نصب پمپ آب در ابتدا پس از پیدا کردن لوله اصلی آب ساختمان پمپ را در مسیر لوله قرار دهید. نصب این پمپ نیازمند تجهیزات جانبی می باشد. شما می توانید به دو صورت جهت نصب پمپ اقدام نمایید. با مخزن تحت فشار یا بدون آن.

 نحوه اتصالات در پمپ بدون مخزن بسیار ساده و نیاز به لوله کشی های پیچیده ندارد. نحوه نصب پمپ آب به گونه ای است که باید ابتدا به مخزن اتصال داده شود سپس به ورودی بازگشت به پمپ وصل خواهد شد که باعث می‌شود تا فشار خط را ثابت نگه دارد و در نهایت نیز در صورتی که مخزن تحت فشار وجود داشته باشد باید لوله آن را به خط وصل کنید.

تجهیزات جانبی پمپ آب در حین نصب

 تجهیزات و لوازم یدکی مورد استفاده نصب این پمپ به شرح زیر می باشد:

  •  ست کنترل یا کلید اتوماتیک 

در ادامه مبحث چگونه پمپ آب وصل کنیم؟ باید ذکر کنیم که با نصب این محصول از ست کنترل یا کلید اتوماتیک استفاده می‌شود. این قطعه برای تنظیم اتومات دیجیتال پمپ آب مورد استفاده قرار خواهد گرفت. همچنین جلوگیری از کارکرد مداوم و کنترل فشار از دیگر کاربردهای این محصول به شمار می رود.

در واقع وظیفه کلید اتوماتیک خاموش کردن خودکار پمپ در مواقعی است که فشار خط ساختمان به میزان کافی است. این عمل از کارکرد بیش از حد پمپ جلوگیری خواهد کرد. چرا که این کار کرد بیش از حد باعث آسیب رسیدن به لوله کشی ساختمان و همچنین سوختن خود پمپ خواهد شد.

چگونه پمپ آب وصل کنیم؟

توجه داشته باشید که در ساختمان های با تعداد واحدهای کم آب و ست کنترل که باید نصب پمپ منبع و تنها با این قطعات بسیار راحت است. اما در ساختمان های با طبقات بیشتر به تجهیزات دیگری مثل مخزن تحت فشار نیاز است.

روش نصب ساده و مشخص می باشد این منبع که در بالای پمپ قرار می گیرد در حجم های ۲۰ تا ۵۰۰ لیتری موجود است و وظیفه آن جلوگیری از روشن شدن پمپ به صفحات و افزایش طول عمر پمپ خواهد بود.

  • مانومتر یا گیج فشار

استفاده از مانومتر باعث افزایش فشار اب ساختمان یا داخل پمپ خواهد شد. البته امکان دارد این فشار بیش از حد شود در این مواقع کنترل از طریق تنظیم اتومات دیجیتال پمپ آب خانگی فشار را کنترل می کند.

مجموعه تاسیسات دات کام ارائه دهنده انواع پمپ ها می باشد که شما می توانید این پمپ ها را با کیفیت بالا به صورت اینترنتی از طریق وب‌سایت https://tasisat.com تهیه نمائید. در صورتی که با این محصولات اشنا نباشید می ‌توانید با  کارشناسان تاسیسات دات کام در تماس باشید.

 به این صورت بدون شک می توانید محصول باکیفیت و مناسبی را با توجه به کاربرد و محیط مدنظر خود تهیه کرده و از آن بهره مند شوید. نکته دیگری که باید مد نظر قرار دهید این است که تمامی این محصولات توسط برترین تولید کنندگان تولید و ساخته شده است می توانید از آن بهره مند شوید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

09123434398

 

مطالب مرتبط

۶ نشانه اصلی سطح پایین مبرد در دستگاه تهویه مطبوع

6 نشانه اصلی سطح پایین مبرد در دستگاه تهویه مطبوع

۶ نشانه اصلی سطح پایین مبرد در دستگاه تهویه مطبوع مبرد ماده ای است که سیستم های تهویه مطبوع براساس... ادامه مطلب

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید

مارک های پمپ مخصوص استخر را بشناسید یکی تجهیزات مورد نیاز برای استخر ها پمپ می باشد. در صورتی که... ادامه مطلب

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟

دلایل اصلی آب دادن پمپ آب چیست؟ پمپ آب امروزه در اکثر خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد؛ که... ادامه مطلب

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی 11 روش کاربردی

کاهش مصرف انرژی سیستم‌ تهویه خانگی ۱۱ روش کاربردی سیستم تهویه مطبوع از جمله محصولات پرکاربردی است متنوع بوده و... ادامه مطلب

سوپرهیت و سابکول چیست؟

سوپرهیت و سابکول چیست؟ در دستگاه های تهویه مطبوعی که براساس سیکل تبریدی کار می کنند؛ اصطلاحات سوپرهیت و سابکول... ادامه مطلب

سیستم تهویه مطبوع چیست؟

سیستم تهویه مطبوع چیست؟

سیستم تهویه مطبوع چیست؟ سیستم های تهویه مطبوع از تجهیزات اصلی هر ساختمانی محسوب می شوند که استفاده از آن... ادامه مطلب

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟

چرا دستگاه تهویه باد گرم‌ می زند؟ دستگاه تهویه از سیستم های پرکاربردی است که در انواع مدل های مختلف... ادامه مطلب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب

مصرف آب معدنی یا استفاده از دستگاه تصفیه آب آب یکی از ضروراتی است که به طور روزمره مورد استفاده... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *