در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
چگونه پمپ آب وصل کنیم؟

چگونه پمپ آب وصل کنیم؟

لطفا امتیاز دهید

چگونه پمپ آب وصل کنیم؟

بهتر است بدانید از پمپ آب که مخصوص آپارتمان های مسکونی می باشد زمانی که فشار آب برای طبقات بالاتر کم باشد مورد استفاده قرار می گیرد و مشکل آن را برطرف خواهد کرد. اما توجه داشته باشید که شما باید سعی کنید به صورت اصولی و استاندارد جهت نصب پمپ اقدام نمایید تا کارآیی و عملکرد مناسبی داشته باشد.

چگونه پمپ آب وصل کنیم؟

چگونه پمپ آب وصل کنیم؟

در ادامه مبحث چگونه پمپ آب وصل کنیم؟ باید بیان کنیم که شما باید پمپ آب را در مکانی سرپوشیده نصب کنید. تا جایی که امکان دارد پمپ و مخزن را نزدیک به یکدیگر نصب نمایید.

محلی که برای نصب مخزن انتخاب کرده اید باید فضای کافی بین پمپ و مخزن داشته باشد. همچنین امکان لوله کشی از ورودی آب ساختمان به این قسمت به اتصال خود این تاسیسات بدون لوله کشی ساختمان وجود داشته باشد و باید به صورت صاف باشد.

این محل از نظر سازه باید به گونه‌ای باشد که توانایی تحمل وزن مخزن پر آب را داشته باشد. خروجی سرریز آب از مخزن باید با استفاده از لوله کشی که محلی مطمئن هدایت شده و از تأسیسات برقی به دور باشد.

در فصل سرما باید به محافظت پمپ و جلوگیری از یخ زدگی آن توجه نمایید. نکته ای که باید مد نظر قرار دهید این است که قطر لوله که بین مخزن و پمپ را بهتر است با خود ورودی پمپ برابر و یا بیشتر از آن باشد.

همانطور که می دانید پمپ آب در هنگام کار کردن دچار لرزش می شود که این لرزش می‌تواند توسط لوله ها به اتصال خروجی انتقال پیدا کرده و باعث خارج شدن آب اضافه شود. به همین خاطر باید در مسیر لوله‌های بین مخزن و پمپ از لرزه گیر بهره مند شوید. با توجه به میزان آب مورد نیاز و مصرفی ساختمان اقدام به انتخاب مخزن ذخیره فرمایید. به عنوان مثال برای هر واحد باید ۲۵۰ لیتر در نظر بگیرید.

توجه داشته باشید یک روز کاری لازم است که تا نصب پمپ و لوله کشی تاسیسات آن انجام شود. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که وصل کردن مستقیم پمپ به شبکه آب شهری غیر قانونی می باشد.

علاوه بر این انجام دادن این کار باعث پرداخت چند برابر شدن میزان آب بها خواهد شد. چرا که در زمان اوج مصرف آب به میزان کافی در لوله ها وجود ندارد و پمپ آب و هوای داخل لوله را مکش کرده که باعث اختلال در عملکرد پمپ و خرابی پروانه آن شده و همچنین باعث می‌شود تا آب های ساختمان چند برابر شود.

لوازم و تجهیزات مورد نیاز برای نصب پمپ آب

در ادامه مبحث چگونه پمپ آب وصل کنیم؟ باید ذکر کنیم که شما برای نصب پمپ به لوازم و تجهیزات مختلفی نیاز دارید. برخی از تجهیزات عبارتند از:

  • آچر شلاقی
  • نوارتفلون
  • انبردست
  • آچار فرانسه
  • دو شلنگ به عنوان رابط که یکسره رزوه بیرونی و سر دیگر مهره از جنس برنج و …

چگونه پمپ آب را نصب کنیم؟

برای نصب پمپ آب در ابتدا پس از پیدا کردن لوله اصلی آب ساختمان پمپ را در مسیر لوله قرار دهید. نصب این پمپ نیازمند تجهیزات جانبی می باشد. شما می توانید به دو صورت جهت نصب پمپ اقدام نمایید. با مخزن تحت فشار یا بدون آن.

 نحوه اتصالات در پمپ بدون مخزن بسیار ساده و نیاز به لوله کشی های پیچیده ندارد. نحوه نصب پمپ آب به گونه ای است که باید ابتدا به مخزن اتصال داده شود سپس به ورودی بازگشت به پمپ وصل خواهد شد که باعث می‌شود تا فشار خط را ثابت نگه دارد و در نهایت نیز در صورتی که مخزن تحت فشار وجود داشته باشد باید لوله آن را به خط وصل کنید.

تجهیزات جانبی پمپ آب در حین نصب

 تجهیزات و لوازم یدکی مورد استفاده نصب این پمپ به شرح زیر می باشد:

  •  ست کنترل یا کلید اتوماتیک 

در ادامه مبحث چگونه پمپ آب وصل کنیم؟ باید ذکر کنیم که با نصب این محصول از ست کنترل یا کلید اتوماتیک استفاده می‌شود. این قطعه برای تنظیم اتومات دیجیتال پمپ آب مورد استفاده قرار خواهد گرفت. همچنین جلوگیری از کارکرد مداوم و کنترل فشار از دیگر کاربردهای این محصول به شمار می رود.

در واقع وظیفه کلید اتوماتیک خاموش کردن خودکار پمپ در مواقعی است که فشار خط ساختمان به میزان کافی است. این عمل از کارکرد بیش از حد پمپ جلوگیری خواهد کرد. چرا که این کار کرد بیش از حد باعث آسیب رسیدن به لوله کشی ساختمان و همچنین سوختن خود پمپ خواهد شد.

چگونه پمپ آب وصل کنیم؟

توجه داشته باشید که در ساختمان های با تعداد واحدهای کم آب و ست کنترل که باید نصب پمپ منبع و تنها با این قطعات بسیار راحت است. اما در ساختمان های با طبقات بیشتر به تجهیزات دیگری مثل مخزن تحت فشار نیاز است.

روش نصب ساده و مشخص می باشد این منبع که در بالای پمپ قرار می گیرد در حجم های ۲۰ تا ۵۰۰ لیتری موجود است و وظیفه آن جلوگیری از روشن شدن پمپ به صفحات و افزایش طول عمر پمپ خواهد بود.

  • مانومتر یا گیج فشار

استفاده از مانومتر باعث افزایش فشار اب ساختمان یا داخل پمپ خواهد شد. البته امکان دارد این فشار بیش از حد شود در این مواقع کنترل از طریق تنظیم اتومات دیجیتال پمپ آب خانگی فشار را کنترل می کند.

مجموعه تاسیسات دات کام ارائه دهنده انواع پمپ ها می باشد که شما می توانید این پمپ ها را با کیفیت بالا به صورت اینترنتی از طریق وب‌سایت https://tasisat.com تهیه نمائید. در صورتی که با این محصولات اشنا نباشید می ‌توانید با  کارشناسان تاسیسات دات کام در تماس باشید.

 به این صورت بدون شک می توانید محصول باکیفیت و مناسبی را با توجه به کاربرد و محیط مدنظر خود تهیه کرده و از آن بهره مند شوید. نکته دیگری که باید مد نظر قرار دهید این است که تمامی این محصولات توسط برترین تولید کنندگان تولید و ساخته شده است می توانید از آن بهره مند شوید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

آیا میتوانیم خودمان اقدام به نصب پمپ کنیم؟

نصب پمپ نیازمند اصول و استانداردهای خاصی میباشد که باید آن را به افراد ماهر و متخصص بسپارید.

آیا به صورت اینترنتی می توان جهت خرید پمپ اقدام کرد؟

بله از طریق فروشگاه اینترنتی https://tasisat.com می توانید به صورت اینترنتی جهت خرید پمپ اقدام نمایید.

مطالب مرتبط

نحوه خاموش کردن آتش

نحوه خاموش کردن آتش

نحوه خاموش کردن آتش آتش گرفتگی در سال های اخیر در جنگل‌ها و همچنین منازل مسکونی و کارگاهی رواج پیدا... ادامه مطلب

نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی

نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی

نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی آشنایی با نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی به شما کمک می کند تا... ادامه مطلب

مواد اطفاء حریق

مواد اطفاء حریق

مواد اطفاء حریق در این مطلب از وبسایت تاسیسات دات کام قصد داریم مواد اطفاء حریق را مورد بررسی قرار... ادامه مطلب

مهار آتش توسط امواج صوتی

مهار آتش توسط امواج صوتی همانگونه که می دانید آتش‌نشانان معمولاً از مواد شیمیایی و همچنین آب برای خاموش کردن... ادامه مطلب

گاز مورد استفاده در کپسول آتش نشانی چیست؟

گاز مورد استفاده در کپسول آتش نشانی چیست؟

گاز مورد استفاده در کپسول آتش نشانی چیست؟ سؤالی که ممکن است، ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول... ادامه مطلب

گاز مورد استفاده در کپسول آتش نشانی چیست؟

گاز کپسول آتش نشانی

گاز کپسول آتش نشانی گاز کپسول آتش نشانی یکی از قسمت های بسیار مهم و غیر قابل چشم پوشی در... ادامه مطلب

کدام پمپ آب بهتر است؟

کدام پمپ آب بهتر است؟

کدام پمپ آب بهتر است؟ کدام پمپ آب بهتر است؟ سوالی است که اکثر افراد در زمان تهیه پمپ با... ادامه مطلب

گاز مورد استفاده در کپسول آتش نشانی چیست؟

کپسول پودری بالن داخل

کپسول پودری بالن داخل در این مطلب از وب سایت تاسیسات دات کام قصد داریم کپسول پودری بالن داخل را... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 1 =