Search
Close this search box.

آبگرمکن مخزن دار برقی آریستون چگونه نصب می شود؟

آبگرمکن مخزن دار برقی آریستون

آبگرمکن مخزن دار برقی آریستون چگونه نصب می شود؟

آبگرمکن مخزن دار برقی آریستون چگونه نصب می شود؟ برای نصب این نوع آبگرمکن باید آن را به طورکامل هم تراز کنید.

شرکت آریستون:

آریستون یک برند غیر مستقیم از ایتالیا است که مورد اعتماد و انتخاب مردم ایران است. اما آیا می دانستید که چگونه آبگرمکن مخزن دار برقی آریستون چگونه نصب می شود؟

نحوه نصب آبگرمکن آریستون به صورت غیر مستقیم

برای اینکه کاربران به راحتی متوجه شوند چگونه آبگرمکن برقی آریستون را نصب کنند بهتر است این مقاله را تا پایان مطالعه کنید.

ابزارهایی که برای نصب آبگرمکن آریستون بکار می روند

قبل از نصب آبگرمکن برقی آریستون، باید دستورالعمل های متصل به دستگاه را به دقت مطالعه کنید. بخاری های آب گرم برقی آریستون را  معمولاًمی توانید در سایت تاسیسات دات کام پیدا کنید. دریچه اطمینان از مهمترین ابزارهایی است که برای نصب دستگاه ضروری است.

همچنین باید لوازم جانبی دیگری مانند:

۲ لوله آب نرم

فولاد ضد زنگ دوگانه، کانکتور T رزوه ای داخلی، شیر تخلیه آب برای نگهداری

نوار توری

در طول مراحل نصب شما نمی توانید برای آزمایش برق و مته دیواری فاقد مداد، نشانگر برقی، پیچ گوشتی، آچار، دریل دستی، مته ۱۰ میلی متری و میکرومتر باشید.

عملیات قبل از نصب بخاری برقی آریستون

بعد از اینکه لوازم مورد نیاز برای نصب را آماده کردید، آبگرمکن را از کارتن خارج کرده و روی یک اسفنج یا کیسه پلاستیکی قرار دهید تا از خراشیدگی جلوگیری شود.

مرحله ۱: ابتدا نوار توری پیچیده شده روی نخ های آب ورودی را بردارید تا از نشت آب در محل اتصال جلوگیری کنید.

مرحله ۲: در مرحله بعد، یک شیر تخلیه آب را به ورودی آب که با رنگ سبز مشخص شده است اضافه کنید تا در صورت نیاز به تعمیر و نگهداری، تمام آب مخزن تخلیه شود. هنگام نصب دریچه اگزوز، برای جلوگیری از نشت آب، باید نوار توری را نیز بپیچید.

مرحله ۳: سپس سوپاپ اطمینان را به یک سوپاپ اگزوز محکم تبدیل کنید. اگر شیر تخلیه آب نصب نمی کنید، شیر اطمینان را مستقیماً به آب ورودی دستگاه بچرخانید.

نصب بخاری را غیر مستقیم انجام دهید

مرحله اول: ابتدا فاصله نصب خطوط آب ورودی و خروجی را روی دیوار برای نصب آبگرمکن های غیر مستقیم اندازه گیری کنید. سپس با استفاده از یک خط کش، یک خط افقی برای شناسایی آسان بکشید.

مرحله ۲: یک مداد بردارید تا محل آویز را مشخص کنید.

مرحله ۳: از مته برای سوراخ کردن دیوار استفاده کنید و سپس دوشاخه موجودی را در سوراخ مته بگیرید سپس پیچ ثابت را روی دیوار محکم کنید.

مرحله ۴: سپس عایق را در حالت آویزان بردارید تا نصب دستگاه روی دیوار ایمن تر شود.

آبگرمکن برقی ایستاده:

باید با کف زمین همتراز بشوند و با قرار دادن میزان ترموستات روی وضعیت دلخواه چراغ قرمز آن روشن می شود، سپس هنگامی که چراغ آن روشن شد می توانید میزان کم یا زیاد آن را تعیین کنید توجه داشته باشید.

برای اینکه آبگرمکن خراب نشود و دوام طولانی داشته باشد آن را در وضعیت متوسط قرار دهید زیرا این نوع آبگرمکن ها اتوماتیک هستند و نیازی به روشن یا خاموش کردن مجدد ندارند، در صورتی که چراغ های آن روشن بود آبگرمکن کار می کند در غیر اینصورت خاموش است و المنت های آن قطع می باشند.

آبگرمکن برقی دیواری:

برای نصب این نوع آبگرمکن  باید آن را به طورکامل با دیوار همتراز کنید و از محکم بودن آن اطمینان داشته باشید.

در مدل هایی که ترموستات آبگرمکن قابل دید نیست، آن را داخل بدنه قرار داده اند و بر روی المنت درج کرده اند، همچنین درجه آن روی زیاد می باشد و غیر قابل تنظیم کردن است در بعضی از مدل های دیگر، درجه ترموستات قابل دید است و به طور دلخواه می توان آن را تنظیم کرد مانند پکیج های گرمایشی.

خرید انواع آبگرمکن

چه موارد ایمنی آبگرمکن های برقی آریستون در نظر گرفته شده است؟

 • نصب صحیح آبگرمکن و استفاده درست از آن می تواند به کاهش هزینه مصرف و دوام طولانی آن کمک کند.
 • در آبگرمکن های مخزن دار برقی باید درجه حرارت را بین ۶۰ تا ۶۵ درجه سانتی گراد قرار دهید زیرا این کار به دوام مخزن آن که پر از آب می باشد کمک می کند .
 • توجه داشته باشید، هنگامی که محفظه آبگرمکن پر می شود باید با کمک شیر خروجی آب را داخل مخزن کنید و هنگامی که مخزن پر شد بعد از چند دقیقه شیر خروجی را ببندید تا هوای درون مخزن کامل خالی شود.
 • بعد از اینکه مخزن آبگرمکن برقی کامل پر شد، دو شاخه را به پریز وصل کنید و آن را روشن کنید.
 • با توجه به دفترچه راهنمای نصب، هنگامی که آن را نصب می کنید از شیر خودکار استفاده کنید و ازسالم بودن آن مطمئن باشید.
 • از شیر ها برای برطرف کردن رسوبات آهک و اطمینان از بسته نبودن آن استفاده می شود.
 • در صورتی که قصد دارید آبگرمکن را تخلیه کنید آن را از برق بکشید و شیری که آب سرد وارد لوله می شود را ببندید تا از ورود آب جلوگیری شود سپس شیر خروجی را باز کرده تا هوا وارد مخزن شود و در نهایت شیر مربوط به تخلیه را باز کنید تا مخزن به طور کلی خالی شود.

آبگرمکن مخزن دار برقی آریستون چگونه نصب می شود؟

برای نگهداری از آبگرمکن های مخزن دار برقی آریستون چه کارهایی باید انجام شود؟

 • هیچ وقت آبگرمکن برقی را بدون آب، به پریز برق متصل نکنید زیرا با حرارت زیادی که المنت ها به واشر های پلاستیکی می رسانند، آبگرمکن دچار آسیب می شود.
 • در صورتی که آب از آبگرمکن چکه کرد حتما باید مشکل آن رفع کنید.
 • طی زمانی معین، کارکرد ترموستات و لامپ خبر آبگرمکن را به منظور کارایی صحیح آن بررسی کنید.
 • اگر دمای آب را بیش از اندازه زیاد کنید باعث می شود به دستگاه آسیب های جدی برسد.
 • برای جلوگیری از برق گرفتگی، می توانید با استفاده از سیم ارت آبگرمکن را به زمین متصل کنید.
 • اگر قصد دارید بدنه آبگرمکن را نظافت کنید از آب مستقیم بر روی آن جلوگیری کنید، برای این کار می توانید با کمک یک ابر و مواد پاک کننده آن را تمیز کنید سپس رطوبت آن را بگیرید.

در چه جاهایی می توان از آبگرمکن مخزن دار برقی آریستون استفاده کرد؟

 • در مکان هایی که از شهر فاصله دارند و به گاز شهری دسترسی ندارند مانند: .ویلا ها و  باغ ها که با کمک این نوع آبگرمکن ها می توان آب گرم  را تأمین کرد.
 • در کانکس ها که معمولا جا به جا می شوند و به هیچ گازی دسترسی ندارند می توان از این آبگرمکن ها استفاده کرد.
 • روستاهایی که هنوز لوله کشی گاز ندارند استفاده از آبگرمکن های برقی گزینه خوبی است.
 • محیط هایی که به آلاینده ها حساس می باشند، می توانند از این نوع آبگرمکن استفاده کنند زیرا این مدل ها از سوخت فسیلی استفاده نمی کنند.

  برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

  ۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

  ۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

  [sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”آبگرمکن مخزن دار برقی آریستون دارای چه ظرفیت هایی است؟” answer-0=”آبگرمکن مخزن دار آریستون ANDRIS R با ظرفیتهای ۱۰ تا ۱۰۰ لیتری تولید میشود.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”فرق آبگرمکن مخزن دار برقی آریستون با بی مخزن چیست؟” answer-1=”آبگرمکن برقی بدون مخزن مجهز به یک اینچ عایق بندی بوده ولی آبگرمکن برقی مخزن دار از سه اینچ عایق بندی تشکیل شده اند. بطور معمول هزینه آبگرمکن های فاقد مخزن چند برابر آبگرمکن های مخزن دار است. بدون اینکه نوع مخزن مورد توجه باشد باید گفت آبگرمکن های فاقد مخزن بسیار کاراتر، ولی از هزینه بیشتری برخوردارند. توسط یک آبگرمکن برقی مخزن دار می توان چندین کار حاوی دوش گرفتن، شستن ظرف ها و … را بصورت همزمان انجام داد، ولی باید گفت این کار با آبگرمکن های بدون مخزن بسیار مشکل است. از این رو می بایست سرعت گرم سازی آب و حرارت ایجاد شده مورد ملاحظه قرار گیرد.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”آیا آبگرمکن مخزن دار برقی آریستون دارای گارانتی است؟” answer-2=”بله دارای گارانتی و خدمات پس از فروش است” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *