Search
Close this search box.

چگونه رادیاتور را روشن کنیم

چگونه رادیاتور را روشن کنیم

چگونه رادیاتور را روشن کنیم شاید برای برخی از افراد سؤال مهمی باشد. معمولاً با شروع فصل پاییز راه اندازی شوفاژ نیز انجام می پذیرد. گردش آب در رادیاتور باعث افزایش دمای محیط می گردد. برخی هنوز با روشن کردن رادیاتور مشکل دارند. به همین دلیل ما قصد داریم در این مقاله به این موضوع بپردازیم.

قبل از روشن کردن رادیاتور چه اقداماتی لازم است؟

قبل از روشن کردن رادیاتور بهتر است اقدامات ایمنی بسیاری را در نظر بگیرید. این نکات شامل هواگیری است. ما در مقاله های قبلی بسیار به این موضوع اشاره کرده ایم که هواگیری رادیاتور تا چه حد مهم است. به همین دلیل باید نسبت به هواگیری لوله ها هر چه سریعتر اقدام نمایید.

توجه داشته باشد که چنانچه هواگیری رادیاتور به صورت صحیح و اصولی انجام پذیرد، صددرصد در دراز مدت شما بدون افت فشار می توانید از رادیاتور شوفاژ خود به نحو احسن استفاده نمایید. بعد از هواگیری شوفاژ شما باید لوله های شوفاژ را بررسی کنید. لوله باید به دور از گونه مشکل و عیب و ایراد باشد.

با دقت کامل این اختیار را دارید که از نشتی آب در لوله نیز باخبر شوید؛ چرا که نشتی لوله باعث افت فشار در رادیاتور می شود و ضمناً باید نسبت به باز و بسته بودن شیرهای ورودی و پیچ‌های رادیاتور شوفاژ اطمینان کامل حاصل نمایید. به هر حال در مدت زمانی که شما از پیچ و شیرها استفاده نکرده اید، این احتمال وجود دارد که تمامی شیر و پیچ ها دچار زنگ زدگی شده باشند.  

چگونه رادیاتور را روشن کنیم

مراحل روشن کردن شوفاژ

برای اینکه بدانیم چگونه رادیاتور را روشن کنیم باید مراحل روشن کردن شوفاژ را در ابتدا به درستی آغاز کنید. شیر را باز کنید که البته شیر پایین رادیاتور بر عکس آن کارایی خود را نمایش می دهد و این دو شیر در کنار یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرند.

شما شیر را تا انتها کاملاً باز کنید. چنانچه از شیرهای جدید رادیاتور استفاده می کنید، متوجه شده اید که رادیاتور های قدیمی از شیرهای سوپاپ دار استفاده می کنند.

شیرهایی که کلاه گرد هستند و شما علامت خاصی را بر روی شیر مشاهده نمی کنید. باز کردن شیر های جدید که شیرهای ترموستاتیک هستند، به مراتب راحت تر است. به این دلیل که کلاهک بلندتری داشته و شما به راحتی می توانید نسبت به باز کردن شیر اقدام کنید.

قابلیت شیرهای ترموستاتیک

شما از قابلیت ضدیخ شیرهای ترموستاتیک می توانید استفاده کنید. حالت میانی ۰ و ۱ از یخ زدن لوله جلوگیری می کند. عمدتاً زمانی که گردش آب درون شوفاژ انجام نپذیرد، طبیعتاً یخ زدن لوله در زمان روشن شدن مشاهده خواهد شد. حتی امکان ترکیدگی هم وجود دارد که باید بسیار مراقب باشید.

توجه داشته باشید که هنگام باز کردن شیر های رادیاتور شوفاژ شما باید شوفاژ را در حالت زمستانه قرار دهید. در این حالت باید ۳۰ دقیقه را به گرم شدن رادیاتور شوفاژ اختصاص دهید.(به هیچ عنوان اینگونه تصور نکنید که اگر درجه شیر ترموستاتیک را افزایش دهید، این زمان را می توانید کاهش دهید.)

این چنین رادیاتور شما روشن شده است. در این حالت گرمای مطبوعی در محیط احساس خواهد شد. توجه به نکات ایمنی از جمله مهمترین موارد است که نباید آن را نادیده گرفت. اگر رادیاتور روشن نشود قطعاً مراحل را به درستی انجام نداده اید. در این شرایط باید از یک فرد متخصص و تعمیرکار استفاده کنید.

چگونه رادیاتور را روشن کنیم

چرا رادیاتور شوفاژ گرم نمی شود؟

سوراخ بودن رادیاتور شوفاژ و وجود رسوب از جمله دلایل رایجی است که باعث عدم رادیاتور شوفاژ می شود و همچنین هواگیری نادرست از جمله دلایل واضح برای عدم رادیاتوری شوفاژ به حساب می آید. البته بسیار مشاهده شده است که هیچکدام از موارد بالا دچار عیب و ایراد نباشد، اما باز هم رادیاتور شوفاژ گرمایش اصلی را به نمایش نمی گذارد. پس مشکل اصلی کجاست؟

دقت کنید که احتمالات زیادی نیز وجود دارد. مبدل های حرارتی اگر دچار مشکل باشند، طبیعتاً شما با عدم مشکل رادیاتور شوفاژ رو به رو خواهید شد. همچنین عیب و ایراد در ترموستات را نباید به هیچ عنوان نادیده بگیرید. البته ناگفته نماند که شعله پکیج نیز در این حالت بسیار مورد توجه قرار می گیرد.

چنانچه آب شیر گرم است، اما شما گرمایشی را از رادیاتور نمی توانید به درستی احساس کنید، پکیج در اینجا دچار مشکل نیست و باید شوفاژ را مورد بررسی قرار دهید. البته توصیه ما این است که از تعمیرکاری ماهر و البته باتجربه در این شرایط بهره مند شوید.

نحوه خرید رادیاتور شوفاژ

حال که متوجه شده اید که چگونه رادیاتور را روشن کنیم دیگر دغدغه ای بایت خرید رادیاتور نیز وجود ندارد. ما به شما عزیزان خرید اینترنتی را پیشنهاد می کنیم. در خرید آنلاین وب سایت تخصصی تاسیسات دات کام https://tasisat.com/ می تواند بهترین گزینه باشد.

این وب سایت تخصصی از جمله مجموعه های بسیار معتبر و البته با سابقه است. شما می توانید انواع رادیاتور و دیگر محصولات مرتبط مانند سیستم تهویه مطبوع، استخر و جکوزی و بسیاری از محصولات دیگر را در این حوزه با قیمت کمتر از بازار خریداری کنید.

پرفروش ترین محصولات فصل به صورت دسته بندی مشخص شده است که این سایت را یک مجموعه بسیار منسجم به نمایش می گذارد. همچنین برندهای معتبر را شما می توانید در این مجموعه بیابید. تنها کافیست قبل از خرید با مشاورین و کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *