Search
Close this search box.

چگونه کولر آبی را به گازی تبدیل کنیم ؟

چگونه کولر آبی را به گازی تبدیل کنیم

چگونه کولر آبی را به گازی تبدیل کنیم ؟

چگونه کولر آبی را به گازی تبدیل کنیم؟ به طور کلی، با افزایش دمای هوا و گرم شدن تدریجی هوا، استفاده از یک سیستم خنک کننده باکیفیت و کاربردی، مورد توجه افراد قرار می گیرد. متناسب با اقلیم آب و هوایی کشور ما، کولر آبی و کولر گازی، از تجهیزات سرمایشی پرکاربرد و پراستفاده به شمار می روند.

در این میان، کولرهای آبی، از سیستم های برودتی مورد استفاده در بسیاری از مناطق کشور، به ویژه اقلیم دارای آب و هوای گرم و خشک محسوب می شوند. در ابتدای مقاله چگونه کولر آبی را به گازی تبدیل کنیم ؟ ، باید اشاره نمود که کولرهای آبی فرآیند خنک شدن و تولید هوای سرد و مطبوع را از طریق فرآیند سرمایش تبخیری انجام می دهند.

مکانیزم کارکرد و عملکرد کولر آبی به این صورت بوده که با کارکرد الکتروموتور، چرخش پروانه و فن دمنده دستگاه شروع می شود. در نتیجه این فرآیند، سیال (به طور معمول آب) از طریق الکترو پمپ دستگاه پمپاژ شده و بر روی پدها و پوشال های کولر آبی ریخته و تبخیر می گردد.

در اثر تبخیر شدن سیال، هوای خنک ایجاد شده و توسط دریچه های مخصوص خروجی کولر آبی، به محیط داخلی انتقال پیدا می کند. این چرخه تا تامین کامل هوای خنک و مطبوع، به صورت مستمر و مداوم ادامه می یابد.

لازم به ذکر است که کولرهای آبی علی رغم تولید هوای خنک و مناسب، موجب افزایش رطوبت موجود در هوا می‌شوند. به همین جهت، استفاده از این دستگاه ها در مناطق جغرافیایی شرجی و دارای آب و هوای مرطوب، توصیه نمی گردد.

به عبارت دیگر، حداکثر بازدهی و راندمان تجهیزات سرمایشی از نوع کولر آبی، در مناطق و اقلیم‌های دارای آب و هوای معتدل و گرمسیری بروز پیدا می کند.

طریقه تبدیل کولر آبی به گازی

نحوه تبدیل کولر آبی به گازی

در پاسخ به سوال چگونه کولر آبی را به گازی تبدیل کنیم باید ابراز نمود که یکی از اجزای حائز اهمیت موجود در ساختار این دستگاه ها، به قطعه الکتروموتور اختصاص پیدا می کند. به طور معمول، موتورهای در نظر گرفته شده برای کولرهای آبی از نوع خازن دار و دو دور می باشد.

بر این اساس، راه اندازی و کارکرد دستگاه با یک سیم پیچ راه انداز صورت می گیرد. همچنین، کارکرد و عملکرد موتور کولر آبی با سیم پیچی دور تند، کند و متوسط، تداوم پیدا می کند. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که مطابق با نظر کارشناسان، به منظور تنظیم دور موتور، قابلیت نصب و اجرای یک اینورتر در ساختار کولر آبی وجود دارد.

برای محقق ساختن این امر استفاده از اینورتر AC کمک شایانی می نماید. اینورتر ac یک کنترل کننده برای تنظیم دور موتور سیستم های برودتی می باشد. از آنجایی که موتور تعبیه شده در ساختار کولر آبی، از نوع AC می باشد، امکان نصب و استفاده از این کنترل کننده در ساختار دستگاه وجود دارد.

غالبا، نصب درایوها یا کنترل کننده ها در مسیر کولر آبی صورت می گیرد. با استفاده از این درایوها به راحتی می توان دور موتور دستگاه را به میزان قابل توجهی، به صورت پیوسته و مداوم کاهش یا افزایش داد. ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که با استفاده از این شیوه، دور موتور متناسب با جریان هوادهی مورد نیاز کاربر تنظیم می شود.

خرید انواع کولر گازی

علاوه بر این، در مصرف انرژی نیز صرفه جویی ۲۵ درصدی صورت می گیرد. در ضمن، استفاده از اینورتر موجب حذف لرزش، کاهش صدا و عملکرد مطلوب و آرام موتور کولر آبی می شود.

در ادامه مبحث چگونه کولر آبی را به گازی تبدیل کنیم، باید اشاره نمود که نصب و استفاده از فناوری AC در موتور کولرهای آبی، قابلیت ها، عملکرد و بازدهی دستگاه را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد. همچنین، قابلیت کنترل و مدیریت گشتاور و سرعت موتور دستگاه به صورت خودکار و اتوماتیک میسر می گردد.

چگونه کولر آبی را به گازی تبدیل کنیم ؟

نصب کلید هوشمند

برای پاسخگویی به سوال چطور کولر آبی را به کولر گازی تبدیل کنیم می توان گفت که نصب و پیاده سازی کلید هوشمند از دیگر روش های کاربردی در این زمینه به شمار می رود.

کلیدهای هوشمند تغییر محسوسی در دور موتور ایجاد نمی کنند، بلکه با انتقال دمای مطلوب محیط به نمایشگر هوشمند، از طریق ترموستات محیطی، مدیریت و کنترل بازه زمانی کارکرد و عدم کارکرد دستگاه را محقق می سازند. در هنگام استفاده از کلید هوشمند یک درجه ماکزیمم و مینیمم برای دستگاه تعریف می شود.

بر این اساس، در هنگام کاهش دما از میزان تنظیم شده، ترموستات فرمان راه اندازی و کارکرد کولر را صادر می‌نماید. در سوی مقابل، در مواقع افزایش دما متناسب با درجه تنظیم شده، ترموستات دستور به خاموش شدن دستگاه می دهد.

ناگفته نماند که برای کلیدهای هوشمند یک ریموت کنترل طراحی می شود. با استفاده از ریموت قابلیت روشن و خاموش کردن کولر به سادگی امکان پذیر می گردد. همچنین، کلیدهای هوشمند متناسب با نوع و مدل از قابلیت های مختلفی برخوردار می باشند.

راهکارهای افزایش بازدهی کولر آبی

خرید انواع کولر آبیبرای یافتن پاسخ سوال چگونه کولر آبی را به گازی تبدیل کنیم، بررسی راهکارهای ارتقای توان بازدهی و راندمان این دستگاه ها، می تواند مثمر ثمر واقع شود.

باید خاطر نشان نمود که در یک محیط مشترک، هرگز نباید به صورت همزمان از کولر گازی و آبی استفاده نمود. چراکه رطوبت ایجاد شده به وسیله کولر آبی موجب افزایش دمای محیط و کاهش راندمان و کارایی کولر گازی می شود.

کارکرد و راندمان بهینه کولرهای آبی به درجه حرارت و شرایط آب و هوایی منطقه بستگی دارد. بر همین اساس، استفاده از این دستگاه ها در مناطق ساحلی توجیه منطقی و اقتصادی ندارد. کاهش طول کانال کشی کولر آبی، در افزایش راندمان و بازدهی برودتی دستگاه تاثیر مطلوب و بسزایی برجای می‌گذارد.

همچنین، به منظور جلوگیری از رشد و تجمع باکتری ها، پوشال های کولر آبی باید به صورت سالیانه تعویض گردند. کولرهای آبی دارای پد سلولزی از راندمان و قدرت خنک کنندگی بسیار بالایی بهره مند می باشند.

مضاف براین، محل نصب و پیاده سازی کولر آبی نباید در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار داشته باشد. این امر موجب کاهش چشمگیر راندمان دستگاه در فصل تابستان می شود. همچنین، طراحی سایبان برای کولر آبی، افزایش بازده و بهره وری سرمایشی دستگاه را در پی دارد.

خرید کولر گازی

شما مخاطبین گرامی جهت خرید انواع کولر گازی، کولر آبی و … می توانید از طریق وبسایت https://tasisat.com/ اقدام نمایید. توجه داشته باشید که برای انتخاب بهتر کارشناسان فروش مجموعه تخصصی تاسیسات دات کام شما مخاطبین عزیز را راهنمایی خواهند کرد. در این صورت با اطمیان خاطر می توانید جهت تهیه آن اقدام نمایید.

امروزه با توجه به شرایط موجود همچون وجود ویروس منحوس کرونا و ترافیک های سنگین مراجعه حضوری به فروشگاه ها سخت و دشوار می باشد. همچنین با مراجعه حضوری محدودیت انتخاب دارید. تنها مجاز هستید تا مدل های موجود در فروشگاه را انتخاب کنید. اما در فروشگاه آنلاین تاسیسات دات کام انواع دستگاه در برندهای مختلف موجود می باشد که می توانید بررسی کرده و دستگاه مناسبی را انتخاب کنید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *