Search
Close this search box.

چگونه گرمایش از کف را روشن کنیم؟

چگونه گرمایش از کف را روشن کنیم؟

چگونه گرمایش از کف را روشن کنیم؟

همانطور که می دانید سیستم گرمایش از کف جزء سیستم های شناخته شده و رایج می باشد که امروزه از محبوبیت بالایی برخوردار شده است. در ادامه این مطلب قصد داریم به نحوه روشن کردن سیستم گرمایش از کف بپردازیم. با ما همراه باشید.

بهتر است بدانید سیستم گرمایش از کف از مزایا و ویژگی های بسیاری نسبت به انواع سیستم های حرارتی محیط مثل شومینه، بخاری، رادیاتور و … برخوردار است که توسط تولید حرارت در کف ساختمان ایجاد کرده و محیط گرم خواهد شد. سیستم های گرمایش از کف معمولاً به دو صورت برقی و آبی در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

بهتر است بدانید سیستم گرمایش از کف آبی از هزینه بالایی برخوردار می باشد. چرا که از لوله های چند لایه استفاده کرده اما بازدهی و مصرف انرژی در این سیستم بسیار مناسب تر از سیستم گرمایش از کف برقی می باشد. نکته دیگری که باید مد نظر قرار دهید این است که منبع حرارتی سیستم گرمایش از کف آبی متنوع می باشد.

از چند روش می توانید گرمای مورد نیاز سیستم را تامین نمایید. به عنوان مثال از موتورخانه، پکیج معمولی و پکیج و … می توانید به عنوان منبع تولید حرارت استفاده نمایید. در برخی از سیستم ها نیز می توانید با توجه به ظرفیت و نیاز ساختمان از منابع حرارتی ترکیبی مثل پکیج- موتورخانه استفاده نمائید.

چگونه گرمایش از کف را روشن کنیم؟

بهترین پکیج برای استفاده در سیستم گرمایش از کف

همانطور که می دانید پکیج از جمله تجهیزات حرارتی می باشد که می ‌توانید با پکیج گرمایش مورد نیاز برای سیستم گرمایش از کف را تامین نمائید. راه اندازی پکیج گرمایش از کف به صورتی است که پس از اینکه اجرای لوله کشی گرمایش از کف تمام شد لوله رف و لوله برگشت موجود بر روی کلکتور گرمایش از کف را به پکیج اتصال می دهد.

توسط این روش آب گرم مورد نیاز سیستم با کمک پکیج تولید خواهد شد و توسط کلکتور لوله ها انتقال داده می شود. پس از اینکه آب گرم در چرخه حرکت کند گرمای خود را از دست خواهد داد. سپس با کمک کلکتور به پکیج برمی گردد تا دوباره گرم شود.

آیا می توان از هر پکیج در سیستم گرمایش از کف استفاده کرد؟

توجه داشته باشید مهم ترین فاکتوری که در سیستم گرمایش از کف باید مد نظر قرار دهید؛ میزان متراژ بنا می باشد. چرا که متراژ بنا با ظرفیت حرارتی ساختمان رابطه ی مستقیمی دارد. به همین خاطر در ساختمان های بالای ۲۰۰ متر مربع یا دوبلکس موتورخانه ها برای گرم کردن سیستم گرمایش از کف استفاده نمایید .

برای راه اندازی سیستم گرمایش از کف توسط پکیج باید نکاتی را مد نظر قرار دهید و به برخی از ویژگی ها در پکیج توجه کنید که عبارتند از:  

میزان راندمان پکیج

همانطور که می دانید سیستم گرمایش از کف آبی معمولاً از لوله های آب با متراژ بالا استفاده می کند که سطح تماس حرارتی سیستم در مقایسه با تجهیزات حرارتی مثل رادیاتور ها بسیار بزرگتر می باشد.

از طرف دیگر می توان گفت پکیج دارای ظرفیت پایینی در این سیستم می باشد که جا هایی که در فاصله دورتری از پکیج باشند گرم نمی شوند و فوری توان حرارت خود را از دست خواهد داد. بنابراین باید از پکیجی که دارای توان حرارتی بالایی می‌باشد در این سیستم استفاده نمایید.

سایز پکیچ

همانطور که می‌دانید متراژ بالا با ظرفیت حرارتی مورد نیاز آن مرتبط می باشد. برای تولید حرارت باید ظرفیت پکیج مناسب باشد. پس هرچه متراژ بنا بیشتر باشد باید سعی کنید از پکیج با سایز بزرگتر بهره مند شوید.

قابلیت پکیج در نصب ترموستات بر روی آن

مهم ترین نکاتی که باید در انتخاب نوع پکیج مورد استفاده در سیستم گرمایش از کف داشته باشید این است که به قابلیت پکیج در نصب ترموستات بر روی آن توجه نمایید. چراکه اگر دما محیط بیشتر شود توان مورد نیاز برای کل سیستم بالا می باشد ولی میزان پایین تر از آن باشد. در غیر این صورت مشکلاتی مثل ترک خوردگی، مسئله تغییر رنگ کف پوش ها و سوختن کف پا و … را به همراه خواهد داشت.

چگونه گرمایش از کف را روشن کنیم؟

چگونه گرمایش از کف را روشن کنیم؟

در ادامه مبحث چگونه گرمایش از کف را روشن کنیم؟ باید گفت که پس از اینکه شما پکیج مناسبی را برای استفاده در سیستم گرمایش از کف انتخاب کردید باید به سراغ راه‌اندازی آن بروید. برای راه اندازی و روشن کردن سیستم مراحل زیر را انجام دهید:

ابتدا باید پکیج را از حالت تابستانه به زمستان تنظیم نمایید. اگر محل نصب پکیج مورد استفاده در سیستم گرمایش از کف دارای ترموستات اتاقی باشد باید دما دلخواه خود را توسط ترموستات به گونه‌ای تنظیم کنید که زمان آن بین ۳۵ تا ۵۰ درجه سانتیگراد باشد. سپس توسط استفاده از دسته انتخاب وضعیت در مورد نظر در سیستم گرمایش از کف را تنظیم کنید.

بهتر است بدانید روند کار پکیج در این حالت به صورتی است که مشعل دستگاه روشن خواهد شد و دمای تنظیم شده به کار خود ادامه می دهد. بهتر است بدانید روشن نشدن مشعل پکیج تا زمانی می باشد که به دمای مورد نظر برسد و سپس به محض اینکه به دما رسیدن دوباره خاموش شده تا دستگاه بیش از حد داغ نشود. به این صورت پکیج روشن شده و سیستم گرمایش از کف نیز راه اندازی خواهد شد می توانید از هوای مطبوع تولیدی آن بهره مند شوید.

راه های بهره وری بیشتر از سیستم گرمایش از کف

برای اینکه بتوانید در افزایش کارایی سیستم و مصرف کمتر انرژی اقدام کنید؛ می توانید از چند راهکار استفاده کنید. اولین راهکار آن اینست که از پکیج با ظرفیت تولید حرارت بالا استفاده نمایید. همچنین می توانید جهت هواگیری سیستم گرمایش از کف قبل از روشن کردن آن در فصل سرما اقدام کنید که بسیار موثر است.

استفاده از ترموستات قابل برنامه ریزی همچنین استفاده از پنجره های دوجداره در ساختمان، عایقکاری در و دیوار ساختمان، و …. از جمله راهکارهای افزایش کارایی این دستگاه ها می باشد. ناگفته نماند که استفاده از لوله و مصالح با کیفیت در سیستم گرمایش از کف و بهره گیری از افراد متخصص جهت اجرای سیستم ها نیز موثر می باشد که نباید از آن غافل شوید.

هواگیری سیستم گرمایش از کف

بعد از اینکه سیستم گرمایش از کف را راه اندازی کردید؛ باید به سراغ هواگیری آن بروید؛ چرا که هواگیری باعث می شود تا عملکرد سیستم گرمایشی بهتر شده و همچنین محیط نیز گرم‌تر می‌شود. همچنین در برخی مواقع امکان دارد علت گرم نشدن گرمایش از کف با هواگیری گرمایش از کف به صورت کامل برطرف شده و سر و صدای زیاد آن کاسته شود. نکته ای که باید در زمان هواگیری سیستم مد نظر قرار دهید این است که همانطور که می دانید سیستم های گرمایشی مرکزی در برخی مواقع با افزایش یا کاهش فشار مواجه خواهد شد که باید حتماً فشار سیستم را چک نمایید.

در برخی مواقع کمبود فشار نشانه ای از وجود هوا در سیستم است. در صورت بروز مشکل باید عیب یابی آن قبل از هواگیری گرمایش از کف، فشار دستگاه را بررسی کنید. در صورتی که فشار کم باشد؛ مقداری آب اضافه کرده و دوباره فشار سیستم را چک نمایید.

نکته مهم دیگری که باید مدنظر قرار دهید این است که در صورتی که در سیستم هوا وجود داشته باشد؛ باعث کاهش دما در سیستم می شود. می ‌توانید با چک کردن شیرهای هواگیری بررسی کنید که آیا هوا درون دستگاه وجود دارد یا خیر؟ با تنظیم شیر هواگیری کلکتور به بررسی سیستم گرمایش از کف بپردازید.

هواگیری سیستم گرمایش از کف

در این مطلب به سوال چگونه گرمایش از کف را روشن کنیم؟ پرداختیم. شما به راحتی می توانید در فصل تابستان از هوای مطبوع تولیدی توسط سیستم بهره مند شده و نهایت لذت را ببرید. توجه داشته باشید سیستم گرمایش از کف از محبوب ترین و پرکاربردترین سیستم های گرمایشی می باشد.

مجموعه تاسیسات دات کام ارائه دهنده انواع سیستم های سرمایشی و گرمایشی می‌باشد و تجهیزات مورد نیاز در سیستم گرمایش از کف را نیز ارائه می دهد. شما بازدیدکنندگان گرامی می توانید به راحتی از آن بهره مند شده و استفاده نمایید. به وب سایت https://tasisat.com/ مراجعه نمایید و مشخصات فنی محصولات را مشاهده نمایید. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره نیز می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده به با کارشناسان در تماس باشید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h3″ question-0=”سیستم گرمایش از کف چیست؟” answer-0=”همانطور که از نام این محصول پیداست از لوله هایی که در طرف ساختمان تعبیه شده اند تشکیل می‌شود و توسط آبی که در این لوله ها جریان دارد هوای مطلوبی را تولید خواهد کرد.” image-0=”” headline-1=”h3″ question-1=”انواع سیستم گرمایش از کف کدامند؟” answer-1=”گرمایش از کف برقی و گرمایش از کف آبی” image-1=”” headline-2=”h3″ question-2=”جنس لوله های تعبیه شده در کف ساختمان برای سیستم گرمایش از کف چیست؟ ” answer-2=” معمولاً لوله هایی که در کف ساختمان برای سیستم گرمایش از کف استفاده می کنند را از مس انتخاب می کنند. ” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *