Search
Close this search box.

افزایش فشار آب آبگرمکن دیواری

افزایش فشار آب آبگرمکن دیواری

افزایش فشار آب آبگرمکن دیواری مهم ترین خواسته و انتظار شما از آبگرمکن دیواری است. برای شستشوی البسه، میوه، انواع پخت و پز و حتی برای استحمام صد درصد آب گرم مورد نیاز است.

در این بین، آبگرمکن به دستگاهی گفته می شود که بتواند آب گرم مورد نیاز را به راحتی تولید کند. انواع آبگرمکن و طرز استفاده از آن ها کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند که آبگرمکن های دیواری جز ساده ترین آبگرمکن ها برای تولید آب گرم به شمار می‌آیند.

آبگرمکن دیواری چیست؟

معمولاً از برق برای گرم کردن آب آبگرمکن می توان استفاده کرد. به این معنی در مکانی که لوله کشی گاز وجود ندارد هم می توان از این نوع آبگرمکن استفاده کرد. دیواری بودن این نوع آبگرمکن باعث شده است تا در هر موقعیت و مکانی بتوان به راحتی آن را به دیوار آویزان کرد تا حتی در فضاهایی که به هر دلیل محدودیت استفاده وجود دارد، استفاده از این آبگرمکن به ساده ترین شکل ممکن انجام پذیرد.

آبگرمکن های دیواری امروزه جزء پرفروش ترین ها به شمار می آیند. در این بین از جمله دغدغه های افرادی که از این نوع آبگرمکن استفاده می کنند، افزایش فشار آب آبگرمکن دیواری است.

افزایش فشار آب آبگرمکن دیواری

عدم گرفتگی لوله آب سرد

حقیقتاً کم بودن فشار آب گرم می تواند یکی از آزاردهنده‌ترین مشکلاتی باشد که با آن روبرو می شوید، اگر به طرز کار آبگرمکن دیواری توجه کنید، متوجه خواهید شد که دقیقاً در قسمت ورودی آبگرمکن آب سرد قرار دارد و شما در زمان باز کردن شیر آب گرم میتوانید با روشن شدن آبگرمکن روبرو شوید و این گونه آب گرم مورد نیاز تولید می شود.

در این زمان اگر شیر آب گرم  با کاهش فشار آب روبرو باشد، ممکن است مشکل اصلی در سیستم لوله کشی آب گرم وجود داشته باشد. به همین دلیل بهتر است نسبت به عدم گرفتگی و جرم لوله آب سرد در ابتدا دقت کنید؛ چرا گرفتگی و رسوب نباید در قسمت ورودی تغذیه آب وجود داشته باشد. این گونه می توان به افزایش فشار آب آبگرمکن دیواری بیندیشید.

عدم رسوب گرفتن مبدل آبگرمکن دیواری

از جمله دلایلی که به ایجاد رسوب ختم می شود می تواند کوچک بودن مبدل آبگرمکن دیواری باشد. همچنین قطر لوله های مبدل اگر کم باشد، املاح و سختی آب به وجود آمدن رسوبات کمک می کند. زمانی که داخل آبگرمکن دیواری رسوب ایجاد شود، شما را با کاهش فشار آب گرم رو به رو می کند.

برای تشخیص رسوب مبدل آبگرمکن دیواری شما باید نزدیک ترین شیر به آب گرم که به آبگرمکن دیواری متصل است را باز کرده و آب درون آن را به درون یک لیوان آب هدایت کنید. چنانچه آب درون لیوان زرد رنگ باشد و بوی رسوب را احساس کنید، این چنین نمی توانید به افزایش فشار آب آبگرمکن دیواری بیندیشید.

بررسی سیستم لوله کشی آب ساختمان

معمولاً لوله های آب گرم نسبت به لوله های آب سرد به خاطر دمای بالای آب بیشتر در معرض زنگ زدگی قرار می گیرند. با کنده شدن تکه های لوله حاصل از زنگ زدن، مسیر لوله آب ممکن است که مسدود گردد. همین امر نمی‌تواند شما را با افزایش فشار آب آبگرمکن دیواری روبرو کند.

به همین دلیل بهتر است از سیستم لوله کشی آب گرم ساختمان هرچه سریعتر دیدن کنید. لوله های فلزی در لوله کشی مشکلات این چنینی را به وجود می‌آورند و به همین دلیل، بهتر است از لوله های پی وی سی در این شرایط به خاطر طول عمر بالاتری که دارند استفاده کنید.

روش های افزایش فشار آب آبگرمکن دیواری

با توجه به مواردی که گفته شد ما شما را با دلایلی که نمی توانید با افزایش فشار آب آبگرمکن دیواری رو به رو رو شوید آشنا کرده ایم. در ادامه قصد داریم شما را با روش هایی که برای افزایش فشار آب گرم ساختمان موثر است، آشنا کنیم.

شما برای افزایش فشار آب آبگرمکن دیواری بهتر است که به کاهش مصرف آب سرد در هنگام استفاده از آبگرمکن دیواری بیندیشید. البته برخی از افراد آنچنان که باید و شاید به این توصیه توجه نمی کنند. پیشنهاد ما این است حداقل سالی یک مرتبه البته مناطقی که با سختی آب روبرو هستند، نسبت به رسوب زدایی آبگرمکن دیواری اقدام کنید.

نکته دیگری که وجود دارد این است که از لوله های پلیمری و پنج لایه برای سیستم لوله کشی آب گرم ساختمان استفاده کنید، صددرصد تاثیر واضحی در افزایش آب آبگرمکن خواهد داشت. همچنین تعویض فیلتر آبگرمکن، نصب پمپ آب مخصوص آبگرمکن و تعویض آبگرمکن دیواری معمولی با نوع کم فشار از جمله روش های اصلی به شمار می آیند.

افزایش فشار آب آبگرمکن دیواری

افزایش فشار آب حمام

مشکل کاهش فشار آب در حمام بسیار دغدغه بزرگی به شمار می‌آید که بهتر است برای افزایش فشار آب آبگرمکن دیواری در حمام نسبت به تعویض سردوش حمام اقدام کنید. قبل از تعویض توصیه ما تمیز کردن رسوبات و جرمی است که در سری دوش حمام انباشته شده است.

اگر با تعویض سری دوش، مشکل مورد نظر برطرف نشود، بهتر است نسبت به نصب پمپ دوش حمام اقدام کنید. پمپ دوش حمام یک نوع دستگاه مکانیکی است که روی سیستم آب منزل نصب می شود و تنها در هنگام باز کردن دوش حمام، این دستگاه مکانیکی عملکرد خود را آغاز می‌کند.

نحوه کار دستگاه این چنین است که در زمان باز کردن شیر آب در حمام پمپ روشن شده و در ابتدا آب وارد پمپ شده و سپس به سمت دوش هدایت می شود و پمپ های دوش حمام همانند پمپ های خانگی دارای یک قسمت پروانه ای شکل هستند که می تواند با چرخش خود به افزایش فشار آب حمام کمک کند.

هر آنچه لازم بود در مورد روش های افزایش فشار آب آبگرمکن دیواری بیان کرده ایم. همچنین شما را به دلایل کاهش فشار آب روبرو کرده ایم؛ چرا که امروزه استفاده از آبگرمکن دیواری بسیار رواج یافته است و فشار آب یکی از انتظارات اصلی مصرف کنندگان در هنگام استفاده از آبگرمکن دیواری است.  

آشنایی با فروشگاه تخصصی تاسیسات دات کام

فروشگاه تخصصی تاسیسات دات کام ارائه دهنده انواع سیستم های تهویه مطبوع می باشد. شما مخاطبان گرامی برای تهیه و خرید انواع سیستم ها می توانید از طریق وب سایت https://tasisat.com/ اقدام کنید. برای اینکه انتخاب بهتری را تجربه کنید با کارشناسان فروش مجموعه تخصصی تاسیسات دات کام در تماس باشید و مشاوره های لازم را دریافت نمائید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”رسوب زدایی آبگرمکن دیواری در چه زمانی مناسب است؟” answer-0=” معمولاً سالی ۱ مرتبه در مناطقی که سختی آب وجود دارد، ضروری است.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”استفاده از چه نوع لوله در سیستم لوله کشی آب گرم توصیه میشود؟” answer-1=” لوله های پلیمری و ۵ لایه بهترین گزینه به شمار می آیند.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”برای رفع کاهش فشار آب حمام چه اقداماتی امکان پذیر است؟” answer-2=”تمیز کردن سردوش، تعویض سر دوش و یا نصب پمپ دوش” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”” answer-3=”” image-3=”” count=”4″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *