Search
Close this search box.

نصب پکیج در بالکن

نصب پکیج در بالکن

نصب پکیج در بالکن

پکیج یک سیستم گرمایشی محبوب در بازار است که امروزه در اکثر خانه ها دیده می شود. پس از اینکه شما پکیج را خریداری کردید باید به فکر محلی برای نصب آن باشید. بسیاری از افراد ترجیح می دهند این دستگاه را در بالکن خانه خود نصب کنند.

اگر با دقت به آپارتمان ها نگاه کنید، ساختمان های زیادی را می بینید که تمام طبقات پکیجشان را در تراس نصب کرده اند. در این مقاله از تأسیسات دات کام می خواهیم در مورد نصب پکیج در بالکن و معایب و قوانین آن سخن بگوییم، اگر شما هم تمایل دارید پکیج خود را در بالکن نصب کنید با ما همراه باشید.

نصب پکیج در بالکن

بهترین محل نصب پکیج

پکیج ها دو وظیفه مهم را در منزل انجام می دهند:

 1. تأمین آب گرم مصرفی
 2. گرمایش شوفاژ و یا گرمایش از کف

این سیستم های گرمایشی در مدل ها و برند های مختلفی در بازار وجود دارند. شما باید بر حسب معیار های مختلفی مثل متراژ خانه و آب و هوای منطقه مدل پکیج مناسب خود را انتخاب کنید.

بعد از خرید پکیج مهمترین نکته نصب و راه اندازی آن است که برای آن باید ابتدا محل مناسبی در نظر بگیرید. نصب پکیج در محل مناسب می تواند به بهبود عملکرد پکیج کمک کند و خطرات احتمالی را کاهش دهد. به عنوان نمونه آشپزخانه و تراس از بهترین مکان ها برای نصب این وسیله می باشند. در ادامه نصب پکیج در بالکن را به طور کامل برای شما توضیح می دهیم.

مزایای نصب پکیج در بالکن

نصب این وسیله در فضای باز مزیت های بسیار زیادی دارد. به عنوان مثال احتمال گاز گرفتگی را به صفر می رساند و هیچ مساحت اضافی را در فضای خانه های کوچک اشغال نمی کند. این روزها با کم شدن فضای آپارتمان ها، بالکن بهترین مکان برای نصب دستگاه شناخته می شود.

شرایط نصب پکیج در بالکن

در فضاهایی که زیر ۶۰ متر هستند نصب پکیج به دلیل وجود خطرات احتمالی ممنوع است. اگر فضای خانه شما کمتر از ۶۰ متر است نصب پکیج در بالکن و تراس یکی از گزینه های موجود برای شما می باشد. اما برای این کار شما باید با شرایط نصب این دستگاه در تراس آشنایی داشته باشید و اصول ایمنی را به طور کامل رعایت کنید.

در ابتدا یک کابین فلزی ضد زنگ برای آن تهیه کنید. اگر این کابین هوا کش داشته باشد بهتر است. به کمک کابین دستگاه از شرایط آب و هوایی مثل باد و باران و نور مستقیم خورشید در امان می ماند. همچنین از یخزدگی آب درون لوله های آن جلوگیری می شود و دستگاه می تواند بدون بروز هیچ مشکلی به کار خود در تمام فصول سال ادامه دهد.

برای خارج کردن دود پکیج از یک دودکش دو دیواره استفاده نمایید. دودکش های دو لایه دارای دو قسمت داخلی و خارجی هستند. قسمت داخلی دود پکیج را خارج می کند و قسمت خارجی اکسیژن مورد نیاز دستگاه را تأمین می کند.

اگر قصد دارید از پکیج فن دار استفاده کنید باید لوله ای به قطر ۶ سانتی متر در آن تعبیه کنید، برای نصب پکیج بدون فن در بالکن نیز قطر لوله دودکش باید حداقل ۱۵ سانتی متر باشد. اگر قصد نصب پکیج در بالکن را دارید بهتر است از دستگاه فن دار استفاده کنید. پکیج فن دار در هنگام وزش باد کارایی بهتری دارد و شعله آن خاموش نمی شود.

معایب نصب پکیج در بالکن

با توجه به مزایایی که برای نصب این وسیله در بالکن گفتیم، این کار معایبی نیز دارد مثل:

 • اگر شما برای دستگاه کابین مناسبی تهیه نکرده باشید، پکیج در معرض باد و باران قرار خواهد گرفت که ممکن است پکیج شما را خراب کنند.
 • نور مستقیم خورشید برای این دستگاه مضر است و آن را بیش از حد گرم می کند. سعی کنید هنگام نصب پکیج در بالکن برای این مورد نیز چاره ای بیاندیشید.
 • بهتر است تا حد امکان از نصب پکیج در بالکن اجتناب کنید و در صورت لزوم این کار تمامی ضوابط را رعایت کنید تا بعد ها دچار مشکل نشوید.

قوانین نصب پکیج در بالکن

اگر شما فضای کمی در منزل دارید و می توانید پکیج را در بالکن نصب کنید باید این وسیله را به وسیله یک کابین محافظت کنید. با پوشاندن آن توسط یک کابین دستگاه را از شرایط جوی و آسیب های احتمالی آن نجات می دهید. اضافه بر این باید کابین مورد نظر از دو طرف محفظه ای برای ورود و خروج هوا داشته باشد تا عملکرد پکیج را دچار مشکل نکند.

مورد مهم بعدی دود این وسیله در تراس است. برای جلوگیری از ان باید دودکش مناسبی برای دستگاه تعبیه کنید. همان‌طور که گفتیم دودکش مناسب برای پکیج های بدون فن باید حداقل دارای ۱۵ سانتی متر قطر و دو جداره باشند. برای ساختمان های بدون دودکش کمتر از ۶۰ متر بهتر است از پکیج های فن دار استفاده نمایید.

نصب پکیج در بالکن

استاندارد های مقررات ملی نصب پکیج در بالکن

اکثر استاندارد هایی که در ادامه خواهیم گفت بر اساس مقررات ملی ساختمان است و برای همه تکنیسن ها و نصاب ها ضروری می باشد. در صورتی که این مقررات رعایت نشود دستگاه از شرایط گارانتی خارج می شود.

 • یکی از استاندارد ها این است که پکیج در ارتفاع ۱۲۰ تا ۱۵۰ سانتی متری از کف زمین نصب گردد.
 • شلنگ های گاز به هیچ وجه نباید در معرض حرارت قرار بگیرند.
 • برای محکم کردن شلنگ های گاز باید از بست های فلزی استفاده شود.
 • پیچاندن سیم به جای بست ممنوع است و ممکن است سبب جدا شدن شلنگ و انتشار گاز گردد.
 • شیر هایی که برای لوله کشی گاز نصب می شوند باید ۲ اینچ قطر داشته باشند و از نوع برنجی ربع گرد توپکی با استاندارد ملی ۴۰۴۷ باشند.
 • به کار بردن نخ های کنفی با خمیر ممنوع است.
 • استفاده از لوله ها و اتصالات دست دوم غیر مجاز است.
 • برای آب بندی لوله ها طبق استاندارد باید دنده های خارجی آن ها را به وسیله مقدار مناسبی از نوار تفلون پوشاند.

کلام آخر

در این مقاله موارد مهم نصب پکیج در بالکن را به طور کامل به شما عزیزان توضیح دادیم. بهتر است نصب پکیج را سرخود انجام ندهید و این امر را به یک متخصص قابل اعتماد بسپارید.

شما می توانید این خدمت را از ما بخواهید تا متخصصان ما در اسرع وقت آن را به بهترین شکل انجام دهند. نصابان ماهر سایت تأسیسات دات کام با سال ها تجربه خدمات را با ضمانت به شما ارائه می دهند.

گفتنی است که همکاران ما در تأسیسات دات کام مقالات آموزشی در خصوص وسایل گرمایشی و سرمایشی برای شما عزیزان تهیه کرده اند و در صورت نیاز می توانید آن ها را مطالعه نمایید. همچنین در این سایت یک فروشگاه آنلاین برای فروش منصفانه و قابل اعتماد وسایل گرمایشی و سرمایشی در برند های وجود دارد که کالای مورد نظر شما را با ضمانت نامه اصلی شرکت برای شما ارسال می کند.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”نصب پکیج فن دار در بالکن بهتر است یا بدون فن؟ ” answer-0=”اگر فضای شما کمتر از ۶۰ متر است و جایی برای نصب دودکش ندارد بهتر است از پکیج های فن دار استفاده کنید. در غیر این صورت خرید پکیج فن دار عملاً بیهوده است. ” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”نصابان تأسیسات دات کام تمام برند های پکیج را در بالکن نصب می کنند؟ ” answer-1=”بله نصابان ما سال ها در این امر تجربه دارند و هر پکیجی را بر حسب اصول برند اصلی نصب می کنند. ” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”بعد از گذشت مدتی از نصب پکیج در بالکن چرا آب مصرفی به اندازه کافی گرم نمی شود؟ ” answer-2=”ممکن است پس از مدتی مبدل مصرفی رسوب بگیرد. به همین دلیل باید هر چند وقت یکبار دستگاه سرویس شود.” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”” answer-3=”” image-3=”” count=”4″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *