در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
نصب کولر گازی در ارتفاع

نصب کولر گازی در ارتفاع

لطفا امتیاز دهید

نصب کولر گازی در ارتفاع

امروزه کولر های گازی یکی از وسایل کاربردی و مهم خانه ها و ادارات محسوب می شوند. اما اگر این دستگاه ها به درستی نصب نشوند مشکلات خاصی را برای مصرف کننده به همراه خواهند داشت؛ به همین علت توصیه می شود که برای نصب کردن این دستگاه مهم نکات اصولی را رعایت نمایید؛ زیرا این کولر گازی هم مثل کولر آبی و سایر محصولات دیگر شرایطی برای نصب لازم دارد.

اگر شما این شرایط را به درستی در نظر داشته باشید می توانید سال ها از کولر گازی خود استفاده نمایید و نیازی نیست در مدت زمان کم به فکر تأمین هزینه های تعمیراتی بیفتید. در این مقاله از سایت تأسیسات دات کام می خواهیم درباره نصب کولر گازی در ارتفاع صحبت کنیم.

نصب کولر گازی در ارتفاع

اهمیت سطح تراز برای نصب کولر گازی در ارتفاع مناسب

برای رعایت نکات اصولی در ابتدا شما باید دستگاه را در محلی نصب کنید که سطح آن کاملاً تراز باشد؛ زیرا اگر به این مورد مهم توجه ننمایید نمی توانید عملکرد مناسبی را از دستگاه انتظار داشته باشید.

پرتاب باد به نحو احسن انجام نخواهد شد و شما نمی توانید عملکرد مناسب سرمایشی و گرمایشی را از محصول دریافت کنید. متأسفانه بسیاری از افراد به این نکته کلیدی توجه نمی کنند و بعد از مدتی با مشکلات جدی رو به رو می گردند و مجبور به پرداخت هزینه های بالای تعمیرات می شوند. تراز نبودن محل نصب کندانسور می تواند موجب لرزش بیش از حد و از کار افتادن دستگاه شود.

اهمیت دادن به نصب کمپرسور

بیشتر افراد توجه خود را فقط به نصب مناسب کندانسور معطوف می کنند، اما یکی از شرایط مناسب نصب کولر گازی اهمیت دادن به نصب قسمت داخلی دستگاه است.

اگر یک فرد نابلد نصب پنل داخلی کولر گازی را در ارتفاع مناسب انجام ندهد، باعث می شود که کمپرسور برای تولید هوای خروجی نتواند صدای کولر گازی را به خوبی کنترل نماید. در این صورت شما نمی توانید از کولر گازی خود انتظار داشته باشید با کمترین صدا کار خود را انجام دهد!

یکی از نکات اصلی برای نصب این دستگاه ها این است که توجه کنید نصب در محلی انجام شود که هوا بتواند به سادگی دمیده شود؛ به طوری که هوای رفته کندانسور راه برگشت نداشته باشد.

اگر شما به این موضوع توجه نکنید ممکن است خرابی های جبران ناپذیری را برای کولر گازی خود به وجود آورید. همچنین باید توجه کنید مکان مورد نظر استقامت لازمه برای تحمل وزن دستگاه را هم داشته باشد. ضمناً قسمت ورودی و خروجی کولر گازی به هیچ وجه نباید پوشانده شود.

راندمان بالای کولر با نصب کولر گازی در ارتفاع مناسب

صد در صد یکی از نکات مهم نصب این وسیله مهم این است که شما یونیت خارجی را نباید در معرض تابش نور مستقیم خورشید قرار دهید، اما گاهی افراد به این موضوع توجهی نمی کنند و یونیت خارجی دستگاه را در ارتفاعی نصب می کنند که آفتاب مستقیماًگ به آن می تابد، در این شرایط دستگاه کارایی مناسب خود را از دست خواهد داد.

ارتفاع مناسب برای نصب پنل داخلی دستگاه هم مهم است. اگر قسمت داخلی دستگاه در ارتفاع مناسبی نصب نشود شما نمی توانید انتظار داشته باشید جریان هوا به طور مناسب جریان پیدا کند. در این صورت ممکن است پرتاب باد و توزیع دما به صورت یکنواخت انجام نشود.

اما اگر شما از یک نصاب متخصص برای اینکار کمک بگیرید می تواند با تکنیک هایی که آموخته است و با استفاده از تجربه خود کولر گازی شما را در یک مکان مناسب نصب نماید؛ زیرا یک نصاب ماهر نصب کولر گازی را در یک ارتفاع نامناسب و یا در شرایط نامناسب مثل یک مکان پر گرد و غبار انجام نمی دهد.

نصب کولر گازی در ارتفاع

اهمیت توجه به نصب کولر گازی در ارتفاع مناسب

توجه کردن به ارتفاع و فاصله مناسب از سقف برای نصب کولر گازی بسیار مهم است. اگر شما به ارتفاع و فاصله دستگاه از سقف توجه نکنید نمی توانید عملکرد مناسب آن را مشاهده کنید؛ زیرا کولر گازی همیشه از بخش بالایی خود هوا را با مکش رو به رو می کند و بعد از مکش به واسطه دمپر ها هوا را به بیرون می فرستد.

برخی از کارشناسان معتقدند که بهترین کار این است که دستگاه ۲۰ سانتی متر با سقف فاصله داشته باشد. اگر مایل هستید که کولر گازی را در ارتفاع پایین نصب نمایید بهتر است دو سانتی متر از سطح زمین بالاتر باشد. در فضاهایی که ارتفاع سقف از کف بیشتر از ۲.۸ است بهتر است کولر گازی در ارتفاع دو متری از سطح زمین نصب گردد.

سخن آخر

همان‌طور که در این مقاله گفتیم در نظر نگرفتن شرایط مناسب نصب و نصب کولر گازی در ارتفاع نامناسب ممکن است دستگاه را با مشکلات زیادی رو به رو کند؛ بنابراین بهترین کار این است که برای نصب کولر گازی با کیفیت بالا به یک نصاب ماهر مراجعه نمایید. اما خیلی از افراد به این نکته مهم توجه نمی کنند و با نصب سرخود کولر گازی به قطعات گران قیمت دستگاه آسیب می زنند.

بهتر است شما عزیزان برای پیشگیری از آسیب رسیدن به دستگاه و قطعات گران قیمت آن از همان ابتدا کولر گازی را به صورت اصولی نصب کنید. گاهی برخی از افراد هزینه نصب را یک هزینه اضافه می پندارند، اما شما با یک باز هزینه کردن برای نصب کولر گازی سال ها از هزینه اضافی برای تعمیرات آن در امان خواهید بود.

شما عزیزان می توانید برای مشاوره در خصوص نصب کولر گازی در ارتفاع مناسب به سایت www.tasisat.com مراجعه نمایید و با کارشناسان خبره ما مشورت کنید.همکاران ما در سایت تأسیسات دات کام برای ارائه انواع خدمات در زمینه این تجهیزات آماده هستند. همچنین شما می توانید با یک قیمت منصفانه انواع کولر های گازی را در برند های مختلف همراه با ضمانت نامه اصلی آن ها با اعتماد کامل خریداری نمایید.

برای مشاوره رایگان با کارشناسان خبره تاسیسات دات کام و راهنمایی برای بهترین خرید با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۷۷۶۵۵۳۸۸

۰۹۱۲۳۴۳۴۳۹۸

در هنگام نصب کولر گازی در ارتفاع چه لوازم جانبی ای هزینه نصب را بیشتر می کند؟

لوله های اضافی، شلنگ تخلیه آب، داکت کشی و هزینه هایی از این قبیل.

برای نصب کولر گازی در ارتفاع کابل برق سیستم اینورتر تفاوت دارد؟

بله کابل برقی که پنل داخلی را به پنل خارجی متصل می کند در کولر های اینورتر خاص تر است.

هزینه نصب کولر گازی در ارتفاع مناسب چه قدر است؟

به طور کلی هزینه نصب به لوازم موجود در کولر گازی بستگی دارد، مثلا بعضی برند ها پنج متر لوله و عایق رایگان دارند.

مطالب مرتبط

کدام رادیاتور پنلی بهتر است

کدام رادیاتور پنلی بهتر است

کدام رادیاتور پنلی بهتر است شاید سؤال شما هم باشد. رادیاتور پنلی یکی از رایج ترین انوا رادیاتور به... ادامه مطلب

کدام رادیاتور بهتر است

کیفیت کدام رادیاتور بهتر است سؤال بسیاری از متقاضیان در زمان خرید رادیاتور است. رادیاتور های پره ای و... ادامه مطلب

رادیاتور چی بخرم

رادیاتور چی بخرم

رادیاتور چی بخرم ؟ این سؤالی است که بسیاری از خریداران قبل از خرید به آن توجه می کنند.... ادامه مطلب

چگونه رادیاتور را روشن کنیم

چگونه رادیاتور را روشن کنیم

چگونه رادیاتور را روشن کنیم شاید برای برخی از افراد سؤال مهمی باشد. معمولاً با شروع فصل پاییز راه... ادامه مطلب

چه زمانی آب رادیاتور را عوض کنیم

چه زمانی آب رادیاتور را عوض کنیم

چه زمانی آب رادیاتور را عوض کنیم سوالی شاید در ظاهر ساده، ولی بسیار مهم است؛ چرا که عملکرد... ادامه مطلب

چگونه رادیاتور را هواگیری کنیم

چگونه رادیاتور را هواگیری کنیم

چگونه رادیاتور شوفاژ را هواگیری کنیم سوالی است که بسیاری از کاربران به دنبال پاسخ آن هستند. همانگونه که... ادامه مطلب

چگونه رادیاتور را تمیز کنیم

چگونه رادیاتور را تمیز کنیم

چگونه رادیاتور پکیج را تمیز کنیم با شیوه خاصی انجام پذیر است و عملکرد خاصی را می طلبد تا... ادامه مطلب

چرا رادیاتور نصفش سرد است

چرا رادیاتور نصفش سرد است

چرا رادیاتور نصفش سرد است یک سؤال عجیب اما بسیار ضروری است. این سؤال باعث میشود شما نسبت به... ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =